Praūžė alumnų meno festivalis Alumni 2024

• Paskelbta: 2024-04-17

Balandžio 10 – 11 dienomis vyko jau tradiciniu tapęs septintasis gimnazijos alumnų meno festivalis. Pradėjome jį  nuo pokalbio su žinomu žurnalistu, rašytoju Andriumi  Tapinu, o baigėme jaunųjų kūrėjų Antitezė ir gimnazijos muzikinės grupės Expromtu pasirodymu. Šiais metais garbės viešnia – dainų atlikėja ir mokslininkė Marija Krupoves Berg atliko LDK tautų dainas lietuvių, lenkų, ukrainiečių, jidiš ir kitomis kalbomis. Pažiūrėjome mūsų alumnės jau tarptautiniu mastu pripažintą naujausią filmą „Tu man nieko neprimeni“ ir jį aptarėmė su kinotyrininke Lina Jančoriene ir mokytoju Morkumi Dusevičiumi. Išgirdome pokalbį apie teatrą diskutuojančius Teatro režisierius Jaunių Juodelį ir Povilą Makauską, aktorių Lauryną Jurgelį, Teatro kritikę Aistę Šivytę. Susitikome su dailės parodų autoriais Emiliju Šepučiu, Adomu Mažeika ir Ieva Grigiene, rašytoja Akvilina Cicėnaite, atsiminimus parašiusia mūsų legendine mokytoja Violeta Tapiniene. Turėjome progos paklausyti mūsų alumnės Justės Kraujelytės autorinių dainų. Festivalį organizavo Vaikščiotojų sutelkta  komanda, talkino mokytojai Jolanta Jusienė, Morkus Dusevičius.

Vytautas Toleikis

Vytautas Toleikis