Paskaita apie žmogaus tapatumą

• Paskelbta: 2024-02-14

2024 m. vasario 14 d. mūsų gimnazijoje apsilankiusi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė, dr. Violeta Meiliūnaitė trečių - ketvirtų klasių gimnazistams vedė paskaitą apie žmogaus tapatybės reikšmę. Gimnazistai klausėsi įdomaus, įtraukiančio dr. Violetos Meiliūnaitės pateikto turinio, kuris kiekvieną privertė susimąstyti apie savo paties tapatybę. Pamoka buvo praturtinta visiems žinomo A. Baranausko „Anykščių šilelio“ alternatyvių muzikos kūrinių klausymu,  žemėlapiais, kuriuose buvo pavaizduota, kokią patys Lietuviai įvardina savo tapatybę bei įrašais su lietuviškomis tarmėmis. Lietuvių kalbos komisijos pirmininkė mums perteikė pamokos pagrindinę mintį, susijusią su žmogaus tapatumu: žmogus savo tautinę tapatybę atranda analizuodamas save bei gilindamasis į vienas iš svarbiausių puoselėjamų vertybių, susijusių su tradicijomis ir papročiais – kalbą, gyvenamąją vietą, tarmę ir t.t. Gimnazijos viešnia mokyklos bendruomenei paliko didelį įspūdį bei privertė susimąstyti, kokią didelę reikšmę kiekvienam individui turi tautinė tapatybė.

Indrė Žiukaitė , IVf

Aušra Kaminskienė