2021-2022 m.m.


 

INFORMACIJA MOKINIAMS

Gimnazijoje mokiniai vilki tvarkingą dalykinę aprangą: pilką/juodą švarką, džemperį, juodas kelnes/sijoną, vienspalvius marškinėlius/palaidinę.

Privalomos I – IV kl. lietuvių kalbos ir literatūros kūrinių sąrašas.


INFORMACIJA DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS 2022-2023 M.M.

Nuo liepos 1 d. galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams 2022-2023 mokslo metais. Daugiau informacijos: https://vilnius.lt/lt/sveikata-ir-socialiniai-reikalai/socialine-parama-mokiniams-2022-2023-mokslo-metais/

Visi pareiškėjų prašymai dėl socialinės paramos mokiniams gali būti pateikiami šiais būdais:

 • būdu www.spis.lt;
 • atvykus į Klientų aptarnavimo centrą Konstitucijos pr. 3 (I a.);
 • prašymą atsiuntus paštu, Kauno g. 3, Vilnius;
 • Dėl maitinimo mokiniams organizavimo kreipiantis į mokyklos administraciją.

TARPTAUTINĖ EKONOMIKOS OLIMPIADA

2022 m. liepos 26 d. –  rugpjūčio 1 d. nuotoliniu būdu įvyko tarptautinė ekonomikos olimpiada (International Economics Olympiad, IEO, https://2022.ecolymp.org/), kurioje dalyvavo 42 komandos iš viso pasaulio. Daugiau kaip 200 dalyvių varžėsi dėl olimpiados nugalėtojų vardo. Šių metų olimpiadą organizavo Kinija.

Sveikiname Mantą Kalinską (IVa kl. ) šioje olimpiadoje iškovojus bronzos medalį.


Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė 
konkursą į Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos direktoriaus pareigas.

Pretendentų atrankos data 2022 m. spalio 20 d.

Konkurso skelbimo nuorodą galite rasti ČIA.  
Priimtų į pirmąją gimnazijos klasę 2022 m. sąrašai 


MOKINIŲ PRIĖMIMAS Į GIMNAZIJĄ 2022 – 2023 M. M. 


ŠV. KRISTOFORO GIMNAZISTŲ IŠVYKA Į LATVIJĄ

Birželio pirmąją dieną gimnazijos vienuoliktokai lankėsi kaimyninėje Latvijoje. Pirmas sustojimas – Rundalės rūmai. Šie rūmai ir sodai dažnai vadinami Baltijos Versaliu. Juos pastatė Ernstas Johanas Bironas. Pilies viduje yra daugybė pilnai restauruotų, detaliai atkurtų kambarių bei salių. Po ekskursijos rūmuose mūsų laukė pasivaikščiojimas Rundalės soduose. Nuo centre esančio fontano į visas puses sekė takai ir alėjos. Įspūdingą vaizdą pagyvino žydinčios įvairiausių rūšių gėlės.

Atvykę į Latvijos sostinę Rygą, aplankėme didžiausią antikvarinių transporto priemonių muziejų Baltijos šalyse. Didelį įspūdį paliko ne tik istoriniais tapę automobilių modeliai, bet ir įkomponuotos interaktyvios veiklos.

Kitas žymus Rygos muziejus, kurį aplankėme ,- Paulo Stradinio Medicinos istorijos muziejus. Pastarojo ekspozicija puikiai perteikia visuotinės medicinos raidą  nuo gilioje senovėje naudotų įrankių žaizdoms gydyti iki pirmųjų vakcinų nuo raupų bei rentgeno aparatų.

Galiausiai aplankėme didingos architektūros muziejų  po atviru dangumi – Rygos senamiestį. Ryga- miestas su kerinčia istorija ir įdomia pastatų kilme. Apie svarbiausius ir įdomiausius architektūros statinius pasakojo mus lydintis gidas. Kelionę vainikavo pora valandų laisvo laiko Rygos senamiestyje. Atsiskyrę nuo gido galėjome pasivaikščioti ir išvysti daugiau šio įspūdingo miesto vietų.

Adelė Laurinaitytė, III a

Nuotraukų galerija


„KŪRYBOS PAUKŠTĖ – 2022”

Džiaugiamės sėkmingu dalyvavimu respublikiniame moksleivių integruotame technologijų ir literatūros konkurse „Kūrybos paukštė – 2022”. Mūsų gimnazijos 11 klasės Ryčio Vikniaus kūrybinis darbas „Eko šviestuvas“ užėmė I-ą vietą! Nuoširdžiai sveikiname ir džiaugiamės kartu!

Mokinį konkursui paruošė Technologijų vyr. mokytojas Denis Potapčik


PASKUTINIS SKAMBUTIS
nuskambėjo šv. Kristoforo gimnazijos abiturientams

„Todėl mokėkime gyventi nors  dūžtančiose formose. Mes patys esame šviesa, mes patys esame saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu, mes nemokame sau kelio nušviest. Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą. Ir ką aš padarysiu, jei mano žibintas silpnai šviečia.“

Vytautas Mačernis

Gegužės 19 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje vyko eilėmis bei dainomis apipintas renginys, skirtas dvyliktokų išleidimui į naują, nenuspėjamą gyvenimo etapą. Renginio pradžioje ašarėlę braukė pirmokėlių tėveliai: tradiciškai abiturientai  mažuosius vedė už rankų. Pirmokų muzikinis pasirodymas pradžiugino ir įžiebė šypseną kiekvieno veide. Mokyklos vienuoliktokai palietė rimtesnę temą – laukiančius gyvenimo pasirinkimus ir kiekviename žingsnyje pasitaikančias kliūtis:  „Mokėkime gyventi nors dūžtančiose formose!”  Jaunų žmonių laukia daug sunkumų, bet mokėkime juos priimti ir džiaugtis gyvenimu. Taip pat žiūrovai galėjo išgirsti vienuoliktokų roko grupės ,, Plyšys“  muziką. Abiturientai  renginį užbaigė sušildydami širdis: mokytojams bei mokyklos darbuotojams įteikė po rožę. Mūsų alumnams linkime sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus, kryptingai pasirinkti studijas ir ryžtingai siekti savo užsibrėžtų tikslų.

3 a klasės mokinė Meda Šliurpaitė

Nuotraukų galerijaEKSKURSIJA Į VILNIAUS UNIVERSITETĄ

Balandžio 27 mes su klase keliavome į ekskursiją, kurios metu apsilankėme VU filologijos ir filosofijos  fakultetuose. Įėjęs į pagrindinį kiemą, buvau sužavėtas senoviška Vilniaus architektūra. Universitete buvo galima pamatyti šimtus metų lietuvių istorijos, puikią architektūrą, autentiškas ir restauruotas freskas. Mūsų pirmas lankytas objektas buvo biblioteka, apžiūrėjome senovines XIV-XVI a. knygas. Vėliau užlipome į antrą aukštą, iš čia matėsi aikštė ir  Vilniaus Šv. Jonų bažnyčia. Tačiau labiausiai mane nustebino observatorijos  bokštelis, nuo kurio atsivėrė  visas senamiestis. Taigi,  ekskursija į Vilniaus universitetą buvo įspūdinga,  pamatėme kelių šimtų metų senumo pastatą, kuris ne tik garsėjo  LDK savo unikalumu, bet ir suteikė mums gilesnių žinių apie mūsų protėvius, jų kasdienybę .

Ernestas Pocej, 3a


1000 ĄŽUOLŲ GIRLIA LIETUVOS MOKYKLOSE

Balandžio 28 d. puoselėjant darnų santykį su gamta ir plėtojant bendradarbiavimą su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, gimnazijos kieme III klasių mokiniai su mokytoja D. Vasilevskiene pasodino 10 ąžuoliukų.  Ąžuoliukai išauginti VDU Žemės akademijos medelyne iš ąžuolų – gamtos paminklų gilių.


Projektas „Hanami matsuri – sakurų žiedų šventė“

     Technologijų pamokų metu mokiniai dalyvavo  origami  sakurų lankstymo projekte „Hanami matsuri – sakurų žiedų šventė“ ir prilankstė daug gražių sakurų žiedų, kurie tapo meninės sakuros medžio instaliacijos dalimi.

 Balandžio 26 d. – gegužės 2 d.  sakuros medžio instaliaciją galima buvo pamatyti Verslo lyderių centre BLC (K. Donelaičio g. 62, V. Putvinskio g. 53,).

     Dėkojame už Jūsų iniciatyvumą ir linkime nuostabios dienos!


II KLASIŲ MOKINIŲ DARBŲ EKSPOZICIJA

Nuotraukų galerija


VAIKŠČIOTOJŲ SUSITIKIMAS SU  PULKININKU LEITENANTU EUGENIJUMI LASTAUSKU

Balandžio 27 d. su vaikščiotojais nuskubėjome į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Jau įėjus į teritoriją, mus pasitiko Akademijos viršininko pavaduotojas pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas. Ne tik iš pastarojo uniformos galima buvo suprasti, kad jis – kariškis: tiesi laikysena, pakilus kalbėjimo tonas, emocinga kūno kalba. Įėję į Mokslo ir žinių rūmus, su Eugenijumi Lastausku pradžioje kalbėjomės apie patį Generolą Joną Žemaitį, jo biografiją, apskritai, išgirdome ko ne visą Lietuvos 20 amžiaus kariuomenių istoriją, partizanų kovos svarbą. Tačiau neatitrūkome ir nuo šiandienos įvykių, mūsų kariuomenės parengties. Vėliau savo kabinete E. Lastauskas noriai atsakinėjo į vaikščiotojų užduotus klausimus, pasakojo apie karines misijas Afganistane, Bosnijoje, Irake, karo mokslų tęsimą JAV ir Jungtinėje Karalystėje. Trumpai tariant, ilgai lauktas susitikimas išpildė visus lūkesčius. Buvo įdomu iš vidaus pasižvalgyti karinėje teritorijoje, išgirsti malonaus pulkininko leitenanto Eugenijaus Lastausko pasakojimus.

Vaikščiotojas Vaižgantas

Nuotraukų galerija


VIDEOKONKURSAS ,,AR MATAI KAIP KEIČIASI PASAULIS?“

Išmaniosios komunikacijos agentūra ,,Idea Prima“ organizuoja Finansų ministerijos inicijuotą videokonkursą ,,Ar matai kaip keičiasi pasaulis?“

Kviečiame jaunimą pasidomėti bei kūrybiškai įamžinti ryškiausią, aktualiausią, naudingiausią pokytį, kurį lėmė ES investicijos, kuriant 1 minutės trukmės videoklipą. Videoklipui suteikiama kūrybinė laisvė, o konkurso sąlygos neriboja techninio įgyvendinimo – lauksime iš nuotraukų padarytų koliažų, ,,Tik Tok“ tipo video ir kt.

Norimomis priemonėmis sukurk videoklipą, kuris atskleistų, kaip Lietuva per 20 metų pasikeitė ES investicijų dėka. Pasidomėk ir parodyk, kurie pokyčiai ryškiausi. Videoklipe turi būti atvaizduojamas gerasis ES investicijų pokytis kūrėjo matymu. Pokyčio temų laukas – 11 sričių, į kurias per 20-metį buvo investuota apie 20 mlrd. Eur.

Konkurse laukiami tiek pavieniai asmenys, tiek komandos – svarbiausia čia yra jūsų matymas ir KŪRYBINIS POLĖKIS.

Sukurtą klipą siųsk per www.wetransfer.com  el. paštu esminiaipokyciai@15min.lt  iki gegužės 20 d.

 

Specialiai suburta ekspertų komisija išrinks 5 geriausius vaizdo klipus ir juos apdovanos piniginiais prizais.

1 vietai teks  1000 eurų,
2 vietai – 700 eurų,
3, 4 ir 5 vietoms – po 300 eurų.

Daugiau informacijos rasite – ČIA


DŽINSŲ DIENA 2022 „VIS DAR NĖRA PASITEISINIMO“

Šių metų Džinsų dienos šūkis „Vis dar nėra pasiteisinimo“, tad norime priminti, kad vis dar nepateisinami Rusijos veiksmai Ukrainoje. Todėl šių metų akciją skiriame Ukrainos žmonėms, patyrusiems seksualinį smurtą. Parama bus išreiškiama balandžio 27 d., visos Lietuvos mastu. Parama išreiškiama itin paprastai – dėvimi džinsai.

(Renginio nuoroda: https://fb.me/e/1SWjJ6ckM)

Šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenė jungiasi prie akcijos ir reiškia solidarumą su Ukrainos smurto aukomis.

Bendra vienybė ir solidarumas gali padaryti bei reikšti daug daugiau nei mums atrodo!


TRIUKŠMO SUVOKIMO DIENA

Kiekvienais metais paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Ši diena skirta pažymėti visuotinį susirūpinimą ilgalaikio triukšmo žala visuomenės sveikatai ir atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą, skatinti tylesnių namų, tylesnių ugdymo įstaigų bei tylesnės poilsio aplinkos sukūrimą.

Balandžio 27 d. trečiadienį gimnazijoje pamokos vyks be skambučių, o pertraukų metu mokiniai ir mokytojai kviečiami į aktų salę pasižiūrėti nebylaus kino.


KVIETIMAS PAREIKŠTI PALAIKYMĄ UKRAINAI SIMBOLINIU VEIKSMU 2022-04-23, ŠEŠTADIENĮ, 11 VAL. TUSKULĖNŲ RIMTIES PARKE


Didžiojo Prisikėlimo džiaugsmo, šviesos, meilės ir vilties!

Linksmų šv. Velykų!

Nuoširdžiai
Direktorė Aldona


INKILŲ KĖLIMO ŠVENTĖ

Balandžio 13 d. mokytojai Dalia Čiupailienė, Diana Vasilevskienė ir Denis Potapčik mokyklos vidiniame kiemelyje IIg gimnazijos klasei vedė integruotą biologijos ir technologijų pamoką „Pasitinkame grįžtančius paukščius“. Mokiniai susipažino su įdomiais faktais apie paukščius, pakiliai nusiteikę ieškojo mokyklos kieme vietos, kur būtų patogu įkelti savo rankomis pagamintus inkilus.

Nuotraukų galerija


3 F KLASĖS IŠVYKA „KAUNAS – EUROPOS KULTŪROS SOSTINĖ“

Balandžio 12 d. nuvykome į Kauną. Programa nedidukė, vos 3 objektai, tačiau visi – dideliais vardais – aplankėme Yoko Ono instaliaciją “Ex It” Lietuvos banke, William Kentridge parodą “Tai, ko nepamename” M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir Marinos Abramovič parodą “Būties atmintis” galerijoje “Meno parkas”. Pirmiausia, ką supratau, tai kiek daug įtakos kūriniui iš tiesų padaro aplinka, kurioje jis yra eksponuojamas. Šie jausmai aplankė apžiūrinėjant Yoko Ono instaliaciją – medinius karstus su iš jų dygstančiais medeliais. Visa didybė karstų buvo išdėliota ant Lietuvos banko grindų – kolonų apsuptyje, virš instaliacijos kabojo krištoliniai šviestuvai ir visa tai suteikė kūriniui šarmo. Todėl patirtis buvo dviguba – ir pajautėme Smetoniškos Lietuvos dvasią apsilankę istoriniame pastate, ir išvydome vienos garsiausių menininkių eksponatą. Antrasis mūsų objektas – William Kentridge paroda – jau visai kitokio formato. Apžiūrėjome kūrinius pasitelkę daugiau pojūčių – stebėdami projekcijas įsisupome į menininko pasaulį, klausėme unikalių garso takelių ir net pamatėme tai, kaip įprastai atrodo Kentridge dirbtuvės. Didžiausią įspūdį parodoje paliko instaliacija “Medžių procesija”, kurioje lankytojai tarsi tampa kūrinio dalimi ir vaikščiodami specialiai įrengtoje salėje klausosi specialaus garso takelio. Trečiasis ir mane labiausiai sužavėjęs objektas – Marinos Abramovič paroda. Parodoje stebėjome transliuojamus Marinos performansus – nuo pat ankstyvųjų iki naujausiųjų. Kiekvienas performansas – labai savotiškas, tačiau visi jie kalba apie menininkei svarbius dalykus – santykius su šeima, meilę, tėvynę Jugoslaviją… Šioje parodoje praleidome daugiausiai laiko – atidžiai išnarpliojome kiekvieną kampelį ir vaizdo įrašus užgniaužę kvapą peržiūrėjom po kelis kartus. Įtaigi dailininkės energija, kūrybiškumas ir drąsa paveikė kiekvieną. Kelionę pabaigėme ramiai gurkšnodami kavą “Meno parko” kavinukėje ir pasidalinę įspūdžiais traukiniu išdundėjome namo…

Anika IIIf

Nuotraukų galerija


LABORATORINIS DARBAS VILNIAUS UNIVERSITETO CHEMIJOS IR GEOMOKSLŲ FAKULTETE

Balandžio 8 d. trečios klasės gimnazistai besimokantys chemijos išplėstiniu kursu vyko į VU Chemijos ir geomokslų fakultetą. Organinės chemijos katedros mokomojoje laboratorijoje jie atliko laboratorinį darbą “Paracetamolio sintezė”. Mokiniai susipažino su organinių junginių sintezės pagrindais, išmoko naudotis magnetine maišykle, kristalizatoriumi, gautą kristalinę medžiagą filtravo naudodami Biuchnerio piltuvą ir Biunzeno kolbą.

Džiugu, kad visiems mokiniams pavyko pagaminti paracetamolį, apskaičiuoti reakcijos išeigą bei išmatuoti paracetamolio lydymosi temperatūrą. Mokinius laboratorinio darbo metu konsultavo VU chemijos studentai ir chemijos mokytoja Irma Čerškienė.

Nuotraukų galerija


SVEIKINAME

Kovo 24 d. III gimnazijos klasės moksleivis Rytis Viknius dalyvavo Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos LINPRA roboto programavimo RobotStudio ir trimačio projektavimo Solidworks Techninės kūrybos konkurse. Konkursas skirtas visų Lietuvos mokyklų (tiek bendrojo lavinimo, tiek profesinių), kolegijų ir universitetų moksleiviams bei studentams, kurie domisi robotų programavimu (RobotStudio programa) ir trimačiu projektavimu (Solidworks programa). Sveikiname Rytį sėkmingai išprendusį parengtą SOLIDWORKS uždavinį moksleiviams.

PAŽYMĖJIMAS


SVEIKINAME

Sveikiname Vilniaus miesto technologijų olimpiados „Kūrybos virusas 2022“ II etapo nugalėtoją 11 kl. moksleivį Martyną Gustaitį užėmusį 11–12 klasių grupėje III vietą.

Mokinį olimpiadai paruošė technologijų mokytojas Denis Potapčik.


VAIKŠČIOTOJAI SUSITIKO SU PABĖGĖLIAIS IŠ UKRAINOS

Balandžio 6 dieną vaikščiotojai lankėsi Šv. Trejybės unitų bažnyčioje, kurios istoriją papasakojo kunigas Mikolajus Kozelkivsky. Tai LDK didiko Konstantino Ostrogiškio funduota bažnyčia, norint pažymėti LDK Oršos mūšio pergalę prieš Maskoviją. Šioje bažnyčioje 13 metų praleido pagrindinis unitų šventasis Juzapatas Kuncevičius. Todėl ši bažnyčia ypatingai brangi unitams ukrainiečiams.

Po to vienuoliai mus nuvedė į bazilijonų vienuolyną, kuriame šiuo metu prisiglaudę 86 pabėgėliai iš Ukrainos, iš jų net 40 – vaikai. Apie šią pabėgėlių grupę telkiasi kol kas vienintelė ukrainietiška mokykla, nes ji su mokiniais ir mokytojais persikėlė iš Charkivo.  Bendravome su mokytojomis. Jie pasidalino savo išgyvenimais: kad dauguma čia įsikūrusių mokinių buvo praleidę apie  dešimt dienų rūsiuose, nes miestas buvo pastoviai bomborduojamas. Sužinojome, kad dalis čia esančių jau nebeturi namų – jie subomborduoti. Jie nespėjo pasiimti jokių daiktų, išskyrus, kas tilpo vienoje kuprinėje. Visi labai ilgisi tėvynės, nori namo, o namų tarsi nebelikę. Viskas dabar atrodo tarsi matytas filmas ne apie juos, tarsi sapnuota realybė. Matėme ašaras. Atsisveikindami ukrainiečių vaikams padovanojome penkis kilogramus firminių  saldainių ir sutarėme bendradarbiauti, palaikyti ryšius.

Vaikščiotojų info b-ras

Nuotraukų galerija


PASIVAIKŠČIOJIMAS PO VILNIAUS SENAMIESČIO KIEMELIUS

Balandžio 6 dieną mes, 2e klasė, dalyvavome kultūrinėje edukacinėje programoje-ekskursijoje „Atverkime Vilniaus kiemelių vartus“. Kelionė prasidėjo nuo Vilniaus katedros. Gidė Laima mus vedžiojo po senamiesčio kiemelius pasakodama neįtikėtinų istorijų apie juose gyvenusius žymius žmones bei kadaise nutikusius įvykius. Daugelį dalykų sužinojome pirmą kartą. Vilniaus senamiestis atsivėrė ir patikėjo savo paslaptis: tiek istorines, tiek kultūrines.
Sužinojome apie asmenybes, kurios paliko pėdsaką ne tik senamiesčio kiemeliuose, bet ir Vakarų Europoje. Ekskursija buvo prasminga, įdomi ir linksma.

Martyna Jankutė 2e

Nuotraukų galerija


GIMNAZIJOS FOJĖ ATIDARYTA PARODA ISTORINE TEMATIKA

Mokytojų Lauryno Kudijanovo ir Vytauto Toleikio iniciatyva kovo 4 d. mūsų gimnazijoje Lenkijos institutas atidarė edukacinę parodą „Pasai“, kuri pasakoja apie Lenkijos Respublikos Vyriausybės išeivijoje ir Lenkijos pogrindžio valstybės vaidmenį informuojant pasaulį apie holokaustą ir žydų gelbėjimo vokiečių okupuotose teritorijose akcijas. Lenkijos ambasados Šveicarijoje ir Pileckio instituto tyrimų pagrindu buvo paskelbtas sąrašas žydų, kurie vadinamosios Ładosio grupės pastangų dėka gavo Pietų Amerikos šalių pasus. Tie pasai išgelbėjo daugelio jų gyvybes. Paroda išsamiai pristato Ładosio grupės ir jos pagrindinių herojų, Chaimo Eisso ir Aleksandro Ładosio, veiklą. Parodos atidaryme dalyvavo Lenkijos instituto direktorė Małgorzata Stefanowicz-Pecela bei Instituto darbuotoja Barbara Orszewska. Viešnios gimnazijai padovanojo knygų apie Lenkiją bei jos istoriją. Instituto direktorė paliko įrašą gimnazijos „Garbės duryse“ 201 kabinete.

Nuotraukų galerija


MEILĖS DAINOS

Nieko neliko tyloj. Tik tavo balsas
Vienišas skamba žolėj ir tavo žingsniai
Tyliai slenka pakrantėm,
Degančia saulėj žeme.

Nieko neliko tyloj. Auksinis rytas
Ieško tavęs po namus. Laukinė saulė
Dieną pažinusi glosto
Ilgesį tavo plaukų.

Nieko neliko tyloj. Tavęs nebuvimas,
Šnarantis kraupiai žolėj, ir tavo rankų
Švelnūs tonai ant veido
Gęsta kartu su manim.

Alfonsas Nyka-Niliūnas ,,Tyli daina“

 

Šiuo eilėraščiu mokiniai pradėjo meilės dainų koncertą, kuris vyko gimnazijoje kovo 29 dieną. Koncerte skambėjo dainos lietuvių, anglų, korėjiečių kalbomis. Girdėjome ir dvi autorines dainas, kurios skambėjo pirmą kartą viešai. Scenoje muzikavo I–III klasių mokiniai. Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu ir muzikalumu.

 Koncerto organizatorė, muzikos mokytoja, Jolanta Jusienė.

Nuotraukų galerija


SUSITIKIMAS SU LIETUVOS NACIONALINIO DAILĖS MUZIEJAUS DIREKTORIUMI ARŪNU GELŪNU

Kovo 30 dieną vaikščiotojai susitiko su Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriumi Arūnu Gelūnu. Sužinojome, kad LNDM sudaro net 11 institucijų. Pavyzdžiui, Palangos Gintaro muziejus, Nacionalinė dailės galerija, Laikrodžių muziejus Klaipėdoje. Direktorius šį tinklą įvardijo kaip fabriką, kuriame  vyksta daug įvairiausių krypčių veiklų. Išgirdome ir apie muziejaus naujausias parodas, ateities  planus. Kalbėjomės ir apie direktoriaus studijų metus, patirtis kitose pareigose. A. Gelūnas pabrėžė, kad daug dėmesio skiria bendradarbiavimui su ugdymo įstaigomis – ne vien tik su dailės mokyklomis, bet ir su bendrojo lavinimo mokyklomis. Mus tai labai nudžiugino, iškart sukėlė minčių laviną, kaip mūsų mokykla galėtų įsitraukti į šias programas.

Daug kam įstrigo, kad gerb. Arūnas moka ne tik anglų, prancūzų, rusų ir lenkų kalbas, bet ir japonų kalbą! Studijavo grafiką bei filosofiją. Šios studijos, anot jo autoironiško patetebėjimo, – pačios nereikalingiausios. Tačiau ar ne jų dėka Arūnas Gelūnas sugebėjo tapti ir kultūros ministru, ir UNESCO ambasadoriumi, ir didžiausio Lietuvos muziejaus direktoriumi.

Linkiu visiems semtis įkvėpimo iš šio žmogaus!

Vaikščiotoja Urtė

Nuotraukų galerija


AKCIJA „DAROM“

Kovo 30 dieną su klase (2e) apsilankėme Vilniaus miesto Bernardinų kapinėse ir dalyvavome akcijoje ,,Darom”. Susirinkę iš karto kibome į darbus. Vieni rinko nulūžusias medžių šakas, kiti griebė lapus, dar kiti viską krovė į maišus ir nešė juos į konteinerius. Darbas virte virė. Buvo gera ir smagu daryti gerą darbą. Tai buvo  tarsi atsipalaidavimas po sunkaus protinio darbo ir atgaiva sielai. Žinojimas, kad tai, ką darai, nėra savanaudiška (nesiekiama naudos vien tik sau), padaro žmogų laimingesnį ir suteikia gyvenimui daugiau spalvų bei džiaugsmo.

Martyna Jankutė, 2e

Nuotraukų galerija


MOKINIAI MOKINIAMS

Kovo 15 d. mūsų gimnazijos atstovai Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos aštuntokams ir jų tėvams pristatė gimnaziją, galimybes, pasakojo apie savo patirtis ir kodėl jie pasirinko Šv. Kristoforo gimnaziją. Diskusiją moderavo etikos mokytojas Vytautas Toleikis.


PARAMA UKRAINAI

Šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenė prisijungė prie Mykolo Biržiškos gimnazijos organizuotos paramos ukrainiečiams akcijos, rinko maisto produktus ir kitas pirmo būtinumo gyvenimui priemones.

Ačiū, kad nelikote abejingi ir aktyviai aukojote.


Kasdien ir kiekvienas,
atsakingai ir kūrybingai dirbdami kartu,
kurkime  mokyklą!

Prasmingos, džiugios Kovo 11-osios šventės visiems!

Direktorė Aldona Grušnienė


KOVO 11

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą gimnazijoje minėjome sveikindami vieni kitus, dalyvaudami pilietiškumo pamokose, pilietinėse iniciatyvose, konkursuose. Gimnazijoje tapo graži tradicija šią svarbią dieną mokiniams įteikti diplomus ir Padėkos raštus už pasiekimus olimpiadose bei konkursuose.

Nuotraukų galerija


ŠAŠKIŲ TURNYRAS

Kovo 7 dieną gimnazijoje vyko šaškių turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Varžybos vyko mišria sistema. 16 dalyvių burtų keliu buvo suskirstyti į keturis pogrupius, kiekvienas sužaidė po 3 – 6 partijas. Turnyre vyko įnirtinga kova, netrūko gerų emocijų ir gražių akimirkų. Nepatyręs nė vieno pralaimėjimo nugalėtoju tapo Jotautas Vaičaitis (IIc), antrąją vietą iškovojo Augustas Šarna (If), trečiąją vietą – Vilius Kęstas Putramentas (IIIe).

Sveikiname nugalėtoją, prizininkus ir visus dalyvius!

Fizinio ugdymo mokytojai

Nuotraukų galerija


MOKINIAI MOKINIAMS

Kovo 7 d. mūsų gimnazijos atstovai dalyvavo Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos karjeros ugdymo dienos renginyje „Renkuosi ateitį“. Renginio tikslas – ugdant mokinių iniciatyvumą palaikyti progimnazijos bendradarbiavimo ryšius su gimnazijomis. Gimnazistai, gimnazijos alumnės Ieva Sadauskaitė-Grigienė bei Gintė Gylytė-Ivanauskienė aštuntokams ir jų tėvams pasakojo apie savo patirtis, galimybes ir kodėl jie pasirinko Šv. Kristoforo gimnaziją. Diskusiją moderavo etikos mokytojas Vytautas Toleikis.

 


VAIKŠČIOTOJAI SUSITIKO SU VU PROFESORIUMI PAVELU LAVRINIECU

„Ko mus moko šventasis Kristoforas? Moko, kad jeigu tarnauti, tai išties tik dideliems dalykams“ – tokį palinkėjimą vasario 2 d. Garbės duryse  gimnazistams užrašė Vilniaus universiteto profesorius Pavelas Lavriniec. Jis ir vienas aktyviausių Rusų kultūros centro lyderių, kuris nuo Atgimimo laikų ligi šiol telkia rusų kultūros  inteligentus, ištikimus Lietuvos patriotus. Aišku, daugiausiai kalbėta apie Ukrainą. Nors žinomas mokslininkas  turi ne vieną leidybinį projektą su Rusijos filologais – bendradarbiavimo nelūkuriuodamas atsisakė. Nors jo kolegos tikrai ne putinistai. Vaikščiotojus labiausiai sužavėjo svečio neslepiama meilė Lietuvai, jo kieta pilietinė pozicija, erudicija ir, be abejo,  žavus humoro jausmas.

Vaikščiotojų info b-ras

Nuotraukų galerija


KAS AŠ ESU?
Dr. V. Meiliūnaitės paskaita abiturientams

Šiomis įtemptomis dienomis, užklupus pasaulį nelaimėms ir pavojams, tampa ypač aktualūs savęs indentifikavimo klausimai: kas aš esu? Kokia mano tapatybė ir pareiga šiame pasaulyje? 

Kovo 1 dieną gimnazijos dvyliktokai turėjo galimybę klausytis Vilniaus lietuvių kalbos instituto dr. Violetos Meiliūnaitės paskaitą apie tapatybę, kurią kiekvienas atskleidžiame per savo kalbą ir atstovavimu tam tikrai etninei bendruomenei.

Sužinojome įdomybių apie Lietuvos etninių grupių tarmių ypatumus ir skirtumus, žmogaus kalbinės tapatybės stiprų ryšį su gyvenamąja aplinka bei dialektų reikšmę lietuvio identiteto sampratai.

Paulė Čerkauskaitė , IV a

 


Ekskursija į memorialinį Adomo Mickevičiaus muziejų

Kovo 2d. 3A klasė vyko į memorialinį poeto Adomo Mickevičiaus muziejų, kuris priklauso Vilniaus universitetui. Mokiniai buvo detaliau supažindinti su poeto gyvenimu, kilme, Filomatų veikla. Taip pat galėjo pamatyti autentiškus baldus, kuriuos naudojo pats Adomas Mickevičius. Buvo labai įdomu pamatyti senuosius  poeto kūrybos leidinius, skulptūras, portretus. Tikriausiai įdomiausia buvo klausyti pasakojimo apie Adomo Mickevičiaus romantinę meilę, jo moteris. Mokiniai sako, jog ekskursija buvo tikrai turininga ir informatyvi.

Gabija Staponaitė, IIIa

Nuotraukų galerija


Vaikščiotojai susitiko su Užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu

Susitikimas įyko vasario 23 d. ministerijos patalpose. Nors politinių temų neišvengta, kristoforiečiai labiau domėjosi ministro asmeninėmis patirtimis. Kaip atrado savo pašaukimą, koks buvo mokinys, kokias šalis aplankė, kokius kompiuterinius žaidimus mėgsta, ką klauso, ką skaito? Kalbėtasi ir apie žinomos pavardės turėjimo kazusą. Anot ministro, “Vertingiausia žmogaus savybė – smalsumas”. O baisiausia, kas gali atsitikti su  jaunu žmogumi, kai jis į viską atsako fraze: “Man nerūpi! Vaikščiotojus ministras sužavėjo savo atvirumu ir paprastumu, humoro jausmu. Tai, kad susitikimas įvyko karo išvakarėse, ministrui tik grįžus iš užsienio, dabar atrodo kaip nedidelis stebuklas.

Vaikščiotojų info b-ras

Nuotraukų galerija


EDUKACINIAI KONKURSAI „OLYMPIS 2022 – PAVASARIO SESIJA“

1-12 klasių mokinius ir jų mokytojus kviečiame dalyvauti edukaciniuose konkursuose
Olympis 2022 – Pavasario sesija“ –

Plačiau čia: https://www.olympis.lt/SUSITIKIMAS SU LUKA LESAUSKAITE

Vasario 7 dieną Šv. Kristoforo gimnazijos II ir IV klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su visuomenininke, radijo laidų vedėja, Nacionalinės ekspedicijos dalyve bei istorike Luka Lesauskaite.  Moksleiviai iš arti galėjo susipažinti, ką reiškia pilietinės iniciatyvos bei nuoširdi meilė savo šaliai. Luka pasidalino mintimis apie Vasario 16 d. reikšmę šiandieniniam lietuviui ir supažindino visus su savo asmeniniu santykiu su valstybinėmis šventėmis. Primindama istorinį 1918 m. Vasario 16 d. kontekstą ji akcentavo atminimo prasmę, kuri valstybinių švenčių metu gali reikštis įvairiausiais būdais – tradiciniu dalyvavimu įvairiose šventėse ar minėjimuose, istorinių, dokumentinių filmų žiūrėjimu, lietuviškų dainų klausimu, istorinę atmintį menančių žygių organizavimu ar net paprasčiausiai – lietuviškos atributikos pasipuošimu.


PROTŲ MŪŠIS “V16”

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Geriausias būdas paminėti šią dieną “palandžioti” po įvairias istorijas, todėl mokykloje vyko antrų klasių protų mūšis “V16”.  Mokiniams teko atsakinėti į klausimus iš tarpukario Lietuvos, Europos istorijos ir žinoma  prisiminti Nepriklausomybės akto signatarų gyvenimo istorijas. Sėkmė lydėjo ir geriausias žinias pademonstravo II c klasės komanda. 

Nuotraukų galerija


SUSIKIMAS SU JAUNĄJA RAŠYTOJA ANETA ANRA

2022 metus vaikščiotojai pradėjo susitikimu su rašytoja Aneta Anra. Jo metu aptarta naujausia rašytojos knyga “Jehudit. Pasaulis galėtų būti toks gražus”. Tai dokumentinis romanas, kurios pagrindinei veikėjai pavasarį sukanka lygiai šimtas metų. Aneta kasdien su ja susirašinėja. Susitikimo metu pasikalbėta ir apie rašytojos asmenines patirtis mokantis Žvėryno gimnazijoje, savo pašaukimo paieškas, atėjimą į literatūrą. Visi norintys gavo autografus. 201 kabineto, kuriame dažnai vyksta vaikščiotojų susitikimai,  garbės duryse užrašė  gimnazistams palinkėjimą: “Tegul gyvenimo tikrovė pralenkia svajones, viltis ir sapnus!!! Aneta Anra 2022 01 12”

Vaikščiotojų info b-ras

Nuotraukų galerija


VAIKŠČIOTOJAI LANKĖSI LEIDYKLOJE – KNYGYNE “SOFOKLIS”

Leidykloje-knygyne ,,Sofoklis” vasario 2 d. vaikščiotojai susitiko su jo savininku, rašytoju, maratonininku, keliautoju, verslininku Ignu Staškevičiumi.  Jis pasidalino ne tik savo leidybine patirtimi, bet ir jaunystės atsiminimais, neįtikėtinais kelionių įspūdžiais, gebėjimais gauti interviu iš pasaulyje žinomų žmonių. Labiausiai visiems vaikščiotojams įstrigo jo pasakojimas apie maratono bėgimą Šiaurės ašigalyje. Susitikimas įvyko betarpiškoje, šiltoje atmosferoje. Pokalbį moderavo mokytojas Vytautas Toleikis.

Vaikščiotojų info b-ras

Nuotraukų galerija


ŠV. KRISTOFORO GIMNAZISTAI DALYVAVO AKCIJOJE “MES ATSIMENAME!

Sausio  27 dieną visos  ES šalys mini Holokausto aukų atminimą. Šį kartą pilietiškumo  akcijoje dalyvavo ir Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos IIIf klasės moksleiviai. Akcijoje taip pat  dalyvavo Šalom Aleichemo  ORT žydų gimnazijos mokiniai, Lietuvos žydų bendruomenės,  Vyriausybės, ministerijų atstovai, Seimo nariai. Pasivaikščiojimą Vilniaus geto vietomis pravedė mūsų auklėtojas, etikos mokytojas Vytautas Toleikis. Po akcijos  neformaliai pabendravome su LR URM ministru Gabrieliumi Landsbergiu. 

Anika

Nuotraukų galerija


GIMNAZIJOJE LANKĖSI ŽINOMAS TEATRO REŽISIERIUS GINTARAS VARNAS

Sausio 20 dieną gimnazijoje lankėsi teatro režisierius Gintaras Varnas. Kamerinėje aplinkoje jis susitiko su etikos mokytoju Vytautu Toleikiu, vaikščiotojais Urte Kaminskaite ir Matu Jeremičiu. Režisierius pasidžiaugė gimnazijos aplinka, pasirinkta ugdymo kryptimi. Jį maloniai nustebino pamokų metu koridoriuose tvyranti tyla. Susitarta, kad vaikščiotojai pavasarį galės lankytis  režisieriaus spektaklių repeticijose – turės galimybę pamatyti teatro virtuvę iš vidaus. Beje, garbės duryse menininkas užrašė labai viltingą palinkėjimą:  “Skaitykit, Skaitykit, Skaitykit,- ir kurkit!”.

Urtė

Nuotraukų galerija


VAIKŠČIOTOJŲ SUSITIKIMAS SU LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, SPORTO IR MOKSLO VICEMINISTRU

Sausio 19 dieną vaikščiotojai susitiko su viceministru Ramūnu Skaudžiumi. Susitikimas vyko jo darbo aplinkoje – ministerijoje Volano gatvėje. Kadangi ministerija įsikūrusi istoriniame pastate, susitikimas prasidėjo nuo ekskursijos, kurios gidu buvo pats… viceministras. Mokiniai buvo sužavėti vicemistro betarpiškumu, komunikabilu. Jis ne tik papasakojo apie savo be galo įtemptą, sudėtingą darbą (atsako už egzaminų, mokymo programų turinį ir organizavimą ir t.t.), bet ir apie savo mokymosi metus, šiltai prisiminė savo darbo metus šv. Kristoforo gimnazijoje. Pavaišino arbata ir saldumynais. Visus maloniai nustebino viceministro interesų platumas – mėgsta keliauti, nuo mokyklos laikų šoka tautinius šokius, užsiima bitininkyste.

Vaikščiotojų info b-ras

Nuotraukų galerija


NUOTOLINĖ PAMOKA „MOKONOMIKA“

Vasario 4 d. (penktadienį) visi I-IV kl. mokiniai dalyvauja „Swedbank“ iniciatyva organizuojamoje didžiausioje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“.

„Mokonomikos“ pamoka prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

Mokiniai dalyvaus tvarumo, pilietiškumo, finansinio raštingumo ir kitose pamokose.

Daugiau informacijos: https://www.swedbank.lt/private/campaign/mokonomika2022


SVEIKINAME

Sausio 28 d. Šv. Kristoforo gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso Vilniaus miesto atrankos turas.

Laureatai 


ROBOTIKOS AKADEMIJOJE

Sausio 14 d. II b klasės moksleiviai dalyvavo Robotikos akademijos organizuotoje edukacijoje „Autonominis viešasis transportas“. Užsiėmimo metu lektoriai vaikus supažindino su robotikos pasauliu ir “LEGO Mindstorms“ konstruktorių rinkiniais, bei į juos įeinančiomis detalėmis, jutikliais, varikliais bei mikrovaldikliais. Mokiniai pasiskirstę komandomis konstruodavo savo robotus ir naudodami nesudėtingus blokinio programavimo principus išmoko sukurti roboto veiksmų seką valdantį algoritmą bei sudalyvauti azartiškose robotų Sumo varžybose.

Užsiėmimą organizavo technologijų mokytojai Dalia Čiupailienė, DenisPotapčik

Nuotraukų galerija


LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA

Lietuva 31-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Sausio 13-osios rytą Lietuvos žmonės buvo kviečiami dalyvauti pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Gimnazijos bendruomenė taip pat palaikė šią pilietinę iniciatyvą ir sausio 13 d. 8.00 val. languose uždegė žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Šią Laisvės gynėjų dieną, degdami žvakutes, įsisegdami vieningą ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą, prisimename žuvusius kovoje už laisvę ir Lietuvai lemtingus įvykius, kurie pakeitė mūsų valstybės likimą.

Nuotraukų galerija


AKCIJA „NEUŽMIRŠTUOLIŲ PIEVA“

 IIb ir IIe klasių mokiniai bei klasių vadovai sausio 13 d. Lukiškių aikštėje dalyvavo akcijoje “Neužmirštuolių pieva”, kurią devintą kartą surengė iniciatyvos „Neužmirštuolė“ organizatoriai kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis, ir kartu su Vilniaus miesto mokyklomis drauge suformavo pievą iš neužmirštuolių žiedų, simbolizuojančių atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę.

Nuotraukų galerija


PILIETIŠKUMO PAMOKOS

Nuotraukų galerija


RENGINYS ŠAUKTINIAMS IR PILIETIŠKUMO PAMOKA

Sausio 12 d. Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos Kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba kviečia visus į virtualų renginį „Pašaukė tarnauti, kas toliau“(https://fb.me/e/18fQq7y6j).

Virtualiame susitikime jauniems žmonėms į visus klausimus apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, Lietuvos kariuomenę ir nacionalinį saugumą atsakinės:

 1. LR Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus;
 2. Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas Arūnas Balčiūnas;
 3. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui pulkininkas leitenantas Eugenijus Lastauskas;
 4. buvę šauktiniai.

Šis renginys ne tik aktualus būsimiems šauktiniams, bet ir visiems kitiems, nes tai bus puiki pilietiškumo pamoka. Po šio susitikimo žinosite viską apie karo tarnybą.

Būtina registracija: http://bit.ly/PasaukeTarnautiKasToliauRegistracija

Platesnė informacija: http://bit.ly/Sudaryti2022SauktiniuSarasai

 MOKINIŲ KALĖDINIS SVEIKINIMAS

Nuotraukų galerija


KALĖDINIS KREPŠINIO TURNYRAS 3X3

 2021 m. gruodžio 20 d. gimnazijoje vyko tradicinis kalėdinis krepšinio turnyras 3×3, kuriame varžėsi III-IV gimn. kl. mokinių komandos. Po atkaklių ir įtemptų kovų I-ąją vietą iškovojo Augustinas Digrys IVe, Rokas Garnelis IVe, Edgaras Utkus IVe. Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus.

Fizinio ugdymo mokytojai

Nuotraukų galerija


KNYGŲ KALĖDOS

Prieš pat gražiausias žiemos šventes, gruodžio 22 d., gimnazijoje vyko tradicinės „Knygų Kalėdos“. Šventinio renginio metu visų klasių atstovai padovanojo po knygą gimnazijos bibliotekai. Linkėdami visiems džiugių švenčių, gimnazistai pasidalino įspūdžiais, mintimis ir įžvalgomis apie dovanojamus leidinius.

Gražaus laiko su knyga!

Dovanotų knygų sąrašas

Nuotraukų galerija


TIKROJI IR TARIAMOJI TOLERANCIJA

 Susitikimas su Donatu Pusliu

Lapkričio 30 d. IIb klasė susitiko su žurnalistu Donatu Pusliu pasikalbėti apie aktualius dalykus tolerancijos tema.

Donatas užklaustas paaiškino, už ką jam buvo suteiktas „Tolerancijos žmogaus“ titulas. Anot Donato, jis rašė Lietuvos žydų ir lenkų istorijos klausimais, ypač apie pačias skaudžiausias patirtis. Buvo klausiama, koks Donato požiūris į homofobiją ir rasizmą, kas apskritai yra tolerancija. Jo manymu, tolerancija – tai būdas sugyventi visuomenėje su skirtingais žmonėmis, galimybė pažinti kitokį žmogų, nepriimti jo kaip problemos, taip pat empatiškai įsijausti į kitą. Klausytojams buvo labai įdomu išgirsti, kokios yra tolerancijos ribos. Donatas teigė, kad žmogus neturėtų vadovautis vien emocijomis, savo poziciją derėtų pagrįsti svariais argumentais. Buvo domėtasi, kaip krikščionybė yra susijusi su tolerancija. Donato požiūriu, dabar bažnyčia yra tolerancijos pavyzdys, bet buvo etapų, kai krikščionybei tolerancijos trūko.

Magėjo sužinoti, kokį pėdsaką Donato gyvenime yra palikęs jo gimtasis miestas Panevėžys, kas iš artimųjų ir vėliau sutiktų žmonių labiausiai ugdė jį kaip asmenybę? Donatas prisipažino, kad didelį poveikį jam padarė jo senelis, profesoriai Alvydas Jokūbaitis ir Irena Veisaitė.

Nuotraukų galerija


KALĖDOS GRĮŽTA!

Štai ir vėl sugrįžta stebuklingiausias metų laikas!

Ledinės pūgos verpetais, stingdančiais vėjo gūsiais atskuodžia, o per laukus pasigirsta varpelių skambesys ir praneša visiems – jau žiema!

Pasitinkame ją namų židinio šiluma, karštos kakavos su zefyrais aromatu, Kalėdinės eglės spalvingumu bei ruošiame širdis Kalėdų stebuklui.

Gruodžio 17 d. gimnazijos Aktų salėje vyko jaunųjų bendrovių Kalėdinė mugė. Mokiniai pristatė savo sukurtus produktus.

 

Verslumo projekto dalyviai

Nuotraukų galerija


INTEGRUOTA CHEMIJOS – FIZIKOS PAMOKA „AR ŽINAI, KAD…“

Gruodžio 13 d. gimnazijoje IIa ir IIc klasių mokiniai integruotoje pamokoje susipažino su chemijos ir fizikos sričių mokslų pasiekimais. Pamoką pradėjo fizikos mokytoja Daiva Keršienė trumpai papasakojusi apie vieną garsiausių mokslininkų – Alfredą Nobelį, bei Nobelio premijų skyrimą ir šių metų chemijos ir fizikos sričių laimėjimus. Mokiniai supažindino su optinio pinceto veikimu, kuriamas nanomedžiagas ir jų panaudojimo galimybes, DNR pažeidimų šalinimo mechanizmus, maistą iš anglies dioksido bei reaktyvinius degalus iš vandens ir anglies dioksido. Pamoką baigė chemijos mokytoja Irma Čerškienė pristatydama, kad yra teikiamos ir antinobelio premijos, už mokslinių tyrimus, kurių neverta pakartoti, bet svarbu perprasti pagrindinius gamtos dėsnius ir panaudoti juos išradimams, juk „Mokslas – tai supratimas, jog nežinojai to, ko nežinojai, kad nežinojai.“

(Daniel J. Boorstin)

Nuotraukų galerija


KALĖDOS GRĮŽTA: EXPO 2021!

Lietuvos kongresų ir parodų centre LITEXPO 2021 m. gruodžio 11 d. vyko jaunųjų bendrovių mugė ,,Kalėdos grįžta: eXpo 2021“. Mugėje savo sukurtus produktus pirmą kartą pristatė Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokinių jaunosios bendrovės.

(Nuotraukų galerija: ,,Kalėdinė mugė”)

Kalėdinė mugė yra gimnazijoje vykdomo verslumo projekto ,,Progresinio praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9-12 kl. mokiniams)” dalis. Projektas įgyvendinamas ekonomikos ir technologijų pamokų metu (projekto dalyviai II-III kl. mokiniai, technologijų mokytojai Dalia Čiupailienė, Denis Potapčik, chemijos mokytoja Irma Čerškienė, ekonomikos ir verslumo mokytoja Lijana Pocienė). Įgyvendinant programą mokiniai spręsdami vietos problemą, atliepdami rinkos poreikį arba tiesiog testuodami savo idėjas, kuria skirtingus verslus ir skleidžia verslumo dvasią.

(Nuotraukų galerija: ,,Mokinių kuriami produktai“)

Daugiau skaitykite čia


ŠV. KALĖDŲ BELAUKIANT

Gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė, įžiebdama eglutę, pasveikino bendruomenę.

Nuotraukų galerija


NETRADICINIO UGDYMO DIENA

Gimnazistai puošė gimnaziją.

Nuotraukų galerija


TOLERANCIJA

Tūkstančiai Lietuvos mokinių minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną – lapkričio 16-ąją. Lapkričio 16-oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.

Mūsų gimnazijos I, II ir III klasių mokiniai taip pat kūrybiškai paminėjo šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos miestas“.

2021 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos miestas. Bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius.

Nuotraukų galerija


GEROS SAVIJAUTOS PROGRAMA

2021 m. spalio – gruodžio mėnesiais gimnazijoje įgyvendinama Geros savijautos programa. Tiksliniuose edukaciniuose užsiėmimuose dalyvauja I-IV klasės mokiniai.

Geros savijautos programa siekiama sumažinti nuotolinio mokymo pasekmes vaikų ir jaunimo fizinei bei psichikos sveikatai.

Programoje numatytos veiklos skirtos ugdyti mokinių socialinius emocinius, bendradarbiavimo bei darbo komandoje įgūdžius, gilesnį mokinių savęs pažinimą bei gebėjimą reflektuoti, priimti atsakingus sprendimus, stiprinti mokinių psichologinį atsparumą, savivertę bei skatinti jų motyvaciją mokytis.

Daugiau apie programą: https://gerasavijauta.smm.lt/events


KARIUOMENĖS DIENA

Daugiau nei prieš šimtą metų lapkričio 23 dieną buvo įkurta Lietuvos kariuomenė. Minint Lietuvos kariuomenės dieną mokykloje svečiavosi Vilniaus regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus štabo seržantai I. Bartanovičius ir G. Matiušovas. Kariai mokiniams papasakojo apie  privalomąją karo tarnybą, kario kasdieninę rutiną, darbo kariuomenėje perspektyvas. Taip pat mokiniai susipažino su šiandien Lietuvos kariuomenėje naudojamais ginklais. 


GIMNAZIJOJE SVEČIAVOSI RAŠYTOJAS IR AKTORIUS MARIUS POVILAS ELIJAS MARTYNENKO

Lapkričio 18 d. vaikščiotojai susitiko su Mariumi Povilu Eliju Martynenko. Nors jam tik 28 -eri metai, jau yra išleidęs trejetą knygų ir baigia ketvirtąją, kuriai suteikė savo mėgstamiausios iš visų knygų titulą. Susitikimą puikiai moderavo vaikščiotojai Anika ir Matas. Klausinėjo jį apie įvairius su jo gyvenimo patirtimis susijusius dalykus: studijas, aktorystę, prisiminimus iš vaikystės bei paauglystės. Sužavėjo tai, kad Marius,  atrodo, iš tokių žemiškų temų sugeba išvesti egzistencines temas ir pradėti filosofuoti apie sraiges ar bėgiojimą. Taip pat negalime nepaminėti jo savotiškų patarimų – nors ir sakė, kad neverta jų klausyti, o reikia pačiam viską išgyventi. Pavyzdžiui, kad tavo kaip tėvo pareiga yra neleisti vaikui žūti, kad reikia mokytis iš savo klaidų. Taigi, ir filosofavimas apie sraiges bei bėgiojimą, ir pasakojimai  apie studijų patirtis mums paliko milžinišką įspūdį. Labai dėkojam Elzepijui (jis save taip vadintų šį mėnesį, jei galėtų tiek dažnai keisti vardą) už perduotas mintis. Buvo mums visiems garbė susipažinti  :-)

Vaikščiotoja Urtė

Nuotraukų galerija


SUSITIKIMAS SU SAULIUMI BUGAILIŠKIU

Lapkričio 16 d. gimnazijos IV kl. mokiniai ir jų tėvai virtuliai susitiko su Mykolo Romerio universiteto priėmimo ir rinkodaros skyriaus Nacionalinio priėmimo grupės vadovu Sauliumi Bugailiškiu. Susitikimo metu mokiniai susipažino su 2022 m. Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka, bendrosiomis priėmimo taisyklėmis, minimaliais reikalavimais bei konkursinio balo formavimo principais.

Dėkojame gerb. Sauliui Bugailiškiui.


MOKYTOJO VYTAUTO TOLEIKIO PILIETIŠKUMO PAMOKA AIRIJOS LIETUVIŲ VAIKAMS

Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Airijoje Mariaus Gudyno kvietimu, 2011m. lapkričio 11 – 14 dienomis Airijoje viešėjo mūsų etikos mokytojas Vytautas Toleikis. Viešnagės darbotvarkė buvo labai įtempta: ketvirtadienį -susitikimas su Airijos žydų bendruomene, kurio metu skaitė pranešimą – prezentaciją „Litvaks: their marks and modern Lithuanian identity” bei dalyvavo diskusijoje, penktadienį – susitikimas su Airijos lietuvių bendruomene bei knygos “Pasakojimai prabudus” pristatymas, šeštadienį – išvyka į Cavano miesto lietuvių šeštadieninę mokyklą, kurioje vedė pilietiškumo pamoką “Ką reiškia būti lietuviu XXI amžiuje?”. Didžiausią įspūdį mokytojui paliko neformalus bendravimas su Airijos lietuvių vaikais bei netikėtas pasimatymas su mokytoja Dalia Smelstoriūte, kuri yra dirbusi mūsų gimnazijoje.

Nuotraukų galerija


Vaikščiotojų susitikimas su Lietuvos Nacionalinio muziejaus direktorė  Rūta Kačkute

Tai įvyko lapkričio 10 dieną. Pradėjome nuo jaukaus pokalbio direktorės kabine. Pasirodo, kad Rūta Kačkutė yra buvusi ir abiejų kadencijų Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja. Po to ji mus maloningai įsileido apžiūrėti retai kam prieinamus eksponatus. Visų pirma buvome supažindinti su Jūrate Gudaite, kuri mums papasakojo apie fotografiją Lietuvoje XIX amžiuje, bei parodė keletą degerotipų bei seniausias muziejaus nuotraukas. Vėliau persikėlėme į parodų erdvę ,,Istorijų namai“, kurioje mums buvo leista pamatyti dar viešai neatvertą parodą, kurioje bus eksponuojami įvairiausi senoviniai lietuvių buities reikmenys, įrankiai, bei baldai. Galiausiai pasiekėme Marijos Gimbutienės, kurios šimto metų jubiliejų minimame šiemet, parodą ,,Deivės ir Kariai“. Joje eksponuojamos įvairiausios skulptūrėlės, puodai, įrankiai, bei palaikai, kurių amžius siekia apie 5 tūkstančius metų. Šis palikimas mums pasakoja apie senosios Europos gyventojus, jų papročius, bei religiją, kuri, kaip manoma, aukštino Deivę moterį. Pasivaikščiojimas buvo tikrai turiningas, pilnas gerų emocijų ir naujų atradimų. Esame dėkingi direktorei Rūtai Kačkutei, nes be jos tai būtų tik pasivaikščiojimas po muziejų sales.

Vaikščiotojas Matas

 

Nuotraukų galerija


 III F KLASĖS IŠVYKA „LITERATŪRINIS KAUNAS“

Spalio 28 dieną leidomės į kelionę po literatūrinį Kauną. Pasirinkome  įdomesnę transporto priemonę – keliavome traukiniu, kas taip pat suteikė tam tikro žavesio. Pirmiausia pėdinome apžiūrėti Kauno pilies bei naujojo Vyties paminklo. Po to pasukome į Vytauto bažnyčią, kur kunigavo pats Vaižgantas. Mus mielai įsileido ir net palaimino Kauno dabartinis bažnyčios  kunigas Kęstutis Rugevičius. Turėjome laiko pasivaikščioti, apžiūrėti vitražus ant langų, paveikslus ir kiemelyje esančią Vaižganto, bei jo ištikimo kompaniono takso Kauko skulptūrą. Susipažinę su Vaižganto bažnyčia atvėrėme Vaižganto namų duris. Lydimi gido pasakojimo galėjome pačiupinėti rašytojo namų sienas, pajusti tvyrančią atmosferą. Manau, jog įgavome tvirtą pamatą ateičiai, padėsiantį, kai skaitysime ir nagrinėsime jo tekstus. Antrasis literatūros klasikas, kurio namuose apsilankėme – Maironis. Jo valdos gerokai didesnės, kiekvienas kambarys kitokio stiliaus, su sava paskirtimi. Daugumai būtent jo namai paliko didžiausią įspūdį visoje kelionėje. Pasijutau, lyg pati būčiau Maironio mokinė, apsilankiusi savo mokytojo namuose. Dienai įpusėjus pasistiprinti užsukome į vienuolyną, kur Pranciškonas brolis Paulius mus mielai priglaudė ir pavaišino arbata. Smagiai šnekučiuodamiesi krimtome sumuštinius ir dalinomės įspūdžiais. Kitas mūsų kelionės tikslas buvo M. K. Čiurlionio muziejus/galerija. Džiaugiuosi, jog galėjome išgirsti daugiau apie kūrėjo gyvenimą, gidės pasakojimo dėka panirome į dailininko paveikslus. Čiurlionio muziejus puikiai tiko išvykos pabaigai – kiekvienas turėjo minutėlę pabūti su savimi, ramiai apsižiūrėti ir pasigrožėti menu. Grįžę į Laisvės alėją dar spėjome užsukti į “Europa – kultūros sostinė 2022” biurą, kur mus supažindino su artėjančių metų projektu Kaune. Išgirdome apie biuro įkūrimą, komandos darbą, net dizaino subtilybes. Manau, kad tai – labai unikali patirtis. Į Vilnių grįžome taip pat traukiniu. Nors visi ir buvome pavargę – dūzgėme aptardami dienos įspūdžius ir sukauptą literatūrinių žinių bagažą.

 -Anika


MOLEKULĖS DIENA

Tradiciškai, spalio mėn. pabaigoje minint Molekulės dieną (10-23), gimnazijoje yra surengiama paroda „Molekulės“. Pirmų klasių mokiniai, naudodami „MolView“ programėlę, pateikė struktūrinius ir erdvinius 3D pasirinktų molekulių modelius.

Chemijos mokytoja I. Čerškienė, biologijos mokytoja D. Vasilevskienė ir fizikos mokytoja D. Keršienė apibendrino svarbiausią medžiagą ir pravedė integruotą pamoką „Molekulės“ 1 a klasės mokiniams.

Nuotraukų galerija


PRISIMINKIME!

Spalio 22 d. Šv. Kristoforo gimnazijos I-II kl. mokiniai ir mokytojai prisijungė prie Visuomeninės Rasų kapinių draugijos organizuotos rudeninės Rasų kapinių tvarkymo akcijos.

Šiūmetis šūkis ,,PRISIMINKIME!” 

Nuotraukų galerija


PAŽINKIME SENĄJĄ RAŠTIJĄ

Spalio 13 d. IIIa klasės mokiniai vyko į Lietuvos mokslų akademijos T. E. Vrublevskių biblioteką. Kelionės tikslas buvo pamatyti J. Radvano herojinio epo ,,Radviliada’’ originalą. Mokiniai sako, jog išvyka buvo naudinga, smagi ir turininga. Taip pat visi pabrėžia, jog ekskursijos yra svarbios, nes jų metu labiau pažįstame ne tik senosios kultūros turtus, bet ir sustiprėjame kaip komanda.

IIIa klasės mokinė Gabija Staponaitė


VOKIEČIŲ KULTŪROS ŽENKLAI LIETUVOJE

Spalio 19 d. mokytojas Vytautas Toleikis papasakojo II-IV kl. vokiečių kalbos besimokantiems mokiniams apie vokiečių kultūros ženklus Lietuvoje ir jų reikšmę Lietuvai.


KODĖL VERTA VERSLE MOKĖTI VOKIŠKAI?

Spalio 18 d. (pirmadienį) vokiečių kalbos besimokantys II-IV kl. mokiniai dalyvavo virtualiame renginyje ir turėjo unikalią galimybę pasiklausyti įvairių verslo atstovų, bendradarbiaujančių su Vokietija, patirties bei „iš pirmų lūpų“ sužinoti: ar ir kaip dažnai versle vartojama vokiečių kalba? Kokie yra pranašumai ir trūkumai, susiję su Vokietija?
Kodėl vokiečių?

Kad ir kokių ateities planų turėtumėte, vokiečių kalbos žinios atvers Jums neribotas galimybes.

Nuotraukų galerija


VOKIEČIŲ KALBOS DIENOS ,,Ö KAIP VOKIŠKAI“

​Spalio 18–24 d. Šv. Kristoforo gimnazijos vokiečių kalbos besimokantys mokiniai prisijungė prie tradicinio kasmetinio vokiečių kalbos dienų renginių ciklo ,,Ö kaip vokiškai“, per kurį visa Lietuva prabyla vokiškai!

Daugiau apie iniciatyvą: https://www.goethe.de/prj/vok/lt/med.html


EKSPOZICIJA “KNYGŲ MENAS”

Nuotraukų galerija


PASAKOJIMAI APIE ROMUALDO KVINTO SKULPTŪRAS

Spalio 13 dieną vaikščiojome po Vilnių su Egle Kvintiene, bene ryškiausio Lietuvos skulptoriaus Romualdo Kvinto našle. Buvo įdomu sužinoti apie skulptūras bei patį menininką iš artimo žmogaus lūpų. Mokytojas Vytautas Toleikis pasakojo, kas pavaizduota skulptūrose, o Eglė mums papasakojo kaip jos  vyras kūrė skulptūras. Ji atskleidė  ir jo darbo detales, – turėjome retą progą  sužinoti konkrečias kūrybos detales. Užfiksavau kelias intymias detales: kad Kvintas buvo vakaro žmogus, kad jų anūkės vardas Ieva ir kad Cemacho Šabado skulptūrai pozavo jų katinas su keistu vardu. Mokytojo istorijos apie Kvinto darbus, Mošės Kulboko poemos „Vilnius“ fragmento paskaitymas prie skulptūros „Vandens nešėjas“ buvo labai netikėtas. Mat ši  poema įkvėpė skulptorių sukurti šį darbą.  Beje, užsukome į šalia skulptūros Contour Art Gallery meno galeriją, kurioje  vaikščiotoja Aniką  savanoriauja. Anika mums aprodė Dianos Remeikytės parodą „Yra skirtumas”, pavaišino rytietiškais saldumynais. Mano nuomone, paroda tikrai verta dėmesio. Todėl siūlau aplankyti minėtą galeriją, adresas Lydos g. 4 – 59. Kvinto  skulptūrų galima aptikti tiek Vilniuje, tiek kituose miestuose. Kaip tik su vaikščiotojais, neseniai  aprašytoje kelionėje į Klaipėdos kraštą, grožėjomės jo M. Ghandi ir H. Kallenbacho skulptūra Rusnėje.

Vaikščiotoja Urtė

Nuotraukų galerija


ESAME VERSLŪS…

Startuojame su  LJA accelerator_x edukacinėmis patirtimis – inovacijų ir verslumo stovyklomis.  Accelerator_x | bootcamp metu išgryninama problema (rinkos poreikis), sukuriamas sprendimas (verslo idėja), prototipas ir gaunamas pirminis verslo mentorių grįžtamasis ryšys. 2021 m. rugsėjo 24 d. vykusios interaktyvios inovacijų ir verslumo stovyklos metu III kl. mokinių grupelė pateko į prizininkų trejetą. Nuoširdžiausi sveikinimai…

2021 m. spalio 8 d. III kl. mokiniai dalyvavo VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ organizuotame internetiniame karjeros orientavimo renginyje „Užsikrauk karjerai!“. Šis renginys – tai tarptautinės „Youth Empowered“ edukacinės programos, skirtos jaunimo nedarbo mažinimui, dalis. Virtualiame  renginyje savo karjeros istorijomis dalinosi įvairių sričių profesionalai! 

2021 m. spalio 12 d. startuoja ,,ISM Verslo klasė“ užsiėmimai. Dalyviai – IV kl. mokiniai.   Užsiėmimų metu moksleiviams bus suteikiama išskirtinė galimybė susipažinti su ISM universiteto dėstytojais, savo srities ekspertais iš prestižinių JAV ir Europos universitetų, įgyti ekonomikos ir verslumo žnių.

2021 m. spalio 13 d. II kl. mokiniai dalyvauja VMI viktorinoje ,,Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“. Mokiniams suteikiama puiki galimybė pasitikrinti savo žinias mokesčių srityje.

Džiaugiamės bendradarbiavimu ir suteiktomis galimybėmis…


MOKYTOJŲ DIENA

Spalio 5 d. gimnazijoje šventėme tradicija tapusią Mokytojų dieną. Gimnazistai jau daugelį metų rengia staigmeną ir sveikina mokytojus.

 

Nuotraukų galerija


VAIKŠČIOTOJAI KLAIPĖDOS KRAŠTE

Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis mes, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos Vaikščiotojai, leidomės į kelionę po senąjį Klaipėdos kraštą. Drauge su mumis keliavo ir geri Vaikščiotojų bičiuliai – žurnalistai iš internetinio portalo Bernardinai.lt ir Lenkijos instituto direktorė Malgorzata Stafanowicz – Pecela. O visą edukacinę išvyką organizavo projekto sumanytojas mokytojas Vytautas Toleikis ir jam šauniai talkinęs istorijos mokytojas Laurynas Kudijanovas. Mažąją Lietuvą pažinome įvairiapusiškai – bendravome su liuteronų kunigais, lankėmės įspūdingose bažnyčiose, senosiose kapinėse, muziejuose. Nakvynei apsistojome Klaipėdos liuteronų bažnyčioje, miegojome miegmaišiuose. Nors tai ir skamba nepatogiai – patirtis įsimins ilgam, o šilti vakaro pašnekėsiai prie arbatos puodelio visus suartino. Ankstyvą penktadienio rytą traukėme lankyti gražiausių vietų – Vilhelmo kanalo, Priekulėje esančio Ievos Simonaitytės muziejaus, Kisinių ir Vanagų kapinaičių, žavaus Rusnės miestelio – kur net pavyko įsiamžinti prie M. Gandhi ir H. Kallenbacho skulptūros! Susipažinę su tiek daug ryškių asmenybių ir prisisotinę turtinga senosios Klaipėdos krašto  istorija dalinamės Kintų kunigo M. Žilinsko palinkėjimu – skambėkite visi savo garsu, bet kartu. Ir manome, jog kelionėje mums tai puikiai pavyko.

-Vaikščiotojos Urtė ir Anika.

Nuotraukų galerija


MUZIKOS DIENA

Muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas. – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Muzika žmonijoje gyvuoja nuo senų senovės. Tą rodo archeologiniai kasinėjimai, ant uolų aptikti piešiniai, kuriuose pavaizduoti žmonės su muzikos instrumentais.

Spalio 1 dieną gimnazijoje paminėjome tarptautinę muzikos dieną. Nuo 1975 m. ši diena minima visame pasaulyje. I – III kl. mokiniai paruošė renginį, kuriame skambėjo solo, dueto ir ansamblio atliekamos dainos. Buvo pristatyti muzikos instrumentai, kuriais groja mokiniai. Girdėjome elektrinę gitarą, ukulelę, klarnetą, violončelę ir sintezatorių. Išgirdome šiuolaikinių ir klasikinių kompozitorių kūrinius. Visi puikiai praleidome laiką.

Nuotraukų galerija


EUROPOS KALBŲ DIENA

Kas tai?

Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26 dieną – Europos kalbų diena. Pagrindiniai šios šventės tikslai:

 1. Papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą;
 2. Skatinti, stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę;
 3. Stirptinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jos ribų, studijų ar profesinėms reikmėms, mobilumo, malonumo ar mainų tikslais;.

Minėdami šią dieną gimnazijoje mokiniai dalyvavo kalbų viktorinoje, puošė duris ir II aukšto foje surengė ekspoziciją.

Nuotraukų galerija


ČIA MŪSŲ NAMAI! SU RUGSĖJO PIRMĄJA!

Kaip atrasti kelią  į Svajonių šalį, kuri visut visutėle kvepia bananais? Kurioje viskas daug labiau, daug tikriau, daug labų labiausiai? Dažniausiai nereikia blaškytis nei į kairę, nei į dešinę, nei atgal, nes ši nepaprasta šalis- tai mūsų visų namai, tai mūsų Gimnazija. Nuoširdžiai sveikiname šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenę: buvusius, būsimus ir esamus mokinius ir jų artimuosius, mokytojus bei kitus mokyklos darbuotojus. Sėkmės ir gero vėjo! Mes visi Lietuvos vaikai- čia mūsų namai!

Lietuvių k. ir literatūros mokytoja Jolanta Smirnova

Nuotraukų galerija
RUOŠIANTIS GRĮŽTI Į MOKYKLAS

Ruošiantis grįžti į mokyklas,  švietimo bendruomenėje kyla daug klausimų. Tikimės, kad bent į dalį jų rasite specialiai mokykloms parengtoje svetainėje, kurioje paskelbta informacija apie saugumo sąlygas skirtingose švietimo pakopose, testavimą, skiepijimą, taip pat aktualūs dokumentai, operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro sprendimai, ugdymo kintant pandeminei situacijai scenarijai.   

Kviečiame apsilankyti  https://mokyklabecovid.lt/

Informacija svetainėje nuolat pildoma, šiandien paskelbėme informacinį filmuką apie moksleivių nuo 12 metų skiepijimą.


Gerb. Tėveliai ir mokiniai,

 Artėjant naujiems mokslo metams, dalijamės su Jumis informacija apie testavimą dėl COVID situacijos valdymo. Visi grįžtame į kontaktinį ugdymą, todėl testavimas yra ypatingai svarbus mūsų visų sveikatos, saugumo ir sklandumo užtikrinimui.

Prašome atsakingai žiūrėti  dėl saugaus grįžimo į mokyklas, todėl dar kartą primename ir skatiname mokinius nuo 12 metų skiepytis.

Nepasiskiepijusius mokinius, dėl jų pačių ir visų saugumo, siekiant išlaikyti kontaktinį ugdymą, aktyviai raginame dalyvauti savanoriškame testavime. 

 9- 12 klasių nepasiskiepiję mokiniai periodiškai testuosis savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais kas 3–5 dienas, kai tyrimui ėminį imsis iš nosies landos (1,5–2 cm). Taip bus užtikrintas saugus mokinių grįžimas į klases. 

 

 Tad siekiant pasitikti rugsėjo 1-osios šventę saugiai, prašome Jūsų  rugpjūčio 31 d. 9-13 val. atvykti testuotis savikontrolei skirtais greitaisiais antigeno testais gimnazijos visuomenės sveikatos specialisto kabinete. Prašytume informuoti apie tai, ar sutinkate ar ne, pasirašydami sutikimo formą (pridedama). Užpildytą formą atsinešti ateinant testuotis, nesutikimo atnešti auklėtojai rugsėjo 1 dieną.

 

Saugių, kūrybingų naujų mokslo metų.