Rugsėjis – Spalis

KONSTITUCIJOS EGZAMINAS

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prezidentūroje vykusioje ceremonijoje apdovanojo jubiliejinio – dešimtojo – Konstitucijos egzamino nugalėtojus ir pasveikino visus Konstitucijos dienos proga.

Ceremonijoje pagerbti ir apdovanoti 27 egzamino nugalėtojai, iš jų 13 įvairaus amžiaus moksleivių. Šiais metais egzamine dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius, kuris viršijo 32 tūkstančius. Lietuvos piliečiai varžėsi grupėse pagal savo amžių ir teisinį išsilavinimą. Mūsų gimnazijos antrokas Edvardas Morkūnas (mokytoja Kristina Vilkelienė) tapo vienu iš jubiliejinio Konstitucijos egzamino nugalėtojų.

Šalies vadovė padėkojo konkurso organizatoriams, o egzamino nugalėtojams palinkėjo, kad įteiktas Konstitucijos egzempliorius namuose netaptų vien prisiminimu, bet būtų toliau skaitomas ir studijuojamas.

Renginio akimirkos.

Konstitucijos egzaminas kuria patriotišką ir pilietišką Lietuvą

img_0671 img_0677

Daugiau akimirkų galerijoje.

PROFADIENIS

Sėkmingai išsprendę atrankinį testą Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos IIId kl. mokiniai – Evaldas Jankauskas, Stasius Gladkis ir IIc kl. mokiniai – Ieva Paukštytė ir Vincentas Jatkauskas buvo pakviesti 2016 m. spalio 27 d. dalyvauti nacionalinės moksleivių verslumo dienos „PROFADIENIS JUNIOR“ finale. Renginio programą sudarė 5 verslo iššūkiai – užduotys, perteikiančios verslo logiką. Mokiniai nagrinėjo kiekvienos įmonės valdymui būtinus procesus – finansų, pardavimų, marketingo, lyderystės ir inovacijų. Šių metų renginio užduotys buvo parengtos Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Mykolo Romerio universiteto ekspertų. Išskirtinai parengtos patyriminės situacijos buvo orientuotos į realių problemų/klausimų sprendimą ne teorijų nagrinėjimą.

pagrindine-1 pagrindine-2

Daugiau akimirkų galerijoje.

SUSITIKIMAS

Spalio 21 dieną mūsų mokykloje jau ne pirmą kartą viešėjo Pijus Virketis, gimnazijos alumnas, Harvardo universiteto absolventas, šiuo metu dirbantis Investiciniame fonde  Londone ir valdantis besivystančių rinkų portfelį. Gimnazistams jis skaitė paskaitą ekonomikos klausimais, išryškindamas Graikijos krizės ypatumus, lygindamas daugelio Europos Sąjungos  šalių rinkas. Apskritai patardamas ne tik mokantis, bet ir ieškant tiesos lyginti, sverti argumentus, atsirinkti. Kviesdamas lavintis, užsibrėžti ambicingesnius akademinius tikslus.Paskaitos tema: ,, Amžina krizė: kodėl Europa neišsikapsto?” Susitikimą surengė mokytoja Dainora Eigminienė

img_90991

VOKIEČIŲ KALBOS DIENA

Spalio 20 d. visoje Lietuvoje vyko vokiečių kabos diena „Ö kaip vokiškai?“ Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės respublikos ambasada, Gėtės institutas, Vokietijos-Baltijos šalių prekybos rūmai, Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos tarnyba (ZFA). Daugiau kaip 200 mokyklų, darželių, bibliotekų, universitetų, verslo įmonių ir kitų institucijų rengė parodas, susitikimus, teatro pasirodymus, akcijas ir šventes, susijusias su vokiečių kalba ir kultūra. Šią dieną visa Lietuva prabilo vokiškai.

Skaityti daugiau…

p1020926 p1020969

Daugiau akimirkų galerijoje.

MOLEKULĖS DIENA

Spalio 24 – 28 dienomis gimnazijoje buvo surengta paroda skirta Molekulės dienai. Molekulės arba molio diena švenčiama spalio 23-ąją nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro. Šiais metais moksleiviai kartu su chemijos mokytoja Irma Čerškiene aiškinosi žmogaus kūno sudėtį bei pateikė pagrindinių žmogaus kūno bei maisto medžiagų molekulių aprašymus.

pagrindine 20161108_121555 20161108_121609

PARODA “FIZIKOS MOKSLO IŠRADIMAI“

Spalio 24 -28 dienomis šv. Kristoforo gimnazijoje vyko 1 c ir 2 b kl. mokinių darbų paroda “Fizikos mokslo išradimai”. Mokinai susipažino su mokslo atradimais, eksperimentais, sužinojo ir stebėjo kaip veikia įvairūs fizikos dėsniai ir ką jie reiškia žmogaus gyvenime.

20161027_110343 20161027_110437

(Fizikos mokytoja metodininkė Daiva Keršienė)

Duagiau akimirkų galerijoje.

PAMOKA VRUBLEVSKIŲ BIBLIOTEKOJE

Spalio 20-ąją dieną III e klasė kartu su mokytoja M. Jakštiene aplankė Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteką, kurią įkūrė žymus Vilniaus advokatas, bibliofilas Tadas Stanislovas Vrublevskis. Mūsų ekskursija po biblioteką prasidėjo nuo netikėto senovinio lifto, kuriuo ankstesniais laikais į pokylių salę buvo gabenamas maistas. Vienas iš įdomiausių dalykų buvo laikraščių archyvų kambarys su siaurais tarpais, skirtais žmogui praeiti. Turėjome galimybę pamatyti per literatūros pamokas skaitytas ir analizuotas Renesanso laikų knygas: J. Radvano poemą „Radviliada“ bei M.K.R. Našlaitėlio veikalą „Kelionė į Jeruzalę“. XVI a. poema „Radviliada“, esanti Vrublevskių bibliotekoje, vienintelis rekonstruotas knygos egzempliorius Lietuvoje. Poema įrišta į odinį viršelį, turi odines virveles – tai jai suteikia renesansinės dvasios. Be abejo, Vrublevskių  biblioteka žavi ir savo architektūra: platūs laiptai, ryškios mozaikos ant langų, neaprėpiama erdvė kuria didingos atmosferos įspūdį. Ši įstaiga paliko visiems įsimintiną įspūdį.

Marija Pivorūnaitė III e kl.

iulei w9nav

Daugiau akimirkų galerijoje.

Nuotraukų autorius – III e kl. mok. Justas Šaltys

EKSKURSIJA Į ANYKŠČIUS

Šių metų vėsią, bet saulėtą spalio 18 – tą dieną visos pirmosios šv. Kristoforo gimnazijos klasės vyko į Anykščius. Ten aplankėme didįjį Puntuko akmenį, kuris mus sužavėjo savo dydžiu, Lajų taką, apsvaiginusį aukščiu. Sudomino ir Liudiškių piliakalnis bei jo legendos, ir Arklio muziejus, kuriame išgirdome praeities istorijas. Nepamiršome ir lietuvių literatūros klasikų, rašytojų A. Baranausko ir A. Vienuolio memorialinių muziejų. Čia mums labiausiai patiko senovinė klėtelė, saugoma stiklinio paviljono . Joje A. Baranauskas parašė žymiąją lyrinę poemą ,, Anykščių šilelis ”. Nepamiršome ir Siauruko muziejaus, kur sužinojome daug įdomaus ir apie garvežius, ir apie Lietuvą.

Bet vis dėlto smagiausių įspūdžių paliko pasivažinėjimas Kalitos kalne įrengtomis linksmosiomis vasaros rogėmis. Kai kurie mokiniai prašvilpė net kelis ratus, nebijodami žvarboko rudens vėjo.

Taigi ši kelionė mums labai patiko, buvo išties labai smagi, naudinga ir pamokanti. (I e klasės mokinė Valerija Jekabson)

SVEIKINAME

Edvardas Morkūnas (2b lasės mokinys) tapo jubiliejinio dešimtojo Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino 2016 nugalėtoju (mokytoja K. Vilkelienė)

Edukacinė programa Vinco Mykolaičio – Putino memorialiniame bute- muziejuje

Spalio 13 dieną IV klasių mokiniai, lydimi mokytojų Martynos Jakštienės ir Jolantos Smirnovos, vyko į Vinco Mykolaičio – Putino muziejų. Trumpai buvome supažindinti su poeto biografija. Taip pat apžiūrėjome jo butą, kuriame anksčiau gyveno ir  B. Sruoga.  Sužavėjo tai, kad poetai, nors ir nebuvo artimi draugai, tačiau jautė pagarbą bei noriai pagelbėdavo vienas kitam. Putinas buvo vienintelis žmogus, bandęs padėti B. Sruogai, šiam patekus į koncentracijos stovyklą Štuthofe. Sužinojome, jog Putinas buvo didis estetas, tai matoma iš įvairių detalių: puošnus kostiumas apsilankymams įvairiuose renginiuose bei itin saugomi baldai ir knygos. Matėme ir retą „Altorių šešėly“ versiją, išleistą Brailio raštu. Taip pat erdvėse galima įžvelgti ir sąsajų romanu,, Altorių šešėly“- tiek prie įėjimo, tiek ir ant stalo gulėjo katpėdėlių puokštės.

14697266_1229474920406873_2052837978_o 14647385_1229474870406878_217655368_o

Apsilankymas Putino muziejuje atskleidė, jog šis poetas buvo daugialypis ir išsilavinęs žmogus, pasaulį matęs kitaip.

IVc klasės mokinė Geistautė Lukoševičiūtė

Daugiau akimirkų galerijoje.

Su Mokytojo diena!

101_2271 101_2242

Nusišypsok laimingai…

Jūsų mokiniai

Dainelė mano paprasta,
Dainuot ją reik viena nata.
Nusišypsok laimingai….
Juk rūpesčių tik padaugės,
Jei tau rūpės, jei tau skaudės.
Nusišypsok laimingai…
Jei tenka dvejetus rašyt,
Pernakt kontrolinius taisyt
Nusišypsok laimingai…
Jei fizikos kas neišmoks,
Ar per lietuvių valsą šoks.
Nusišypsok laimingai…
Jei tau ištins nuo mūs galva
Ir nepadės juoda kava
Nusišypsok laimingai…
Pažvelk aukštyn kiekvieną ryt
Arba aplink apsidairyk.
Nusišypsok laimingai…
Ne rytoj – dabar
Nusišypsok…

Daugiau akimirkų galerijoje.

Kvietimas

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija šiemet mini 40 metų jubiliejų.

atvirukas_40metu_kristofro_gimnaz_bazn_mishiu_kvietimas

Maloniai kviečiu dalyvauti rugsėjo 30 dieną 12 valandą Bernardinų bažnyčioje aukojamose šv. Mišiose.

Gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė

KONSTITUCIJOS EGZAMINAS

Sveikiname Edvardą Morkūną IIb kl. , (mokytoja Kristina Vilkelienė) patekusį į II etapą.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 10-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą organizuojanti LR teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite – ir partneriais naujienų portalu DELFI, LRT bei remėju „Lietuvos paštu“ visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Egzamine dalyvauja visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją.

Visuotinėje teisinių žinių įvertinimo akcijoje dalyvavo septyni I-II ir vienuolika III-IV klasių mokinių. Konstitucijos žinias II etape galės pasitikrinti surinkę 25 ir daugiau taškų.

  1. Edvardas Morkūnas IIb, 25 taškai
  2. Valentinas Jasinskas Id, 21 taškas
  3. Laima Plėšnytė IVb, 20 taškų
  4. Augustas Vaskinas IVb, 19,5 taško
  5. Vilius Gasparavičius IVb, 19 taškų
  6. Vilius Klimantavičius IIId, 19 taškų.

SUSITIKIMAS

img_1005 img_1004

Rugsėjo 16 -17 dienas šv. Kristoforo gimnazijos Vaikščiotojai praleido su Širvintų rajono Bagaslaviškio pagrindinės mokyklos Šeiniūniečiais. Pagrindinis maršrutas – daugiakonfesinis Vilnius, parodėme ir savąją gimnaziją, kurioje vaišintasi Ievos Kumpaitės, Aistės Ambrazevičiūtės ir Rugilės Leonavičiūtės pagamintais tortais, sausaniais. Lankytasi ir Užupyje, kuriame susitikta su skulptoriumi Mindaugu Šnipu, juvelyre Ilona Kukenyte, tapytoju Dainiumi Laumeniu. Susitikta ir su trejetu dvasininkų: liuteronų evangelikų kunigu Ričardu Dokšu, broliu Rolandu OFM, rabinu Samsonu Izaksonu. Vaikščiotojai tikrai padovanojo širvintiškiams ekskliuzyvinę pažintį su Vilniumi.

SVEIKINAME. Trumposios prozos konkursas.

Nuoširdžiai sveikiname (LEU) trumposios prozos konkurso laureatę Aistę Stankevičiūtę ir jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją M. Jakštienę.

Baigėsi ketvirtasis Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) trumposios prozos konkursas, vykstantis kasmet. Šiemet konkurso koordinatorė, idėjos autorė Aneta Anra 10–12 klasių moksleiviams pasiūlė kurti tema „Ateities memuarai“. Moksleiviai galėjo laisvai interpretuoti temą, žvelgti į savo gyvenimą iš ateities perspektyvos. II vieta skirta Aistei Stankevičiūtei už kūrinį „Epilogas“ ( mokytoja M. Jakštienė).

Šiemet konkurso rengėjai įsteigė … skaityti daugiau.

RUGSĖJO 1-OJI

rugsėjo 1-oji, 2016 101_2178

Šįmet Mokslo ir žinių šventė mūsų mokyklai – ypatinga: jau 40-tą kartą rugsėjo 1-osios rytą šv. Kristoforo gimnazijoje nuskambėjo skambutis. Renginio dalyviai buvo kviečiami bent trumpam sugrįžti į prisiminimus apie prabėgusius metus. Šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenę sveikino gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė ir abiturientai, linkėdami niekada nepamiršti praeities, drąsiai žengti į ateitį ir siekti šviesos.

Eikite, eikite, eikit, žmonės,
Eikit protinga minia.
Šitoj žmogaus ir tiesos kelionėj
Kažkur jūs rasit mane.

Just. Marcinkevičius

Daugiau akimirkų galerijoje.