Kovas – Balandis

LIETUVOS MOKINIŲ DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS KONKURSAS

Balandžio 20 d. mūsų gimnazijoje įvyko tradicinis Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkursas.
Sveikiname laureatus.

(daugiau akimirkų)

SUSITIKIMAS

Balandžio 19 d. Aktų salėje II kl. mokiniai susitiko su gerai žinomu kelionių organizatoriumi ir keliautoju Rimvydu Širvinsku-Makalium.

(daugiau akimirkų)

 

SUSITIKIMAS

Balandžio 18 d. Aktų salėje II kl. mokiniai susitiko su Jurga Lago. Jurga Lago – dizainėrė ir grafikė, pirmojo juvelyrikos prekės ženklo YURGA įkūrėja nepriklausomoje Lietuvoje. Vizualiosios kūrybos simbolis – mažas paukštelis – laisvės, skrydžio ir gyveninmo džiaugsmo šauklys. Ne gražuolė gulbė ir ne stiprus erelis, o greičiau mažas linksmas vyturėlis, liudijantis, kad gyvenimo grožis slypi paprastume ir kasdienybėje. Knygos “Lietaus žemė” autorė.

(daugiau akimirkų)

 

KARJEROS SAVAITĖ’18

Balandžio 2-8 dienomis, Lietuvos moksleivių sąjunga organizavo Karjeros savaitę visiems Vilniaus moksleiviams. Vyko daugybė renginių ir praktikos užsiėmimų įvairiose institucijose. Mūsų mokyklos Mokinių Tarybos pirmininkė Emilija Molytė dalyvavo praktiniame užsiėmime LR Vyriausybėje. Mokiniai buvo supažindinti su Vyriausybės darbu, bendravo su Ministro Pirmininko patarėjais, teisininkais. Taip pat stebėjo posėdį gyvai. Tai buvo labai gera patirtis ir puikūs įspūdžiai!”

(daugiau akimirkų)

 

VILNIAUS GIMNAZIJŲ PROTMŪŠIS

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos III-IV klasių mokiniai dalyvavo Konkurencijos tarybos inicijuotame projekte #KTeinaĮmokyklą.  Konkurencijos ekspertai nuo 2017 m. rugsėjo iki 2018 m. kovo pabaigos vedė ekonomikos pamokas Vilniaus gimnazijose ir su vyresnių klasių moksleiviais diskutavo veiksmingos konkurencijos,  konkurenciją ribojančių susitarimų, klaidinančios reklamos temomis.

Daugiau kaip pusmetį trukęs edukacinis projektas kovo 29 d. užbaigtas konkurencijos žinių patikrinimo fiesta – protmūšiu. Jame  varžėsi  dvidešimt Vilniaus gimnazijų. Renginio dalyvius sveikino Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

(daugiau akimirkų)

SVEIKINAME

Sveikiname Jaunių Juodelį, tapusį 50-jojo Lietuvos mokinių filologų konkurso laureatu ir laimėjusiu III laipsnio diplomą už poeziją. Mokytoja Dainora Eigminienė

(daugiau akimirkų)

 

 

GYVYBĖS MEDIS

Lietuviai, kaip ir visos kitos tautos, sukūrė turtingą mitologinę tautosaką, sudėtingas apeigas, daugybę darbo papročių, įdomių meno kūrinių, susijusių su medžio kultu.

Gyvybės medis – vienas archajiškiausių etninių simbolių, jo motyvais dažnai buvo puošiamos lietuvaičių kraičio skrynios, prieverpstės, baldai, langinės, prijuostės, skarelės, delmonai. Gyvybės medžio viršūnėje glaudžiasi saulė ir mėnuo, ant šakų ilsisi paukščiai, po šaknimis tūno žalčiai ir gyvatės. Remiantis lietuvių liaudies mitologine tautosaka, technologijų pamokose IIb, IId, IIe klasės mokinės sukūrė savitus gyvybės medžius – karpinius  kaip simbolių sistemą, kuri atspindi mūsų Visatos suvokimą ir santykį su gamta.

(daugiau akimirkų)

 

SUSITIKIMAS SU “MISIJA SIBIRAS 2017” DALYVIAIS

Kovo 19 d. “Misija Sibiras 2017” dalyviai  susitiko su gimnazijos II kl. mokiniais ir dalinosi ekspedicijos metu įgyta patirtimi, išgyvenimais bei diskutavo apie pilietiškumą.

(daugiau akimirkų)

SUSITIKIMAS SU GABRIELIU LANSBERGIU

(daugiau akimirkų)

„MANDALA ART“

Ornamentų braižymo potraukis manyje buvo jau nuo 12-os metų. Kai prieš porą metų sužinojau, kas yra mandala, iš karto be galo pamėgau šias geometrines kompozicijas. Jos vaizduoja tam tikrą dvasinę, psichologinę tvarką. Jas piešdamas jaučiu ramybę ir visišką atsipalaidavimą, o raštai rankų pagalba liejasi laisvai iš minčių.

Šios mano parodos mintis buvo pavaizduoti minimalistinę mandalą, sudėtą iš septynių atskirų mano pieštų mandalų paveikslų. Toks išdėstymas sudomina praeivį, kuris priėjęs gali pamatyti kiekvienos iš septynių kompozicijų harmoniją, tvarką ir fantaziją.

Karolis Zabulėnas IVkl.

(daugiau akimirkų)

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Prezentacija parengta – Jorio Leitono (IIb). Nors Žemės diena tik kovo 20 dieną, kalendorinis pavasaris jau leidžia pradėti lauko darbus ir švarinimosi akcijas. Prezentacija skatina  susimąstyti ir sąmoningai pradėti rūpintis aplinka bei spręsti ekologines problemas.

Pristatytos ir demonstruojamos Id klasės mokinės Kamilės Klimaitytės nuotraukos, kurias fotografavo keliaudama po Lietuvą.

 

(daugiau akimirkų)

VILNIAUS MIESTO MOKYKLŲ ŽAIDYNIŲ ŠAŠKIŲ VARŽYBOS

Kovo 13 d. vyko Vilniaus miesto mokyklų žaidynių 5 – 12 klasių mokinių šaškių varžybos. Mūsų gimnazijos komanda, kuriai atstovavo Aurimas Turkus IIIc, Patrikas Žala IVa, Dovydas Baronas IVb, Simona Trifonovaitė Ib ir atsarginė žaidėja Justina Butkutė IIIc, užėmė III – ąją vietą. Komandos vadovas mokytojas Algimantas Bagdonas.


MAKARONŲ TILTAI

Smagios ir naudingos patirties statant ir griaunant makaronų tiltus kovo 22 dieną įgijo mūsų gimnazijos antrokai aplankant VGTU. Prieš pradedant statybas mokiniai išklausė VGTU doc. dr. Gintauto Ambraso paskaitėlę apie tiltų statyba ir jų konstrukcijas, tempimus, gniuždymus. Organizatoriai dalyvius aprūpino konstrukcinėmis medžiagomis – makaronais ir plastilinu. Tiltams konstruoti buvo skirtos 45 min.  Žinoma, nugali tiltas išlaikęs didžiausią apkrovą. Komandų sukurtas tiltas buvo dedamas tarp dviejų stalų ir, kabinant svarelius, stebima, kokią apkrovą per 3 sekundes jis atlaikys. Viliaus, Gyčio, Stepono ir Karolio sumeistrautas tiltas iš makaronų atlaikė net 1,75 kg apkrovą. Šios varžybos buvo savotiška repeticija prieš atrankos etapo, kuris vyks kovo 30 d.

Didžiuojamės mūsų komandos sėkme ir linkime kantrybės ruošiantis makaronų čempionato atrankos etapams.

 

 

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje IIa gimnazinės klasės mokiniai per ekonomikos ir technologijų pamokas įgyvendina socialinio verslumo projektą ,,SOCIFACTION: socialinis verslas įvairovei ir dalyvavimui“. Vienas iš pagrindinių projekto uždavinių – padidinti socialinio verslo žinomumą, sprendžiant visuomenei reikšmingus ekologinius, socialinės rūpybos, sveikatos priežiūros, švietimo klausimus. Nagrinėdami socialines problemas, tokias kaip senėjimas, aplinkos pritaikymas, skurdas, maisto švaistymas, ir, paanalizavę socialines inovacijas, kūrėme socialinio verslo koncepcijos modelius.

Gimnazijos IIa klasės mokinės Vaida ir Julija apie projektą:

„Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos IIa klasės mokiniai su ekonomikos mokytoja ėmėsi socialinio projekto. Šio projekto metu buvo susisiekta su VŠĮ „Vilties Akimirka“ ir kartu bendradarbiaujant norėta socialinę atskirtį patiriančius ir judėjimo negalią turinčius vaikus aprūpinti žaislais, apklotais, pagalvėmis. Vaikinai drožinėja žaislus iš medienos, o merginos siuva apklotus ir pagalvėles. Per šį projektą siekta, kad judėjimo negalią turintys vaikai, žaisdami mediniais žaislais, lavintų mąstymo įgūdžius ir gebėjimus jais naudotis.“

Džiaugiamės, jog socialinio verslo modelį galime įgyvendinti bendradarbiaujant su technologijų mokytojais (mokiniai produktą gamina per technologijų pamokas). 

(daugiau akimirkų)

 

RENGINYS, SKIRTAS TARPTAUTINEI GIMTOSIOS KALBOS DIENAI

 Skaitymai gimtosiomis kalbomis tapo gražia gimnazijos tradicija. Šiemet gimnazistai skaitė ne tik lietuvių, bet ir vokiečių, rusų, lenkų, azerbaidžaniečių kalbomis.
Gimtųjų kalbų mūsų bendruomenėje kasmet vis daugiau. Mokėdami ir puoselėdami visiems mums svarbią lietuvių kalbą, pabrėžiame visų kalbų vertę ir savitumą. Gimtoji kalba – kiekvienam sava ir kievienam brangiausia. 
Saugodami seną gerą, iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Abiejų Tautų Respublikos perimtą tradiciją saugoti ir gerbti  tautinį savitumą bei puoselėti kultūrų įvairovę, džiaugiamės kiekvienu žmogumi, oriai ir laisvai apsisprendusiu su visais gimnazijos bendruomenės nariais pasidžiaugti ir pasgrožėti jo gimtąja kalba.

(daugiau akimirkų)

NACIONALINIS EKONOMIKOS EGZAMINAS

Kovo 13 d. IIb kl. mokiniai dalyvavo Nacionaliniame ekonomikos egzamine.  Egzamino klausimai apėmė svarbiausias ekonomikos temas: pagrindinius ekonomikos  principus, asmeninius finansus, verslumą, ekonominę politiką, tarptautines rinkas.

(daugiau akimirkų)

KOVO 11

 Gimnazijoje tapo tradicija Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines paminėti sveikinant vieni kitus, dalyvaujant pilietiškumo pamokose, pilietinėse iniciatyvose, konkursuose bei įteikiant mokiniams diplomus ir Padėkos raštus už pasiekimus olimpiadose bei konkursuose.

(daugiau akimirkų)

VILNIAUS MIESTO MOKYKLŲ ŽAIDYNIŲ TINKLINIO VARŽYBOS

Kovo 6-14 d. vyko Vilniaus miesto mokyklų žaidynių vaikinų tinklinio varžybos. Mūsų gimnazijos vaikinų komanda iškovojo IV-ąją vietą. Gimnazijai atstovavo šie mokiniai:  Aurimas Gurskis IIa, Lukas Nevedomskis IIa, Augustas Baronas IIa, Povilas Marijonas Grigas IId, Domantas Baranovskis IId, Danas Klusovskis IId, Erik Riabov IIb, Eldar Šilak IIb, Edvin Ščukin Ie. Komandai vadovavo mokytoja Jolanta Bėtienė.

(daugiau akimirkų)

ŠIMTADIENĮ PALYDINT…

Vienuoliktokai primindami dvyliktokams, kad liko tik šimtas dienų iki gimnazijos baigimo, kvietė juos aktyviai kurti savarankišką ir savitą bendruomenę, aktyviau  formuoti savo kartos veidą.

Dvyliktokai kaip testamentinį  priesaką paliko jauniesiems gimnazistams nepameluotą gyvenimo prasmės rūpestį.

(daugiau foto)

EDUKACINĖ IŠVYKA Į LIETUVOS NACIONALINĮ MUZIEJŲ

Kovo 8 dieną IIe klasės mokiniai lankėsi Lietuvos nacionaliniame muziejuje. Ekskursijos metu buvome supažindinti su XIX amžiaus Lietuvos  istorija, archeologija, ikonografija, žymiais to meto žmonėmis ir kultūros paveldu. Buvo malonu akimis pasižvalgyti į mineralus, paveikslus, karinę atributiką ir ginklus. Matėme ,,Aušros“ ir ,,Varpo“ pirmuosius leidimus. Ekskursija buvo įdomi, visiems rekomenduojame aplankyti Lietuvos nacionalinį muziejų. (Eva Dusevčiūtė, IIe)

(daugiau fotografijų)

ROBOTIADA 2018

Kovo 3 d. Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos mokslo naujovių, technologijų ir inžinerijos entuziastai pasinėrė į „Robotiados 2018“ pramogas. Mokiniai aplankė LITEXPO parodų rūmuose vykstančią šventę, kurioje turėjo unikalią galimybę pabandyti sukurti robotus ir pamatyti naujausias technologijas garsinančios Lietuvą ir įkvepiančios jaunąją kartą kurti inovacijas. Iš renginio mokiniai grįžo kupini įspūdžių.