Sausis – Vasaris

Pokalbių ciklas „Ateities atvertiniai”

pokalbiai apie dabartį, ateitį ir pilietiškumą. Kuriama erdvė, kurioje ieškoma atsakymų į klausimus, ką reiškia ir kaip būti sėkmingu ir laimingu šiame beprotišku greičiu besikeičiančiame pasaulyje.

2016 m. vasario 24 d. įvyko penktasis pokalbių ciklo ,, Ateities atvertiniai“ susitikimas su Daniel Lupshitz‘u, vilniečiu, Izraelio armijos kariu, Vilniaus mero R.Šimašiaus visuomeniniu patarėju. Jį kalbino mūsų mokyklos alumnas, Diasporos ekspertų tinklo „Globalios Lietuvos Lyderiai“ steigėjas ir valdybos narys Mykolas Lepeška.

10372538_10205775848497156_6079058874771745548_n 12744109_10205775843417029_8884347068643175206_n

Daugiau akimirkų galerijoje

Renginį organizavo mokytoja Dainora Eigminienė.

Kiekvienas turime savo gimtąją kalbą. Vieši skaitymai.

2016 m. vasario 24 d. įvyko renginys, skirtas tarptautinei gimtosios kalbos dienai ,, Kiekvienas turime savo gimtąją kalbą. Vieši skaitymai.” Dalyvavo 1- 4 klasių mokiniai ir lietuvių kalbos bei literatūros mokytojos. Mokiniai šiemet skaitė lietuvių,ukrainiečių azerbaidžianiečių, lenkų, rusų- savo gimtosiomis kalbomis. Buvo pabrėžta, kad gimtoji kalba labai skiriasi nuo išmoktinių kalbų, nes ji yra ne tik mūsų tapatybės dalis, bet ir autentiškiausias buvimo pasaulyje būdas.Todėl jos išsižadėti tolygu save prarasti.
Taip pat Gabrielė Petrėtytė iš 2 b klasės parengė meninę ekspoziciją I aukšto fojė ,, Mano raštas – tai visiškai individualu”.
Viešuose skaitymuose dalyvavo ir 2016 m.gimnazijos Meninio skaitymo konkurso laimėtojai, ir gimnazijos alumnas Aleksandr Kovzan.

20160224_105617 20160224_102658

Daugiau akimirkų galerijoje

Parengė Dainora Eigiminienė.

Sveikiname

Vasario 6 d. Druskininkuose vyko Lietuvos moksleivių žiemos žaidynės. Kalnų slidinėjimo (slidėmis) rungtyje pirmą vietą 15 metų vaikinų ir vyresnių grupėje laimėjo IVc kl. mokinys Kasparas Gudžius. Toje pačioje rungtyje tarp merginų IVd kl. mokinė Greta Piliponytė užėmė antrąją vietą.

logotipasGIMNAZIJOS SKAITYTOJAI IŠRINKO METŲ KNYGAS 2015

Baigėsi akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ balsavimas. Mūsų gimnazijos skaitytojai išrinko labiausiai patikusias 2015-ųjų Metų knygas.

Suaugusiųjų knygų kategorijoje mokytojai išrinko Valdo Papievio romaną „Odilė arba Oro uostų vienatvė“ („Alma littera“), o moksleiviai daugiausia balsavo už Antano Šileikos romaną „Pirkiniai išsimokėtinai“ (Versus aureus).

Paauglių knygų kategorijoje daugiausia skaitytojų balsų surinko Akvilinos Cicėnaitės romanas „Niujorko respublika“ („Alma littera“), poezijos knygų kategorijoje – Aušros Kaziliūnaitės knyga „Mėnulis yra tabletė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Dėkojame, kad skaitėte, vertinote ir balsavote už labiausiai patikusias 2015-ųjų Metų knygas.

Džiaugiamės, kad galime išskirti ir pasveikinti aktyviausias akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ skaitytojas: 1 c kl. moksleives Ievą Paukštytę, Maženą Suduiko, Justiną Butkutę, Ingridą Kusborskają, Vasarę Gailiūnaitę, mokytojas Jolantą Jusienę, Vidą Ruškytę, pavad. Dalią Čiupailienę, Birutę Šlekienę, Jūratę Jašinskienę ir Eglę Adomaitienę.

Sveikiname Metų knygos rinkimų akcijoje aktyviausiai skaičiusias (pagal skaityklos knygų išdavimo duomenis) bei balsavusias 1c ir 2e klases!

Džiaugiamės, kad ši akcija tapo jau tradiciniu mūsų gimnazijos kultūros įvykiu. Tikimės, kad skaitymo poreikis išliks ir knygos visada džiugins mūsų bendruomenę.

1 2e_kl(1)

Daugiau akimirkų galerijoje

Apie akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ nugalėtojas skaitykite http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?-1669310327

Biologijos-matematikos renginys ,, Fraktalai. Koch snaigė‘‘

Fraktalai matematiniu požiūriu geometrinės formos (objektai), suskirstyti į dalis ir kiekviena dalis yra visumos kopija, kartojama įvairiuose masteliuose.

Toks fraktalas matematikoje yra Koch snaigė. 4 c klasės mokiniai Martynas Pakštas, Ugnius Kerbelis, Gaudentas Parapinavičius ir Saulė Gudelytė renginyje atsakė į tradicinės geometrijos klausimus: koks Koch snaigės sudarymo principas, briaunų skaičius, koks jos perimetras ir plotas?

Pateikė išvadą, kad nors Koch snaigės kreivė begalinė, bet jos plotas yra baigtinis.

Koch snaigė, taip pat daugybė gamtoje pasitaikančių darinių, tokių kaip debesys, žaibai, kalnai, žmogaus kraujagyslių sistema, plaučių sandara – visi minėti objektai yra fraktalai ir turi bendrų savybių. Viena iš jų – visi jie turi tam tikrą mastelio simetriją.

20160225_100013 20160225_095819_001

Fraktalus aptinkamus gamtoje vaizdingai ir išsamiai pristatė 4f klasės mokinė Ugnė Rumšaitė.

Renginį organizavo mokytojos V. Groblienė ir D. Vasilevskienė.

Šimtadienis

Vasario 12 dieną gimnazijoje vyko Šimtadienio šventė, kurią rengė III ir IV klasių mokiniai.

III klasių mokinių parengtoje programoje buvo nagrinėta žmogaus savęs ieškojimo problematika, kuri atkleista remiantis Alisos stebuklų šalyje bei Šerloko Holmso nuotykių motyvais.

IV klasių mokinių etiudas įprasmino amžiną dilemą – kaip suprasti vieniems kitus ir išmokti, anot V. Mačernio, pamaitinti alkstančią sielą. Mokiniai teigė atradę atsakymą į šį klausimą. Tai tėvų ir vaikų, mokinių ir mokytojų darnių santykių bei saviugdos kelias.

Savo sielą, alkaną kaip žvėrį,

Maitinu geriausiais žemės vaisiais:

Mokslu ir menu;tegu ji gėris

Spalvomis ir tonais įkvėptasiais.

V. Mačernis

 

III – IV klasių mokiniai ir jų klasių vadovės

Susitikimas su Rita Miliūnaite

Vasario 17 d. gimnazijoje vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir Tarptautinei gimtųjų kalbų dienai, kurią 4 ir 2 klasių mokiniams vedė kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė Rita Miliūnaitė. Mokslininkė, bendrinės kalbos tyrinėtoja, besidarbuojanti Lietuvių kalbos institute bei Valstybinėje lietuvių kalbos komisijoje, apžvelgė svarbiausius kalbos tikslus ir galimybes, mokinių kalbos ypatybes. Mokiniai turėjo puikią galimybę įsitikinti, jog viena svarbiausių tautinių vertybių yra gimtoji kalba.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos D. Šekštelytė – Kriukienė ir J. Smirnova

“Dvi Vasario 16 – osios: nuo Jono Basanavičiaus iki Jono Žemaičio”

Vasario 17 d. gimnazijoje vyko Vasario 16 – osios minėjimas 3 kl. mokiniams : “Dvi Vasario 16 – osios: nuo Jono Basanavičiaus iki Jono Žemaičio”.

Apie šių dokumentų svarbą ir reikšmę mokiniams pasakojo VU Istorijos fakulteto dėtytojai: dr. Norbertas Černiauskas ir doktorantas Kęstutis Kilinskas.

20160217_113318 20160217_114742

Daugiau akimirkų galerijoje

Renginį organizavo istorijos mokytojai M.Nefas ir B.Šlekienė.

Jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“

Vasario 16 Vilniuje į pirmą kartą Vilniaus savivaldybės, Lituanistų sambūrio, Istorijos mokytojų asociacijos organizuotą šventinę jaunimo eiseną „Lietuvos valstybės keliu“ susirinko per 1000 moksleivių iš visos Lietuvos. Nešini trispalvėmis ir gimnazijų vėliavomis, mušdami būgnus, kartu su mokytojais jie aplankė 16 Lietuvos valstybei itin svarbių objektų – nuo Šventaragio slėnio iki pat Rasų kapinių bei išgirdo Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, Prezidento Valdo Adamkaus ir profesoriaus Vytauto Landsbergio sveikinimus šventės proga.
Mūsų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo eisenoje, o Meno kuopos nariai- Dainora Petrauskaitė, Urtė Bankauskaitė, Jaunius Juodelis, Kipras Mašidlauskas, Laima Plešnytė, Gabija Sadauskaitė, Gabrielė Petrėtytė, Jurgis Vaiginis, Edmundas Bogdanovas, Adomas Silevičius, Artūras Žakutis, Tomas Paldūnas, Emilis Šeputis, Paulius Lakačiauskas, Mantvydas Mazgys, alumnai Matas Čiplys, Aleksandr Kovzan – kartu su garbiaisiais šventės svečiais sveikino eisenos dalyvius dalindamiesi žodžiu iš aukštų istorinių tribūnų,bičiuliškai bendraudami, giedodami Lietuvos valstybės himną Rasų kapinėse ar trimitais ir būgnais vesdami eiseną, papuošdami ją vėliavomis, eglišakių pyne.

Snapchat-7682043800509225283 IMG_20160216_190839

Daugiau akimirkų galerijoje

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dainora Eigminienė

„Dūžtančių formų pasaulyje“

Vasario 5 dieną, penktadienį, mokykloje svečiavosi Kauno Mažojo teatro aktorius Alvydas Brunalas. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniai turėjo unikalią progą giliau susipažinti su Vytauto Mačernio, ne tik egzamininio autoriaus, bet ir bene mėgstamiausio jaunų žmonių poeto, gyvenimu ir kūryba bei pasiklausyti profesionaliai skaitomos poezijos. Renginio pavadinimas „Dūžtančių formų pasaulyje“ taikliai primenė apie vieną svarbiausių Mačernio minčių-reikia mokėti gyventi ir dūžtančiose formose. Iš aktoriaus lūpų sužinojome, jog „dužtančių formų“ buvo gausu ir asmeniniame poeto gyvenime, dar vaikystėje gyvenančiam nemylinčioje šeimoje. Alvydui Brunalui pradėjus chronologiškai skaityti poeziją, buvo nesunku atsekti Mačernio asmenio gyvenimo motyvus, stebėti, kaip brendo jis ir jo pasaulėžiūra. Skaitymas, prasidėjęs poeto vizijomis, senolės istorija, baigtas „Metų“ vasaros sonetu. Renginys leido geriau suprasti patį jauniausią mūsų literatūros klasiką – tokį artimą amžiumi, tokį tolimą sielos branda.

Foto galerija

Greta Piliponytė, 4 d

NACIONALINIS VINCO KUDIRKOS DAILYRAŠČIO KONKURSAS „Rašom!

„Rašom!“ – tai kasmetinis renginys, kurio tikslas yra ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, išrinkti gražiausią ir originaliausią rašyseną turinčius šalies gyventojus.

Nacionalinio konkurso „Rašom!“ komisijos primininkė, Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja akademikė prof. Grasilda Blažienė teigia, kad puoselėti rašymą ranka elektronikos ir klaviatūrų amžiuje yra nepaprastai svarbu. „Manau, kad siekimas rašyti daliai, ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Šių savybių šiandienos gyvenime labai reikia, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto jas vis sunkiau išsiugdyti“, – sako G.Blažienė.

Sveikiname Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos mokinius, kurių dailyraščių tekstai buvo išrinkti siųsti į konkursą „Rašom!“:

Erika Rybakovaitė I a klasė

Agnė Palionytė I a klasė

Ieva Paukštytė I c klasė

Agata Jusevič II e klasė

Eglė Varnaitė III d klasė

Monika Leišytė IV a klasė

Pamokos apie Austriją

Kalba- tai langas į pasaulį, tai šalių, kultūrų ir žmonių pažinimo būdas.

Mūsų mokyklos IIc,d klasių mokiniai kartu su Vytauto Didžiojo gimnazijos antrokais sausio 28d. dalyvavo bendrame projekte „Pamokos apie Austriją“ A.Mickevičiaus bibliotekos austrų- šveicarų skaitykloje.

Gimnazistai, susibūrę į mišrias grupes, atliko įvairias užduotis, susijusias su austrų kultūra, istorija, geografija, ekonomika ir vokiečių kalba, mokėsi dirbti komandoje, bendradarbiauti siekdami bendro tikslo. Mokiniams patiko kartu mokytis kitoje aplinkoje, jie praplėtė žinias apie vokiškai kalbančią šalį, kalbėjo vokiškai, džiaugėsi draugiška ir tolerantiška renginio atmosfera, susipažino su naujais draugais. Įvairios užduotys leido kiekvienam mokiniui pritaikyti turimas žinias ir gebėjimus bei aktyviai dalyvauti. Antrokai pabrėžė, kad „renginys paskatino geriau mokytis ne tik vokiečių kalbos, bet ir kitų dalykų.“

20160128_112652 100_1258

Daugiau akimirkų galerijoje

Renginį organizavo vokiečių k. mokytoja Eglė Adomaitienė ir Vytauto Didžiojo gimnazijos vokiečių k. mokytoja Birutė Dambrauskienė.

Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso laureatai

Laureatai

Dainuojamosios poezijos konkursas

2016 metų sausio 29 dieną 12 valandą Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje įvyks Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso Vilniaus atrankos turas.

Konkurso nuostatai

Dainuojamosios poezijos konkurso paraiška

Sveikiname 48-ojo filologų konkurso Vilniaus miesto laureatus:

Luką Mackevičių, 1c kl. – I vieta ( mokyt. Dainora Eigminienė),
Aistę Šivytę – III vieta ( mokyt. Dalia Mekšėnaitė)
Jie atrinkti atstovauti Vilniaus miestui finaliniame konkurso etape.

Sausio 13-osios aukoms atminti:

Dariaus Gerbutavičiaus taurė 2016

Vilniaus statybininkų rengimo centre (VSRC) lapkričio mėnesį prasidėjo mažojo futbolo turnyras, skirtas Dariui Gerbutavičiui, žuvusiam 1991 m. sausio 13-ąją prie televizijos bokšto, atminti.

Pirmą kartą šiame turnyre dalyvavo mūsų gimnazijos futbolo komanda. Laimėjusi visas pogrupio rungtynes ir pusfinalį ji tik finale (sausio 14 d.) po emocingos, įtemptos kovos nusileido šeimininkų (VSRC) komandai.

Gimnazijai atstovavo šie mokiniai: Arijus Skaržauskas IIIa (gavo prizą, kaip geriausias turnyro vartininkas), Lukas Blažys IVa, Žygimantas Narūnas IVa, Tomas Mincė IIIe, Simonas Staigys IVe, Domantas Mazgys IVf, Vykintas Šeštokas IVe, Darius Jusis IIId.

Komandai vadovavo kūno kultūros mokytojas A. Bagdonas

2016-01-14 14.06.05 2016-01-14 13.56.34

Daugiau akimirkų galerijoje

Laisvės gynėjų diena

Lietuva 25-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Sausio 13-osios rytą Lietuvos žmonės buvo kviečiami dalyvauti pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Gimnazijos bendruomenė taip pat palaikė šią pilietinę iniciatyvą ir sausio 13 d. 8.00 val. mokykloje prie langų uždegė žvakutes.

Šią Laisvės gynėjų dieną, degdami žvakeles, įsisegdami vieningą ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą, prisimename kritusius kovoje už laisvę ir Lietuvai lemtingus įvykius, kurie pakeitė mūsų valstybės likimą.

Vieniems – tai istorijos faktas vadovėlyje, tėvų ir artimųjų pasakojimai apie tamsią ir baisią naktį, vieningą Lietuvos šeimą, turinčią vieną tikslą – atkovoti laisvę ir nepriklausomybę, kitiems – patirtys ir išgyvenimai, nes gyveno laisvės dvasia, viltimi gynė ištikimybę savo kalbai ir tikėjimui.

Visiems – svarbu, nes Tėvynė – juk mes patys. Jaunimas: UŽ LAISVĘ!

20160113_080254_001 20160113_092709

Sausio 13-osios renginiai:

Pilietiškumo pamokos Aktų salėje:

13.05 val. I klasių mokiniams – mokytojas Mindaugas Nefas;

14:00 val. II klasių mokiniams – svečias Vygantas Čaplikas.

Kūrybinės dirbtuvės šv. Kristoforo gimnazijos mokytojams

Mokinių atostogų metu, sausio šeštąją, gimnazijos technologijų kabinete šurmuliavo susikaupę mokytojai- vyko Humanitarinių mokslų ir menų metodinės grupės atviras susirinkimas – kūrybos dirbtuvės ,, Piešiame ženklą arba mano puodelis turi mano tapatybės žymę”. Kūrybos dirbtuves parengė ir gerąja patirtimi dalijosi technologijų mokytoja ekspertė Dalia Čiupailienė. Į smagią veiklą įsitraukė ne tik humanitarai, bet ir kiti dekoravimu susidomėję gimnazijos darbuotojai, tad puikių įspūdžių, patirties, geros nuotaikos ir išskirtinių puodelių turi gausus pedagogų būrys.

20160106_091417 20160106_091510

Daugiau akimirkų galerijoje

Naujos iniciatyvos įkvepia mokytojus ugdymo procese ieškoti įvairesnių veiklos būdų, skatina bendradarbiauti, atsiverti kitokiai patirčiai, dalintis.

2016 metų sausio 5 dieną Humanitarinių mokslų ir menų metodinės grupės iniciatyva surengtas atviras susirinkimas – ekskursija ,, Kitoks Vilnius“.

Ekskursiją parengė ir vedė etikos mokytojas, pagarsėjęs Vaikščiotojų vadovas Vytautas Toleikis.

Atšiaurios žiemos rytinis šaltis suteikė ekskursijai žavesio ir jėgos, nes išbandė žmones.

Keliauti pradėta nuo svarbios vietos Vilniuje, nuo Adomo Mickevičiaus paminklo, kur Atgimimo metais vyko vienas pirmųjų mitingų.

Pasirinkus atskaitos taškus, žiūros kampus, išreiškiama ir savoji pozicija, santykis.

Sutikti žmonės, gyvas ryšys atskleidė autentišką miesto veidą, sušildė, prakalbino vietas ir vaizdus.

Daugiakonfesinis, daugiakalbis, daugiakultūris, daugiatautis yra Vilnius nuo seno, nuo LDK laikų, bet, kaip pabrėžė ortodoksų dvasininkas Vladimiras, išskirtinai tolerantiškas, gražiai suderantis, sugyvenantis tarpusavyje. Tai sena tradicija. Gražu buvo tai iš jo išgirsi.

Unikalų fotoreportažą parengė kūrybingoji bibliotekininkė, taip pat ir šios ekskursijos dalyvė Miglė Mitokė.

1 2

Daugiau akimirkų galerijoje

Video-reportažas

2016 metų sausio 6 dieną Humanitarinių mokslų ir menų metodinės grupės iniciatyva gimnazijoje surengtas dar vienas netradicinis susirinkimas – kūrybos dirbtuvės

,, Piešiame ženklą arba mano puodelis turi mano tapatybės žymę”.

Kūrybos dirbtuves, dalindamasi gerąja savo darbo patirtimi, vedė technologijų mokytoja Dalia Čiupailienė, išugdžiusi ne vieną gabią mokinę.

Buvo pasidžiaugta ir talentingų mokinių laimėjimais, ir pabrėžta tapatybės ugdymo svarba, aptartos technologijų dalyko teikiamos kūrybinio mokinių ugdymo galimybės bei būdai.

Asmens tapatybė vienodėjančiame pasaulyje yra didelė vertybė ir viso ugdymo proceso mokykloje svarbus orientyras.

Asmens tapatybė, beje, yra sukuriama paties žmogaus. Mokytojai įgijo ne tik naujos patirties, bet ir patys pajuto kūrybos džiaugsmą, bendro darbo prasmę.

IMG_8263 IMG_8278

Daugiau akimirkų galerijoje

Kviečiame į XIV tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą

STUDIJOS 20161

2Vasario 4-6 dienomis, LITEXPO, Vilnius

Pilnas renginio aprašymas

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos alumnų meno festivalio Alumni 2015 akimirkos.

Video

Fotogalerija

Fotoreportažą ir filmuotą medžiagą rengė fotografijos mokytojas Giedrius Bagaliūnas.