Pasaulinė pinigų savaitė 2024 | Global Money Week

• Paskelbta: 2024-03-29

Kovo 18-29 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokiniai dalyvavo Pasaulinės pinigų savaitės veiklose: II-IV kl. mokiniai dalyvavo Nasdaq konferencijoje ,,Apsaugos savo pinigus – užtikrink ateitį“, SEB banko iniciatyva „100 istorijų: papasakok savo“  gimnazijoje lankėsi alumnė Inga Kurganova, IV kl. mokiniai dalyvavo ISM Verslo klasės dėstytojos Astos Lisauskienės paskaitoje ,,Kaip aplinka, kurioje esame, keičia mūsų mąstymą ir elgseną?".

Iniciatyvos tikslas skatinti finansinio raštingumo idėjas ir siekti, kad mokiniai mokėtų tvarkyti savo pinigus ir išmintingai su jais elgtųsi, gebėtų priimti finansinius sprendimus atsižvelgdami į aplinką ir visuomenę.

,,…Nasdaq įmonė išsiskyrė vos tik įėjus į pastatą, interjeras ir aplinka tikrai sužavėjo tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Konferencija buvo padalinta į 3 dalis. Pirmiausia Nasdaq įmonės darbuotoja pristatė mums Nasdaq veiklą, taip pat kitas įmones, kurios teikia panašias paslaugas…Vienas labiausiai įsiminęs pasakojimas buvo paaiškinimas iš kur atsirado sąvokos ,,bulių rinka” ir ,,meškų rinka”. Kadangi buliai išmeta savo aukas į viršų, kylanti rinka yra vadinama ,,bulių rinka”, o meškos savo aukas puola iš viršaus į apačia, todėl mažėjanti rinka yra vadinama ,,meškų rinka”…”

Nikoleta Veskūnaitė

Lijana Pocienė