NAUJIENOS

ROBOTIKOS AKADEMIJOJE

Sausio 14 d. II b klasės moksleiviai dalyvavo Robotikos akademijos organizuotoje edukacijoje „Autonominis viešasis transportas“. Užsiėmimo metu lektoriai vaikus supažindino su robotikos pasauliu ir “LEGO Mindstorms“ konstruktorių rinkiniais, bei į juos įeinančiomis detalėmis, jutikliais, varikliais bei mikrovaldikliais. Mokiniai pasiskirstę komandomis konstruodavo savo robotus ir naudodami nesudėtingus blokinio programavimo principus išmoko sukurti roboto veiksmų seką valdantį algoritmą bei sudalyvauti azartiškose robotų Sumo varžybose.

Užsiėmimą organizavo technologijų mokytojai Dalia Čiupailienė, DenisPotapčik

Nuotraukų galerija


LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Lietuva 31-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Sausio 13-osios rytą Lietuvos žmonės buvo kviečiami dalyvauti pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Gimnazijos bendruomenė taip pat palaikė šią pilietinę iniciatyvą ir sausio 13 d. 8.00 val. languose uždegė žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Šią Laisvės gynėjų dieną, degdami žvakutes, įsisegdami vieningą ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą, prisimename žuvusius kovoje už laisvę ir Lietuvai lemtingus įvykius, kurie pakeitė mūsų valstybės likimą.

Nuotraukų galerija


AKCIJA „NEUŽMIRŠTUOLIŲ PIEVA“

 IIb ir IIe klasių mokiniai bei klasių vadovai sausio 13 d. Lukiškių aikštėje dalyvavo akcijoje “Neužmirštuolių pieva”, kurią devintą kartą surengė iniciatyvos „Neužmirštuolė“ organizatoriai kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis, ir kartu su Vilniaus miesto mokyklomis drauge suformavo pievą iš neužmirštuolių žiedų, simbolizuojančių atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę.

Nuotraukų galerija


PILIETIŠKUMO PAMOKOS

Nuotraukų galerija


RENGINYS ŠAUKTINIAMS IR PILIETIŠKUMO PAMOKA

Sausio 12 d. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos Kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba kviečia visus į virtualų renginį „Pašaukė tarnauti, kas toliau“(https://fb.me/e/18fQq7y6j).

Virtualiame susitikime jauniems žmonėms į visus klausimus apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, Lietuvos kariuomenę ir nacionalinį saugumą atsakinės:

  1. LR Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus;
  2. Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas Arūnas Balčiūnas;
  3. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas;
  4. buvę šauktiniai.

Šis renginys ne tik aktualus būsimiems šauktiniams, bet ir visiems kitiems, nes tai bus puiki pilietiškumo pamoka. Po šio susitikimo žinosite viską apie karo tarnybą.

Būtina registracija: http://bit.ly/PasaukeTarnautiKasToliauRegistracija

Platesnė informacija: http://bit.ly/Sudaryti2022SauktiniuSarasai

 MOKINIŲ KALĖDINIS SVEIKINIMAS

Nuotraukų galerija


KALĖDINIS KREPŠINIO TURNYRAS 3X3

 2021 m. gruodžio 20 d. gimnazijoje vyko tradicinis kalėdinis krepšinio turnyras 3×3, kuriame varžėsi III-IV gimn. kl. mokinių komandos. Po atkaklių ir įtemptų kovų I-ąją vietą iškovojo Augustinas Digrys IVe, Rokas Garnelis IVe, Edgaras Utkus IVe. Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus.

Fizinio ugdymo mokytojai

Nuotraukų galerija


KNYGŲ KALĖDOS

Prieš pat gražiausias žiemos šventes, gruodžio 22 d., gimnazijoje vyko tradicinės „Knygų Kalėdos“. Šventinio renginio metu visų klasių atstovai padovanojo po knygą gimnazijos bibliotekai. Linkėdami visiems džiugių švenčių, gimnazistai pasidalino įspūdžiais, mintimis ir įžvalgomis apie dovanojamus leidinius.

Gražaus laiko su knyga!

Dovanotų knygų sąrašas

Nuotraukų galerija


TIKROJI IR TARIAMOJI TOLERANCIJA

 Susitikimas su Donatu Pusliu

Lapkričio 30 d. IIb klasė susitiko su žurnalistu Donatu Pusliu pasikalbėti apie aktualius dalykus tolerancijos tema.

Donatas užklaustas paaiškino, už ką jam buvo suteiktas „Tolerancijos žmogaus“ titulas. Anot Donato, jis rašė Lietuvos žydų ir lenkų istorijos klausimais, ypač apie pačias skaudžiausias patirtis. Buvo klausiama, koks Donato požiūris į homofobiją ir rasizmą, kas apskritai yra tolerancija. Jo manymu, tolerancija – tai būdas sugyventi visuomenėje su skirtingais žmonėmis, galimybė pažinti kitokį žmogų, nepriimti jo kaip problemos, taip pat empatiškai įsijausti į kitą. Klausytojams buvo labai įdomu išgirsti, kokios yra tolerancijos ribos. Donatas teigė, kad žmogus neturėtų vadovautis vien emocijomis, savo poziciją derėtų pagrįsti svariais argumentais. Buvo domėtasi, kaip krikščionybė yra susijusi su tolerancija. Donato požiūriu, dabar bažnyčia yra tolerancijos pavyzdys, bet buvo etapų, kai krikščionybei tolerancijos trūko.

Magėjo sužinoti, kokį pėdsaką Donato gyvenime yra palikęs jo gimtasis miestas Panevėžys, kas iš artimųjų ir vėliau sutiktų žmonių labiausiai ugdė jį kaip asmenybę? Donatas prisipažino, kad didelį poveikį jam padarė jo senelis, profesoriai Alvydas Jokūbaitis ir Irena Veisaitė.

Nuotraukų galerija


KALĖDOS GRĮŽTA!

Štai ir vėl sugrįžta stebuklingiausias metų laikas!

Ledinės pūgos verpetais, stingdančiais vėjo gūsiais atskuodžia, o per laukus pasigirsta varpelių skambesys ir praneša visiems – jau žiema!

Pasitinkame ją namų židinio šiluma, karštos kakavos su zefyrais aromatu, Kalėdinės eglės spalvingumu bei ruošiame širdis Kalėdų stebuklui.

Gruodžio 17 d. gimnazijos Aktų salėje vyko jaunųjų bendrovių Kalėdinė mugė. Mokiniai pristatė savo sukurtus produktus.

 

Verslumo projekto dalyviai

Nuotraukų galerija


INTEGRUOTA CHEMIJOS – FIZIKOS PAMOKA „AR ŽINAI, KAD…“

Gruodžio 13 d. gimnazijoje IIa ir IIc klasių mokiniai integruotoje pamokoje susipažino su chemijos ir fizikos sričių mokslų pasiekimais. Pamoką pradėjo fizikos mokytoja Daiva Keršienė trumpai papasakojusi apie vieną garsiausių mokslininkų – Alfredą Nobelį, bei Nobelio premijų skyrimą ir šių metų chemijos ir fizikos sričių laimėjimus. Mokiniai supažindino su optinio pinceto veikimu, kuriamas nanomedžiagas ir jų panaudojimo galimybes, DNR pažeidimų šalinimo mechanizmus, maistą iš anglies dioksido bei reaktyvinius degalus iš vandens ir anglies dioksido. Pamoką baigė chemijos mokytoja Irma Čerškienė pristatydama, kad yra teikiamos ir antinobelio premijos, už mokslinių tyrimus, kurių neverta pakartoti, bet svarbu perprasti pagrindinius gamtos dėsnius ir panaudoti juos išradimams, juk „Mokslas – tai supratimas, jog nežinojai to, ko nežinojai, kad nežinojai.“

(Daniel J. Boorstin)

Nuotraukų galerija


KALĖDOS GRĮŽTA: EXPO 2021!

Lietuvos kongresų ir parodų centre LITEXPO 2021 m. gruodžio 11 d. vyko jaunųjų bendrovių mugė ,,Kalėdos grįžta: eXpo 2021“. Mugėje savo sukurtus produktus pirmą kartą pristatė Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokinių jaunosios bendrovės.

(Nuotraukų galerija: ,,Kalėdinė mugė”)

Kalėdinė mugė yra gimnazijoje vykdomo verslumo projekto ,,Progresinio praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9-12 kl. mokiniams)” dalis. Projektas įgyvendinamas ekonomikos ir technologijų pamokų metu (projekto dalyviai II-III kl. mokiniai, technologijų mokytojai Dalia Čiupailienė, Denis Potapčik, chemijos mokytoja Irma Čerškienė, ekonomikos ir verslumo mokytoja Lijana Pocienė). Įgyvendinant programą mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas, kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią.

(Nuotraukų galerija: ,,Mokinių kuriami produktai“)

Daugiau skaitykite čia


ŠV. KALĖDŲ BELAUKIANT

Gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė, įžiebdama eglutę, pasveikino bendruomenę.

Nuotraukų galerija


NETRADICINIO UGDYMO DIENA

Gimnazistai puošė gimnaziją.

Nuotraukų galerija


TOLERANCIJA

Tūkstančiai Lietuvos mokinių minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną – lapkričio 16-ąją. Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.

Mūsų gimnazijos I, II ir III klasių mokiniai taip pat kūrybiškai paminėjo šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos miestas“.

2021 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos miestas. Bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius.

Nuotraukų galerija


GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMA

2021 m. spalio – gruodžio mėnesiais gimnazijoje įgyvendinama Geros savijautos programa. Tiksliniuose edukaciniuose užsiėmimuose dalyvauja I-IV klasės mokiniai.

Geros savijautos programa siekiama sumažinti nuotolinio mokymo pasekmes vaikų ir jaunimo fizinei bei psichikos sveikatai.

Programoje numatytos veiklos skirtos ugdyti mokinių socialinius emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį mokinių savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, priimti atsakingus sprendimus, stiprinti mokinių psichologinį atsparumą, savivertę bei skatinti jų motyvaciją mokytis.

Daugiau apie programą: https://gerasavijauta.smm.lt/events


KARIUOMENĖS DIENA

Daugiau nei prieš šimtą metų lapkričio 23 dieną buvo įkurta Lietuvos kariuomenė. Minint Lietuvos kariuomenės dieną mokykloje svečiavosi Vilniaus regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus štabo seržantai I. Bartanovičius ir G. Matiušovas. Kariai mokiniams papasakojo apie  privalomąją karo tarnybą, kario kasdieninę rutiną, darbo kariuomenėje perspektyvas. Taip pat mokiniai susipažino su šiandien Lietuvos kariuomenėje naudojamais ginklais. 


GIMNAZIJOJE SVEČIAVOSI RAŠYTOJAS IR AKTORIUS MARIUS POVILAS ELIJAS MARTYNENKO

Lapkričio 18 d. vaikščiotojai susitiko su Mariumi Povilu Eliju Martynenko. Nors jam tik 28 -eri metai, jau yra išleidęs trejetą knygų ir baigia ketvirtąją, kuriai suteikė savo mėgstamiausios iš visų knygų titulą. Susitikimą puikiai moderavo vaikščiotojai Anika ir Matas. Klausinėjo jį apie įvairius su jo gyvenimo patirtimis susijusius dalykus: studijas, aktorystę, prisiminimus iš vaikystės bei paauglystės. Sužavėjo tai, kad Marius,  atrodo, iš tokių žemiškų temų sugeba išvesti egzistencines temas ir pradėti filosofuoti apie sraiges ar bėgiojimą. Taip pat negalime nepaminėti jo savotiškų patarimų – nors ir sakė, kad neverta jų klausyti, o reikia pačiam viską išgyventi. Pavyzdžiui, kad tavo kaip tėvo pareiga yra neleisti vaikui žūti, kad reikia mokytis iš savo klaidų. Taigi, ir filosofavimas apie sraiges bei bėgiojimą, ir pasakojimai  apie studijų patirtis mums paliko milžinišką įspūdį. Labai dėkojam Elzepijui (jis save taip vadintų šį mėnesį, jei galėtų tiek dažnai keisti vardą) už perduotas mintis. Buvo mums visiems garbė susipažinti  :-)

Vaikščiotoja Urtė

Nuotraukų galerija


SUSITIKIMAS SU SAULIUMI BUGAILIŠKIU

Lapkričio 16 d. gimnazijos IV kl. mokiniai ir jų tėvai virtuliai susitiko su Mykolo Romerio universiteto priėmimo ir rinkodaros skyriaus Nacionalinio priėmimo grupės vadovu Sauliumi Bugailiškiu. Susitikimo metu mokiniai susipažino su 2022 m. Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka, bendrosiomis priėmimo taisyklėmis, minimaliais reikalavimais bei konkursinio balo formavimo principais.

Dėkojame gerb. Sauliui Bugailiškiui.


MOKYTOJO VYTAUTO TOLEIKIO PILIETIŠKUMO PAMOKA AIRIJOS LIETUVIŲ VAIKAMS

Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Airijoje Mariaus Gudyno kvietimu, 2011m. lapkričio 11 – 14 dienomis Airijoje viešėjo mūsų etikos mokytojas Vytautas Toleikis. Viešnagės darbotvarkė buvo labai įtempta: ketvirtadienį -susitikimas su Airijos žydų bendruomene, kurio metu skaitė pranešimą – prezentaciją „Litvaks: their marks and modern Lithuanian identity” bei dalyvavo diskusijoje, penktadienį – susitikimas su Airijos lietuvių bendruomene bei knygos “Pasakojimai prabudus” pristatymas, šeštadienį – išvyka į Cavano miesto lietuvių šeštadieninę mokyklą, kurioje vedė pilietiškumo pamoką “Ką reiškia būti lietuviu XXI amžiuje?”. Didžiausią įspūdį mokytojui paliko neformalus bendravimas su Airijos lietuvių vaikais bei netikėtas pasimatymas su mokytoja Dalia Smelstoriūte, kuri yra dirbusi mūsų gimnazijoje.

Nuotraukų galerija


Vaikščiotojų susitikimas su Lietuvos Nacionalinio muziejaus direktorė  Rūta Kačkute

Tai įvyko lapkričio 10 dieną. Pradėjome nuo jaukaus pokalbio direktorės kabine. Pasirodo, kad Rūta Kačkutė yra buvusi ir abiejų kadencijų Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja. Po to ji mus maloningai įsileido apžiūrėti retai kam prieinamus eksponatus. Visų pirma buvome supažindinti su Jūrate Gudaite, kuri mums papasakojo apie fotografiją Lietuvoje XIX amžiuje, bei parodė keletą degerotipų bei seniausias muziejaus nuotraukas. Vėliau persikėlėme į parodų erdvę ,,Istorijų namai“, kurioje mums buvo leista pamatyti dar viešai neatvertą parodą, kurioje bus eksponuojami įvairiausi senoviniai lietuvių buities reikmenys, įrankiai, bei baldai. Galiausiai pasiekėme Marijos Gimbutienės, kurios šimto metų jubiliejų minimame šiemet, parodą ,,Deivės ir Kariai“. Joje eksponuojamos įvairiausios skulptūrėlės, puodai, įrankiai, bei palaikai, kurių amžius siekia apie 5 tūkstančius metų. Šis palikimas mums pasakoja apie senosios Europos gyventojus, jų papročius, bei religiją, kuri, kaip manoma, aukštino Deivę moterį. Pasivaikščiojimas buvo tikrai turiningas, pilnas gerų emocijų ir naujų atradimų. Esame dėkingi direktorei Rūtai Kačkutei, nes be jos tai būtų tik pasivaikščiojimas po muziejų sales.

Vaikščiotojas Matas

 

Nuotraukų galerija


 III F KLASĖS IŠVYKA „LITERATŪRINIS KAUNAS“

Spalio 28 dieną leidomės į kelionę po literatūrinį Kauną. Pasirinkome  įdomesnę transporto priemonę – keliavome traukiniu, kas taip pat suteikė tam tikro žavesio. Pirmiausia pėdinome apžiūrėti Kauno pilies bei naujojo Vyties paminklo. Po to pasukome į Vytauto bažnyčią, kur kunigavo pats Vaižgantas. Mus mielai įsileido ir net palaimino Kauno dabartinis bažnyčios  kunigas Kęstutis Rugevičius. Turėjome laiko pasivaikščioti, apžiūrėti vitražus ant langų, paveikslus ir kiemelyje esančią Vaižganto, bei jo ištikimo kompaniono takso Kauko skulptūrą. Susipažinę su Vaižganto bažnyčia atvėrėme Vaižganto namų duris. Lydimi gido pasakojimo galėjome pačiupinėti rašytojo namų sienas, pajusti tvyrančią atmosferą. Manau, jog įgavome tvirtą pamatą ateičiai, padėsiantį, kai skaitysime ir nagrinėsime jo tekstus. Antrasis literatūros klasikas, kurio namuose apsilankėme – Maironis. Jo valdos gerokai didesnės, kiekvienas kambarys kitokio stiliaus, su sava paskirtimi. Daugumai būtent jo namai paliko didžiausią įspūdį visoje kelionėje. Pasijutau, lyg pati būčiau Maironio mokinė, apsilankiusi savo mokytojo namuose. Dienai įpusėjus pasistiprinti užsukome į vienuolyną, kur Pranciškonas brolis Paulius mus mielai priglaudė ir pavaišino arbata. Smagiai šnekučiuodamiesi krimtome sumuštinius ir dalinomės įspūdžiais. Kitas mūsų kelionės tikslas buvo M. K. Čiurlionio muziejus/galerija. Džiaugiuosi, jog galėjome išgirsti daugiau apie kūrėjo gyvenimą, gidės pasakojimo dėka panirome į dailininko paveikslus. Čiurlionio muziejus puikiai tiko išvykos pabaigai – kiekvienas turėjo minutėlę pabūti su savimi, ramiai apsižiūrėti ir pasigrožėti menu. Grįžę į Laisvės alėją dar spėjome užsukti į “Europa – kultūros sostinė 2022” biurą, kur mus supažindino su artėjančių metų projektu Kaune. Išgirdome apie biuro įkūrimą, komandos darbą, net dizaino subtilybes. Manau, kad tai – labai unikali patirtis. Į Vilnių grįžome taip pat traukiniu. Nors visi ir buvome pavargę – dūzgėme aptardami dienos įspūdžius ir sukauptą literatūrinių žinių bagažą.

 -Anika


MOLEKULĖS DIENA

Tradiciškai, spalio mėn. pabaigoje minint Molekulės dieną (10-23), gimnazijoje yra surengiama paroda „Molekulės“. Pirmų klasių mokiniai, naudodami „MolView“ programėlę, pateikė struktūrinius ir erdvinius 3D pasirinktų molekulių modelius.

Chemijos mokytoja I. Čerškienė, biologijos mokytoja D. Vasilevskienė ir fizikos mokytoja D. Keršienė apibendrino svarbiausią medžiagą ir pravedė integruotą pamoką „Molekulės“ 1 a klasės mokiniams.

Nuotraukų galerija


PRISIMINKIME!

Spalio 22 d. Šv. Kristoforo gimnazijos I-II kl. mokiniai ir mokytojai prisijungė prie Visuomeninės Rasų kapinių draugijos organizuotos rudeninės Rasų kapinių tvarkymo akcijos.

Šiūmetis šūkis ,,PRISIMINKIME!” 

Nuotraukų galerija


PAŽINKIME SENĄJĄ RAŠTIJĄ

Spalio 13 d. IIIa klasės mokiniai vyko į Lietuvos mokslų akademijos T. E. Vrublevskių biblioteką. Kelionės tikslas buvo pamatyti J. Radvano herojinio epo ,,Radviliada’’ originalą. Mokiniai sako, jog išvyka buvo naudinga, smagi ir turininga. Taip pat visi pabrėžia, jog ekskursijos yra svarbios, nes jų metu labiau pažįstame ne tik senosios kultūros turtus, bet ir sustiprėjame kaip komanda.

IIIa klasės mokinė Gabija Staponaitė


VOKIEČIŲ KULTŪROS ŽENKLAI LIETUVOJE

Spalio 19 d. mokytojas Vytautas Toleikis papasakojo II-IV kl. vokiečių kalbos besimokantiems mokiniams apie vokiečių kultūros ženklus Lietuvoje ir jų reikšmę Lietuvai.


KODĖL VERTA VERSLE MOKĖTI VOKIŠKAI?

Spalio 18 d. (pirmadienį) vokiečių kalbos besimokantys II-IV kl. mokiniai dalyvavo virtualiame renginyje ir turėjo unikalią galimybę pasiklausyti įvairių verslo atstovų, bendradarbiaujančių su Vokietija, patirties bei „iš pirmų lūpų“ sužinoti: ar ir kaip dažnai versle vartojama vokiečių kalba? Kokie yra pranašumai ir trūkumai, susiję su Vokietija?
Kodėl vokiečių?

Kad ir kokių ateities planų turėtumėte, vokiečių kalbos žinios atvers Jums neribotas galimybes.

Nuotraukų galerija


VOKIEČIŲ KALBOS DIENOS ,,Ö KAIP VOKIŠKAI“

​Spalio 18–24 d. Šv. Kristoforo gimnazijos vokiečių kalbos besimokantys mokiniai prisijungė prie tradicinio kasmetinio vokiečių kalbos dienų renginių ciklo ,,Ö kaip vokiškai“, per kurį visa Lietuva prabyla vokiškai!

Daugiau apie iniciatyvą: https://www.goethe.de/prj/vok/lt/med.html


EKSPOZICIJA “KNYGŲ MENAS”

Nuotraukų galerija


PASAKOJIMAI APIE ROMUALDO KVINTO SKULPTŪRAS

Spalio 13 dieną vaikščiojome po Vilnių su Egle Kvintiene, bene ryškiausio Lietuvos skulptoriaus Romualdo Kvinto našle. Buvo įdomu sužinoti apie skulptūras bei patį menininką iš artimo žmogaus lūpų. Mokytojas Vytautas Toleikis pasakojo, kas pavaizduota skulptūrose, o Eglė mums papasakojo kaip jos  vyras kūrė skulptūras. Ji atskleidė  ir jo darbo detales, – turėjome retą progą  sužinoti konkrečias kūrybos detales. Užfiksavau kelias intymias detales: kad Kvintas buvo vakaro žmogus, kad jų anūkės vardas Ieva ir kad Cemacho Šabado skulptūrai pozavo jų katinas su keistu vardu. Mokytojo istorijos apie Kvinto darbus, Mošės Kulboko poemos „Vilnius“ fragmento paskaitymas prie skulptūros „Vandens nešėjas“ buvo labai netikėtas. Mat ši  poema įkvėpė skulptorių sukurti šį darbą.  Beje, užsukome į šalia skulptūros Contour Art Gallery meno galeriją, kurioje  vaikščiotoja Aniką  savanoriauja. Anika mums aprodė Dianos Remeikytės parodą „Yra skirtumas”, pavaišino rytietiškais saldumynais. Mano nuomone, paroda tikrai verta dėmesio. Todėl siūlau aplankyti minėtą galeriją, adresas Lydos g. 4 – 59. Kvinto  skulptūrų galima aptikti tiek Vilniuje, tiek kituose miestuose. Kaip tik su vaikščiotojais, neseniai  aprašytoje kelionėje į Klaipėdos kraštą, grožėjomės jo M. Ghandi ir H. Kallenbacho skulptūra Rusnėje.

Vaikščiotoja Urtė

Nuotraukų galerija


ESAME VERSLŪS…

Startuojame su  LJA accelerator_x edukacinėmis patirtimis – inovacijų ir verslumo stovyklomis.  Accelerator_x | bootcamp metu išgryninama problema (rinkos poreikis), sukuriamas sprendimas (verslo idėja), prototipas ir gaunamas pirminis verslo mentorių grįžtamasis ryšys. 2021 m. rugsėjo 24 d. vykusios interaktyvios inovacijų ir verslumo stovyklos metu III kl. mokinių grupelė pateko į prizininkų trejetą. Nuoširdžiausi sveikinimai…

2021 m. spalio 8 d. III kl. mokiniai dalyvavo VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ organizuotame internetiniame karjeros orientavimo renginyje „Užsikrauk karjerai!“. Šis renginys – tai tarptautinės „Youth Empowered“ edukacinės programos, skirtos jaunimo nedarbo mažinimui, dalis. Virtualiame  renginyje savo karjeros istorijomis dalinosi įvairių sričių profesionalai! 

2021 m. spalio 12 d. startuoja ,,ISM Verslo klasė“ užsiėmimai. Dalyviai – IV kl. mokiniai.   Užsiėmimų metu moksleiviams bus suteikiama išskirtinė galimybė susipažinti su ISM universiteto dėstytojais, savo srities ekspertais iš prestižinių JAV ir Europos universitetų, įgyti ekonomikos ir verslumo žnių.

2021 m. spalio 13 d. II kl. mokiniai dalyvauja VMI viktorinoje ,,Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“. Mokiniams suteikiama puiki galimybė pasitikrinti savo žinias mokesčių srityje.

Džiaugiamės bendradarbiavimu ir suteiktomis galimybėmis…


MOKYTOJŲ DIENA

Spalio 5 d. gimnazijoje šventėme tradicija tapusią Mokytojų dieną. Gimnazistai jau daugelį metų rengia staigmeną ir sveikina mokytojus.

 

Nuotraukų galerija


VAIKŠČIOTOJAI KLAIPĖDOS KRAŠTE

Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis mes, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos Vaikščiotojai, leidomės į kelionę po senąjį Klaipėdos kraštą. Drauge su mumis keliavo ir geri Vaikščiotojų bičiuliai – žurnalistai iš internetinio portalo Bernardinai.lt ir Lenkijos instituto direktorė Malgorzata Stafanowicz – Pecela. O visą edukacinę išvyką organizavo projekto sumanytojas mokytojas Vytautas Toleikis ir jam šauniai talkinęs istorijos mokytojas Laurynas Kudijanovas. Mažąją Lietuvą pažinome įvairiapusiškai – bendravome su liuteronų kunigais, lankėmės įspūdingose bažnyčiose, senosiose kapinėse, muziejuose. Nakvynei apsistojome Klaipėdos liuteronų bažnyčioje, miegojome miegmaišiuose. Nors tai ir skamba nepatogiai – patirtis įsimins ilgam, o šilti vakaro pašnekėsiai prie arbatos puodelio visus suartino. Ankstyvą penktadienio rytą traukėme lankyti gražiausių vietų – Vilhelmo kanalo, Priekulėje esančio Ievos Simonaitytės muziejaus, Kisinių ir Vanagų kapinaičių, žavaus Rusnės miestelio – kur net pavyko įsiamžinti prie M. Gandhi ir H. Kallenbacho skulptūros! Susipažinę su tiek daug ryškių asmenybių ir prisisotinę turtinga senosios Klaipėdos krašto  istorija dalinamės Kintų kunigo M. Žilinsko palinkėjimu – skambėkite visi savo garsu, bet kartu. Ir manome, jog kelionėje mums tai puikiai pavyko.

-Vaikščiotojos Urtė ir Anika.

Nuotraukų galerija


MUZIKOS DIENA

Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas. – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Muzika žmonijoje gyvuoja nuo senų senovės. Tą rodo archeologiniai kasinėjimai, ant uolų aptikti piešiniai, kuriuose pavaizduoti žmonės su muzikos instrumentais.

Spalio 1 dieną gimnazijoje paminėjome tarptautinę muzikos dieną. Nuo 1975 m. ši diena minima visame pasaulyje. I – III kl. mokiniai paruošė renginį, kuriame skambėjo solo, dueto ir ansamblio atliekamos dainos. Buvo pristatyti muzikos instrumentai, kuriais groja mokiniai. Girdėjome elektrinę gitarą, ukulelę, klarnetą, violončelę ir sintezatorių. Išgirdome šiuolaikinių ir klasikinių kompozitorių kūrinius. Visi puikiai praleidome laiką.

Nuotraukų galerija


EUROPOS KALBŲ DIENA

Kas tai?

Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26 dieną – Europos kalbų diena. Pagrindiniai šios šventės tikslai:

  1. Papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą;
  2. Skatinti, stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę;
  3. Stirptinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jos ribų, studijų ar profesinėms reikmėms, mobilumo, malonumo ar mainų tikslais;.

Minėdami šią dieną gimnazijoje mokiniai dalyvavo kalbų viktorinoje, puošė duris ir II aukšto foje surengė ekspoziciją.

Nuotraukų galerija


ČIA MŪSŲ NAMAI! SU RUGSĖJO PIRMĄJA!

Kaip atrasti kelią  į Svajonių šalį, kuri visut visutėle kvepia bananais? Kurioje viskas daug labiau, daug tikriau, daug labų labiausiai? Dažniausiai nereikia blaškytis nei į kairę, nei į dešinę, nei atgal, nes ši nepaprasta šalis- tai mūsų visų namai, tai mūsų Gimnazija. Nuoširdžiai sveikiname šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenę: buvusius, būsimus ir esamus mokinius ir jų artimuosius, mokytojus bei kitus mokyklos darbuotojus. Sėkmės ir gero vėjo! Mes visi Lietuvos vaikai- čia mūsų namai!

Lietuvių k. ir literatūros mokytoja Jolanta Smirnova

Nuotraukų galerija
RUOŠIANTIS GRĮŽTI Į MOKYKLAS

Ruošiantis grįžti į mokyklas,  švietimo bendruomenėje kyla daug klausimų. Tikimės, kad bent į dalį jų rasite specialiai mokykloms parengtoje svetainėje, kurioje paskelbta informacija apie saugumo sąlygas skirtingose švietimo pakopose, testavimą, skiepijimą, taip pat aktualūs dokumentai, operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro sprendimai, ugdymo kintant pandeminei situacijai scenarijai.   

Kviečiame apsilankyti  https://mokyklabecovid.lt/

Informacija svetainėje nuolat pildoma, šiandien paskelbėme informacinį filmuką apie moksleivių nuo 12 metų skiepijimą.


Gerb. Tėveliai ir mokiniai,

 Artėjant naujiems mokslo metams, dalijamės su Jumis informacija apie testavimą dėl COVID situacijos valdymo. Visi grįžtame į kontaktinį ugdymą, todėl testavimas yra ypatingai svarbus mūsų visų sveikatos, saugumo ir sklandumo užtikrinimui.

Prašome atsakingai žiūrėti  dėl saugaus grįžimo į mokyklas, todėl dar kartą primename ir skatiname mokinius nuo 12 metų skiepytis.

Nepasiskiepijusius mokinius, dėl jų pačių ir visų saugumo, siekiant išlaikyti kontaktinį ugdymą, aktyviai raginame dalyvauti savanoriškame testavime. 

 9- 12 klasių nepasiskiepiję mokiniai periodiškai testuosis savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais kas 3–5 dienas, kai tyrimui ėminį imsis iš nosies landos (1,5–2 cm). Taip bus užtikrintas saugus mokinių grįžimas į klases. 

 

 Tad siekiant pasitikti rugsėjo 1-osios šventę saugiai, prašome Jūsų  rugpjūčio 31 d. 9-13 val. atvykti testuotis savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais gimnazijos visuomenės sveikatos specialisto kabinete. Prašytume informuoti apie tai, ar sutinkate ar ne, pasirašydami sutikimo formą (pridedama). Užpildytą formą atsinešti ateinant testuotis, nesutikimo atnešti auklėtojai rugsėjo 1 dieną.

 

Saugių, kūrybingų naujų mokslo metų.