Turininga diena Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione

• Paskelbta: 2024-05-24
  • Kategorija: Išvykos

Gausus būrys 11-ų klasių gimnazistų gegužės 23d. dalyvavo Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono atvirų durų dienos renginyje. Mokiniai turėjo puikią galimybę stebėti Garbės sargybos kuopos specialiųjų veiksmų su ginklu pasirodymą, klausėsi Lietuvos kariuomenės orkestro atliekamos muzikos, susipažino su kinologų darbu stebėdami įspūdingą kinologų programą. Kariškiai  gyvai pademonstravo, kaip vyksta karo veiksmų operacija patekus į pasalą.

Bataliono teritorijoje vyko įvairios karinės technikos pristatymas. Lietuvos karo akademijos, Inžinierių bataliono, Karo policijos, Vaidoto bataliono technikos, Ryšių ir informacinių sistemų bataliono MILES, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, pėstininkų ginklų ekspozicijose mokiniai bendravo su kariškiais, domėjosi ginklais, karo technika. Renginio dalyviai galėjo išbandyti savo jėgas Karininkų ramovės organizuotose interaktyviose veiklose.

Mokiniai dalinosi mintimis, kaip galima sieti karjerą su savanoriška karo tarnyba. Diena batalione mokiniams suformavo teigiamą požiūrį į Lietuvos kariuomenę ir kario profesiją.

Eglė Adomaitienė

Kristina Vilkelienė