Lapkritis – Gruodis

Direktorės sveikinimas

svk_svkr_atvirukas_201612

Prasmingų ir svarių darbų!
Drąsių idėjų, lengvos laimės rankos!
Atvirumo viskam, kas nauja!
Šilumos ir jaukumo Jūsų namams,
Ir paties gražiausio Kalėdų stebuklo!

šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga linki Jums
šv. Kristoforo gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė

SVEIKINAME

Sveikiname Lauryną Abraitytę, Miglę Micevičiūtę, Kamilę Čerepenkaitę ir Simoną Aukštulevičiūtę, laimėjusias lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados I-ajame etape. Linkime sėkmės miesto ture!

(Lietuvių k. ir literatūros mokytojai)

PILIETIŠKUMO INICIATYVOS.

PROGRAMA PUSIAUŽIEMIO PAPROČIAI (ŽEMĖS BUDINIMAS, ŽIEMOS VARYMAS, ĮVAIRIŲ GYVIŲ KĖLIMAS)

pagrindine-1 pagrindine-2

Daugiau akimirkų galerjoje.

MOKINIŲ KALĖDINIS SVEIKINIMAS

pagrindine-1 pagrindine-2

JAUKUS KNYGŲ BIČIULIŲ SUSIBŪRIMAS

Ketvirtadienį, gruodžio 22 d., gimnazijos knygų bičiuliai susirinko į jaukų akcijos „Knygų Kalėdos“ baigiamąjį renginį.

pagrindine-1 pagrindine-2

Dovana yra dėmesys, meilė ir rūpestis.

Dažniausiai nuoširdžių Kalėdų turime tiek, kiek sukuriame ir skleidžiame kitiems savo būvimu ir darbais.

Ačiū visiems dovanojusiems bibliotekai knygas bei Kalėdų nuotaiką.

Dovanatas knygas skaitysite Jūs ir Jūsų draugai.

Dovanotų knygų sąrašas

(Bibliotekininkės Miglė ir Margarita)

KALĖDINĖ DOVANA – DĖŽUTĖ MEDUOLIAMS

1a,b,c,d klasių mergaičių kūrybinių darbų paroda

antra pirma

(mokytoja Dalia Čiupailienė).

PARODA KALĖDINĖ DOVANA  –  DĖŽUTĖ “MERGAITĖ”

2 d, e klasių mergaičių kūrybinių darbų paroda

pagrindine-1 pagrindine-2

(mokytoja Dalia Čiupailienė).

PARODA KALĖDINĖ DOVANA  –  EGLUTĖ

2 a, b, c klasių mergaičių kūrybinių darbų paroda

20161220_093932 20161220_093955

(mokytoja Lina Šaulienė).

Žiburio pradinės mokylos sveikinimas

pagrindine-1 pagrindine-2

KNYGŲ KALĖDOS 2016

Download (PDF, Unknown)

KALĖDINIS KREPŠINIO TURNYRAS 3X3

2016 m. gruodžio 13 d. gimnazijoje vyko tradicinis kalėdinis krepšinio turnyras 3×3, kuriame varžėsi III-IV kl. mokinių komandos.

I vietą iškovojo P. Žala IIIb, T. Paldūnas IIIb, R. Rudžinskas IIIc, A. Radžiukynas IIIe. II vietą – D. Petrauskas IVb, S. Petkus IVc, Dž. Maslenikas IVe. III vietą – M. Mackevičius IIIa, D. Žemeckas IIIb, V. Gasparavičius IVb, A. Ostapenko IVc.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus.

sam_1962 sam_1965 sam_1970 sam_1972 sam_1980 sam_1992 sam_1999 sam_2000 sam_2002 sam_2003

(Kūno kultūros mokytojai.)

„KALĖDINIS KREPŠINIO TURNYRAS“

Gruodžio 10 d. Žirmūnų gimnazijoje vyko jau 15 – tus metus Žirmūnų bendruomenės organizuotas renginys „Kalėdinis krepšinio turnyras“, kuriame dalyvavo mūsų gimnazijos komanda ir užėmė III – ąją vietą. Ją sudarė Albertas Apanavičius (Ie kl.), Jokūbas Strazevičius (Ie kl.), Gilmantas Makačinas (Ie kl.), Domantas Laivys (Ic kl.), Tomas Drinkus (Ib kl.), Daniil Pachomov (Ie kl.), Emilija Daškevičiūtė (Ic kl.) ir Samanta Jekabson (IIIe kl.).

Krepšinio turnyro pertraukos metu vyko baudų metimų ir tritaškių metimų konkursai, kuriuose Samanta Jekabson (IIIe kl.) užėmė dvi II – ąsias vietas ir buvo apdovanota asmeniniais prizais.

dsc_0102 dsc_0004

Naudingiausio komandos žaidėjo prizą gavo Gilmantas Makačinas (Ie kl.). Komandai vadovavo kūno kultūros mokytojas A. Bagdonas.

Daugiau akimirkų galerijoje.

SVEIKINAME

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos IIIc kl. mokiniai Giedrius Karanda, Simonas Bikelis ir IIIe kl. mokiniai Jovilė Kiršytė, Augustas Masolas 2016 m. spalio 19 d. – gruodžio 9 d. dalyvavo  projekte „Barclays Technology Innovation Programme 2016“.

Mūsų mokykla  šiais metais pirmą kartą dalyvavo ,,Barclays Tech Innovation Challenge” projekte, kuris truko aštuonias savaites. Per aštuonias savaites turėjome rasti technologinį sprendimą vienai iš pateiktų problemų. Mūsų komanda nusprendė kurti paaugliams skirtą  platformą, kurioje jaunuolis bus supažindintas su galimomis darbo vietomis tokiose įmonėse kaip Barclays. Mes sukūrėme žaidimo demonstracinę versiją, skirtą patikrinti IT žinias.

Po sunkaus, bet įdomaus darbo pasiekėme finišo liniją ir laimėjome konkursą. Laimėjome kaip geriausia komanda, taip pat gavome papildomą  nominaciją už geriausią technologijų panaudojimą. Mes likome patenkinti ir įgijome naujų patirčių, kurios tikrai pravers tolimesniame gyvenime.

20161209_114805 20161209_114821 20161209_120009 20161209_122447 20161209_122452 20161209_122504

(IIIe kl. mokinė Jovilė Kiršytė)

ŠV. KALĖDŲ STEBUKLO BELAUKIANT

VILNIAUS ŠV. KRISTOFORO GIMNAZIJOS KALĖDŲ EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ

Gimnazijoje radosi nauja Kalėdų eglės įžiebimo tradicija.

Meno kuopa linkėjo turiningos tylos ir Advento laikotarpio šviesos.
Gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė pasveikino mokyklos bendruomenę su svarbiausių metų švenčių pradžia, palinkėjo džiugiai sulaukti šv. Kalėdų ir įžiebė gimnazijos Kalėdų eglę.

pagrindine_1 pagrindine_2

Daugiau akimirkų galerijoje 1, galerijoje 2.

ŠV. KALĖDŲ STEBUKLO BELAUKIANT

PUOŠIAME GIMNAZIJOS ERDVES

Ekspozicija ,,Atmintis. Prisiminimai…”

20161213_100610 20161213_124742 20161213_124818 pagrindine%cc%87-1 pagrindine%cc%87-2

(mokytojos Dalia Čiupailienė, Vilma Groblienė)

Sveikiname Edą Kulbekinaitę

Jau įvyko ketvirtus metus skaičiuojantis eko dizaino konkursas “Kita forma”!

Mokyklos mokinių Edos Kulbekinaitės, Laimos Plėšnytės, Aistės Ambrazevičiūtės, Pauliaus Glėbaus (mokytojai Dalia Čiupailienė ir Denis Potapčik) darbai, kurie pagaminti rbus  iš nebereikalingų medžiagų (plastmasės, stiklo, metalo, audinių, nebetinkamų naudoti daiktų,  bei kitų nebereikalingų atliekų),pateko į parodos ekspoziciją „Kita forma mokinys“. Paroda eksponuojama LR Aplinkos ministerijoje (Jakšto g. 4, Vilnius).

Parodos atidarymas ir nugalėtojų paskelbimas vyko 2016 m. gruodžio 6 dieną 15 valandą LR Aplinkos ministerijoje.

Dažnai net nesusimąstome, kiek daug perkame, to, ką galime visai nesunkiai pasidaryti patys iš senų, atrodo, niekam netinkamų medžiagų. Konkurso tikslas – skatinti aplinkosauginį švietimą kaip darnaus vystymosi sudedamąją dalį, perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, įgūdžius visuomenei, formuoti palankų aplinkai gyvenimo būdą ir aplinkosaugos vertybių nuostatas, akcentuojant aplinkosaugines problemas, vartotojiškumo pasekmes ir alternatyvas,  teikiant prioritetą atliekų vengimui, daiktų pakartotiniam naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui – mažinant nereikalingų daiktų kiekį savo buityje.

101_2394 2016gruodis_093 2016gruodis_085 eda_kulbekinaite

ŠIRDIES ŽYGIS

2016 m. gruodžio 2 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje lankėsi tauragiškis, organizacijos „Aktyvi Tauragė“ įkūrėjas, žygeivis ir itin aktyvus visuomenės veikėjas Saulius Bagdonas. Jis mokiniams papasakojo apie šį rudenį vykusį „Širdies žygį“, kuriame jis apėjo visą Lietuvą, daugiau nei 1400 km., siekdamas atkreipti dėmesį į sunkiai sergančius vaikus ir padovanoti Kauno klinikoms funkcines lovas. Šių lovų įsigijimui „Širdies žygio“ metu buvo paaukota beveik 60 tūkst. eurų.

Saulius nuoširdžiai ir atvirai papasakojo apie stipriausius įspūdžius iš kelionės, kad sunkiausia žygyje buvo ne nueiti 1400 km, nors sveikata ir smarkiai pablogėjo, o girdėti šeimų istorijas, kurių vaikai serga onkologinėmis ligomis ir beveik visą vaikystę praleido ligoninėse.

Svečias pastebėjo, kad dauguma iš mūsų dažnai nepastebi tikrųjų vertybių, kad mums trūksta tikro ir nuoširdaus bendravimo, o optimizmo ir gyvenimo džiaugsmo turėtume semtis iš sunkiai sergančių vaikų, vertinti ir mylėti vienas kitą.

Ačiū, Sauliau, kad realiais veiksmais padedi tiems, kuriems to labiausiai reikia ir daliniesi įspūdžiais bei PASTEBĖJIMAIS su jaunimu, kuriam tokių atvirų pokalbių labai trūksta.

20161202_094345

Daugiau akimirkų galerijoje.

(Mokytojas Dalius Miknevičius)

Meno kuopos gimnazistai Marijos ir Jurgio  Šlapelių name-muziejuje, Vilniuje

2016 m. lapkričio 30 d.  VšĮ ,,Gal meno?”,  bendradarbiaudama su Vilniaus šv.Kristoforo gimnazijos Meno kuopa, Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių name- muziejuje, surengė  edukacines kūrybines dirbtuves tema ,,Žmogus ir Tėvynė” pagal Vydūno ir R.Gavelio kūrinius.

Gimnazistai ir studentai aistringai diskutuodami, kas jiems yra Tėvynė, kokias nūdienės Lietuvos problemas skaudžiausiai patys  išgyvena, sutartinai pabrėžė, kad ir  Vydūno, ir Gavelio mąstymai apie Tėvynę jiems vienodai aktualūs, reikalingi ir suprantami.

Buvo kiek netikėta, kad minėtoji tema yra jiems patiems  taip svarbi.

_mg_6790 _mg_6811
_mg_6828
_mg_6872 _mg_6859

(Mokytoja Dainora Eigminienė)

SVEIKINAME

Sveikiname Lauryną Abraitytę (11b kl.) 9-12 kl. respublikiniame konkurse “Lietuvos gamtininkas” laimėjusiai II vietą. Ignui Gyliui (10c kl.) įteiktas padėkos raštas.

(Mokytoja Diana Vasilevskienė)

VILNIAUS ŠV. KRISTOFORO GIMNAZIJOS ALUMNŲ MENO FESTIVALIO ALUMNI 2016 ATGARSIAI

Pirmosios dienos svečiai: režisierius Oskaras Koršunovas, jaunoji režisierė Kamilė Gudmonaitė, dainininkas Domantas Razauskas, grupė Elas ir Sparkis su Ieva Toleikyte, aktoriai Laurynas Jurgelis, Danas Kamarauskas, mokytoja Violeta Tapinienė, kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė- Jančorienė – visi puikūs pašnekovai, talentingi, įdomūs žmonės. Jie kalbėjosi, girdėjo ir gerbė kitą, nesimaivė, nesipuikavo, žodžiu, mums su jais buvo gera šįvakar būti kartu.
Vaikai apstulbę ir mažumėlę nustėrę nuo įspūdžių gausos. Jie štai ką šiandien rašė apie svečius: ,, Pokalbiuose neliko įtampos, kuri galėtų priversti užsidaryti, slėptis, o atvirkščiai, tai buvo taip atvira, jog veikė visus. Labai svari ir sodri patirtis ne tik dvasine prasme, bet ir elementaria buitine,- tokie susitikimai leidžia suprasti ir paprasčiausią žmogiškumo sąvoką… Susikūrė aplinka, kurioje BUVOME visi mes”.
Antroji festivalio diena.
Diskutavome, kiek aktorius gali kvestionuoti režisieriaus pasirinktą meninę formą, ar jis tik atlikėjas, ar ir kūrėjas? Ar tikrai?
,, Jaunam labai svarbu kaupti įspūdžius, atvesiančius į naujas patirtis”, – to linkėjome gimnazistams.
Ir gimnazisto įspūdis: ,,Nors festivalio esmė nepakito, ši diena atrodė kaip nuolatinė bendros grupės improvizacija. Aplinka prisijaukino dalyvius, atsirado net bičiuliškas ryšys. Atrodė, jog viskas gimsta čia ir dabar. Sklido gyva energija, kurią, manau, juto visi dalyviai. Ir dalyvavo visi! Dirbtuvių vadovai ir patys mokiniai meistriškai įtraukė vienas kitą į bendrą, įdomų darbą. Sklido atviras, gyvas jausmas, nešantis šilumą, kuri veikiau atrodė pasirodžiusi iš kažkokių intymių arbatos gėrimo pasisėdėjimų, o ne iš oficialios, suplanuotos programos. Susiformavęs ryšys tarp atlikėjo bei, sėdinčiojo” leido atsiskleisti žiūrovams ir kaip pašnekovams, ir kaip žmonėms. Informacija buvo lengvai pasiekiama ir apdorojama dėl jos paprasto, bet nepaviršutiniško pateikimo. Nuostabu, kai akademiškai naudinga ir profesionali informacija pasiekia klausytoją taip švelniai, tarytum nejučia įsibanguoja ir yra perimama”.
Trečiosios dienos svečiai: mokytoja Laima Abraitytė, jos mokinys poetas ir fotografas Dainius Dirgėla, Dailės akademijos studentės Dominyka Čiplytė ir Vaida Linartaitė, jaunimo numylėtinių grupė ,,Baltasis kiras” su grupės siela, mūsų gimnazijos alumnu Tautvydu Augustinu. Ir gimnazistai Laima Plėšnytė, Jaunius Juodelis, skaitę ir dainavę Marcelijaus Martinaičio poeziją.
Visi kalbėjo apie atmintį, sąžinę ir protą.
Apie atmintį kaip apie žmogaus tapatybės dalį, savasties pagrindą ir apie būtinybę kurti sąmoningą savo santykį su visa kuo: su kitais žmonėmis, su istorija, su knygomis, su laiku… Pabrėžė ir savivokos būtinybę, ir reiklumą sau.
Poezijos rašymo ir poezijos užrašymo vaizdais dirbtuvės Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos alumnų meno festivaliui Alumni 2016 bendradarbiaujant su Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija bei Lietuvos rašytojų sąjunga. Vadovas poetas ir fotografas Dainius Dirgėla.

Daugiau akimirkų 19d. galerijoje, 21d. galerijoje, 22d. galerijoje, 23d. galerijoje

logotipas

KVIEČIAME GIMNAZIJOS BENDRUOMENĘ DALYVAUTI AKCIJOJE „METŲ KNYGOS RINKIMAI 2016“!

Šį rudenį, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“. Akcijos rengėjai vėl kviečia skaitytojus skaityti ir rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas trijose kategorijose: knygos suaugusiesiems, poezijos knygos ir knygos vaikams.
Mūsų gimnazija jau septintus metus iš eilės dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“.
Šiemet kviečiame gimnazijos bendruomenę skaityti ir rinkti Metų knygas poezijos ir knygos suaugusiesiems kategorijose.
Plačiau apie akciją skaitykite …


Organizatoriai

KARIO KELIO PROFESIJOS PRISTATYMAS GIMNAZIJOJE

Kiekvienais metais, lapkričio 23-ąją  yra švenčiama Lietuvos kariuomenės diena, į šventinį renginių šurmulį įsitraukė ir mūsų gimnazija. Lapkričio 25 d. (penktadienį) mokykloje lankėsi Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Vilniaus regioninio skyriaus.

Susirinkę III ir IV klasių gimnazistai gavo informacijos apie karo prievolės atlikimo būdus, kariams keliamus reikalavimus. Taip pat buvo daug kalbėta apie kario tarnybos rutiną: pratybas, maitinimąsi, gyvenimą kareivinėse ir pan.
Tokių susitikimų tikslas, ne tik paminėti Lietuvos kariuomenės dieną, tačiau ir suteikti žinių bei paskatinti gimnazistus ateityje rinktis kario kelią ir pasekti jau mūsų gimnaziją baigusių abiturientų pėdomis.

20161202_100453 20161202_100147 20161202_100225 20161202_100341

(Istorijos mokytojas Mindaugas Nefas)

LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENA

2016 lapkričio 23- 25 dienomis Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje buvo vedamos pilietiškumo ir istorijos pamokos, skirtos Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Pamokas vedė pilietiškumo ir istorijos mokytojai: Mindaugas Nefas ir Dalius Miknevičius.
Ypatinga paskaita vyko lapkričio 25 d. per 4 pamoką aktų salėje. Mokytojas Dalius Miknevičius, priklausantis Krašto apsaugos savanorių pajėgoms (KASP) vedė pamoką apie Lietuvos kariuomenės istoriją ir dalinosi įspūdžiais iš vykusių apmokymų ir pratybų.
Pamokos pabaigoje jaunieji šauliai: Justina Butkutė, Mažena Suduiko (IIc) ir Donatas Baltrušaitis, Tautvydas Petrauskas (IIe) pristatė Lietuvos šaulių sąjungos veiklą ir paragino gimnazistus prisijungti prie jaunųjų šaulių.
Mokiniai įdėmiai klausė paskaitos ir aktyviai kėlė klausimus apie Lietuvos kariuomenę ir šaulių sąjungos veiklą. Džiaugiamės įvykusiu renginiu ir mokytojų bei mokinių piletiškumu.

20161125_110836 20161125_110914

Daugiau akimirkų galerijoje.

(Istorijos mokytojas Dalius Miknevičius)

img_0648 img_1049

Renginio programa

KALBANČIOS RANKOS

2016 m. lapkričio 29 dieną Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje apsilankė Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų centro gestų kalbos vertėja Ieva Lemešiūtė. Ji vedė paskaitą apie gestų kalbą, paaiškino,kaip jaučiasi neprigirdintys ir kurtieji žmonės, kaip padaryti taip, kad jie mus suprastų,be to, pristatė gestų kalbos abėcėlę. Gavome  lapus su gestų kalbos abėcėle.Šalia kiekvienos raidės buvo pavaizduotas atitinkamas ženklas. Tuomet visi susirinkusieji pakartojo vertėjos rodomus gestus. Mokiniai greitai išmoko keletą paprastų frazių  tokių, kaip pasisveikinimas, vardo pasiteravimas ir pan. Buvo kviečiami savanoriai atlikti keletos  užduočių. Sužinojome, kaip galime dainuoti, deklamuoti poeziją ir net ploti  gestų kalba. Mokiniams buvo įdomu dalyvauti tokioje paskaitoje, nes dauguma iš jų mažai ką žinojo apie kurčiųjų bendravimo būdą.

(1e klasės mokinys Albertas Apanavičius)

SUSITIKIMAS SU ,, MISIJA-SIBIRAS 2016“ DALYVIU
KAROLIU ŽEMAIČIU

Džiugu, kai buvę mokiniai grįžta namo… Ir ne šiaip užbėga trumpam tarp dienos darbų ir rutinos, o prasmingai ateina, turėdami ką pasakyti. Taip savo apsilankymu nudžiugino gimnazijos pirmokus mūsų alumnas, Tarptautiniu studentų sąjungų koordinatorius Lietuvoje, visuomenės veikėjas ir vienas iš ,,Misija – Sibiras 2016“ organizatorių ir dalyvių Karolis Žemaitis. Karolis įdomiai ir įtaigiai papasakojo jaunuoliams apie tikrą, esamą ir nepatetišką patriotizmą- visuomeniškai aktyvių ir neabejingų jaunuolių žygį į Igarkos kraštą, parodė fotoreportažą ir filmuotą medžiagą. Taip jis paneigė bene gajausią mūsų dienų stereotipą, teigiantį, kad jauni žmonės yra nepilietiški ir nepatriotiški. Pirmokai labai susidomėjo buvusio mokinio įspūdžiais, vėliau pateikė klausimų.
Manau, tai vienas naudingiausių ir įdomiausių šiųmečių susitikimų, skirtų pirmų klasių mokiniams.

img_9265 img_9279 img_9286

(Mokytoja Jolanta Smirnova)

VAIKŠČIOTOJAI IZRAELYJE

Šių metų spalio 26 – lapkričio 6 dienomis Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos Vaikščiotojai lankėsi Izraelyje. Užsibrėžti ambicingi kelionės tikslai: užmegzti ryšius su Holono miesto Atidim gimnazija, susitikti su iš Lietuvos kilusiais izraeliečiais, nufilmuoti interviu iš legendinių big bito grupių “Kertukai”, “Raganiai” narių, festivalio Vilniaus bokštai laureates Raisos Buzrukovos bei žymaus Izraelio skulptoriaus Dovydo Zundelovičiaus, susipažinti su Izraelio istorija bei svarbiausiomis šalies vietomis. Šią išvyką organizuoti padėjo ištikimi Vaikščiotojų bičiuliai izraeliečiai – visuomeninio sambūrio Izraelita žmonės. Ypatingai esame  dėkingi sambūrio lyderiui projekto koordinatoriaui Izraelyje Jokūbui Kacui bei kitiems,  mums rodžiusiems Izraelį, pasakojusiems apie jį: Markui Babotui, Libai Blat, Grigorijui Frydbergui, Natanui Gitkindui, Aleksandrui Vaismanui, Mendei Cahanui,   Rūtai Vin, Simui ir Soniai Jofėms, Tamarai Garonaitei, Soniai Kajauskienei, Andriui Aronui, Mikiui Šafirui bei mus priglaudusiems Israelai Blat, Sergejui ir Liudmilai Korablikovams, projekto “Lietuva Izraelyje” finansiniams rėmėjams Lietuvoje.

Projekto programa įvydyta su kaupu. Per 12 dienų įskaitant ir kelionės laiką vaikščiotojai susitiko su virš trisdešimčia izraeliečių, iš kurių tik ketvertas kilę ne iš Lietuvos, aplankė 45 miestus, miestelius, kibucus, kultūrines ar religines vietoves. Išvykoje dalyvavo septynetas vaikščiotojų ir jų bičiulių, kurių pagrindą sudarė vaikščiotojai studentai.

  • Projektas tęsiamas. Svarstoma galimybė į 2007 m. numatytą Vaikščiojų vasaros ekspediciją istoriniame Klaipėdos krašte pakviesti ir Holono Atidim gimnazijos atstovus.
  • Svarstomos ir kitos galimybės.
  • Beje, naujasis vaikščiotojų draugas, Atidim gimnazijos direktorius Markas Babotas, kilęs iš Kauno. Jis atsargos pulkininkas leitenantas, istorijos ir pilietinio ugdymo mokytojas, aktyviai dalyvauja politinuose debatuose.

pagrindine-1 pagrindine-2

Daugiau akimirkų galerijoje.

Filmukas apie Vaikščiotojų išvyką į Izraelį 2016 spalio 26 – lapkričio 6 dienomis:
(filmavo, montavo – Elzė Reivytytė)

 

Mokytojas Vytautas Toleikis

POETUI MARCELIJUI MARTINAIČIUI 80

Lapkričio 9 d. įvyko renginys, skirtas Marcelijaus Martinaičio 80. Gimnazijoje viešėjo artimas poeto bičiulis kino režisierius Gytis Lukšas. Kalbėdamasis su gimnazistais, jis labai šiltai prisiminė poetą Marcelijų Martinaitį, kartu išgyventas patirtis, poeto katinus, be kurių jis negalėjo kurti, ir jo skutinėtus, draugams dovanotus margučius, poeto juokus ir nepaprastą bendravimo, jungimo draugėn dovaną. Prisiminė Marčių, taip jį visi vadindavo, ir nelengvus sovietinius laikus. Poezija, kinas ne ką mažiau parengė Lietuvą Nepriklausomybei nei Sąjūdis, beje.

Taip pat buvo surengta Marcelijaus Martinaičio retrospektyvinė fotografijų paroda, surengtos prisiminimų knygos ,,Marcelijus” sutiktuvės.

pagrindinesenamiesty martin-ir-tapiniene-ret-w

1. Marcelijus Martinaitis Vilniaus senamiestyje.
2. Literatūros mokytoja Violeta Tapinienė su poetu Marcelijumi Martinaičiu.

Nuoširdžiai dėkojame Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto žmonėms už gimnazijai dovanotas knygas bei Marcelijaus Martinaičio nuotraukas. Renginį organizavo mokytoja Dainora Eigminienė.

Daugiau akimirkų galerijoje.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS ATRASK NAUJĄ EDUKACINĘ ERDVĘ MUZIEJUJE

Lapkričio 7 d. bendradarbiaujant VšĮ ,,Gal meno?”, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos Meno kuopai bei M. K. Čiurlionio namams Vilniuje įvyko pirmosios kūrybinės dirbtuvės, skirtos M. K. Čiurlionio ,,Laiško Sofijai” analizei, tema: ,,Kūryba žmogaus gyvenime”.

Skirtingomis metodikomis paremtoje alternatyvioje edukacinėje veikloje 9-12 kl. moksleiviai įgijo svarbius kūrinio analizės ir interpretacijos pagrindus.

M. K. Čiurlionio asmenybę ir kūrybą pažinti padėjo M. K. Čiurlionio namų direktorius, genialaus menininko provaikaitis prof. Rokas Zubovas, fortepijonu atlikęs ir keletą autoriaus kūrinių.

Ką reiškia kūryba žmogaus gyvenime? – aiškinosi mokytoja ekspertė, kūrybinių dirbtuvių vadovė Dainora Eigminienė.

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos Meno kuopos moksleiviai kartu su savo mokytoja analizavo ir interpretavo M. K. Čiurlionio kūrinį „Laiškai Sofijai“.

Kūrybines teksto skaitymo ir vaidybos dirbtuves moksleiviams vedė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos scenos kalbos dėstytoja ė bei aktorė, režisierė Virginija Kuklytė.

Autentiškoje M. K. Čiurlionio namų aplinkoje visą edukacinį procesą stebėjo Mykolo Biržiškos, Radvilų gimnazijų bei Vilniaus lietuvių namų mokiniai, jų mokytojai.

pagrindine-1 pagrindine-2

Daugiau akimirkų galerijoje.

(Dominykos Čiplytės nuotraukos)