Nuo liepos 1 d. galima kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams ateinantiems mokslo metams

Nuo liepos 1 d. galima teikti prašymus socialinei paramai mokiniams – nemokamam maitinimui (visiems mokslo metams) ir paramai mokinio reikmenims įsigyti (110 Eur per kalendorinius metus).

Teisė gauti nemokamą maitinimą, kurį sudaro pusryčiai, pietūs, pavakariai ir parama mokinio reikmenims įsigyti suteikiama ne vyresniems kaip 21 metų mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio, bendrojo ar suaugusiųjų ugdymo programas. Svarbu – visi priešmokyklinių klasių mokiniai, pirmų ir antrų klasių mokiniai pietus gauna nemokamai, be atskiro tėvų (globėjų) prašymo.

Parama gali būti teikiama, jeigu pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 264 Eur. Taikomos išimtys, kai šeimoje yra trys ir daugiau vaikų, arba susiduriama su liga, nelaimingu atsitikimu, socialine rizika, tuomet atvejis vertinamas individualiai. Išsamiau su sąlygomis galima susipažinti čia.

 

Kas gali kreiptis?

Dėl paramos mokiniams gali kreiptis vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys, nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, ar mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą.

Pareiškėjai turi būti registruoti Vilniuje arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusiųjų apskaitą. Taip pat paramą mokiniams gali gauti ir gyvenamosios vietos nedeklaravę bei į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų registrą neįtraukti, tačiau faktiškai gyvenantys Vilniuje asmenys.

 

Visi pareiškėjų prašymai dėl socialinės paramos mokiniams gali būti pateikiami šiais būdais:

  • el. būdu www.spis.lt;
  • atvykus į Klientų aptarnavimo centrą Konstitucijos pr. 3 (I a.);
  • užpildytą ir kvalifikuotu parašu pasirašytą prašymą galima atsiųsti el. paštu sis@vilnius.lt ;
  • užpildytą ir kvalifikuotu parašu pasirašytą prašymą atsiųsti paštu Socialinių išmokų skyriui adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius;
  • dėl maitinimo mokiniams organizavimo kreipiantis į mokyklos administraciją.

 

Prašymo formas galima rasti paslaugos aprašyme.

 

Prašymą nemokamam maitinimui gauti galima pateikti nuo liepos 1 d. iki mokslo metų pabaigos, paramai mokinio reikmenims įsigyti – nuo liepos 1 d. iki spalio 5 d.

 

Kilus papildomų klausimų dėl paramos mokiniams, vertinant tėvų pajamas, prašome kreiptis į Socialinių išmokų skyrių el. paštu sis@vilnius.lt, tiesioginio pokalbio (LiveChat) metu paspaudus pokalbio ikonėlę apatiniame dešiniajame puslapio https://sis.vilnius.lt/ kampe, tel. +370 700 35545.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Autorius:
Administracija

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas