2022-2023 m.m.

SKAITMENINIAI PAŽYMĖJIMAI. INFORMACIJA MOKINIAMS

Nuo 2023-05-01 bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo pažymėjimai ir dublikatai bus išduodami tik elektroniniu formatu.

Pilnamečiai Lietuvos Respublikos piliečiai gali patys prisijungti ir peržiūrėti, atsisiųsti savo el. pažymėjimą per www.dakpr.smm.lt -> Skaitmeninių dokumentų paieška (meniu punktas) -> Elektroniniai valdžios vartai (melsvas mygtukas). Nuoroda čia

 


GIMNAZIJOS BAIGIMO ŠVENTĖ ABITURIENTAMS

Liepos 14 d., gimnazijos kieme, 12:00 val. vyks Šv. Kristoforo gimnazijos baigimo šventė abiturientams. Maloniai laukiame ir kviečiame atvykti abiturientus, mokytojus, tėvus ir norinčius juos pasveikinti.

Gimnazijos vadovybė.

 


IŠVYKA Į ČEKIJĄ

Birželio 12-15 dienomis vykome į Čekiją. Keliavome autobusu. Pirmoji stotelė – Klodzko miestas, dar vadinamas mažąja Praha. Trumpa ekskursija po miestą, kurios metu pamatėme miesto rotušę, Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, gotikinį Šv. Jono tiltą – seniausią Lenkijoje akmeninį tiltą. Išaušus kitam rytui, vykome į Čekijos Krkonošės kalnų turistinį centrą – Pec pod Snežkou miestelį, įsikūrusį 718-1310 m. aukštyje. Čia keltuvu pasikėlėme į Snežką – aukščiausią Sudetų kalnų viršūnę (1603 m. virš jūros lygio). Nuo kalno leidomės žygiuodami 10 km ilgio taku. Kelionę vainikavo nuostabioji ekskursija po Čekijos Rojaus nacionalinį parką. Pažintį su parku pradėjome nuo Trosky pilies bokštų. Pasigėrėję vaizdais važiavome į Prachovo uolų rajoną, ,vadinamą alpinistų Meka, įtrauktą į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Už kelionę esame dėkingi mūsų mylimiausiai geografijos mokytojai Sigitai!

Su meile
III kl. mokiniai, Kamilė, Vaida ir Eglė!

Nuotraukų galerija


BERLYNAS

Balandžio 24-27 d. gimnazijos II-ų klasių mokiniai keliavo į Berlyną. Pirmąją dieną atkeliavę į Poznanę, apžiūrėjo pirmąją Lenkijoje pastatytą katedrą – Šv. Petro ir Povilo baziliką. Antrąją dieną moksleiviai keliavo apžiūrėti barokinį Sanssousi rūmų parką, na o vakarop – lankėsi Berlyno Transporto priemonių ir technologijų muziejuje. Taip atėjo ir trečioji išvykos diena. Tądien moksleiviai dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje aplink Berlyno miestą ir žinoma, aplankė garsiuosius Branderburgo vartus. Popiet pažintinės kelionės pabagoje plaukė Šprė upe ir susipažino su istorine Berlyno dalimi.

Mėta Kireilė IIf kl.


EKSKURSIJA Į VILNIAUS APGV 6-AJĮ SKYRIŲ

Birželio 11 d. IIf klasės mokiniai vyko į Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-ąjį skyrių. Čia mokiniai buvo supažindinti su ugniagesių naudojama įranga bei galimybėmis, norint būti ugniagesiu.

Mėta Kireilė IIf kl.


ŠOK Į TĖVO KLUMPES

„Šok į tėvo klumpes“- puiki LMNŠC nacionalinė iniciatyva, kurioje mūsų gimnazija dalyvauja kiekvienais metais. Birželio 2 d. Karjeros dienos metu I-III  gimnazijos klasių mokiniai lankėsi tėvų darbovietėse, susipažino su ten dirbančių žmonių profesijomis, karjeros galimybėmis, o tėvai galėjo dalyvauti vaikų ugdymo karjerai procese.

 Tėveliai surengė Karjeros dieną įmonėje „Girteka“, Vilniaus apygardos administraciniame teisme, gaisrinės saugos ir skubios pagalbos centruose, fizinių ir technologijos mokslų centro laboratorijoje, šv. Kotrynos bažnyčioje. Gimnazistai susidomėję stebėjo bandymus chemijos laboratorijoje, sužinojo, kur pritaikomi gauti rezultatai, kokie yra tarptautiniai Lietuvos mokslininkų pasiekimai. Ši Karjeros diena suteikė mokiniams galimybę susipažinti teismų sistema Lietuvoje. Ne kiekvieną dieną pasitaiko proga   „pasimatuoti teisėjo mantiją“ ar dalyvauti teismo posėdžio imitacijoje. 

Kur mokytis, kaip įgyti profesiją, mokiniai sužinojo lankydamiesi Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros, Elektronikos ir informatikos fakultetuose, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Vilniaus technologijų ir inžinerijos profesinio mokymo centre TECHIN, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos profesinio mokymo centre,  Vilniaus Automechanikos ir verslo mokykloje bei sektorinio mokymo centre.

Džiugu, kad aukštųjų ir profesinių mokyklų dėstytojai šiltai priėmė mokinius, pristatė mokymo įstaigų erdves, laboratorijas, mokymosi programas, paruošė  praktinius užsiėmimus, kurių metu mokiniai galėjo atlikti įvairias specialybės  užduotis, mokytis pirmosios pagalbos pagrindų, pabūti slaugytojais, kosmetologais, kineziterapeutais, robotų programuotojais, šilumvežių mašinistais, logistikos specialistais, garso įrašų operatoriais, filmų kūrėjais, fotografais, automobilių mechanikais ir inžinieriais, finansininkais ir administratoriais.

Tiek lydintys mokytojai, tiek mokiniai liko sužavėti ir nustebinti kolegijų ir profesinio rengimo centrų specialybių pasiūla bei turima įranga ir erdvėmis. 

Džiaugiamės bendradarbiavimu su gimnazijos bendruomene ir mokymo įstaigomis.

Gimnazijos karjeros specialistė mokytoja Eglė Adomaitienė

Nuotraukų galerija


SUSITIKIMAS SU LRT LAIDOS „DAIKTŲ ISTORIJOS“ KŪRĖJU SAULIUMI PILINKUMI

Gegužės 24 d. popietę Vaikščiotojai svečiavosi Užupyje pas žinomus žurnalistus Saulių Pilinkų ir Editą Mildažytę. Išgirdome istorijas, kaip atsirado paminklai Frankui Zapai ir Johnui Lenonui, kokių neįtikėtinų daiktų Saulius Pilinkus yra radęs apleistuose namuose Vilniuje ir Lietuvos provincijoje. Pabaigai Saulius Pilinkus parodė mažą dalį savo “sumedžiotų“ daiktų bei erdvę, kurioje filmuojama populiarioji  televizijos laida. Pajutome ne tik šeimininkų  svetingumą, bet ir jų subtilų humoro jausmą bei pozityvų požiūrį į visus gyvenimo iššūkius.

Vaikščiotojų info -biuras

Nuotraukų galerija


VAIKŠČIOTOJAI  SUSITIKO SU NAUJUOJU VILNIAUS MIESTO MERU VALDU BENKUNSKU

Susitikimui rengtasi ne vieną savaitę – miesto meras vienas labiausiai užimtų žmonių Vilniuje. Jo  metu mažiausiai kalbėtasi apie miesto gatvių asfaltavimą. Pokalbis labiau sukosi apie mero jaunystės metus: ką jam reiškė  gyventi Rusnės saloje ir mokytis Šilutės Vydūno gimnazijoje, kaip rinkosi savo profesiją, kas paskatino pasukti į politiką? Sužinojome, kad meras kolekcionuoja senuosius vinilus, renka knygas, mėgsta keliauti. Nors tai pirmasis susitikimas, jis  vyko be įtampos, šiltoje,  draugiškoje atmosferoje. Atminimui gavome dovanėlių, nusipaveikslavome bei pasivaikščiojome po savivaldybės garsųjį balkoną.

Vaikščiotojų info – biuras

Nuotraukų galerija


PASKUTINIS SKAMBUTIS

Gegužės 31 d. IV klasių mokiniams nuskambėjo Paskutinis skambutis. Tradiciškai abiturientus atlydėjo ir geros kloties palinkėjo  Šv. Kristoforo progimnazijos pirmokai. Paskutinio skambučio šventėje ketvirtokus literatūrine–muzikine kompozicija sveikino III klasių mokiniai. Žodį tarė klasių vadovai, tėvai bei gimnazijos direktorė Irma Čerškienė. Atsisveikinimui fotografijos gimnazijos kieme tarp sužaliavusių medžių, medelio sodinimas, apsikabinimai, nuoširdūs pašnekesiai – visa tai tam, kad būtų išsaugoti gražiausi prisiminimai.

Nuotraukų galerija


Gido įranga. Projektas “Vilnius yra mokykla”

Norime pasidžiaugti, kad mūsų gimnazijai Vilniaus miesto savivaldybė nupirko iš projekto „Vilnius yra mokykla“ skirtų lėšų gido įrangą. Daugiau informacijos ir gido įrangos įteikimo Vilniaus miesto savivaldybėje renginio akimirkas galite rasti čia.

Mokyklos mokytojai gali registruotis platformoje www.vilniusyramokykla.lt ir naudotis pamokoms atsivėrusio Vilniaus galimybėmis visavertiškai.

Linkime naujų patirčių.

 

VILNIAUS GIMNAZISTŲ XX SPORTO ŽAIDYNIŲ ŠACHMATŲ VARŽYBOS

Šachmatų ir šaškių sporto mokykloje gegužės 29 d. vyko Vilniaus miesto gimnazijų XX sporto žaidynių  šachmatų varžybos, kuriose dalyvavo mūsų gimnazijos komanda. Varžybos vyko šveicariška sistema. Buvo sužaisti 5 ratai, po kurių paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai. 7 – ąją vietą užėmė mūsų gimnazijos komanda, kuriai atstovavo šie mokiniai:

Edgaras Jarutis Ia, Gustas Pakenis IIIe, Aras Legiers IVc, Saulė Šinkūnaitė IIIf.


MES JŪSŲ NEUŽMIRŠOME!

Gegužės 25 d. – Tarptautinė dingusių vaikų diena. Dingusių žmonių paramos centro iniciatyva Lietuvos Respublikos Seimas 2006-aisiai įtraukė šią dieną į atmintinų dienų sąrašą. Šią dieną prisimenami visi vaikai, kurie buvo atskirti nuo savo namų, ir solidarizuojamasi su šeimomis, kurios dėl nežinomų priežasčių patyrė siaubingą vaikų netektį.

Paminėdami šią dieną, mes, Vilniaus šv.Kristoforo mokiniai ir mokytojai prisijungėme prie Dingusių žmonių šeimų paramos centro inicijuotos akcijos „MES JŪSŲ NEUŽMIRŠOME!“

Dingusių žmonių paramos centras atkreipia visuomenės dėmesį, jog vaikų dingimas yra reali, dinamiška, didelio masto problema visame pasaulyje. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 300 000 vaikų. Pasauliniu mastu šis skaičius dar didesnis – kasmet pranešama apie maždaug milijoną dingusių nepilnamečių. Dingę vaikai yra itin pažeidžiami įvairių formų smurtui, prekybai žmonėmis ir kitoms nusikalstamoms veikoms.

Mūsų mokyklos mokiniai papuošė mokyklos kieme augančius medžius spalvotais kaspinais ir simboliniais rakteliais. Plaikstydamiesi vėjyje kaspinėliai, rakteliai simbolizuoja laukimą ir viltį, primena, kad mes neužmiršome dingusių vaikų ir laukiame jų grįžtančių.

Nuotraukų galerija


VAIKŠČIOTOJAI DALYVAVO TAUTINIŲ BENDRIJŲ DIENOS MINĖJIME

Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kvietimu gegužės 23 d. dalyvavome Tautinių bendrijų dienos minėjime, kuris paminėtas nestandartiškai – Vilniaus senajame teatre žiūrėjome Juliaus Dautarto režisuotą spektaklį „Mano vardas Icchokas“. Spektaklis pastatytas pagal Icchoko Rudaševskio dienoraščių motyvus. Jame vaidino ukrainiečių kilmės aktoriai. Po spektaklio vaikščiotojai padėkojo režisieriui už jaudinantį spektaklį bei pasveikino su artėjančiu jubiliejumi.

Vaikščiotojų info – biuras


GIMANZIJOJE SVEČIAVOSI ORTODOKSŲ DVASININKAS VLADIMIR SELIAVKO

Gegužės 18 d. šv. Kristoforo gimnazijos vaikščiotojai ir mokytojai susitiko su ortodoksų dvasininku Vladimiru Seliavko. Kalbėtasi apie neseniai įvykusį  Konstantinopolio patriarcho vizitą Lietuvoje ir jo reikšmę, jų besikuriančią nuo Maskvos patriarchato nepriklausomą ortodoksų bažnyčią Lietuvoje. Jo drąsa ir pilietinė pozicija visus sužavėjo. Vladimiro Seliavko asmenybė laužo bet kokius stereotipus apie ortodoksų dvasininkus: jis baigęs dvasinę seminariją ir akademiją, aktyviai sportuoja, bėga maratoną, daug keliauja, moka užsienio kalbas,  per dieną skaito 3 – 4 valandas. Garbės duryse Vladimiras mums palinkėjo: Būkite laisvi!

Vaikščiotojų info – biuras

Nuotraukų galerija


TAIKLIŲ METIMŲ Į KREPŠĮ KONKURSAS

 

Gegužės 18 d. gimnazijos sporto salėje vyko taiklių metimų į krepšį konkursas. Mokiniams reikėjo mesti į krepšį po 5 metimus nuo 2 – jų ir 3 – jų taškų zonų ir 10 baudos metimų.

Trečiąją vietą užėmė surinkęs 19 taškų Linas Maročka IVc, antrąją vietą užėmė Martynas Paltanavičius IIIb, kuris surinko 20 taškų, o nugalėtoju tapo Dovydas Germanavičius IIIc (21 taškas).

Dėkojame visiems dalyvavusiems renginyje bei sveikiname nugalėtoją ir prizininkus.

Fizinio ugdymo mokytojas A. Bagdonas.


UPIŲ ŠVARINIMO AKCIJA

Žemė – mūsų visų. Ir visiems mums po mėlynu dangumi užtenka ir saulės, ir oro, ir švarių miškų, ir skaidrių ežerų, ir bėgančių upių… KOLKAS.

Gegužės 13 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija prisijungė prie organizacijos projektai.lt organizuotos socialinė akcijos KARTU. UŽ ŠVARESNES UPES.

Gimnazijos mokiniai prisijungė prie upės pakrantės tvarkymo darbų, dalyvavo edukacinėje veikloje “Mikroplastikas buityje. Kaip kasdieniniai mano įpročiai gali pagerinti vandens telkinių būklę?” (lektorė, aplinkosaugininkė Eglė Baltrūnaitė), turėjo galimybę patyrinėti upės vandenį su mikroskopu ir vykusio pikniko metu aktyviai praleido laiką  gamtoje.

Upių švarinimo akcija tai puiki aplinkosauginio sąmoningumo edukacija ir nuostabus bendrystės jausmas su savo įstaigos, krašto ir viso pasaulio žmonėmis – Žemės gelbėtojais. 

Plačiau su foto


„ATGAL Į MOKYKLĄ“

Šv. Kristoforo gimnazija prisijungė prie Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos (URM) iniciatyvos ir dalyvavo jau tradiciniu tapusiame projekte „Atgal į mokyklą“.

„Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas projektas, kurį jau 11 metus iš eilės įgyvendina URM ir kitos valstybės institucijos. Jo tikslas – suteikti galimybes moksleiviams ir jų mokytojams gauti žinių apie ES ir valstybių narių veikimą joje, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis, bei formuoti vertybines nuostatas, įgalinančias jaunus žmones būti aktyviais piliečiais, tikinčiais, kad gali daryti pokyčius ES. 

Gegužės 16 d. 11.00 val. Šv. Kristoforo gimnazijos Aktų salėje vyko susitikimas su ambasadoriumi, LR užsienio reikalų ministro patarėju dr. Algimantu Rimkūnu. Svečias III gimnazijos klasių mokiniams smagiai ir įdomiai papasakojo, kas yra ES, kuo narystė joje svarbi ir naudinga Lietuvai, ką reiškia būti ES piliečiu, kokios svarbiausios ES aktualijos.

Dėkojame LR užsienio reikalų ministro patarėjui dr. Algimantui Rimkūnui.

Pristatymas:


VARGONŲ EDUKACIJA

Gegužės 9 d. I gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo muzikinėje edukacijoje ,,Šv. Kazimiero bažnyčios vargonai”. Susipažinome su unikaliais, vienais geriausių Europoje vargonais kartu su visame pasaulyje koncertuojančia vargonininke, Šv. Kristoforo statulėlės (2021), Auksinio disko (2022) laureate, LMTA profesore Renata Marcinkutė Lesieur. 


 

SUSITIKIMAS

Gegužės 3 d. senosiose Vilniaus universiteto rūmuose Šv. Kristoforo gimnazijos vaikščiotojai kartu mokytojas susitiko su žinomu kultūros istoriku, aktyviu visuomenininku dr. Dariumi Kuoliu. Susitikimą išprovokavo neseniai pasirodžiusi solidi  D. Kuolio knyga „Apie Respubliką“. Pokalbį moderavo vaikščiotojas Vaižgantas Ivickas ir mokytojas Vytautas Toleikis, kuriuos papildė gausūs mokytojų klausimai. Dvi valandos prabėgo nepastebimai. Daug sužinota apie Lietuvos Respubliką, Statutą, bajorų laisves ir šiandienos švietimo problemas. Širdingai dėkojame Dariui Kuoliui už gyvą ir prasmių prisodrintą pasakojimą, padovanotas knygas.

Vaikščiotojų info – biuras

Nuotraukų galerija


SVEIKATĄ STIPRINANČIŲ MOKYKLŲ BANGA PER LIETUVĄ 2023

Balandžio 27 d. II klasių gimnazijos ugdytiniai susibūrė į trečiąjį nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“, kurio tikslas – stiprinti mokinių ir mokyklos bendruomenės narių fizinę, protinę, dvasinę sveikatą, gilinti sveikatos žinias bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Mokiniai prisijungė prie Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ organizuojamos nuotolinės mankštos siekiant aktyviai paminėti Sveikatą stiprinančių mokyklų 30-metį.


SVEIKO MAISTO GAMINIMO PAMOKĖLĖ

Balandžio 21 d. I gimn. klasių moksleiviai kartu su visuomenės sveikatos specialiste dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose pagal išklausytus mokymus – „Sveiko maisto gaminimo pamokėlė“. Užsiėmimo metu mokiniai gamino sveikus užkandžius ir buvo kartu ragaudami savo pačių pasigamintus patiekalus, dalinosi įspūdžiais ir įžvalgomis. Tikimės jog tokie praktiniai mokymai įkvėps ir skatins mokinius maitintis sveikiau.

Nuotraukų galerija


GERBIAMI MŪSŲ GIMNAZIJOS MOKINIŲ TĖVELIAI IR KITI RĖMĖJAI,

Nuoširdžiai dėkojame Jums, kad kiekvienais metais pagal galimybes remiate mūsų Vilniaus šv. Kristoforo gimnaziją, skirdami  1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM). Jūsų dėka gimnazija tampa saugesnė, patrauklesnė, labiau atitinkanti visos bendruomenės lūkesčius.

2023 m. gautos lėšos bus tikslingai panaudotos mokinių saugumui užtikrinti, skaitmeninei įrangai įsigyti.

Informuojame, kad iki š. m. gegužės 2 d. prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai galima teikti tik elektroniniu būdu (per EDS https://deklaravimas.vmi.lt).

Prašymą pervesti pajamų dalį nuo 2022 m. mokestinio laikotarpio pajamų gyventojai gali pateikti ne vėliau kaip iki 2023 m. gegužės 2 dienos. Kad kiekvienais metais nereikėtų teikti prašymo, remiant pasirinktą paramos gavėją, galima paskirti pajamų mokesčio dalį iš karto 5 metams (praėję pastarieji ir 4 ateinantys kalendoriniai metai).

Pagalba ir konsultacija paramos skyrimo bei kitais elektroninio deklaravimo klausimais teikiama telefonu 1882 (iš TEO, OMNITEL, BITĖ, TELE2 tinklų) arba 8 700 55882 (iš kitų tinklų)

Rekvizitai 1,2 procentų paramai skirti:

Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas) – 302420721.
Paramos gavėjo pavadinimas – Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija

AČIŪ VISIEMS, SKIRIANTIEMS 1,2 PROCENTO PARAMĄALUMNI 2023 renginių nuotraukų galerija


ALUMNI – tai bendravimas, bendruomeniškumas, įsipareigojantys ryšiai, saviraiška, kūryba ir tobulėjimas, atradimo džiaugsmas, asmeninio, gimnazijos ir Respublikos bendrojo gėrio kūrimas.

2023 m. kovo 29-30 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos Vaikščiotojai kviečia  į tradicinį,
jau šeštąjį, gimnazijos alumnų meno festivalį ALUMNI 2023.

Festivalio tikslas –  pristatyti ryškiausius  gimnazijos alumnų meninius darbus.  Puoselėti bendruomeninius ryšius, megzti  jungtis tarp kartų, kurti tradiciją, kultūriškai ir pilietiškai ugdyti gimnazistus,  skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą.

Alumni 2023  festivalio temos: Lietuva pasaulyje ir pasaulis Lietuvoje. Mūsų stiprybės šaltiniai ir versmės.

Festivalis vyks Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje ( Kazliškių g. 4, Vilnius).

Renginiai:                             Kovo 29 d. 12.00-15.30 val.

                                             Kovo 30 d. 11.00-16.00 val.

Maloniai kviečiame.

Festivalio dienomis neformalioje aplinkoje veiks jauki arbatinė.
Festivalio programa pridedama.

Išsamesnė informacija tel. +370 69943686
el.p  vytautas.barva@gmail.com
el.p rastine@kristoforo.vilnius.lm.lt, tel.   8-5 273 53 50Kovo 17 d. II-III kl. mokiniai dalyvavo projekte #EmpoweringGirls. Svečiuose lankėsi gimnazijos alumnė Neringa Geigalaitė ir pasidalino savo profesiniu keliu bei karjeros patarimais. Tikimės, kad aptartos istorijos technologijų ar verslumo srityje  įkvėps mokinius dar drąsiau ir ryžtingiau rinktis savo karjerą be stereotipų ir lavinti reikiamus įgūdžius.


PINIGŲ SAVAITĖ

Kovo 20-26 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokiniai dalyvauja Pasaulinės pinigų savaitės veiklose (ekonomikos pamokų metu atlieka kūrybinius darbus asmeninių finansų valdymo temomis, dalyvauja ISM mokinių konferencijoje ,,Future Heroes: karta, kuri pakeis pasaulį“, VIKO veikloje ,,Apskaitos specialistai – tvaraus verslo superherojai“), kurių tikslas skatinti finansinio raštingumo idėjas ir siekti, kad mokiniai mokėtų tvarkyti savo pinigus ir išmintingai su jais elgtųsi, gebėtų priimti finansinius sprendimus atsižvelgdami į aplinką ir visuomenę.

Nuotraukų galerija


POEZIJOS BALSAI  2023

Kovo 21-ą dieną mūsų gimnazijos mokiniai: Anetė Šakytė (IIa), Greta Rašytinytė (Ib) ir Aurimas Čiapas (Ic) dalyvavo Vilniaus miesto 9- 12 gimnazijų (I- IV) klasių mokinių užsienio kalbų poezijos festivalyje ,,Poezijos balsai  2023”, vykusiame Vilniaus m. Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.

Mokinius rengė mokytojos – Dalia Roch, Eglė Adomaitienė ir Teresa Radvilienė.


TEISINIŲ ŽINIŲ KONKURSO „TEMIDĖ“ PIRMASIS ETAPAS ĮVEIKTAS

Vilniaus pirmasis policijos komisariatas pakvietė Vilniaus mokyklas susirungti teisinių žinių konkurse „Temidė“. Šiais metais mokyklą atstovavo trys komandos, suburtos mokytojų V. Dusevičiaus ir M. Matusevičienės. Tarp dešimties komandų geriausias teisines žinias protų mūšyje pademonstravo mūsų gimnazijos komanda „Teisės rėmas“ (II e klasės mokiniai A. Povilaikaitė, A. Sebestinaitė, D. Ulys, D. Zujus, N. Gelumbeckas) ir pateko į antrą konkurso etapą.


ŠAŠKIŲ TURNYRAS

Kovo 15 dieną gimnazijoje vyko I-IV klasių mokinių šaškių turnyras. Varžybos vyko mišria sistema. Dalyviai burtų keliu buvo suskirstyti į keturis pogrupius, kiekvienas sužaidė po 3 – 6 partijas. Varžybose vyko įnirtinga kova, netrūko gerų emocijų ir gražių akimirkų. Turnyro nugalėtoju tapo Nojus Šimėnas (Id), antrąją vietą iškovojo Jotautas Vaičaitis (IIIc), trečiąją vietą – Meda Savanevičiūtė (IIIc).

Sveikiname nugalėtoją, prizininkus ir visus dalyvius.

Fizinio ugdymo mokytojai

Nuotraukų galerija


VARŽYBŲ FINALAS

Kovo 16 d. Pilaitės gimnazijoje vyko finalinės Vilniaus miesto gimnazijų vaikinų krepšinio rungtynės, kuriose mūsų gimnazijos vaikinų komanda, po daug jėgų pareikalavusios kovos ir pratęsimo, turėjo pripažinti labai stiprios Žemynos gimnazijos komandos pergalę rezultatu 79:78  (69:69). 

Ačiū mūsų ištikimiausiems sirgaliams, kurių palaikymo šūksniai buvo girdimi visų varžybų metu.

Dėkojame 2 vietą užėmusiems Šv. Kristoforo gimnazijos komandos vaikinams: Matui Klimantavičiui IVc, Linui Maročkai IVc, Domui Baranauskui IVd, Martynui Paltanavičiui IIIb, Dovydui Aliubavičiui IIIf, Dovydui Germanavičiui IIIc, Pauliui Pilkauskui IIc, Antonio Amadio Magliula Ia, Ugniui Pakalniui IVc, Matui Nemirai IIIf, Nedui Rimšeliui IVe, Joriui Kazimierui Šimėnui IIIc. Komandos vadovas fizinio ugdymo mokytojas Algimantas Bagdonas.


SVEIKINAME

Kovo 13-ą dieną Eglė Bružaitė, IIIe klasės mokinė, dalyvavo aktorės, skaitovės, Lietuvos radijo direktorės Undinės Nasvytytės V respublikiniame skaitovų konkurse, vykusiame Vilniaus A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, ir pelnė II laipsnio diplomą. Sveikiname jaunąjį talentą!

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Dalia Roch


KOVO 11

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą gimnazijoje minėjome sveikindami vieni kitus, dalyvaudami pilietiškumo pamokose, pilietinėse iniciatyvose, konkursuose. Gimnazijoje tapo graži tradicija šią svarbią dieną mokiniams įteikti diplomus ir Padėkos raštus už pasiekimus olimpiadose bei konkursuose.

Nuotraukų galerija


ŠIMTADIENIS

Gimnazijoje įvyko tradicinė vyresniųjų klasių mokinių šventė – Šimtadienis.

Nuotraukų galerija


,,MOKONOMIKA” 2023 – SKAMBUTIS Į ATEITĮ

Kovo 9 d. moksleiviai ir mokytojai jungėsi prie didžiausios nuotolinės pamokos Lietuvoje ,,Mokonomika” 2023 – skambutis į ateitį.

„Mokonomikos“ pamoka prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.


Kasdien ir kiekvienas, atsakingai ir kūrybingai dirbdami kartu, kurkime mokyklą! Prasmingos, džiugios šventės visiems!

Su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena!

Gimnazijos direktorė Irma Čerškienė


VAIKŠČIOTOJAI SUSITIKO SU VILNIAUS GAONO ŽYDŲ MUZIEJAUS DIREKTORIUMI SIMONU

Kovo 1- ąją vaikščiotojai apsilankė Vilniaus Gaono žydų muziejuje ir susipažino su jo naujuoju direktoriumi Simonu Strelcovu. Susitikimo metu gimnazistai turėjo unikalią galimybę pasikalbėti su vieno didžiausio Vilniaus muziejaus vadovu. Sužinojo, kaip svarbu nebijoti gyvenimo iššūkių, kokią reikšmę jo asmenybei turėjo gyvenimas Japonijoje ir Norvegijoje, kaip dabar praverčia skirtingos darbinės patirtys. Po malonaus pokalbio ir foto sesijos direktorius pasiūlė apžiūrėti Samuelio Bako tapybos parodą, kuri vaikščiotojams paliko neišdildomą įspūdį. Susitikime taip pat dalyvavo vaikščiotojų bičiulė rašytoja Aneta Anra.

Vaikščiojojų info – biuras


MŪSŲ ETIKOS MOKYTOJAS VYTAUTAS TOLEIKIS – AKTYVUS VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS DALYVIS

Vasario 24 d. mokytojas Vytautas Toleikis dalyvavo dvejuose knygų pristatymuose: Tomo Venclovos “Vilniaus vardai II. Papildymų knyga“ ir Redos Pabarčienės redaguotoje „Mūsų Irena. Atsiminimai apie Ireną Veisaitę“. Šeštadienį, vasario 25 d., pristatė savo parašytą mokslo populiarinimo knygą „Žydai lietuvių literatūroje“. Knygą pristatinėjo, autorių kalbino VDU dėstytojas Linas Venclauskas ir mūsų gimnazijos alumnas, leidyklos „Naujasis Židinys – Aidai“ direktorius Mantas Tamošaitis. Beje, mūsų gimnazijoje vienu metu dirbo net penketas mokytojų – buvusių profesorės Irenos Veisaitės studentų.

Gimnazijos info

Nuotraukų galerija


SVEIKINAME

Dovydas Vaitkevičius  (IVe kl.) XXVI Lietuvos mokinių filosofijos olimpiadoje pelnė aukso medalį. Mokytojas Vidas Dusevičius.


SVEIKINAME

Vasario 28 d. Senajame teatre gimnazistai dalyvavo projekto „Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje“ kūrybinių darbų parodoje „Nuo rimto iki juokingo vienas žingsnis“. Dėkojame už dalyvavimą ir sveikiname laureatę Ugnę Skestenytę (IIe kl.).

Nuotraukų galerija


„MIRTI SU SAVAIS AR PUOTAUTI SU PRIEŠAIS?“     

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos abiturientai 2023 m. vasario 21 d. lankėsi ,,Skalvijos‘‘ kino teatre ir žiūrėjo tikromis Lietuvos partizanų istorijomis paremtą Giedriaus Tamosevičiaus ir Vytauto V. Landsbergio vaidybinį filmą ,,Poetas‘‘. Kadangi neseniai buvo mūsų valstybės atkurimo dienos šventė, šis filmas yra tikrai aktualus šiuolaikiniam žmogui, nes gyvendami jau laisvoje tėvynėje, užmirštame, kiek dėl jos kovojo mūsų prorėviai. Filme vaizduojamas pagrindinis veikėjas Kostas, kuris yra išmestas iš tarybinių rašytojų sąjungos už antisovietinę kūrybą. Dėl to šis talentingas kūrėjas yra priverstas persikelti į mažą miestelį dirbti mokytoju, kur sutinka glaudžiai susijusią su vietiniais partizanais draugę Julę. Po kurio laiko ir pats pagrindinis herojus susipažįsta su kovotojais už laisvę ir jų vadu Tauru. Tad Kostui tenka pasirinkti: išduoti savo tautą ir įsitikinimus dėl geresnio gyvenimo ar pasielgti patriotiškai ir padėti partizanams ginti tevynę nuo okupantų. Deja, rašytojas pasielgia savanaudiškai ir išduoda partizanus manydamas, kad kūryba jį išteisins. Šioje vaizdo medžiagoje rodomas pagrindinis personažas yra Kosto Kubilinsko prototipas, nes XX a. Lietuvos poetas taip pat dėl geresnio likimo išdavė žinomas partizanų slėptuves. Gimnazistų ir jų mokytojų šis filmas tikrai nepaliko abejingų, nes aktoriai puikiai įkūnijo personažus ir SSRS laikų atmosferą. Ši vaizdinė medžiaga leido susimąstyti, kaip mes pasielgtume pagrindinio herojaus situacijoje. Taigi apbibendrindama galėčiau teigti, kad filme iš tiesų puikiai pavaizduoti okupacijos metai bei abiturientus ir jų mokytojas šokiravo Kosto pasirinkimas ir leido apgalvoti, ką kiekvienas iš mūsų darytų tokioje situacijoje.

Karolina Petkevičiūtė, IVa


SUSITIKIMAS CHARKIVO GRAVITIS MOKYKLOJE SU “STIPRŪS KARTU” VADOVU EDMUNDU JAKILAIČIU

 Antradienį, vasario  28-ąją, Vaikščiotojai ir Šv. Kristoforo gimnazijos mokiniai dalyvavo susitikime su kone garsiausiu žiniasklaidos atstovu, padedančiu Ukrainai, Edmundu Jakilaičiu. Kalbėjome apie Lietuvos suteiktą parama 14 milijonų eurų radarams Ukrainos gynybai, diskutavome apie karo pradžią ir kaip jis turėtų pasibaigti. Išgirdome apie Edmundo įspūdingus nuopelnus ir darbus padedančius Ukrainai. Susitikime buvo galimybė prabilti ir žiūrovams:  buvo užduodami klausimai iš lietuvių ir iš ukrainiečių pusės. Aš turėjau galimybę pirmąsyk dalyvauti renginyje, kai viskas buvo verčiama iš lietuvių į ukrainiečių kalbas ir atvirkščiai. Didelis ačiū mus pakvietusius vaikščiotojų bičiuliui Ukrainos centro vadovui Algirdui Kumžai.

Martynas Samušis


Vasario 28 d. gimnazijoje  vyko GEROJO LAŠELIO diena.

GEROJO LAŠELIO diena minima Lietuvoje nuo 2019 m.

Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ skelbia GEROJO LAŠELIO dieną, skirtą atkreipti dėmesį į vėžiu sergančius vaikus ir padėti jiems sveikti.

Vėžiu sergantiems vaikams buvo surinkta ir paaukota 856,43 euro.

Jūsų suaukoti pinigai bus skiriami vėžiu sergančių vaikų bendruomenei, kurią remia Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“. Visi kartu po lašą, po gerumo lašą, galime imti ir padėti vėžiu sergantiems Lietuvos vaikams.

 Visiems prisidėjusiems   nuoširdžiausias AČIŪ.


10 klasių mokinių ir tėvelių dėmesiui

Į 11 klasę   prašymai teikiami ir naujos ugdymo sutartys pasirašomos TIK per e. sistemą, jokie popieriniai prašymai nepriimami. Atkreipkite dėmesį į Mokinių Priėmimo tvarkos 21.4. papunktį, kad mokiniai, baigę pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programą ir (ar) jos dalį ir pageidaujantys tęsti mokymąsi šioje mokykloje pagal aukštesnio lygio programą, pateikia prašymą per e. sistemą. Šie mokiniai į ugdymo įstaigą yra priimami be eilės.

Plačiau – čia.


MOKINIAI MOKINIAMS

Vasario 24 d. mūsų gimnazijos atstovai dalyvavo Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos karjeros ugdymo dienos renginyje „Renkuosi ateitį“. Renginio tikslas – ugdant mokinių iniciatyvumą palaikyti progimnazijos bendradarbiavimo ryšius su gimnazijomis

Gimnazistai progimnazijos aštuntokams pristatė Šv. Kristoforo gimnaziją, galimybes, pasakojo apie savo patirtis ir kodėl jie pasirinko šią gimnaziją. Diskusiją moderavo etikos mokytojas Vytautas Toleikis.

Nuotraukų galerija


PROTMŪŠIS „V16“

Prieš  105 metus Lietuvos taryba, vadovaujama Jono  Basanavičiaus, paskelbė apie Lietuvos valstybės atkūrimą.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną gimnazijoje vyko protmūšis „V16“, kuriame susirungė ir savo istorines žinias pademonstravo gimnazijos antrokai. Gimnazistai turėjo įveikti tris etapus, kuriuose buvo pateikti klausimai iš Europos bei Lietuvos tarpukario istorijos ir  Nepriklausomybės akto signatarų gyvenimo. Sveikiname pirmą vietą laimėjusią IIe klasę. Komandą sudarė Dominykas U., Dominykas Z., Nedas G., Aistė P., Rojus M. 

Istorijos mokytoja Milda Matusevičienė

Nuotraukų galerija


ŠALTA ŽIEMA ŠALIN EINA,
JAU PAVASARIS ATEINA …

Užgavėnės – viena savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Tai žiemos palydos ir pavasario žadinimas. Panaši šventė vasario mėnesį švenčiama daugelyje pasaulio šalių. Įžymieji karnavalai Venecijoje, Rio de Žaneire, Panamoje ir kitur – tai Užgavėnių atgarsiai.

Lietuviškos Užgavėnės taip pat neįsivaizduojamos be persirengėlių karnavalo. Žydų, čigonų, vengrų, ubagų, arklių, meškų, ožių, gervių, velnių, raganų, giltinių ar kitokiomis kaukėmis apsitaisę Užgavėnių šventės dalyviai trypia, krečia pokštus, muzikuoja, dainuoja, triukšmauja, taip žadindami pavasarį ir baidydami žiemos demonus.

Nuotraukų galerija


VILNIAUS KRAŠTO BAJORŲ SĄJUNGOS HERBŲ PARODA

LDK laikotarpiu kiekvieną kilmingąjį nuo pat lopšio iki karsto lydėdavo jo giminės skiriamasis ženklas – herbas, kurį iš tėvų paveldėdavo palikuonys. Herbo reikšmė ir jo naudojimo būdai aiškiai nusakomi valdovų privilegijose suteikiant asmenims bajorystę. Giminės herbu buvo puošiami rūmų pastatai ir interjerai, buities rakandai nuo sienų savo ainių kasdienius žingsnius stebėdavo giminių protėviai, įamžinti portretuose, dažnai vaizduoti su savo herbais. Herbas buvo svarbus net ir žemesnio rango kilmingiesiems, nes tai buvo jų išskirtinumo, priklausymo privilegijuoto bajorų luomo atributas.

Herbas – svarbi giminės narių tapatybės, giminėje puoselėjamos atminties ir be abejonės, didybės ir šlovės išraiška.

 


EKSKURSIJA Į MEMORIALINĮ ADOMO MICKEVIČIAUS MUZIEJŲ

Vasario 9 dieną IIIa ir IIIf klasių mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta Smirnova lankėsi memorialiniame Adomo Mickevičiaus muziejuje. Ekskursijos metu gidės pristatė rašytojo gyvenimo būdą, patirtis, šeimos padėtį bei papasakojo apie poeto gyvenimą Lietuvoje, pirmąsias meiles ir įkvėpimą kurti. Muziejuje aprodė kambarį, kuriame gyveno pats Adomas Mickevičius. Taigi, apsilankymas šiame muziejuje mums labai patiko ir tikrai patartume jame apsilankyti ir kitiems.

Miglė Čižaitė, IIIF”SU LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠVENTE!

Linkiu, kad švęsdami Lietuvos sėkmės istoriją, kiekvienas atrastume savo ryšį, savo asmeninę istoriją, savo šventės emociją ir tradiciją. Drąsiai ženkime, pažinkime ir kurkime…

Šv. Kristoforo gimnazijos direktorė
Irma Čerškienė


MOKINIŲ IR ALUMNŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA

Nuotraukų galerija


ANTRŲJŲ UŽSIENIO KALBŲ DAILYRAŠČIO KONKURSO GERIAUSIŲ DARBŲ PARODA „LEGENDA APIE VILNIŲ“, SKIRTA VILNIAUS 700 METŲ JUBILIEJUI


DNR KAIP DAIKTINIS ĮRODYMAS

Vasario 7 d. mūsų mokykloje apsilankė du kriminalistai. Jie užsiima DNR tikrinimu ir pirštų antspaudų atpažinimu. Paskaitos metu papasakojo, kaip surinkti DNR, piršto antspaudų pavyzdžius nusikaltimo vietoje ir plačiau papasakojo apie savo darbą. Jie yra vieninteliai ekspertai Lietuvoje, atliekantys kraujo pėdsakų rašto tyrimą. Taip pat įvardijo įvairias kriminalistikos technikos šakas. Įpusėjus paskaitai, vienas iš kriminalistų  mokiniams pavaizdavo įvairius triukus ir komandas, kurias sugeba atlikti jo dresiruojamas šuo. Pasirodymo metu buvo įtraukiami mokiniai ir smagiais pastebėjimais pareigūnas sugebėjo prajuokinti visą auditoriją.

Dėkojame jiems už atvykimą!

Nuotraukų galerija


VAIKŠČIOTOJAI LANKĖSI PAS DAINŲ ATLIKĖJĄ IR FOLKLORISTĘ MARIJĄ KRUPOVES

Vasario 8 d. išgirdome pasakojimus apie Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje gyvenusias tautas ir jų muziką, kurią Marija Krupoves atliko lietuvių, lenkų, vokiečių, jidiš, hebrajų kalbomis. Paklausėme naujausio jos CD albumo. Dvi valandos praleistos Marijos namuose  žvakių šviesoje prie arbatos puodelio prabėgo akimirksniu. Anot Marijos žinutės jos FB paskiroje: „Štai ir vėl pas mane atkeliavo mano senas bičiulis ir bendražygis Vytautas Toleikis ir jo Vaikščiotojai. Koks nuostabus ir inteligentiškas jaunimas! Lauksiu vėl į svečius!“ Mes taip pat lauksime!

Vaikščiotojų info-biuras

Nuotraukų galerija


GIMNAZIJOS ALUMNAS PRISTATĖ SAVO PROFESIJĄ

Vasario 2 d. IIb ir IIf klasių mokiniai susitiko su Lietuvos policijos mokyklos kursantu, buvusiu mūsų gimnazijos mokiniu Matu Barkevičiumi. Susitikimo metu kursantas pristatė policijos mokyklą, kurioje mokosi, supažindino su pagrindinėmis policijos struktūromis, įstojimo tvarka, reikalavimais, norint tapti pareigūnu, ir karjeros galimybėmis, dirbant policijoje.  Mokiniai, kurie aktyviai dalyvavo susitikime, buvo apdovanoti Lietuvos policijos mokyklos atminimo dovanėlėmis.

 Rokas Gudelis IIb klasė

Nuotraukų galerija


ESAME VERSLŪS…

2023 m. vasario 7 d. vyko trečioji  ,,ISM Verslo klasė“ paskaita ,,Didžioji 2008 m. krizė – kas ją sukėlė, kokie jos padariniai ir pamokos Europai?“. Paskaitą vedė ISM Alumni, ekonominės istorijos specialistas Adomas Klimantas.

Sausio 31 d. svečiavosi ISM I kurso studentai. Įžvalgomis apie studijas ISM universitete dalinosi buvęs Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokinys

Mantas Kalinskas


ŠV. KRISTOFORO GIMNAZIJA ĮSITRAUKIA Į PROJEKTĄ SU CHARKIVO GRAVITIS MOKYKLA

Antradienį, sausio 31-ąją, Šv. Kristoforo gimnazijos mokiniai dalyvavo įdomaus projekto pirmajame renginyje, kurio iniciatorius – vaikščiotojų draugu tampantis Ukrainos centro vadovas Algirdas Kumža. Veiklos pradedamos organizuojant susitikimus su žinomais Lietuvos žmonėmis. Pradėjome nuo susitikimo su Europos Komisijos atstovu Mariumi Vaščega. Išnaudojant Europos Sąjungos teikiamas galimybes jauniems ukrainiečiams Lietuvoje  bus siekiama užmegzti tiesioginį ryšį tarp lietuvių ir ukrainiečių pabėgėlių mokinių. Šis renginys parodė, kad net praėjus 11-ai mėnesių po karo pradžios mes nepaliekame karo nuskriaustų žmonių vienatvėje. Jau pirmasis bendravimas tarp abiejų tautų mokinių buvo betarpiškas. Beje, turėjau galimybę pirmąsyk dalyvauti renginyje, kai viskas buvo verčiama iš lietuvių į ukrainiečių kalbas ir atvirkščiai. Lauksime daugiau galimybių toliau užmegzti artimesnį  ryšį su tragedijos pas mus atvytais moksleiviais iš Ukrainos.

Mindaugas Poškus

Nuotraukų galerija


VASARIO 1 D. VAIKŠČIOTOJAI SUSITIKO SU LR PREMJERE INGRIDA ŠIMONYTE

Perfrazuojant liaudies posakį, „yra susitikimai ir yra susitikimai”. Trečiadieninis pašnekesys ir vizitas Lietuvos Respublikos Vyriausybėje buvo būtent tas, antrasis, ir net iš didžiosios raidės. Premjerė man pasirodė šilta, atviresnė nei prieš kameras ir geranoriškai atsakanti į klausimus. Į kiekvieną mūsų pasmalsavimą buvo atsakoma plačiai, su įvairiomis istorijomis ir prisiminimais. Labai patiko tai, kad premjerė kalbėjo mūsų kalba, laisvai vartojo anglicizmus ir ne visai tradicinę leksiką. Bet labiausiai man įsiminė puikus Ingridos Šimonytės būdo bruožas – žvilgsnis į akis. Atsakinėdama į mano klausimą Premjerė palaikė drąsų akių kontaktą, tokį, kurį sunku apibūdinti žodžiais. Tokį, iš kurio matosi, kodėl ši moteris pasiekė tiek, kiek ji pasiekė. Manau daugeliui įsimins ekskursija po Vyriausybės pastatą ir visas susitikimas „pagal protokolą“. Vistik ne prieš kiekvieną vaikščiotojų pokalbį reikia praeiti metalo detektorių. O kur dar garbė būti pavadintiem moksleivių klubu (!). Žodžiu, susitikimas su Ingrida Šimonyte buvo ilgas ir labai vertingas, ilgai įeisiantis į kiekvieno ten buvusio gimnazisto atmintį.

Vaikščiotojas Mindaugas Poškus

Nuotraukų galerija


GIMNAZIJOJE LANKĖSI RAŠYTOJA IEVA TOLEIKYTĖ

Sausio 25 d. vaikščiotojai susitiko su mūsų gimnazijos alumne Ieva Toleikyte. Ji yra poetė, prozininkė, eseistė, filmų ir knygų vertėja iš danų kalbos bei knygyno „Eureka“ darbuotoja. Susitikimo metu jai buvo užduoti įvairūs klausimai. Nuo to, ką reiškia nuotraukos jos poezijos knygoje, iki to, kiek gauna pinigų už filmo išvertimą… Ieva taip pat mums paskaitė šiek tiek savo poezijos iš jos eilėraščių knygos “Raudonas slidus rūmas“. Parodė kelias įprastai nepastebimas detales iš šios knygos, pavyzdžiui, kad jos vaikystės nuotraukoje esantis plastmasinis maišelis susijęs su vienu iš knygoje esančių eilėraščių apie banginį ir plastmasinius maišelius. Poetė papasakojo apie knygų vertimo procesą, apie jos požiūrį į Vilnių – kaip anksčiau landžiodavo po slapčiausias Vilniaus vieteles ir matydavo tame labai daug romantikos. Pasirašiusi autografus, su visais nusipaveikslavusi, parašė ant 201 kabineto garbės durų „Linkiu grybauti su atvira širdim!”.

Vaikščiotoja Urtė

Nuotraukų galerija


SU 700 -UOJU, JAUNAS VILNIAU!

Sausio 25 diena – neeilinė diena – Vilniaus 700-asis gimtadienis.
Mūsų gimnazija sveikina Vilnių.

Nuotraukų galerija


SVEIKINAME

Mūsų gimnazijos mokiniai Zaranka Dinas IIf kl, Sabaliauskaitė Milda IIf, Petkevičiūtė Karolina IV kl. dalyvavo respublikiniame integruotame technologijų, dailės ir antrųjų užsienio kalbų (vokiečių ir rusų) konkurse ,,Baltas sapnas“.

Sausio 20 dieną vyko baigiamąsis renginis – laureatų ir dalyvių apdovanojimas Vilniaus Antakalnio progimnazijoje.

Sveikiname mokinius ir dėkojame rusų k. ir technologijų mokytojams.


Vilniaus mero sveikinimas

ir dovana

Gimnazijos bendruomenė taria AČIŪ!


VILNIUS – MANO MIESTAS

Kviečiame susipažinti su virtualia knyga „Vilnius – mano miestas“. Knygoje sudėtos technologijų mokytojos Linos Šaulienės pamokose, gimnazijos mokinių ir alumnų, sukurtų rankų darbo vokų nuotraukos. Ši knyga ir mokinių darbai atspindi Vilniaus miesto dvasią.

Virtualią knygą galite pavartyti čia


SAUSIO 13 D. SKIRTI RENGINIAI

 1. Akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija”
 2. Akcija ,,Lietuva”
 3. Pilietiškumo pamoka I klasių mokiniams „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“
 4. Akcija ,,Neužmirštuolių pieva”
 5. Stendas ,,Sausio 13-oji”

Nuotraukų galerija


SVEIKINAME


Džiaugiamės mūsų gimnaziste Žaneta Budryte, laimėjusią III vietą respublikinio moksleivių integruoto technologijų, dailės ir antrųjų užsienio kalbų (vokiečių, rusų) konkurse “Baltas sapnas”
Mokinę konkursui paruošė technologijų mokytojas Denis Potapčik.


O KOKS MANO ŽYGIO MOTYVAS?

Šv. Kristoforo gimnazijoje vyko geografijos pamoka-paskaita „O koks mano žygio motyvas?“ Svečias alpinistas Artiomas Kuranovas.

Paskaitą Artiomas pradėjo paminėdamas žymios alpinistės Vandos Rutkevič žodžiais- „Aš nesiruošiu užkariauti kalnų – jie yra tokia pat pasaulio dalis, kaip ir žmonės. Aš nugaliu save.“

Paskaitos metu sužinojome kaip yra ruošiamasi kopimui į kalnus, kokie yra alpinizmo tipai, kuom maitinas, kokią aprangą dėvi, apie pavojus kelionės metu, jos trukmę ir jausmą pasiekus tikslą.

Nuotraukų galerija


VAIKŠČIOTOJAI PAKVIETĖ DVYLIKTOKUS Į SUSITIKIMĄ SU ALGIRDU KUMŽA

Trečiadienį, sausio 11-ą dieną, mūsų mokykloje pasirodė rašytojas, alpinistas, diplomatas ir jogos ekspertas Algirdas Kumža. Norint išvardinti visas svečio profesijas galima įsikąsti į liežuvį ir tas jautėsi pokalbio metu. Algirdas atsakė į klausimus apie savo asmenybę ir potraukį diplomatijai ir kelionėm. Labai ilgam įsimins pašnekovo pagarba ir atvirumas, visiškai laisva kalbėjimo maniera ir noras duoti naudingų patarimų. Taip pat A. Kumža atsakė į daug mano ir Anikos klausimų apie Ukrainą, jos kultūrą ir kalbą. Girdėti apie tai iš buvusio ambasadoriaus lūpų įstrigs ilgam. Ypač po dešimties metų domintis šiomis temomis. Ilgam išliks ir kvėpavimo pamokos. Patarimai apie tai, kaip sumažinti stresą, nuovargį ir lengviau užmigti teisingai kvėpuojant. Taigi, susitikimas tikrai buvo spalvingas ir įvairus ir turėjo palikti įspūdį visiems nusprendusiems praleisti 8-ą pamoką 116- tame kabinete. O dovanų gauta paties A. Kumžos knyga su parašu liks kaip fiziniai puikaus susitikimo įkalčiai. Ačiū mokytojui Vytautui Toleikiui už (ne)eilinį puikų svečią ir galimybę su juo pabendrauti.

Vaikščiotojas Mindaugas

Nuotraukų galerijaKALĖDINIS SVEIKINIMAS


KNYGŲ KALĖDOS

Prieš pat gražiausias žiemos šventes, gruodžio 22 d., gimnazijoje vyko tradicinės „Knygų Kalėdos“. Šventinio renginio metu visų klasių atstovai padovanojo po knygą gimnazijos bibliotekai. Linkėdami visiems džiugių švenčių, gimnazistai pasidalino įspūdžiais, mintimis ir įžvalgomis apie dovanojamus leidinius. Anot jų, kiekvienas skaitytojas atras sau tinkamą knygą.

Gražaus laiko su knyga!
Dovanotų knygų sąrašas

Nuotraukų galerija


Organizatoriai:
Gimnazijos mokinių taryba
Ignas Bakutis IVf kl.

Nuotraukų galerija


KRISTOFORIEČIAI DALYVAVO TARPTAUTINIAME RENGINYJE 

Gruodžio 21 d. Ic klasės mokiniai ir mokinių tarybos atstovai dalyvavo Twinschools Lietuva organizuojamame projekte „Pažinkime vieni kitus!“, kuris vyko Socialinių mokslų kolegijoje (SMK). Šis projektas, siekė supažindinti su Lietuvos ir Ukrainos kultūromis bei suartinti lietuvių ir ukrainiečių pabėgėlių moksleivius. Į renginį atvyko ir kitų Vilniaus mokyklų mokiniai. Ukrainiečiai daugiausiai buvo iš Charkivo, Marijupolio, Luhansko ir kitų miestų. Mokiniai vykdė įvairias užduotis, piešė, betarpiškai bendravo, bandė geriau pažinti vienas kitą. Projekto pabaigoje visi gavome dovanas, o pats renginys buvo smagus, visi noriai įsitraukė į veiklą ir smagiai praleido laiką.

Mokinių tarybos pirmininkas – Rokas Gudelis

Nuotraukų galerija


2022 M. TARPTAUTINIŲ OLIMPIADŲ IR KONKURSŲ DALYVIŲ PAGERBIMO ŠVENTĖ

2022 metų gruodžio 21 d. LDK Valdovų rūmuose vyko 2022 metų Tartpautinių olimpiadų ir kokursų dalyvių pagerbimo šventė. Šventėje LR Ministrės Pirmininkės padėkomis apdovanoti: Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos IVe kl. mokinys Dovydas Vaitkevičius, dalyvavęs tarptautinėje filosofijos olimpiadoje Portugalijoje ir filosofijos mokytojas Vidas Dusevičius, buvęs IVa kl. mokinys Mantas Kalinskas, tarptautinės ekonomikos olipiados bronzos medalio laimėtojas ir ekonomikos mokytoja Lijana Pocienė. Sveikiname ir džiaugiamės pasiekimais.

Daugiau apie renginį…

Nuotraukų galerija


GIMNAZIJOJE – FORUMO TEATRAS!

Gruodžio 16 d. vienas iš mokyklos kabinetų tapo teatro scena. Stebėjome spektaklį imigrantų tema, kurį mums pasiūlė Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras.  Spektaklyje vaidino režisierė ir trys profesionalai aktoriai: lietuvis buto nuomininkas ir du imigrantai iš Libijos. Libijiečiai Vilniuje ieškojo buto nuomai ir atėjo jo apžiūrėti pas minėtą lietuvį. Siužetas atskleidė dar Lietuvoje vyraujantį rasizmą, islamo fobiją, kas labai liūdina. Spektaklis buvo labai įdomaus formato – interaktyvus. Žiūrovai, Vaikščiotojai ir kitų klasių moksleiviai, buvo lyg aktorių smegenys – jie tam tikrais momentais turėjo nurodyti aktoriams, kaip toliau elgtis konkrečiose situacijose. Pavyzdžiui, kaip turėtų toliau rutuliotis veiksmas po to, kai lietuvis moteriai iš Libinijos drioksteli rasistišką komentarą apie jos hidžabą. Taip pat Vaikščiotojai išrinko aktoriams vardus. Toks pačių prisilietimas prie spektaklio sukuria ypatingai gilų ryšį su visais pasirodymo aspektais, todėl visos emocijos buvo išgyventos daug stipriau. Spektaklis buvo labai įdomus, sukeliantis įvairias emocijas bei priverčiantis susimąstyti, kiek mūsų galvose dar likę stereotipų apie kitus.

Vaikščiotoja Urtė

Nuotraukų galerija


KAIP JAUČIASI IMIGRANTAI LIETUVOJE?

Gruodžio 14 d. Vaikščiotojai ir IVf moksleiviai susitiko su Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro atstovu Ričardu Diržiu ir gyvenančiais Lietuvoje trečiųjų šalių piliečiais Vichnu Murali iš Indijos ir Alejandro Avalos Liesinskas iš Venesuelos. Buvo labai įdomu klausytis svečių, patraukė informatyvūs ir turiningi jų šalių pristatymai. Ričardas Diržys pasirodė pozityvus, linksmas ir visą auditoriją, manau, tuo pozityvumu užkrėtė. Juk nelengva mokytis naujų kalbų, todėl labai smagu, kad jauni žmonės atvykę į Lietuvą gyventi bei mokytis stengiasi išmokti lietuvių kalbą. Anot R. Diržio, norint mažinti stereotipus apie mums nepažįstamus imigrantus – lengviausias kelias su jais asmeniškai susipažinti. Pasirodo, kad ir svečiai mūsų gimnazijoje gerai jautėsi. Anot Vishnu Murali: „ Amazing school with wonderful students“.  Ačiū už susitikimą.

Vaikščiotoja Laura

Nuotraukų galerija


MAŽOMS IR DIDELĖMS KALĖDOMS: EXPO 2022

2022 metų gruodžio 10 d. Litexpo parodų ir kongresų rūmuose vyko didžiausia kalėdinė jaunųjų verslų mugė ,,Mažoms ir didelėsm Kaldėdoms: eXpo 2022”. Mugėje savo produktus pristatė 130 jaunųjų bendrovių. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos III kl. mokiniai Nojus Čižikas, Gvidas Janutis, Lina Čarneckytė, Tadas Baltaduonis pristatė bendrovę ,,Shut Down”.

 

Nuotraukų galerija


GIMNAZIJOJE LANKĖSI RAŠYTOJA, ŽURNALISTĖ EVA TOMBAK

Lapkričio 30 d, trečiadienio vakarą, mūsų mokykla sulaukė garbingos viešnios – rašytojos, žurnalistės bei jogos mokytojos Evos Tombak. Šis apsilankymas buvo įdomus visiems vaikščiotojams, nes viešnia pasakojo ne tik apie savo rašymą, knygas, bet ir trumpą gyvenimo etapą Australijoje, verslo nesėkmes, paranormalias žmonių istorijas bei atrastą aistrą jogai. Eva buvo labai įdomi, puikiai bendraujanti su žymiai jaunesniais mokiniais, nebijanti pasijuokti iš savęs ir praeities klaidų. Rašytoja atvirai pasakojo apie sunkumus leidžiant dar sovietmečiu pirmąjį nepriklausomą žurnalą „Ieva“, skambučius Cosmopolitan direktoriui ir kavinių verslo ypatumus vakarinėje Australijoje. Ačiū jai ir jos atvirumui! Iš tokio žmogaus man, abiturientui, buvo galima vežimu vežti patirtį ir švelnius jos pamokymus bei patarimus, nekartoti jos jau padarytų klaidų.

Vaikščiotojas Mindaugas

Nuotraukų galerija


AFRIKOS BŪGNŲ EDUKACIJA

Gruodžio 12 d. gimnazijoje skambėjo afrikietiškų būgnų garsai. Savo patirtimi pasidalino perkusijos studijos ,,Afrikos būgnai” įkūrėjas, edukatorius Gediminas Mačiulskis. Mokiniai susipažino su afrikietiškų būgnų skambesiu, grojimo būdais ir kiekvienas išmėgino savo jėgas grojime. Gerų emocijų, energijos kupina edukacija.

Nuotraukų galerija


KALĖDINIS KREPŠINIO TURNYRAS 3X3

2022 m. gruodžio 8 d. gimnazijoje vyko tradicinis kalėdinis krepšinio turnyras 3×3, kuriame varžėsi III-IV gimn. kl. mokinių komandos. Po atkaklių ir įtemptų kovų I-ąją vietą iškovojo IVc klasės komanda: Matas Klimantavičius, Linas Maročka, Ugnius Pakalnis, Ramūnas Kuosa. Sveikiname nugalėtojus, prizininkus bei visus dalyvius.

Fizinio ugdymo mokytojai

Nuotraukų galerija


ADVENTO-KALĖDŲ TAUTOSAKOS
IR TAUTODAILĖS KONKURSAS „LELIUMOJ“

Gruodžio 2 d. Vilniaus A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko 2022 m. Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų advento-Kalėdų tautosakos ir tautodailės konkursas „Leliumoj“. Dainuojamosios tautosakos programoje dalyvavo Ia kl. mokinys D. Ivaškevičius, Id kl. mokinė A. Valentinavičiūtė, IIb kl. mokinė M. Rascon ir IIf kl. mokinė A. Banytė. Mokiniai atliko liaudies dainų originalias interpretacijas ir gavo padėkos raštus. Mokiniams pasiruošti padėjo muzikos mokytoja J. Jusienė.

Tautodailės konkurse dalyvavo IIf kl. mokinė E. Cuprikaitė.
Mokytojas D. Potapčik.


SUSITIKIMAS SU FOTOGRAFU IR ŽURNALISTU ARTŪRU MOROZOVU

Lapkričio 23 d. vaikščiotojai apturėjo neįprastą susitikimą – keliavo be mokytojo-vedlio Vytauto Toleikio! Tačiau susitikimas vis tiek buvo sėkmingas! Vaikščiotojai susitiko su fotografijos žurnalistu Artūru Morozovu. Pasimatymas vyko Artūro dirbtuvėse, kur tik įėjus galėjai išgirsti grojant Ella Fitzgerald – fotografas turi gerą muzikos skonį! Jo dirbtuvės yra Užupio meno inkubatoriuje (kaip ir mūsų alumnės, juvelyrės, Ievos Grigienės). Ten Artūras pasakojo apie jo atliekamą analoginę fotografiją: parodė savo turimas kameras, papasakojo apie juostų įvairovę, aprodė ir apipasakojo juostų ryškinimo techniką… Taip pat papasakojo apie savo nuotykius būnant žurnalistu kare Sakartvele ir Ukrainoje – kol pasakojo per kūną bėgo šiurpuliukai. Susitikimas buvo labai informatyvus, atveriantis akis, o pats Artūras skleidė šilumą, todėl jautėmės labai komfortabiliai.

Vaikščiotoja Urtė (IIIb kl.)

Nuotraukų galerija


TOLERANCIJOS DIENOS ATGARSIAI GIMNAZIJOJE 

Jungtinių tautų iniciatyva Lapkričio 16-oji pasaulyje minima kaip Tolerancijos diena. Tolerancija tai priešingos negu mūsų nuomonės, pažiūrų, tikėjimo, įsitikinimų gerbimas, pakanta. Šiame daugialypiame pasaulyje tai labai svarbi vertybė.

Minint Tolerancijos dieną gimnazijoje, I klasių mokiniai klasės valandėlių metu su auklėtojomis piešė plakatus pasakojančius apie toleranciją tikėjimui, tautybei, profesijai, kitokiai nuomonei ir žmonėms turintiems negalią. Vėliau vyko bendras plakatų pristatymas gimnazijos aktų salėje. O IIa klasės mokiniai Benas K., Diana L., Anetė Š. ir Vilius Š. per II klasių pilietiškumo pagrindų pamokas pristatė Lietuvoje gyvenančias tautines mažumas bei išklausė mokinių nuomonę apie toleranciją.

Istorijos mokytojai

Nuotraukų galerija


IŠVYKA Į ,,THERMO FISCHER SCIENTIFIC BALTICS” 

2022 m. lapkričio 17 d. III klasių mokiniai, kurie mokosi chemiją išplėstiniu kursu, kartu su chemijos mokytoja Jolanta Šarskuviene apsilankė ,,Thermo Fischer Scientific Baltics” bendrovės Lietuvos padalinyje. Ekskursijos metu įmonės darbuotojas Edvin Stankevič supažindino mokinius su įmonės įkūrimo ir vystymosi istorija. Informatyvios paskaitos metu buvo pristatyta įmonės veikla bei ,,Thermo Fischer Scientific Baltics” Vilniaus padalinyje kuriami ir gaminami produktai, kurie naudojami gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Gimnazistai įdomių skaidrių pagalba galėjo įsigilinti, kokie moksliniai tyrimai atliekami įmonėje. Po paskaitos mokiniai apsilankė mokslinių tyrimų ir gamybos laboratorijose. Įmonėje yra laboratorijų, kuriose reikalinga ypatingai sterili aplinka. Šias laboratorijas stebėjome per langą . 

Nuoširdžiai dėkojame ,,Thermo Fischer Scientific Baltics” kolektyvui ir įmonės darbuotojui Edvin Stankevič už turiningą bei informatyvią ekskursiją ir tikimės tolimesnio bendradarbiavimo.


VAIKŠČIOTOJAI STEBĖJO KURIAMĄ ŠV. KRISTOFORO MOZAIKĄ

Spalio 9 d. susitikome su garsiu Vilniaus menininku, ,,Stebuklo” plytelės ir ,,Meilės krantų” autoriumi skulptoriumi Giteniu Umbrasu. Pačioje pradžioje, su navigacijos pagalba atėjęs į mokytojo nurodytą vietą, kiek suabejojau, ar esu ten, kur reikia, nes aplinkui tik daugiabučiai ir seni garažai. Pasirodo, tie garažai priklauso mūsų šiandienos gidui – ten jis įkūręs savo dirbtuves, kuriose gimsta Vilnių puošiantys kūriniai. Gitenis noriai aprodė minėtąją savo darbo vietą, papasakojo apie dabar kuriamą Šv. Kristoforo mozaiką, kuri po metų kitų kabės ant Vilniaus savivaldybės pastato fasado. Apžiūrėjęs sudėtingą kuriamą mozaiką, dar kartą įsitikinau, kad menininkai, ne tik turi kūrybos gyslelę, puikiai įvaldę techniką, bet yra įsigilinę į chemijos ir fizikos niuansus. Vėliau palydėjęs mus į savo butą (o teisingiau, tikrą muziejų) G. Umbrasas papasakojo, kaip Vilniuje vyksta viešieji konkursai meniniams kūriniams kurti, kiek kuklindamasis papasakojo apie save. Rodydamas savo kūrybos prezentaciją, skulptorius paaiškino, kas yra agresyvus ir neagresyvus meninis teroras, kokie jo istoriniai pavyzdžiai. Trumpai, šiandienos vaikščiotojų draugas Gitenis Umbrasas mums paliko tikrai gerą įspūdį. Dar kartą įsitikinau, kad meno atstovai yra ir kūrėjai, ir visų galų specialistai.

Vaižgantas Ivickas

   

Nuotraukų galerija


 


VAIKŠČIOTOJAI SUSITIKO SU VILNIAUS REFORMATŲ BAŽNYČIOS KUNIGU HOLGERIU LAHAYNE

Susitikimas įvyko spalio 26 dieną. Jo metu ne tik apžiūrėjome reformatų bažnyčią, pajutę protestantų ir katalikų bažnyčių interjerų skirtumus, bet ir  pasidžiaugėme  grąžintais – atkurtais  bažnyčios bareljefais  bei  Jelskio skulptūromis, kurių vidurinioji  simbolizuoja  Tikėjimą bei atkurtu užrašu. Tuomet perėję gatvę atsidūrėme Reformatų skvere. Holgeris papasakojo apie būsimo paminklo projektą, kurio postamentas jau pastatytas, parodė atrestauruotus Konsistorijos rūmus. Galiausiai buvome pakviesti į parapijos namus ir prie puodelio arbatos bei saldumynų tęsėme malonų pokalbį su dvasiškiu. Holgeris Lahayne kilęs iš prancūzų hugenotų, Vokietijos pilietis, jau daug metų gyvenantis Lietuvoje. Puikiai kalba lietuviškai. Beje, kalbama, kad pats kiečiausiais protestantų teologas Lietuvoje.

Vaikščiotojų info-biuras

Nuotraukų galerija


MOKSLEIVIŲ IŠVYKA Į ESTIJĄ

Spalio 21 – 23 dienomis didelis būrys moksleivių, kurio pagrindą sudarė IIIb klasė  ir Vaikščiotojai, keliavo po Estiją. Bene didžiausią įspūdį kelionės po  Estiją man paliko išvykos kontrastai. Nuo kompozitoriaus Arvo Pärt ritmų ir skambių pianino garsų iki istorija dvelkiančios mokyklos Palamusėje. Nuo National Geographic viršelių vaizdų iki paprastos idilės žvelgiant į jūros tolius Taline. Nuo tylos šalia profesorės Irenos Veisaitės kapo iki dainų autobuse pakeliui namo. Nuo parako gamybos demonstravimo Rekverės pilyje iki  XXI amž. moderniausių skulptūrų.  Tokie kontrastai rodo, kad kėlionėje galima buvo pasisemti labai daug. Todėl išvyka  turėjo patikti visiems, nepriklausomai nuo išsikeltų lūkesčių. Man ji patiko, patiko tas mažas estiškos kultūros ir istorijos kąsnis ir, žinoma, unikalūs mokytojo Vytauto Toleikio prisiminimai apie senesnių laikų keliones į Estiją. Ačiū skamba jam ir istorijos mokytojui Laurynui Kudjanovui už meistriškas ekskursijas po Taliną ir Tartu!

Mindaugas Poškus

Nuotraukų galerija


AKIMIRKOS TUSKULĖNŲ RIMTIES PARKE

Šių metų spalio 27 d., prieš pat Visų Šventųjų dieną ir Vėlines, IVA klasės mokiniai vyko į Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą, kur 20 a. penktame dešimtmetyje sovietų okupantų buvo nužudyti ir užkasti žmonės. Edukacinės ekskursijos metu mokiniai turėjo galimybę detaliau apžiūrėti koplyčią-kolumbariumą, Baltąjį dvarelį ir Šv. Teresės koplytėlę. Moksleiviai buvo supažindinti su totalitarinio sovietų režimo žiaurumu ir partizanais, kovojusiais prieš sovietinę sistemą. Dabar rezistentai yra perlaidoti koplyčioje-kolumbariume, amžinojo poilsio vietoje. Taip pat galėjo pamatyti Baltojo dvarelio viduje esančią ekspoziciją ,,Tuskulėnų dvaro paslaptys”, dvaro istoriją, totalitarizmo Lietuvoje radinius, tuometinę aprangą, avalynę, ordinus už nuopelnus ir asmeninius žmonių daiktus, ginklus. Todėl įdomiausia dalis buvo išvysti ekspoziciją, liudijančią to meto žmonių gyvenimą, dvarelio istoriją ir totalitarinio sovietų režimo padarinius. Taigi, ekskursija buvo ne tik prasminga, tikslinga, bet ir svarbi bendram išprusimui.

Justas Sakalauskas, IVa

Nuotraukų galerija


Esame verslūs…

Startavome su  LJA accelerator_x programos inovacijų ir verslumo stovyklomis.  Rugsėjo ir spalio mėnesiais Accelerator_x | bootcamp metu sugeneravę verslo idėjas mokiniai įkūrė jaunąsias bendroves (mokinių mokomąsias bendroves – MMB). Dirbdami MMB mokiniai įgis realios verslo patirties dar mokyklos suole.      

2022 m. spalio 13 d. III kl. mokiniai dalyvavo VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ organizuotame internetiniame karjeros orientavimo renginyje „Užsikrauk karjerai!“. Šis renginys – tai tarptautinės „Youth Empowered“ edukacinės programos, skirtos jaunimo nedarbo mažinimui, dalis. Virtualiame  renginyje savo karjeros istorijomis dalinosi įvairių sričių profesionalai! 

2022 m. spalio 25 d. startavo trečiasis ,,ISM Verslo klasė“ sezonas. Dalyviai – IV kl. mokiniai. ,,Verslo klasėje“ moksleiviams pamokas ves ISM universiteto dėstytojai bei alumnai.

2022 m. spalio 12, 21 d. IIe,f kl. mokiniai dalyvavo  VMI viktorinoje ,,Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“. Mokiniams suteikiama puiki galimybė pasitikrinti savo žinias mokesčių srityje. Į antrąjį viktorinos etapą pateko ir III vietą Vilniaus mieste užėmė IIe kl. mokiniai Ugnė Skestenytė, Aurelija Sebestinaitė, Oskaras Rutkauskas.                                                                      

Lapkričio 7-18 d. III-IV kl. mokiniai dalyvauja programoje ,,JA Šešėliavimas“. Siekiant užsibrėžtų profesinių tikslų mokiniai planuoja apsilankyti UAB ,,Delfi“, mobiliųjų žaidimų ir leidybos studijoje ,,Tuto Toons“, UAB ,,Allianz“, AB SEB banke, UAB ,,Vinted“, VšĮ Go Vilnius, Lithuanian City of London Club.

Džiaugiamės bendradarbiavimu ir suteiktomis galimybėmis…


“MAISTO BANKO” AKCIJA

Šiais metais Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija atsiliepė į ,,Maisto banko” prašymą ir 2022 m. spalio mėnesį mokykloje buvo organizuota stiklainių rinkimo akciją. Akcijos metu mokyklos bendruomenės nariai į mokyklą nešė dviejų dydžių stiklainius, kurie buvo perduoti į Vilniaus miesto ,,Maisto bankui”.

AČIŪ visiems prisidėjusiems prie akcijos!

Dažnai net nesusimąstome, kokią įtaką artimai aplinkai daro mūsų nuveikti darbai.


MANO GERA SAVIJAUTA MOKYKLOJE: REALYBĖ AR SIEKIAMYBĖ?

Spalio 27 d. gimnazijos Id ir IId klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus miesto 7-11 klasių mokinių konferencijoje „Mano gera savijauta mokykloje: realybė ar siekiamybė?“ Konferenciją sudarė dvi dalys t. y. socialinių partnerių pranešimai ir mokinių pranešimai bei praktinės kūrybinės dirbtuvės. Pagrindinis konferencijos tikslas buvo atkreipti dėmesį į mokinių psichologinę savijautą mokykloje ir aptarti jų emocinės sveikatos stiprinimo svarbą. 

Id klasės mokiniai  Mintarė Skaržauskaitė,  Agnė Valantinavičiūtė, Aleksandras Laučius,  Joris Stulpinis, Anelė Marija Valančiauskaitė parengė ir pristatė pranešimą ,,Nauja mokykla – nauja patirtis”. IId klasės mokiniai Erik Malachovskij, Gabija Mirinavičiūtė, Emilijus Bagdonas, Karolis Čeburnis parengė ir pristatė pranešimą ,,Mokinių ir mokytojų tarpusavio santykiai“.

Pasiruošti konferencijai mokiniams padėjo mokyklos socialinė pedagogė Barbara Bogdanovič.

Nuotraukų galerija


KONSTITUCIJOS EGZAMINAS

Spalio 25 d. jau 16 kartą Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda visus šalies piliečius ir gyventojus kvietė pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Mūsų gimnazistai taip pat dalyvavo šioje Visuotinėje teisinių žinių patikrinimo akcijoje.

Skaityti daugiau: https://konstitucijosegzaminas.lt/


PIRMŲ KLASIŲ MOKINIŲ “INAUGURACIJA”

Spalio 25 d. gimnazijos pirmokams buvo kitokia. Tą dieną jie buvo inauguruoti į pilnaverčius gimnazijos bendruomenės narius. Po dienos “išbandymų Hario Poterio magiškoje mokykloje” pirmokai pristatė savo klases ir įrodė, kad yra verti gimnazijos šeimos vardo.

Nuotraukų galerija


SUSITIKIMAS SU SAULIUMI BUGAILIŠKIU

Spalio 17 ir 25 d. gimnazijos IV kl. mokiniai ir jų tėvai susitiko su Mykolo Romerio universiteto priėmimo ir rinkodaros skyriaus vadovu Sauliumi Bugailiškiu. Susitikimo metu lektorius pristatė 2023 m. LAMA BPO, Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką, taisykles, aspektus, konkursinio balo sandarą, naujoves bei minimalius reikalavimus stojantiesiems.

Dėkojame gerb. Sauliui Bugailiškiui.


SKAITYKLA IR BIBLIOTEKA KVIEČIA

Spalio mėnesį skaitykla ir biblioteka kviečia gimnazijos bendruomenę aplankyti parodas:

 1. Minime Tarptautinę mokytojų dieną Paroda
  „Vincui Krėvei Mickevičiui – 140“;
 2. „Vytautui Landsbergiui – 90 metų“;
 3. „Lietuvos Respublikos Konstitucijai – 30“
  (2022-ieji – Lietuvos Valstybės Konstitucijos metai).

PASKAITA „MOKINIO TEISĖS IR PAREIGOS“

Spalio 12 d. gimnazijoje vyko pokalbiai su mokiniais „Mokinio teisės ir pareigos“. Žirmūnų bendruomenės policijos pareigūnas Andžej Radevič II klasių mokiniams skaitė paskaitą ir priminė, kokios yra mokinio teisės ir pareigos.


MENINIO SKAITYMO KONKURASAS

2022 m. spalio 21 d. šv. Kristoforo gimnazijos mokinės, Eglė Bružaitė (3e) ir Dovydė Gurinovičiūtė (4b), dalyvavo Kauno IX forto muziejuje, tą dieną  prisipildžiusiame jautrių ir prasmingų žodžių – vyko kasmetinis moksleivių meninio skaitymo konkursas „Tylios sienos, žodžių paliestos“. Skaitovus vertino literatūrologas, rašytojas dr. Regimantas Tamošaitis (vertinimo komisijos pirmininkas), aktorius, teatro pedagogas Vytautas Gasiliūnas ir Kauno IX forto muziejaus direktorius Marius Pečiulis. Konkurso dalyvių taip pat klausėsi komisijos garbės nariai: Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos vyr. specialistė Kamilė Steponavičiūtė ir Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas, kurie apdovanojo jiems didžiausią įspūdį palikusius skaitovus.

Tarp 2022 m. meninio skaitymo konkurso ,,Tylios sienos, žodžių paliestos‘‘ laureatų 1- 4 gimnazijos klasių moksleivių amžiaus grupėje yra mūsų gimnazijos vienuoliktokė Eglė Bružaitė, laimėjusi II vietą (mokytoja Dalia Roch)

Nuoširdžiai sveikiname  Eglę ir Dovydę už minčiai ir žodžiui suteiktą spalvą bei perteiktą vientisą ir darnų, nors ir labai sudėtingą meninį pasaulį.

Nuotraukų galerija


KONFERENCIJA „KIEK VILNIAUS VILNIAUS MOKYKLOSE?“

Spalio 4 d. vyko „Edu Vilnius“ organizuojama konferencija „Kiek Vilniaus Vilniaus mokyklose?“, kvietusi diskutuoti apie miesto įtraukimą į mokyklos gyvenimą.  

Šia tema pranešimą skaitė ir įžvalgomis dalinosi gimnazijos etikos mokytojas Vytautas Toleikis. Anot mokytojo, kiekviena sostinės mokykla privalo formuoti vilnietiškąją tapatybę. Mokytojas pasidalino savo praktine patirtimi – jis jau daugiau nei dešimtmetį kartą per savaitę su mokiniais apsilanko įvairiose miesto erdvėse ir sudaro galimybes vaikams susipažinti su Vilniuje gyvenančiais kūrėjais, rašytojais, menininkais. Pasak Vytauto Toleikio, Vilnių kuria žmonės – pastatai keičiasi, tačiau didžiausia vertybę sukuria patys vilniečiai. Mokiniai bendraudami su žmonėmis užmezga santykį, o tuomet ateina supratimas ir apie jų darbus, kūrybą ir istoriją. 

Daugiau skaityti čia.


PAŽINKIME VILNIŲ

Rugsėjo 28 dieną šv. Kristoforo gimnazijoje vyko Atradimų diena. Pažinti Vilnių nusprendę  IVc ir IVa klasės mokiniai su auklėtojomis fizikos mokytoja Daiva Keršiene ir lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Smirnova lankėsi Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute – muziejuje. Čia pamatėme Vinco Mykolaičio-Putino gyvenamuosius kambarius. Taip pat dalyvavome paskaitoje apie rašytoją. Paskaitoje plačiau susipažinome su kūrėjo  gyvenimu, įpročiais ir kasdiene buitimi. Buvo įdomu ir informatyvu pažvelgti ir įsijausti į garsios mūsų literatūros asmenybės kasdienybę.

Deimantė Dzvinelytė IVc kl.


MOKINIŲ SVEIKINIMAS MOKYTOJŲ DIENOS PROGA

Gimnazistai tradiciškai jau daugelį metų rengia staigmeną ir sveikina savo mokytojus.

(Mokytojai Jolanta Jusienė, Valerijus Jevsejevas)

AČIŪ

Nuotraukų galerija


VILNIAUS PAŽINIMO DIENA

Rugsėjo 28 dieną IIb  ir IId klasės mokiniai su auklėtojomis, Kristina Vilkeliene ir Barbara Bogdanovič, Vilniaus pažinimą pradėjo Panerių memoriale. Čia kiekvienais metais rugsėjo 23 dieną yra minima Lietuvos žydų genocido aukų diena. Klausėmės apie žydų ir jų gelbėtojų likimus, aplankėme žiaurumus menančias masinių žudynių duobes. Prisiminėme visas genocido aukas, gelbėtojus ir vykdytojus, kiekvieną žmogų.

Vilniau pažinimą pratęsėme Kukurūzų kaime. Čia vaikščiodami kukurūzų labirinte ieškojome stotelių, susipažinome su kaime gyvenančiais gyvūnais, ragavome virtas kukurūzų burbuoles.

Anelė Vaiginytė 2d kl.

Nuotraukų galerija


I KLASIŲ MOKINIŲ ŽINIŲ PATIKRA

Spalio mėnesį gimnazijoje vyks I klasių mokinių žinių patikros:

 1. Spalio 4 dieną – anglų kalba;
 2. Spalio 11 dieną – matematika;
 3. Spalio 12 dieną – lietuvių kalba.

NEATRASTAS VILNIUS

Rugsėjo 28 dieną I-IV klasių mokiniams vyks pažintinė-kultūrinė veikla ,,Neatrastas Vilnius“.

Linkime visiems gerų atradimų.


PARTNERYSTĖ SU ISM VADYBOS IR EKONOMIKOS UNIVERSITETU

2022-2023 m. m. gimnazija tęsia bendradarbiavimą su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu

ir dalyvauja partnerystės programoje bei projekte ISM Verso klasė.

Rugsėjo 26 d. gimnazijos komanda susitiko su ISM universiteto atstovais, aptarė tolimesnį bendradarbiavimą ir numatė veiklas.


EUROPOS KALBŲ DIENA

Kas tai?

Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26 dieną – Europos kalbų diena. Pagrindiniai šios šventės tikslai:

 1. Papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą;
 2. Skatinti, stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę;
 3. Stirptinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jos ribų, studijų ar profesinėms reikmėms, mobilumo, malonumo ar mainų tikslais

Minėdami šią dieną gimnazijoje I kl. mokiniai dalyvavo kalbų viktorinoje, III-IV kl. mokiniai dalyvavo diskusijoje „Vokiškai kalbantis specialistas – misija (ne)įmanoma?“

(Vokiečių ir rusų kalbos mokytojos)


VAIKŠČIOTOJAI NAUJĄJĮ SEZONĄ PRADĖJO MARKUČIUOSE

Šiais mokslo metais savo pasivaikščiojimus pradėjome rugsėjo 22 d. nukeliaudami į Markučius. Šiame gražių vietų nestokojančiame rajone  susitikome su visuomenei žinomu fotografu, Vilniaus miesto istorijos žinovu ir metraštininku Sauliumi Paukščiu. Jis Markučiuose ir pats gyvena. Saulius mus vedžiojo siauromis vingiuotomis gatvelėmis, kurios labiau priminė ne Vilnių, o mūsų bažnytkaimius. Matėme,  kaip Vilniaus vaizdu nuo natūralios terasos grožėjosi įsikūręs draugiškas dėdė,  tuo vaizdu, miesto panorama, grožėjosi ir patys vaikščiotojai. Atvedė ant kalnelio prie didžiulio ąžuolo, prie  kurio pasipiršo savo mylimajai 1863 sukilimo vadas Zigmantas Sierakauskas.  Susikabinę rankutėmis ekspromtu ėmėme šokti aplink tą ąžuolą dainuodami dainelę. Nusileidę žemiau apžiūrėjome originalią dailininko Antano Chmieliausko sodybą. Saulius Paukštys parodė griovimui pasmerktą namą, kuriame kartais apsistodavo rašytojas Juozas Baltušis. Pirmoji vaikščiotojų kelionė buvo tikrai neįprasta. Tai buvo proga pamatyti Vilnių iš kitos pusės, ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.

Urtė Kaminskaitė IIIb

Nuotraukų galerija


PROJEKTAS SU  OXFORDO UNIVERSITETU

2022-2023 m. m. gimnazija sia bendrą  projektą su Oxfordo universitetu
(Pretesting).

Rugsėjo 22 d. III-IV kl. mokiniai dalyvavo pirmame 2022-2023 m. m. ankstiniame testavime Oxford.

(Anglų kalbos mokytoja ekspertė Ilona Deikienė ir informacinių technologijų mokytojas ekspertas Gintautas Rudzis)


LJA ACCELERATOR_X INOVACIJŲ IR VERSLUMO STOVYKLA

Rudenį III kl. mokiniai pasitiko su online iššūkiais | accelerator_x bootcamp – inovacijų ir verslumo stovykla, kurioje mūsų III kl. gimnazistai dalyvauja rugsėjo 16 ir 23 dienomis. (Ekonomikos mokytoja metodininkė Lijana Pocienė).

Lietuvos Junior Achievement praktinio verslumo ugdymo programos accelerator_x online iššūkis yra pirmasis žingsnis pradėti ir įkurti jaunąją bendrovę (mokomąją mokinių bendrovę – MMB). 

accelerator_x | bootcamp metu išgryninama problema (rinkos poreikis), sukuriamas sprendimas

(verslo idėja), prototipas ir gaunamas pirminis verslo mentorių grįžtamasis ryšys.

Inovacijų ir verslumo stovyklos rengiamos pagal projektą „Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9-12 kl. mokiniams)“, kurį inicijavo verslumo ir eksporto plėtros agentūra  „Versli Lietuva“, įgyvendina jaunimo verslumo ugdymo organizacija  „Lietuvos Junior Achievement“.


SKAITYKLA IR BIBLIOTEKA KVIEČIA

Rugsėjo mėnesį skaitykla ir biblioteka kviečia gimnazijos bendruomenę aplankyti:

 1. Naujų knygų parodą;
 2. Ekspoziciją „Skaityklos informacijos šaltiniai“ (informacija I kl. gimnazistams).
 3. Parodą „Tomui Venclovai – 85“;
 4. Parodą
  „Sofijai Ivanauskaitei-Pšibiliauskienei (Lazdynų Pelėdai) – 155“;
 5. Ekspoziciją ,,Minime Lietuvos žydų genocido atminimo dieną“.

PASKAITA „MOKINIO TEISĖS IR PAREIGOS“

Rugsėjo 20 ir 22 dienomis gimnazijoje vyko pokalbiai su mokiniais „Mokinio teisės ir pareigos“. Žirmūnų bendruomenės policijos pareigūnas Andžej Radevič I klasių mokiniams skaitė paskaitas ir priminė, kokios yra mokinio teisės ir pareigos.


I KLASIŲ TĖVŲ SUSIRINKIMAS

Rugsėjo 20 dieną 18 val. gimnazijos Aktų salėje vyko bendras I klasių tėvų susirinkimas.

L. e. pareigas direktorė Irma Čerškienė tėvams pristatė gimnazijos prioritetus, tikslus, pasveikino su nauja mokslo pradžia ir padėkojo, kad I kl. mokiniai pasirinko Šv. Kristoforo gimnaziją.

Žirmūnų bendruomenės policijos pareigūnas Andžej Radevič priminė, kokios yra mokinio teisės ir pareigos.