Ekskursija į Latviją aplankant kalavijuočių pilį Cėsyje, Siguldą, Rygą, Jūrmalą

• Paskelbta: 2024-06-10
  • Kategorija: Išvykos

Birželio 6 – 7 dienomis IIa ir IIIf klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis Daiva Šekštelyte -Kriukienė ir Ilona Deikienė vyko į Latviją, kur apsilankė daugiau nei 800 metų istoriją skaičiuojančiame Cėsyje – viename geriausiai išlikusių viduramžių miestų Baltijos šalyse. Ten svečiavosi Cėsio pilyje, kuri yra vadinama Latvijos Pilėnais, apžiūrėjo atkurtą viduramžių sodą, vidinį kiemą. Mokiniai kartu su mokytojomis nešdami žibintus, kad įtaigiau jaustų viduramžių atmosferą, kopė į pilies bokštą. Pakeliui į Rygą netoli Siguldos buvo aplankytos Turaidos pilies vietovės, išklausyta graži ir tragiška Turaidos Rožės legenda. Vakare buvo aplankytas vakarinis Rygos senamiestis. Kitos dienos rytą keliaudami vingiuotomis akmenimis grįstomis gatvelėmis mokiniai klausėsi gido pasakojimų ir pajautė senamiesčio dvasią, grožėjosi per šimtmečius sukauptu Rygos architektūriniu paveldu. Vėliau buvo aplankytas Rygos zoologijos sodas ir Jūrmala, kur mokiniai grožėjosi vakarėjančia Baltijos jūra.

Rugilė Jauniškytė ir Gustė Januškevičiūtė (IIa kl.)

Rugilė Jauniškytė ir Gustė Januškevičiūtė (IIa kl.)