Rugsėjis – Spalis

ATVIROS ERDVĖS GIMNAZIJOS BENDRUOMENEI RUDENS ATOSTOGŲ METU

Vieta Data Laikas
Sporto salė Spalio 30 d., 31 d. 10.00-15.00 val.
  Lapkričio 2 d., 3 d. 10.00-15.00 val.
Aktų salė Spalio 31 d. 11.00-14.00 val.
  Lapkričio 3 d. 11.00-14.00 val.
Biblioteka Spalio 30 d., 31 d. 9.00-14.00 val.
  Lapkričio 2 d., 3 d. 9.00-14.00 val.
Skaitykla Spalio 30 d., 31 d. 9.00-14.00 val.
  Lapkričio 2 d., 3 d. 9.00-14.00 val.

„O KAIP VOKIŠKAI?“

Spalio 16 – 20 d. antrus metus Lietuvoje vyksta iniciatyva Ö kaip vokiškai?“, kuria siekiama pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. Šį projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA).  Vokiečių kalba yra viena svarbiausių kalbų, naudojamų ne tik verslo, bet ir mokslo, kultūros srityse.

Atsiliepdami į kvietimą prisijungti prie Vokiečių kalbos dienų, gimnazijoje rengėme parodas, organizavome renginius, diskusijas, kurių metu  klausėme,  kodėl jie pasirinko būtent šią užsienio kalbą, kokių privalumų galima tikėtis ateityje išmokus šią kalbą. Mokiniai taip pat lankėsi vokiško kapitalo įmonėse. (Vokiečių kalbos mokytojos Eglė Adomaitienė ir Aušra Kaminskienė)

Video1, Video2, daugiau nuotraukų.

 

KITA FORMA

Spalio 19 d. 2c klasės mokiniams technologijų pamoka vyko dirbtuvėse, kurią vedė  šių metų konkurso „Kita forma“ ambasadorius Simas Sionkinas – jaunimo tarpe plačiai žinomas legendinis riedlentininkas, gerasis ciklinės gamybos Lietuvoje pavyzdys, kuriantis stilingus aksesuarus iš naudojimui nebetinkamų riedlenčių. „Kita forma“ – tai kūrybinės eko dirbtuvės, kuriose atliekos panaudojamos antrą kartą ir žaismingu, įdomiu keliu prisidedama prie gamtos išsaugojimo. (Technoligijų mokytojai Denis Potapčik ir Dalia Čiupailienė).

Daugiau nuotraukų

 

KVIETIMAS

Spalio 30 d. 11 val. kviečiame į seminarą
“Komunikacijos psichologija – tarpasmeninių ir kognityvinių gebėjimų ugdymas”.

Seminaro lektorė:  eneagramos trenerė Daiva Vėtrinienė.

 

LAIKAS KNYGAI IR KAVAI

       18 d. gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė kartu su alumnu Mintautu Čiurinsku atvėrė pirmojo gimnazijoje knygų namelio-spintos duris.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dalia Roch pasidalino įspūdžiais iš kelionės Korsikoje, kurios metu atrado lietuvišką knygą.

Egzistuoja toks sveikintinas reiškinys kaip dalinimasis perskaitytomis knygomis viešose erdvėse. Kažkas atneša knygų į šiuos objektus, kažkas randa. Perskaitytoms knygoms neverta dūlėti namų lentynose. Tai, kas jums yra pamiršta ir sena, kitam gali pasirodyti senai ieškotu lobiu.

Kviečiame  keistis perskaitytomis knygomis ir taip prikelti jas naujam gyvenimui. Mainymasis knygomis žavi atradimo džiaugsmu, mažina išlaidavimą ir nereikalingą vartojimą bei skatina knygas iš tiesų skaityti, o ne palikti jas kaupti dulkes namie.

Iniciatoriai ir autoriai Miglė Mitokė, Dalia Čiupailienė, Denis Potapčik.

Daugiau nuotraukų

 

PARODA

2017 m. spalio mėn. 16d. 16 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos galerijoje  MENO ERDVĖ atidaryta  Vilniaus miesto technologijų mokytojų ir mokinių kūrybinių darbų paroda ,,Kvadratas. Trikampis. Apskritimas“.

Eksponuojami I ir II klasių kolektyvinis darbas ,,Dekoratyvinės sagos“, Gyčio Leonavičiaus, IV kl. ,,Trikampio formos lentyna“, Edos Kulbekinaitės, IV kl. ,,Šviesa“. Mokytojų Linos Šaulienės papuošalai ir Dalios Čiupailienės ,,Tapatybė“.

Paroda veiks iki 26d.

Daugiau nuotraukų

 

SVEIKINAME

Spalio 12 d. gimnazijoje vyko  antrasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino etapas. Į egzaminą buvo pakviesti dalyviai, kurie pirmajame etape iš pateiktų klausimų teisingai atsakė į 25 ir daugiau.

Sveikiname II etapo nugalėtojus:

Karolį Vilkelį IVc kl. – 19 (I vieta)

Edvardą Morkūną IIIb kl. – 15 (II vieta)

Vitalijų Čikotą IVd kl.- 12 (III vieta)

 

VALSTYBĖS PAŽINIMO CENTRE

Spalio 12 d. mūsų gimnazijos IIc  klasės mokinai ir klasės vadovė A. Linartienė, lankėsi Valstybės pažinimo centre, kuriame pasitelkiant šiuolaikines technologijas pristatoma, kaip veikia demokratiška valstybė, kaip ją kuriant ir valdant dalyvauja piliečiai. Mokiniai ieškojo atsakymo  į klausimą „Kas yra valstybė?“,  susipažino su svarbiausiais valstybės elementais – įstatymais, institucijomis, biudžetu, gyventojais, teritorija,. Tyrinėdami ekspoziciją, gimnazistai  gilinosi  į pasirinktą temą ir, susiedami įgytas žinias su šiandienos aktualijomis, pristatė ją savo draugams.

Daugiau nuotraukų

 

SVEIKINAME

Spalio 11 d. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyko Vilniaus miesto angliškos dainos konkursas „Values in Songs“, kuriame mūsų gimnazijos IIc klasės mokinė Daina Kirilin, pritariant Urtei Bankauskaitei (IVb, violančelė), Donatui Baltrušaičiui (IIIc, sintezatorius) ir Erikai Barkauskytei (IIc, smuikas), atliko Adele dainą „Set Fire to the Rain“. Mūsų gimnazijos atstovai konkurse užėmė III vietą. Sveikiname!

(Muzikos mokytoja  Jolanta Jusienė, anglų kalbos  mokytoja  Aurelija Linartienė)

 

TYRĖJŲ NAKTIES RENGINIAI

Paskutinį rugsėjo penktadienį daugiau nei 30 Europos šalių vyksta Tyrėjų naktis. Tačiau tyrinėti galima ne tik šią dieną, ir mes gimnazijoje tai įrodėme.

Rugsėjo 18 d. 4-ų klasių moksleiviai chemijos pamokos metu turėjo galimybę, padedant Gyvybės mokslų centro darbuotojui Pauliui Tamošiūnui, atlikti laboratorinį darbą „Pieno be laktozės gamyba“. Nemaža dalis žmonių negali toleruoti laktozės – jie negali virškinti pieno ir jo produktų. Tačiau šį netoleravimą vadinti liga būtų klaidinga – tarp žinduolių tai yra normali būsena, nes suaugusiam organizmui pieno virškinti nebereikia, todėl laktazės genas tampa neveiklus. Manoma, kad vykstant evoliucijai, žmonėse atsirado sutrikimas, kuris neleidžia geno „išjungti“ ir net suaugę organizmai gali skaidyti laktozę.

Moksleiviai pagal pateiktą laboratorinio darbo schemą atliko darbą ir drąsiai ragavo pieno be laktozės. (Chemijos mokytoja I. Čerškienė)

Spalio 6 d. gimnazijoje vyko susitikimas su VGTU mechanikos fakulteto Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros darbuotoju dr. Aurimu Čerškumi. Svečias skaitė pranešimą “Ar galima ateitis be mechatronikos?”. Mechatronika yra mokslo ir technikos šaka, apjungianti elektrotechnikos, mechanines sistemas ir kompiuteriją. Mechatronikos vystymąsi skatina kompleksinių inžinerinių sistemų poreikis. Daugelis šiuolaikinių sistemų yra mechatroninės sistemos arba naudoja mechatronikos idėjas. Šios sistemos jau paplitusios buityje, gamyboje, transporte, todėl mechatronika po truputį tampa mokslu apie viską. Todėl ateitis be mechatronikos tikrai negalima.

Taip pat mokiniai galėjo išbandyti, ar lengva valdyti robotus. (Fizikos mokytoja D. Keršienė)

Daugiau nuotraukų

 

KVIETIMAS
Stalo teniso klubas „PING-PONG“ kviečia Vilniaus miesto mokinius nemokamai lankyti stalo teniso treniruotes.

Kvietimas

 

KONKURSAS „VALUES IN SONGS“

Spalio 6 d. gimnazijoje vyko tradicinis angliškų dainų konkursas „Values in Songs“. Jame dalyvavo I-III  klasių gimnazistai. Pirmoji vieta atiteko Dainai Kirilin (2c kl.). II vieta- Guostei Valackaitei (2e kl.),  III vieta – Aušrinei Bagdzevičiūtei (1e kl.)

Pirmosios vietos nugalėtoja Daina Kirilin su pritariančia grupe (Donatu Baltrušaičiu, Urte Bankauskyte ir Eva Gembickyte) dalyvaus Vilniaus miesto etape. Linkime jiems sėkmės.

Daugiau nuotraukų

 

MOKINIŲ SVEIKINIMAS MOKYTOJŲ DIENOS PROGA

Gimnazistai tradiciškai jau daugelį metų rengia staigmeną ir sveikina savo mokytojus.

Daugiau nuotraukų

 

 

PROJEKTAS „KONKURENCIJOS TARNYBA EINA Į MOKYKLĄ“

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos vyresnių klasių mokiniai dalyvauja Konkurencijos tarybos inicijuotame projekte „Konkurencijos taryba eina į mokyklą“. Projekto tikslas – skleisti sąžiningos konkurencijos kultūrą, ugdyti jaunos kartos sąmoningumą, skatinti jaunimą domėtis konkurencija ir vertinti jos teikiamą naudą.

Spalio 3 d. vyko pirmasis susitikimas su Konkurencijos tarybos ekspertais. Susitikimo tema „Konkurencijos ABC“.

Daugiau nuotraukų

 

Lietuvos Respublikos Konstitucijai – 25!

Spalio 3 d. jau 11-tą kartą vyko Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą organizuojanti LR teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite – ir partneriais naujienų portalu DELFI, LRT bei remėju „Lietuvos paštu“ visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kvietė pasitikrinti Konstitucijos žinias.

     Mūsų gimnazistai taip pat dalyvavo šioje Visuotinėje teisinių žinių patikrinimo akcijoje. Konstitucijos žinias II etape galės pasitikrinti surinkę 25 ir daugiau taškų.

  1. Edvardas Morkūnas 3b – 28 taškai
  2. Karolis Vilkelis 4c – 26 taškai
  3. Vitalijus Čikotas 4d – 25 taškai

Šie istorijos mokytojos Kristinos Vilkelienės mokiniai pateko į antrajį Konstitucijos egzamino turą, kuris vyks spalio 12d. Linkime sėkmės.

 

PREVENCINĖ PROGRAMA „BE ILIUZIJŲ“

Spalio 3 d. gimnazijoje I klasių mokiniams paskaitą skaitė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytojas toksikologas Artūras Barkus.  Paskaitos tema “Naujosios psichoaktyvios medžiagos jų vartojimo grėsmė sveikatai“.

 

EKSKURSIJA PO VILNIAUS KRAŠTĄ

Rugsėjo 28 diena gimnazijoje buvo pažintinė – kultūrinė diena. Gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais lankė įdomias vietoves ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

2e ir 2a klasės keliavo po Vilniaus kraštą ir pamatė daug įdomių, įspūdingų vietovių. Buvo aplankyta totorių mečetė Nemėžyje, kur mokiniai išgirdo pasakojimų apie totorių tradicijas, religiją, santuokinį gyvenimą. Aplankytas ir paminklas septyniems Lietuvos muitinės pareigūnams, vėliau keliauta apžiūrėti Aukštojo kalvos, esančios Medininkų aukštumoje. Kitas stabtelėjimas buvo Medininkų pilyje, kuri gyvuoja nuo XIV a. ,o  XXI a. buvo restauruota. Čia sužinojome pilies istoriją, išgirdome įdomybių apie medžioklę, aukso, sidabro dirbinius bei patį Medininkų kaimą. Vėliau pamatyta įspūdinga vietovė, kur 1767- 1795 buvo įsikūrusi Pavlovo Respublika, dabar ten  likusios tik dvaro liekanos. Paskutinis kelionės taškas – Jašiūnų dvaras. Buvo aplankytas dvaro kiemas ir vidus, apžiūrėti paveikslai, dvaro kambariai, išgirsta dvaro istorija, papasakota apie bajorų gimines.

Mokiniai mėgavosi geru laiku, sužinojo daug negirdėtų faktų ir pamatė įspūdingų vietovių.

IIe klasės mokinė Kamilė Šerėnaitė

 

EUROPOS KALBŲ DIENA 2017

Rugsėjo 26 d. visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą.

Mūsų gimnazijos mokiniai šiai dienai paminėti dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, ieškodami lietuvių patarlių atitikmenų įvairiomis kalbomis, ir surengė jų ekspoziciją mokyklos foje. 

Daugiau nuotraukų

 

TARPTAUTINĖ ENO MEDŽIŲ SODINIMO DIENA

Mūsų gimnazija prisijungdama prie pasaulinės ENO medelių sodinimo akcijos siekia paminėti taikos dieną, o šiais metais – ir Suomijos nepriklausomybės 100-metį. Pirmoji ENO medelių sodinimo akcija įvyko 2004 m.

Viso ENO tinklo siekis buvo pasodinti 100 mln. medžių iki 2017 m. Prie akcijos prisijungė įvairių šalių vyriausybės ir pasodintų medelių skaičius jau perkopė 103 mln.

Šiais metais sodinome ateities eglutę.

Daugiau akimirkų

 

TAIKOS DIENA

Jungtinių tautų organizacija 1981 metais rugsėjo 21 dieną paskelbė taikos diena ir rekomendavo šią dieną laikyti visuotinio susitaikymo diena ir pasiūlė netgi per karą, jeigu jis vyktų, šią dieną nutraukti karo veiksmus.

Kasmet Vilniaus Rotušėje ir kituose Lietuvos bei užsienio miestuose šokamas Taikos šokis. Šokiu norime išreikšti žodžius: “Tebūnie Žemėje taika, dora, sąžiningumas!” ir tikimasi, kad jie nuvilnys per visą pasaulį.

Mūsų gimnazijos bendruomenė jungiasi į šią vienybės akcija ir palaiko taiką žemėje. 

Daugiau nuotraukų

 

#SWITCH! KONFERENCIJA

2017 m. rugsėjo 19 d. visi II ir III kl. gimnazijos mokiniai vyko į Kauną ir dalyvavo didžiausiame Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH, kuris organizuojamas jau trejus metus iš eilės. Renginyje įkvepiančia patirtimi dalijosi Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderiai, startuolių kūrėjai, vizionieriai.

Pagrindinė ICT ir verslumo renginio #SWITCH! idėja – kiekvienam suteikti progą prisiliesti prie technologijų ir jas pažinti. „Tikiu, kad bet kuriame Lietuvos mieste ar kaimelyje gyvena ne po vieną ir ne po du IT talentus, kuriems tereikia pasufleruoti idėją ir jie ją įgyvendins greičiau, nei Facebook’e spėsi paspausti like. Štai, kodėl mokiniams net kelionė į renginį suorganizuojama nemokamai.“- teigia renginio sumanytojas ir organizatorius Antanas Guoga.

 

VILNIAUS LIETUVIŲ KONFERENCIJAI 100

Prieš šimtą metų įvyko Vilniaus lietuvių konferencija: 1917-ųjų rugsėjo 18-ąją Vilniuje susirinkusi Lietuvių konferencija nutarė, kad „liuosam Lietuvos plėtojimos reikalinga sudaryti nepriklausoma, demokratiškai sutvarkyta valstybė“, ir išrinko Lietuvos Tarybą valstybei atkurti. Lygiai po šimtmečio – 2017-ųjų rugsėjo 18-ąją, pirmadienį, 16 val. – Vilniaus mokytojų namuose (Vilniaus g. 39) vykusiame  forume dalyvavo mūsų gimnazistai kartu su Meno kuopa. Buvo aptariamos Vilniaus lietuvių konferencijos keltos idėjos ir nuveikti darbai.

Forume dalyvavo istorikai dr. Algimantas Kasparavičius, dr. Antanas Kulakauskas, literatūros tyrinėtoja prof. Aušra Martišiūtė-Linartienė ir kiti.

Po forumo aplankėme  rūmus, kuriuose Vilniaus lietuvių konferencija posėdžiavo.

Daugiau nuotraukų

 

MENO KUOPA: ANTANO BARANAUSKO „ANYKŠČIŲ ŠILELIO“ VERTIMO Į ISPANŲ KALBĄ SUTIKTUVĖSE

Rugsėjo 14 d. Martyno Mažvydo bibliotekoje vienas pirmųjų vertimu pasidžiaugė Ispanijos Karalystės ambasadorius J.E. Emilio Fernandez-Castano. Jis pradėjo kiek netikėtai. Ne nuo Antano Baranausko, ne nuo Carmen Caro Dugovertimo, o nuo poeto Tomo Venclovos, kuris tą pačią dieną kalbėdamas Vilniaus universitete visiems priminė ir du didžiuosius Europos rašytojus – Servantesą ir Šekspyrą.

Tomas Venclova, pasak ambasadoriaus, sakęs, kad jam gyvenime yra tekę apsispręsti, kaip elgtis, – kaip Hamletui ar kaip Don Kichotui. Jis pasirinkęs kaip Don Kichotas. 
„Kaip Don Kichotas ne taip seniai rinkosi ir Lietuva,“ – taip užbaigė.

Ambasadorius daugiau nieko daug nekomentuodamas dar paskaitė „Anykščių šilelio“ ištrauką ispaniškai.

„Vertėja, nusprendusi į užsienio kalbą išversti Donelaitį ir Baranauską, yra ne tik labia drąsi, atkakli, bet ir kilni. Ji ne tik teikia galimybių suprasti meno kūrinį, bet kuria ir gilias tarp kultūrines jungtis,“ – rašo savo refleksijose Meno kuopos gimnazistai.

Vasarės Gailiūnaitės ir Emilio Šepučio nuotraukos (daugiau nuotraukų)

 

PASKAITA “BRANDOS DARBAS”

Rugsėjo 6 d. gimnazijoje IV kl. mokiniams paskaitą skaitė Nacionalinio egzaminų centro egzaminų skyriaus direktorė dr. Asta Ranonytė.

Lektorė dvyliktokams pristatė Brandos darbo programą, sampratą, struktūrą, rengimą, veiklos sritis bei jo svarbą ir atsakė į klausimus.

 

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

Rugsėjis dovanoja gražią ir prasmingą Mokslo ir žinių šventę, kasmet pasikartojančią ir kaskart vis kitokią.
Visiems linkime džiugių ir prasmingų mokslo metų!

Daugiau šventės akimirkų