Vaikščiotojai Antakalnyje pateko į Joanitų vienuolynų kompleksą!

• Paskelbta: 2024-05-17
  • Kategorija: Išvykos

Gegužės 15 dieną vaikščiotojai apsilankė Joanitų vienuolyne. Pirmiausia apžiūrėjome Trinitorių bažnyčią, susitikome su broliu Wojteku, kuris supažindino su vienuolyno erdvėmis. Po fotosesijos bažnyčios pažemiuose, žengėme į pačią bažnyčios gilumą, kiemus, į kuriuos eilinis praeivis tikrai negalėtų patekti. Kol mūsų mokytojas entuziastingai bandė identifikuoti, iš kokio medžio yra pagaminti bažnyčios suoliukai, mes apžiūrėjome kitas puošmenas bei naują Apokalipsės paveikslą. Trinitorių bažnyčios vidus buvo tikrai ypatingas, nusikėlėme trejetą amžių atgal. Vėliau viešėjome šv. Jono seserų vienuolyne. Mūsų kelionę toliau tęsė sesuo Daiva. Visų pirma, ji mus supažindino su vienuolyno sodu ir ten gyvenančiomis antimis Trepse ir Šlepse. Apžiūrėjome kelias senovines statulėles, kurias vienuolynas buvo pasiskolinęs iš muziejaus. Taip pat pamatėme vienuolyno vidų - kaip atrodo patalpos, kuriose gyvena mūsų krašto vienuolės.

Rapolas Olšauskas

Vytautas Toleikis