2020-2021 m.m.

BRANDOS ATESTATŲ ĮTEIKIMAS

Šv. Kristoforo gimnazijos abiturientų brandos atestatų įteikimo šventė
vyks rugpjūčio 3 d. 12.00 val. gimnazijos kieme.

Administracija


Gražių vasaros atostogų!

Laukiame visų rugsėjo 1 d. 9 val.

Prašytume gimnazijoje laikytis susitarimų dėl mokyklinės aprangos:
pilkas/juodas švarkas ar džemperis, juodos kelnės/sijonas, vienspalviai marškinėliai/palaidinė.


SUTARČIŲ PASIRAŠYMAS

Prašymų teikimo sistemoje galima pasirašyti el. sutartis, maloniai prašytume jas pasirašyti iki birželio 25 d. 18 val.

Atveju, kai mokinio atstovai negali sutarties pasirašyti el. būdu, rašytines sutartis prašytume atvykti pasirašyti birželio  21-22 d. nuo 7.30 iki 16.00 val. į gimnazijos raštinę.

Parengtos el. sutartys yra suderintos su Vilniaus miesto savivaldybės teisės skyriaus ir Asmens duomenų apsaugos specialistais bei Vilniaus miesto mokyklų vadovų asociacija.

Iki birželio 28 d. 13 val. 8-ių klasių baigimo pažymėjimus ir kitus dokumentus
prašome siųsti e-paštu: priemimas@kristoforogimnazija.lt

MOKINIŲ PRIĖMIMAS 2021 METAIS

į I-ąją gimnazijos klasę: Sąrašas -1sąrašas -2,  sąrašas -3

į II-ąją gimnazijos klasę: sąrašas

į III-ąją gimnazijos klasę: sąrašas

Primename, kad nuo birželio 10 d. 18 val. tėvai galės pradėti tvirtinti mokyklų išsiųstus kvietimus, o prašymų nepateikę sistemoje juos užpildyti galės sekančio priėmimo etapo metu t. y. birželio 19-21 d.


GYVYBĖS MEDIS

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, pakvietė švietimo įstaigas paminėti Gedulo ir vilties dieną –
birželio 14–ąją. Šiemet minėsime 80 metų nuo pirmųjų trėmimų 1941 metais. Šiais metais Gedulo ir vilties dienos minėjimo simboliu pasirinktas „Gyvybės medis“. II klasės gimnazijos mokiniai technologijų mokytojos Linos Šaulienės nuotolinio vaizdo pamokose, naudodamiesi informacinėmis technologijomis kūrė atvirukus su „Gyvybės medžio“ simboliu. „Gyvybės medžio“ simbolį galima sutikti įvairiose kultūrose, šis  simbolis reiškia ilgaamžiškumą ir gyvybę. Mokinių sukurti atvirukai, skirti buvusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams, perduoti Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Vilniaus skyriui.


KŪRYBINIS KULTŪRINIŲ MAINŲ PROJEKTAS
„LIETUVOS – INDIJOS TAUTŲ PASAKOS“


SVEIKINAME

Respublikiniame piešinių konkurse  “Didysis Šekspyras”, skirtame didžiojo rašytojo V. Šekspyro garbei, – mūsų mokinės  – Vilmos Glėbutės (IIId kl.) darbas, komisijos vertinimu  pelnė Kūrybiškumo nominaciją.

(Dailės mokytoja Sandra Girdziušienė)

Padėka


Mokinių protų mūšis „Apie ekonomiką tik tai, kas įdomu ir naudinga“

2021 m. gegužės 21 d. vyko Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto organizuotas protų mūšis „Apie ekonomiką tik tai, kas įdomu ir naudinga“. Renginyje I-ją vietą laimėjo IIa kl. mokinių komanda. Sveikiname Domantą Sereikį, Giedrių Kalčiūną, Julių Majauską, Ernestą Pocej.

https://ekf.viko.lt/jubiliejinis-mokiniu-protu-musis-apie-ekonomika-tik-tai-kas-idomu-ir-naudinga/


LIETUVOS MOKINIŲ DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS KONKURSAS

Gegužės 20 d. mūsų gimnazijoje įvyko tradicinis Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso šalies etapas. Sveikiname laureatus.

Protokolas


PASKUTINIS SKAMBUTIS

Žmogus neturi bijoti nežinomybės, nes kiekvienas yra pajėgus pasiekti viską, ką jis nori ir ko jam reikia.

(Paulo Coelho „Alchemikas“)

Gegužės 21 d. IV klasių mokiniams nuskambėjo Paskutinis skambutis. Paskutinio skambučio šventėje ketvirtokus literatūrine–muzikine kompozicija sveikino III klasių mokiniai. Žodį tarė klasių vadovai, tėvai bei gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė.

Fotografijos gimnazijos kieme tarp sužaliavusių medžių, medelio sodinimas, nuoširdūs pašnekesiai – visa tai tam, kad būtų išsaugoti gražiausi prisiminimai.

Nuotraukų galerija


GERBIAMI TĖVELIAI,

Nuoširdžiai dėkojame visiems už 2020 metais Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijai skirtą 1,2 proc. paramą. Prašytume ir šiais metais pajamų mokesčio dalį skirti  mūsų gimnazijai.

Parama skiriama pateikus prašymą Valstybinei mokesčių inspekcijai pervesti paramos gavėjui 2020 metų pajamų mokesčio dalį (forma FR 0512903 versija). Prašymą galima pateikti elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) http://deklaravimas.vmi.lt

GIMNAZIJOS REKVIZITAI:

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija
Kazliškių g. 4, Vilnius
Įstaigos kodas 302420721
AB   ,,Luminor’’ bankas
Banko kodas 40100
Sąsk. Nr. LT 114010051004306125

 


KŪRYBINIS KULTŪRINIŲ MAINŲ PROJEKTAS
„LIETUVOS – INDIJOS TAUTŲ PASAKOS“

Menininkės Veronikos Guželytės kvietimu Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija įsitraukė į globalų pilietiškumą ugdantį projektą, skirtą Lietuvos ir Indijos mokykloms „Lietuvos – Indijos tautų pasakos – mainų programa, skirta mokykloms“. Jo metu Delio ir Vilniaus miestų moksleiviai ėmėsi iliustruoti po tris pasakas: lietuviai – indų, indai – lietuvių. Indų pasakas į lietuvių kalbą išvertė Baltijos kultūros ir studijų centro studentai iš Dev Sanskriti Vishwavidyalaya universiteto, kuris yra Haridvaro mieste, į šiaurę nuo Delio. Kadangi abi pusės apėmė daugiau kaip po pusšimtį moksleivių, pasidalinta į tris grupes, kurioms teko iliustruoti tris skirtingas pasakas. Skaitykite toliau…

Mokytojai Sandra Girdžiušienė ir Vytautas Toleikis  

Nuotraukų galerija


„PSD PO MOKYKLOS – TAI, KĄ TAU REIKIA ŽINOTI“

Abiturientų gyvenime tuoj vyks daug pokyčių – baigę mokyklą vieni studijuos Lietuvoje ar svetur, kiti ieškos darbo ar pradės dirbti. Šie pokyčiai susiję ir su jaunuolių privalomuoju sveikatos draudimu – su jų galimybe nemokamai gydytis, gauti medicinos pagalbą užsienyje, kai kuriems atsirandančia prievole mokėti draudimo įmokas.

Š. m. balandžio 29 d. 16 val. socialiniame tinkle „Facebook“ vyksiančioje Lietuvos moksleivių sąjungos Vilniaus mokinių savivaldų informavimo centro organizuojamoje tiesioginėje vaizdo transliacijoje „PSD po mokyklos – tai, ką tau reikia žinoti“ Vilniaus teritorinė ligonių kasa paaiškins, ką daryti, kad baigus mokyklą viskas vyktų sklandžiai.

Informacija apie renginį: https://www.vilniaustlk.lt/index.php?id=4093

Kvietimas

Ko klausia moksleiviai


„DOVANOJAM PAUKŠČIAMS NAMUS“

Balandžio 7 dieną VU botanikos sodo Vingio skyriuje įvyko konkursas „Dovanojam paukščiams namus“.

Konkursą organizavo draugija „Žaliuojanti Vilnija“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyriu, VU botanikos sodu. Šis konkursas-paroda organizuojami Žemės dienai ir Pasaulinei paukščių dienai paminėti (1906 m. balandžio 1 dieną buvo pasirašyta Tarptautinė paukščių apsaugos konvencija. Šią dieną visame pasaulyje skatinama supažindinti visuomenę su nykstančiais paukščiais, kelti inkilus). Prie šio gražaus konkurso – parodos prisėdėjo ir mūsų gimnazijos 2 kl. moksleiviai. Mūsų mokinių padaryti inkilai buvo įvairūs, originalūs, kūrybingai dekoruoti, sukurti su didžiausia pagarba paukšteliams. Sveikiname IIe kl. konkurso nugalėtoją M. Gustaitį!

https://aplinka.vilnius.lt/konkurso-dovanojam-pauksciams-namus-rezultatai/

Mokinius konkursui ruošė technologijų mokytojas Denis Potapčik.SVEIKINAME

Sveikiname mūsų abiturientę  Brigitą Zobarskaitę ( IV c),  tapusią Vilniaus m. meninio skaitymo konkurso laureate. Džiaugiamės , kad net tokiu nepalankiu poezijai metu, yra jaunų žmonių, neabejingų gyvam žodžiui.

Mokinę konsultavo lietuvių k. ir literatūros mokytoja Jolanta SmirnovaMOKINIAI MOKINIAMS

Kovo 25 d. mūsų gimnazijos atstovai dalyvavo Baltupių progimnazijos renginyje. Gimnazistai, gimnazijos alumnės Ieva Sadauskaitė, juvelyrė bei Emilija Vaiginytė, etnologė – muzikologė ir istorijos mokytojas Laurynas Kudijanovas aštuntokams ir jų tėvams pasakojo apie savo patirtis, galimybes ir kodėl jie pasirinko Šv. Kristoforo gimnaziją.

Diskusiją moderavo etikos mokytojas Vytautas Toleikis.


ŽEMĖS DIENA

Kovo 20-ąją pasaulyje švenčiama Žemės diena. Ta proga (kovo 18 d.) 1 d klasei vesta  žalioji   fizikos pamoka Rūšiuok. Pamokos metu aptarta žmonijos ir gamtos sąveika. Aptarta ką šiandien galime nuveikti Žemės labui. Mokiniai atliko puikų namų darbą: pateikė patarimus, kaip jie gali prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. 1a, 1e ir 1g klasės  vertino savo namų  elektros energijos sąnaudas. Teikė išvadas, kaip galima taupyti elektros energiją ir vandenį.

Fizikos mokytoja Daiva Keršienė

1 d kl. mokinių darbai: 


KOLIAŽŲ PARODA „ŽEMĖ BUNDA“

Metai bėga. Keičiasi metų laikai. Ir vėl sulaukėme pavasario.

Pirmasis pavasario mėnuo yra ypatingas. Kovo 3 d. minima pasaulinė laukinės gamtos diena, 10 d. – 40-ties paukščių diena. 20 dieną minime Žemės dieną ir pavasario lygiadienį, 21 d. – Miškų, o 22 d. – Vandens dieną. Taip pat minimos kovarnių, pempių ir gandrų dienos. Šios dienos rodo, kad mūsų Žemė bunda iš žiemos miego.

Gimnazijos pirmų ir antrų klasių moksleiviai, žvalgėsi ir fiksavo atbundančią gamtą bei paruošė nuotraukų koliažus.

Kviečiame pasigrožėti moksleivių darbais.

Biologijos mokytoja Diana Vasilevskienė ir chemijos mokytoja Irma Čerškienė


MENINIO SKAITYMO KONKURSAS „YRA PASAULY TIK JAUNYSTĖ, SAULĖ IR NAMAI“

Kovo 22 dieną mūsų gimnazijos pirmokė Eglė Bružaitė (1e, mokyt. Dalia Roch) dalyvavo respublikinio moksleivių meninio skaitymo konkurse ,,Yra pasauly tik jaunystė, saulė ir namai‘‘, kurį organizavo Mažeikių rajono Sedos Vytauto Mačernio gimnazija. Renginys buvo skirtas paminėti poeto Vytauto Mačernio 100-metį. Į nuotolinį susitikimą buvo pakviesti konkurso dalyviai bei jų mokytojai. Renginyje dalyviai susitiko ne tik su Sedos gimnazijos moksleiviais, pasidalinusiais savo mintimis apie Vyt. Mačernį ir jo kūrybą, bet ir su psichodramos eksperte, pedagoge Vida Lipskyte bei Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktore Monika Šaltyte. Teatro profesionalės dalijosi patarimais, kaip prisijaukinti tekstą ir jį perteikti klausytojui. Susitikimas įkvėpė dar kartą atsiversti Vyt. Mačernio poeziją ir išgyventi ypatingą estetinį pasaulį.


40 PAUKŠČIŲ DIENA

Lietuviai nuo seno kovo pradžioje mini 40-ties paukščių dieną, kuri simbolizavo mūsų krašto paukščių sugrįžimą. Yra manoma, jog apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę.

1 klasių mokinių projektas „Paukštis“ (foto)

Mokytoja D. Čiupailienė


SUSITIKIMAS SU SAULIUMI BUGAILIŠKIU

Kovo 9 d. gimnazijos IV kl. mokiniai ir jų tėvai virtuliai susitiko su Mykolo Romerio universiteto Komunikacijos ir rinkodaros vadovu Sauliumi Bugailiškiu. Susitikimo metu mokiniai susipažino su 2020-2021 m. stojimo į aukštąsias mokyklas minimaliais reikalavimais, bendrosiomis priėmimo taisyklėmis bei konkursinio balo formavimo principais.

Dėkojame gerb. Sauliui Bugailiškiui.


EKONOMIKOS IR VERSLO OLIMPIADA

2021 m. kovo 5 d. vyko Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados regioninis etapas.
Olimpiadoje III vietą laimėjo Paulius Radzišauskas.

Sveikiname Paulių ir linkime sėkmės kitame etape.ANGLŲ KALBOS KONKURSAS

2021 m. kovo 2. d vyko Anglų kalbos I-II klasių mokinių konkurso Vilniaus miesto etapas.

I- ąją vietą laimėjo ANIKA DEIKOVAITĖ ir kovo 30 d. dalyvaus šalies etape.

Sveikiname Aniką ir linkime sėkmės kitame etape.Vienuoliktokų filmukas


Šimtas nėra magiškas skaičius,
tačiau tai atskaitos taškas, ką žmogus sugeba padaryti ir kaip sugeba realizuoti save per šimtą dienų.
12-okų karta nuoširdžiai dėkoja gimnazijos administracijai, savo mokytojams, 11-okams ir jų auklėtojams!

Filmukas čia :)


„PADĖSIU MOKYTI(S)“

Kviečiame jungtis prie iniciatyvos ,,Padėsiu mokyt(is). Iniciatyva yra skirta padėti moksleiviams mokytis nuotoliniu, kontaktiniu ar mišriu būdu. Ji paremta savanoriškos veiklos principu – prie iniciatyvos kviečiami jungtis visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų ir taip padėti jaunajai Lietuvos kartai susidoroti su iškilusiais mokslo sunkumais. Savanoriai padės mokiniams prisijungti prie sistemų, atlikti namų darbus, teiks emocinę pagalbą. Minimali savanorystės trukmė yra 2 mėnesiai ir bent 4 valandos per savaitę.

Savanorių registracijos nuoroda: http://bit.ly/padėsiu_mokytis_registracija

Platesnė informacija: https://sc.bns.lt/view/item/370425


Kviečiame dalyvauti didžiausiame Lietuvoje online renginyje apie studijų pasirinkimą. Registruokis į renginį, ir gauk vertingos informacijos apie įvairias studijų programas. Live transliacijos metu galėsi užduoti klausimus ir sužinoti ką realiai veiksi baigęs ekonomiką, filologiją, žurnalistiką, biochemiją ar kitą studijų programą? Registruokis čia: www.kalba.lt


MOKINIAI MOKINIAMS

Vasario 25 d. mūsų gimnazijos atstovai dalyvavo Šv. Kristoforo progimnazijos karjeros ugdymo dienos renginyje „Renkuosi ateitį“. Renginio tikslas – ugdant mokinių iniciatyvumą palaikyti progimnazijos bendradarbiavimo ryšius su gimnazijomis. Gimnazistai, gimnazijos alumnės Ieva Sadauskaitė, juvelyrė bei Emilija Vaiginytė, etnologė – muzikologė ir istorijos mokytojas Laurynas Kudijanovas aštuntokams pasakojo apie savo patirtis, galimybes ir kodėl jie pasirinko Šv. Kristoforo gimnaziją.

Diskusiją moderavo etikos mokytojas Vytautas Toleikis.


PRANCŪZŲ KALBOS OLIMPIADA

2021 m. sausio 20-tą dieną šv. Kristoforo gimnazijos mokinės- Deimantė Dzvinelytė (2c) ir Augustė Abromaitė (2d)- sėkmingai dalyvavo Lietuvos mokinių 11-ųjų klasių prancūzų kalbos olimpiadoje (mokytoja Dalia Roch).

I-osios vietos laimėtoja – Deimantė Dzvinelytė. Félicitation!

Augustė Abromaitė už puikius olimpiados rezultatus (tik vienu tašku nusileido prizininkams) yra pakviesta dalyvauti Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados šalies etape 2021m. kovo 4-5 dienomis. 

Nuoširdžiai sveikiname abi mokines ir linkime didelės sėkmės trečiame olimpiados etape!


NACIONALINĖ GALIMYBIŲ DIENA

Vasario 18-ąją jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ skelbia Nacionaline galimybių diena ir kviečia dalyvauti pirmajame Lietuvoje antreprenerystės festivalyje, kuriame laukia dešimtys išskirtinių pranešimų jaunimui, švietimo bendruomenei ir verslo bei valstybės lyderiams!

Renginio informaciją galite rasti: http://antrepreneriopoziuris.lt/  

Kvietimas:

Renginio transliacijos:

 Švietimo bendruomenei vasario 18 d. 10:00 iki 15:00 val. žiūrėkite tiesioginėje transliacijoje  „YouTube”! ?  http://bit.ly/LJAYoutube

arba Delfi TV ? https://www.delfi.lt/video/transliacijos/

 Jaunimui su socialinių tinklų influenceriais vasario 18 d. nuo 12:00 iki 14:00 val. žiūrėkite instagrame!? @jauniejiantrepreneriai

 TARPTAUTINIS MATEMATIKOS KONKURSAS „KENGŪRA 2021“

2021 m. kovo 18 d. vyks Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2021“.

Daugiau informacijos skaitykite čia.


JAUNŲJŲ ISTORIKŲ MOKYKLA KVIEČIA

Ateik į istorijos pasaulį ir tavo pasaulis pasikeis! Visus besidominčius istorija, archeologija ir kultūros istorija kviečiame į jaunųjų istorikų mokyklą

Mokykla skirta bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 klasių mokiniams. 

Mokykla organizuojama bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu. Mokykloje ugdomi dabarčiai reikšmingi visuomenės procesų suvokimo, kritinio mąstymo, kūrybiškumo, argumentuotos nuomonės pateikimo įgūdžiai. Čia kalbame ir diskutuojame, kartu prakalbiname praeitį tam, kad geriau suprastume dabartį.

Mokiniai bus supažindinti su archeologijos, istorijos ir kultūros istorijos aktualijomis, įdomybėmis ir atradimais. Užsiėmimų metu moksleiviai įgaus žinių, įgalinančių ne tik lengviau susigaudyti didžiuliame informacijos sraute, kuris nuolat supa mus, bet ir supras, kaip ir ką tyrinėja profesionalūs istorikai ir archeologai. Įgytos žinios bus naudingos ir ketinantiems pasirinkti istorijos egzaminą.

Mokiniai susipažins ir tiesiogiai bendraus su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojais.

Mokykla yra vienmetė, mokyklos programa kiekvienais metais yra atnaujinama. 

Daugiau informacijos apie mokyklą rasite https://www.lmnsc.lt/jaunuju_istoriku_mokykla/

Raštas

Istorikų mokyklos programa


Konkursas “Ateities Vilnius“

2023-aisias Vilnius minės įspūdingą sukaktį – miestas švęs 700-ąjį gimtadienį. Šią svarbią progą mūsų gimnazijos II e,d ir IVa,d kl. komandos mokiniai dalyvavo konkurse “Ateities Vilnius” ir kūrė vizijas, koks Vilnius bus po 100 metų. Konkurso dalyviai pasirinktoje 3D modeliavimo aplinkoje turėjo sukurti futuristinį ateities Vilniaus miesto modelį. Moksleivių kuriamas miestas turi atspindėti jo puoselėjamą tvarumą, mobilumą, sumanumą.

https://www.700vilnius.lt/renginiai/konkursas-ateities-vilnius/

Mokinius konkursui paruošė Technologijų mokytojas Denis Potapčik.


2021 m. sausio 21  d. II-IV kl. mokiniai  dalyvavo ,,Swedbank“ organizuojamoje didžiausioje Lietuvoje nuotolinėje pamokoje ,,Mokonomika“. „Mokonomika” prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje”, kurios tikslas – kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus. Didžiausioje nuotolinėje pamokoje  įvairių sričių ekspertai kalbėjo apie finansus, kūrybiškumą, pilietiškumą, socialinę atsakomybę, ekonomiką, talentus, uždarbio galimybes.


ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA 

Lietuva 30-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Sausio 13-osios rytą Lietuvos žmonės buvo kviečiami dalyvauti pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Gimnazijos bendruomenė taip pat palaikė šią pilietinę iniciatyvą  ir sausio 13 d. 8.00 val. mokykloje ir namuose prie langų uždegė žvakutes.

Šią Laisvės gynėjų dieną, degdami žvakutes, prisimename kritusius kovoje už laisvę ir Lietuvai lemtingus įvykius, kurie pakeitė mūsų valstybės likimą.

Nuotraukų galerijaSAUSIO 13

Kviečiame Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokinius, jų šeimas ir mokytojus dalyvauti akcijoje
„ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“, skirtoje pagerbti asmenis žuvusius 1991 m. sausio įvykių metu.

Kada? Sausio 13 d. (trečiadienį) 8.00 val.

Kur? Savo namuose.

Ką reikia daryti? Uždekite žvakutę ir pastatykite ją savo namų lange, taip atmindami ir pagerbdami žmones 1991 m. sausį gynusius mūsų laisvę. Žvakutę nufotografuokite ir sausio 13 d. nusiųskite Jums dėstančiam istorijos mokytojui elektroniniu paštu:

Mokytoja Kristina Vilkelienė (el.p. vilkeliene.kristina@kristoforogimnazija.lt)

Mokytojas Laurynas Kudijanovas (el. p. kudijanovas.laurynas@kristoforogimnazija.lt)

Mokytojas Mindaugas Nefas (el. p. nefas.mindaugas@kristoforogimnazija.lt)

Mokytojai savo nuotraukas kviečiami siųsti el. paštu: kudijanovas.laurynas@kristoforogimnazija.lt

Iš Jūsų atsiųstų nuotraukų bus padaryti koliažai.

Kviečiame atminti mūsų laisvės gynėjus ir dalyvauti akcijoje!

Istorijos mokytojai


Kalėdų ir Naujų (2020 ⇒ 2021) metų sveikinimas


ŠV. KALĖDŲ STEBUKLO BELAUKIANT…

Laukdami šv. Kalėdų kviečiame virtualiai pasidžiaugti šventinėmis dekoracijomis, kurias sukūrė ir gimnazijos erdves papuošė technologijų mokytoja ekspertė Dalia Čiupailienė.

Daugiau nuotraukų


INTEGRUOTA CHEMIJOS – FIZIKOS PAMOKA “AR ŽINAI…“

Gruodžio 17 d. nuotoliniu būdu Mirrosoft Teams aplinkoje vyko integruota III-ų gimnazijos klasių moksleivių, kurie mokosi chemijos ir fizikos bendruoju kursu, pamoka „Ar žinai, kad…“. Gruodžio mėnesį, minint Nobelio gimtadienį, yra teikiamos premijos už mokslo pasiekimus. Moksleiviai ruošė pristatymus apie jiems labiausiai patikusius fizikos ir chemijos sričių laimėjimus.

Pamokos metu gimnazistai papasakojo apie nanodeimantus, jų tyrimus bei jų perspektyvinį panaudojimą. Taip pat išgirdome, kad yra sukurti fermentai skaidantys plastikus, Higso bazonai leidžiantys tyrinėti Visatą. Šiandien besimokydami nuotoliniu būdu, negalime išsiversti be ličio jonų baterijų, kurios padarė pasaulį „pakartotinai įkraunamą“. Taip pat daugiau sužinojome apie gyvąjį aliuminį, deimantus, augančius kambario temperatūroje, „super baltus“ dažus, degalus iš vandens ir anglies dioksido, „super plieną“ bei plastiką iš medienos ir vorų šilko.

Pamoką moderavo fizikos mokytoja D. Keršienė ir chemijos mokytoja I. Čerškienė.


LIETUVOS MOKINIŲ DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS KONKURSAS

Nuoširdžiai sveikiname abiturientę Aušrinę Bagdzevičiūtę, šiuo sudėtingu metu laimėjusią III vietą Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurse. Sėkmės ir įkvėpimo, Aušrine!

Mokytojos Jolanta Jusienė ir Jolanta Smirnova


KVIEČIAME NAUDOTIS GIMNAZIJOS BIBLIOTEKOS KATALOGU PER NUOTOLĮ

„MOBIS debesis“ iMOBIS – tai mūsų bibliotekoje naudojamos informacinės sistemos MOBIS papildoma funkcija, kuri suteikia galimybę per nuotolį registruotiems bibliotekos skaitytojams prisijungti prie bibliotekos katalogo. Elektroniniame bibliotekos kataloge registruoti skaitytojai gali atlikti paiešką, užsakyti dokumentą bei matyti skaitomų, užsakytų ar rezervuotų dokumentų duomenis.

Kaip naudotis elektroniniu bibliotekos katalogu?


OLIMPIADOS

Gruodžio mėnesį gimnazijoje nuotoliniu būdu vyksta mokomų dalykų olimpiadų I turas:

 1. Mokyklinė chemijos olimpiada – 7 d.
 2. Mokyklinė biologijos olimpiada – 9 d.
 3. Mokyklinė fizikos olimpiada – 10 d.
 4. Mokyklinė anglų kalbos olimpiada – 10 d.
 5. Mokyklinė lietuvių kalbos olimpiada – 12-16 d.
 6. Vilniaus miesto istorijos olimpiados „Vilnius Antrojo pasaulinio karo metais (1939-1945)“  –  11 d.

Linkime dalyviams sėkmės.


PARODA „ENERGIJA IR JOS RŪŠYS“

Lapkričio mėnesį I ir II klasių moksleiviai, vadovaujami chemijos mokytojos Irmos Čerškienės ir fizikos mokytojos Daivos Keršienės, ruošė plakatus apie energijos rūšis ir atsinaujinančius energijos šaltinius.

Ruošdami plakatą, moksleiviai turėjo apibūdinti pasirinktą energijos rūšį, remdamiesi paveikslais ir schemomis nurodyti, kaip gaunama energiją ir kur ji panaudojama, bei kokios tos energijos panaudojimo perspektyvos Lietuvoje.

I ir II klasių projektiniai darbai  


APLINKOSAUGOS KONKURSAS „EKOLOGIŠKUMO VIRUSAS PLINTA 2020“

Lapkričio 25 d. 15 val. vyko Aplinkosaugos konkursas „Ekologiškumo virusas plinta 2020“. Jame nuotoliniu būdu dalyvavo mūsų gimnazijos IIb klasės penkių moksleivių komanda, pavadinimu DVD.
Iki konkurso komanda turėjo paruošti pristatymą bei kūrybinį darbą. Konkurso metu, moksleiviams teko pasukti galvas ir atsakyti net į 60 pateiktų aplinkosauginių klausimų. Bet dabar tikrai moksleiviai žino, kad vaisius galima graviruoti lazeriu, o ne klijuoti lipdukus; kad Tauragėje yra nemokamas viešasis transportas; Vilniaus autobusai naudoja kurui suslėgtas gamtines dujas; Kariotiškėse turime rankomis supiltą piliakalnį, biokurui Lietuvoje auginami ne tik rapsai, bet ir karklai; iš ryžių pluošto gaminami vienkartiniai indai; plastiko atliekos naudojamos kelių tiesimui ir daug kitų įdomių dalykų.

Moksleiviams pasiruošti padėjo ir virtualios viktorinos metu moralinę pagalbą teikė chemijos mokytoja Irma Čerškienė ir biologijos mokytoja Diana Vasilevskienė.


TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis –  Tolerancijos Dėlionė!

 Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.

Skirtumai- tai lyg atskiros dėlionės detalės, kurias sujungus į visumą, gauname nepakartojamą viso pasaulio paveikslą.“  Ruošiantis pilietinei iniciatyvai, pirmų klasių mokiniai per pilietiškumo  pamokas prisiminė sąvokos Tolerancija reikšmę, aptarė pasaulio žmonių skirtumus, analizavo nepakantumo apraiškas bei tolerancijos ribas. Teorines žinias mokiniai įtvirtino kurdami Tolerancijos dėlionę.

Pirmų klasių mokinių (istorijos mokytojas Laurynas Kudijanovas)„Tolerancijos dėlionė“

 


PROJEKTNAS „ISM VERSLO KLASĖ“

Džiaugiamės, kad šiais metais Šv. Kristoforo gimnazija dalyvauja ISM universiteto projekte „ISM Verslo klasė“.

Moksleiviams bus suteikiama išskirtinė galimybė susipažinti su ISM universiteto dėstytojais, savo srities ekspertais iš prestižinių JAV ir Europos universitetų.

Pamokos vyks kartą per mėnesį ir jų metu moksleiviai turės puikią progą įgyti naujų žinių, o jaunųjų startuolių kūrėjai galės pasinaudoti praktikų – ISM dėstytojų ir absolventų – konsultacijomis. Metų pabaigoje, išklausę visą kursą, dalyviai gaus pažymėjimus.

Lapkričio 9 d. vyks pirma skaitmeninės rinkodaros ir inovacijų ekspertės, socialinės mokslų daktarės Monikos Mačiulienės nuotolinė vaizdo paskaita „Kaip kritiškai vertinti informaciją pateikiamą socialiniuose tinkluose?“. Ši pamoka parodys, kaip pastebėti ar socialinės žiniasklaidos kanalas yra tikras, ar netikras, apsvarstyti manipuliavimą vaizdais ir pagerinti kritinio mąstymo įgūdžius, svarbius socialinės žiniasklaidos laikais.

ISM partnerystė 9 kl.

ISM Verslo klasė


Ö KAIP ÖKO?

Getės institutas Vilniuje, Vokietijos ambasada, Vokietijos akademinių  mainų tarnyba (DAAD) jau 5 kartą Lietuvoje organizuoja vokiečių kalbos dienas „Ö kaip vokiškai?“.

130 mokyklų, įvairių kultūros ir mokslo institucijų prisijungė prie projekto visoje Lietuvoje.  Šių metų renginių temos buvo tvarumas, ekologiškumas ir kūrybiškumas. Kaip tvarumo principus perkelti į savo kasdienį gyvenimą?

Mūsų gimnazija taip pat yra aktyvi šio projekto dalyvė. 2A ir 2B klasių mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, sujungė vokiečių kalbą ir tvarumo temą atlikdami virtualias užduotis  „ CO2- kalkuliatorius“. Užsiėmimo tema – „ Umdenken – von der Natur lernen“ („Permąstyti – mokytis iš gamtos“ ) paskatino mokinius atkreipti dėmesį į gyvenimo būdą, jį keisti, prisidėti prie „ žalesnės kasdienybės“. Mokiniai atliko užduotis vokiečių kalba, mokėsi suprasti sudėtingesnį vokiečių kalbos žodyną ekologijos tema, taip pat turėjo galimybę integruoti vokiečių kalbos, biologijos ir IT žinias. Diskusijos metu antrokai apibendrino darbo rezultatus, sužinojo, kiek turėtų pasodinti medžių, kad Žemė taptų žalesnė“.


DIRBTUVĖS

Spalio 20 d. II b klasės mokiniai lankėsi „Denim Diaries“ atnaujinto džinso studijoje, kuri prisideda prie aplinkos tausojimo, nebereikalingiems džinsams suteikiant naujas formas. Džinsai studijoje virsta prijuostėmis, pirkinių krepšiais, aksesuarais, interjero detalėmis bei žaliava kūrybinėms idėjoms.

„Denim Diaries“ dirbtuvėse moksleiviai turėjo galimybę savarankiškai atrasti būdus, kaip pratęsti džinsų gyvavimą, susipažino su žiedinės ekonomikos ir tvaraus vartojimo principais. Gautas žinias moksleiviai sėkmingai pritaikys ne tik technologijų pamokose, bet ir kasdieniame gyvenime, mažiau vartodami, pakartotinai naudodamiesi ir dalindamiesi daiktais,  juos perdirbdami.

(Technologijų mokytoja Lina Šaulienė)

Daugiau nuotraukų


SVEIKINAME

Spalio 16 d. mūsų gimnazijos II-III kl. mokiniai dalyvavo respublikiniame Literatūrinio A. Puškino muziejaus organizuotame konkurse “Mano Aleksandras Puškinas”. Puikiai pasirodę dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir  atminimo dovanomis. 

IIId kl. mokinė Vaiva Masliončenkaitė tapo rašinio „ A. Puškino atostogos Vilniuje“ laureate.

Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje vykusioje Lietuvos moksleivių mokslinėje konferencijoje „Licėjaus dienos: A. Puškino kūryba“  IVb kl. mokinys Danielius Koroliovas supažindino  klausytojus su A. Puškino kūryba Imperatoriškajame licėjuje ,o IIb kl. mokinė Valerija Glušenkova apžvelgė poeto kūrinių vertimus į užsienio kalbas.

Konkursui ir konferencijai mokinius parengė rusų k. mokytojos T. Radvilienė ir E. Adomaitienė.


DOC. DR. D. KARVELIO PASKAITA GIMNAZISTAMS

Spalio 15 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi istorikas, VDU Švietimo akademijos dėstytojas, humanitarinių mokslų daktaras Deimantas Karvelis. 3 ir 4  klasių mokiniai klausėsi paskaitos apie Radvilas, jų nuopelnus Lietuvai ir Lenkijai. Svečias rodydamas skaidres ir pasakodamas apie mūsų valstybės didingiausią giminę, puikiai sugebėjo pritraukti mokinius. Visiems buvo malonu klausyti ir stebėti tokio daug žinančio istoriko paskaitos.

(IIIa klasės mokinys Laimis Kraujūnas)


SVEIKINAME

Sveikiname Saulę Vildžytę parašius rašinį „NATO – The Science for Peace and Security Programme“ (anglų kalbos mokytoja Asta Gendvilytė) ir  laimėjus antrą vietą Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos ir dienraščio „Kurier Wileński Magazyn“ organizuojamame mokinių rašinių konkurse „Mes esame NATO“.


„UŽSIKRAUK KARJERAI“

2020 m. spalio 8 d. III kl. mokiniai dalyvavo  VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojame internetiniame karjeros orientavimo renginyje  „Užsikrauk karjerai“. Šis renginys – tai tarptautinės „Youth Empowered“ edukacinės programos, skirtos jaunimo nedarbo mažinimui, dalis. Internetinio renginio metu mokiniai buvo kviečiami stebėti tiesioginę renginio transliaciją ir diskusijas apie karjerą bei darbo pokalbius, o po jų – dalyvauti mentorystės sesijose su įvairių Lietuvos verslo, visuomeninių organizacijų atstovais, žinomais visuomenės veikėjais.

(Mokytoja Lijana Pocienė)


12-OJI LIETUVOS GAMTOS MOKSLŲ OLIMPIADA

Spalio 9 dieną gamtos mokslais besidomintys I-II kl. gimnazijos mokiniai dalyvavo 12-oji Lietuvos gamtos mokslų olimpiadoje.

(Mokytojos Diana Vasilevskienė, Daiva Keršienė, Irma Čerškienė)


MOKINIAI RENKA SEIMĄ

II b kl. mokiniai spalio 7 d. dalyvavo Edmundo Jakilaičio moderuojamame tradiciniame KTU renginyje „Mokiniai renka Seimą“. (Mokytojas  Laurynas Kudijanovas)


EDUKACINĖ IŠVYKA

Spalio 6 dieną IIb ir IIc kl. mokinių edukacinė išvyka į Skalvijos kino teatrą filmo ,,Švytinti tamsoje” peržiūrą. (Mokytojos Irma Čerškienė ir Daiva Keršienė).


MOKINIŲ SVEIKINIMAS MOKYTOJŲ DIENOS PROGA 2020

Gimnazistai tradiciškai jau daugelį metų rengia staigmeną ir sveikina savo mokytojus.

(Mokytojai Jolanta Jusienė, Valerijus Jevsejevas, Sandra Girdziušienė, Denis Potapčik)

Daugiau nuotraukųTYRĖJŲ NAKTIS

Rugsėjo 21 – 25 dienomis gimnazijoje vyko tyrėjų nakties renginiai. Biologijos, chemijos ir fizikos pamokų metu buvo kalbama apie tyrimus, jų atlikimą. Mokiniai susipažino su tyrimų specifika ir atlikimo technika. Ia ir IIg klasėse biologijos ir fizikos pamokų metu, buvę gimnazijos mokiniai T. Stoškus ir N. Malinauskas, pristatė savo atliktus tyrimus, bei mielai atsakė į visus mokiniams kilusius klausimus.
Fizikos mokytoja su III klasių mokiniais dalyvavo Fizinių ir technologijos mokslų centro paskaitoje: „ Ar praris juodoji skylė CERN ir mus?“

Biologijos mokytoja Diana Vasilevskienė
Chemijos mokytoja Irma Čerškienė
Fizikos mokytoja Daiva Keršienė


EUROPOS KALBŲ DIENA

Kas tai?

Pirmą kartą Europos kalbų diena švęsta 2001 metais. Šis renginys, kurį organizavo Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukė milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Įvairiais renginiais buvo švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Po šio sėkmingo renginio Europos Taryba paskelbė rugsėjo 26 dieną – Europos kalbų diena. Pagrindiniai šios šventės tikslai:

 1. Papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą;
 2. Skatinti, stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos lingvistinę ir kultūrinę įvairovę;
 3. Stirptinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jos ribų, studijų ar profesinėms reikmėms, mobilumo, malonumo ar mainų tikslais

 KAM SKIRTA?

Europos Taryba tikisi, kad ši diena bus švenčiama šalių narių valdžios institucijose, tarp partnerių, taip pat:

 • tarp politikų (pavyzdžiui, diskutuojant apie kalbų politiką);
 • tarp gyventojų (kadangi kalbų mokymasis visą gyvenimą, būnant bet kokio amžiaus, namuose, darbe ar mokykloje, yra vienas pagrindinių šios dienos tikslų);
 • tarp savanorių (nevyriausybinių organizacijų, įmonių ir t.t.).

Minėdami šią dieną gimnazijoje I klasių mokiniai dalyvavo kalbų viktorinoje (mok. Terasa Radvilienė ir Eglė Adomaitienė) ir II aukšto foje surengė ekspoziciją (mok. Aurelija Linartienė).

Daugiau nuotraukų


PREVENCINĖ VEIKLA. PASKAITA ,,ATSAKINGAS IR SAUGUS ELGESYS. TEISINĖ ATSAKOMYBĖ”.

Rugsėjo 22, 23, 25 d. I klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje ,,Atsakingas ir saugus elgesys. Teisinė atsakomybė”, kurią skaitė Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato 2-ojo veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Andžej Radevič.„RENKUOSI MOKYTI – MOKYKLŲ KAITAI!“

Džiaugiamės, kad šiais metais Šv. Kristoforo gimnazija dalyvauja projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“. Projekto tikslas – sutelkti mokyklą bendram darbui, kad kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę ir būtų savo mokyklos bei šalies kūrėjas. Bendro tikslo sieksime kartu su „Renkuosi mokyti!“ istorijos mokytoju Laurynu Kudijanovu  ir visa mokyklos bendruomene.
Mokyklos bendruomenės įgalinimas, įtraukiojo ugdymo principų taikymas ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojai yra kertinės atsinaujinusios projekto kryptys.

Projektą įgyvendina viešoji įstaiga Mokyklų tobulinimo centras drauge su pagrindiniu projekto partneriu „Vilniaus prekybos“ paramos fondu „Dabar“.

Rugsėjo 21 d. įvyko pirmas „Renkuosi mokyti“ komandos susitikimas ir programos pristatymas.

Daugiau apie projektą: https://www.renkuosimokyti.lt/


 

BRANDOS EGZAMINAI

Rugsėjo 17 d. direktorės pavaduotoja Aušra Kaminskienė supažindino IV kl. mokinius su Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašu, brandos egzaminų tvarkaraščiu.


 

SUSITIKIMAS

Šv. Kristoforo gimnazijos vaikščiotojai savo sezoną pradėjo rugsėjo 16 d.  susitikimu  su Ieva Dudaite, viena perspektyviausių jaunosios kartos Lietuvos pianisčių. Gimnazijos viešnia pribloškė ne tik savo grojimu, bet ir pasakojimu: vienuolika metų gyveno užsienyje, dabar grįžo į Lietuvą, įsikūrė Vilniuje. Prieš tai studijos, profesinė veikla  Italijoje, Olandijoje, Vokietijoje.  Moka net 7 kalbas, neskaitant lietuvių. Baigusi studijas, turi net penkis aukštojo mokslo diplomus. Daugiausiai klausimų pateikusiems susitikimo dalyviams Ieva padovanojo savo pirmąjį kompaktinį diską Tiersen meets Choopin Eva Dudaite. Po muzikos garsų ir pokalbio – tradicinė fotosesija su vaikščiotojais bei autografas ant 201 kabineto durų – garbės lentoje. Labai prasmingas jos palinkėjimas kristoforiečiams : Gyvenime aplenkit ne kitus, o pačius save! Dėkojame mokytojai Jolantai Jusienei, priėmusiai savo kabienete vaikščiotojus – be instumento būtume neišsivertę. Tikimės su Ieva Dudaite pasimatyti per Alumnų meno festivalį garbės svečio teisėmis.

Austėja Martinkėnaitė

Daugiau nuotraukų


RUGSĖJO PIRMOSIOS ŠVENTĖ ŠV. KRISTOFORO GIMNAZIJOJE

Ši Rugsėjo pirmoji buvo kitokia, tačiau labai laukta. Džiugu ir vėl susitikti su nuostabiais mokytojais ir bendraklasiais po ilgai trukusio pusmečio. Man ši Rugsėjo pirmoji yra paskutinė, bet net esamomis sąlygomis, švenčiant ją du kartus, būnant visiems kartu, bet atskirai, atmosfera ir tarpai, palaikomi dėl saugumo, užsipildė geromis emocijomis, tai padarė šventę ypatingą, pilną šypsenų ir šilumos. Gaila, kad neteko palydėti pirmokėlių į pirmąją jų gyvenime pamoką, bet tikimės, kad pasibaigus ekstremaliai situacijai susitiksime su jais Paskutinio skambučio šventėje.

4a klasės mokinė   Goda Paškevičiūtė

Daugiau nuotraukų


DĖL MOKYMO NAMUOSE IR UGDYMO ŠEIMOJE

Atkreipiame dėmesį, kad ugdymasis šeimoje skiriasi nuo mokymo namuose. Dėl ugdymosi šeimoje apsisprendžia pati šeima.
Išsamiau apie ugdymo šeimoje organizavimą ir šiam ugdymo būdui keliamus reikalavimus galite rasti atidarę šias nuorodas:

Ugdymosi šeimoje aprašas  ir   svietimas.vilnius.lt

Mokymą namuose dėl sveikatos problemų gali rekomenduoti tik gydytojų komisija, Vaiko gerovės komisija, Pedagoginė, psichologinė tarnyba.

Mokymą namuose reglamentuojantis teisės aktas


UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMAS 2020-2021 M. M. NUO RUGSĖJO 2 D.


Rugsėjo 1-osios šventė vyks 2020 m. rugsėjo 1 d. Vilniaus šv. Kristoforo  gimnazijos kieme:

9.00 val. – 1-ų ir 2-ų gimnazijos klasių mokiniams;

11.00 val. – 3-ių ir 4-ų gimnazijos  klasių mokiniams.

Atsižvelgdami į esamą epidemiologinę situaciją, prašome Jūsų dėvėti  apsaugines kaukes.


INFORMACIJA DĖL MOKINIO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMO