Rugsėjis – Spalis

Renginys- diskusija ,, Ką reiškia būti kilmingu žmogumi?“, skirta M.K.Oginskio 250 – osioms gimimo metinėms

Spalio 22 dieną pirmokai ir antrokai kartu su gimnazijos alumnais bei savo literatūros mokytoja Dainora Eigminiene parengė muzikinę-poetinę kompoziciją ,, Driekiasi kelias tolumon…“ pagal Oginskio polonezą, taip pat kalbėjosi apie dabartinės visuomenės problemas – masių žmogaus mentalitetą, kilmingojo sampratą ir jos neišsemiamą aktualumą.

Dominyka Čiplytė, gimnazijos alumnė, Dailės akademijos Fotografijos specialybės pirmakursė, parengė įspūdingą meninį renginio fotoreportažą ,, Kelyje į Oginskio jubiliejų“.

3 _DSC0255 copy
daugiau akimirkų

Saulius Šaltenis atsako į Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos moksleivių klausimyną

Saulius Šaltenis (g. 1945 m. gruodžio 24 d. Utenoje) – prozininkas, dramaturgas, publicistas, kino scenaristas, Kovo 11-osios akto signataras. Studijavo Vilniaus universitete. 1992–2000 m. buvo Seimo narys, 1996–1999 m. – Lietuvos kultūros ministras. Vienas savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ įkūrėjų ir pirmasis redaktorius. Įnešė daug gaivių vėjų į lietuvių dramaturgiją ir prozą.

Skaityti daugiau

Kviečiame gimnazijos bendruomenę dalyvauti akcijoje „Metų knygos rinkimai 2015“!

Šį rudenį, kaip ir kasmet, vėl rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“. Jau vienuoliktą kartą skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, paauglių ir vaikų.

Ekspertų komisijos atrinko dvidešimt šiuolaikinių lietuvių autorių knygų, parašytų ir išleistų nuo 2014 m. rugsėjo 1 dienos iki 2015 m. rugpjūčio 31 dienos.

Kviečiame gimnazijos bendruomenę jau šeštus metus iš eilės dalyvauti akcijoje ir rinkti Metų knygas net trijose kategorijose: poezijos, paauglių ir suaugusiųjų.

Plačiau apie akciją skaitykite

logotipas

Vaikų linijos prašymas

Skaityti daugiau

,, Dvarų kultūra Lietuvos istorijoje ir mene‘‘

Spalio 20 gimnazijos Aktų salėje vyko atvira integruota literatūros, istorijos, muzikos ir dailės pamoka 4 d klasės mokiniams ,, Dvarų kultūra Lietuvos istorijoje ir mene‘‘. Moksleiviai išklausė kolegų pranešimų apie dvarų kultūros raidą XVIII-XX a.pr., garsiausias Lietuvos didikų gimines, mėgavosi įvairiais muzikos instrumentais grojamais M.K. Oginskio polonezo garsais, analizavo A.Mickevičiaus, Šatrijos Raganos, V.Mykolaičio- Putino tekstus, apžvelgdami dvarų vaizdavimo tradiciją Lietuvos literatūroje. Pamoka skirta M.K. Oginskio 250-osioms metinėms, tai vienas iš renginių šiai iškiliai asmenybei paminėti.

Molekulės diena

20151028_094219

Spalio 23-ąją nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia Molekulės, arba Molio, dieną. Ši data

pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

I-II klasių gimnazistai kartu su mokytojomis Daiva Keršiene bei Irma Čerškiene suregė parodą.

Dvarų kultūra mene

Ie,d klasės mergaičių gipsinių lėlių paroda ,,Dvarų kultūra mene“.

Mokytoja D.Čiupailienė

001

Susitikimas su Eitvydu Stankevičiumi

lalala

Spalio 16d. įvyko 4-tų klasių mokinių susitikimas su LNK filmų garsintoju Eitvydu Stankevičiumi. Renginį organizavo mokinių Taryba.

Maisto banko” akcija

2015 metų spalio 16-17 dienomis vyko jubiliejinė, 20-oji „Maisto banko“ akcija. Jos metu įvairiuose prekybos centruose savanoriavo 72 mūsų mokyklos gimnazistai. Šios akcijos metu mokiniai susibičiuliavo su kitais savanoriais, padėjo skurstantiems, tobulino socialinius įgūdžius, bendravo tarpusavyje bei turiningai ir prasmingai praleido laiką.

“Maisto banko” dalyviai

Pokalbių ciklo ,, Ateities atvertiniai” antrasis susitikimas

2015 m.spalio 14 d. įvyko Pokalbių ciklo ,, Ateities atvertiniai” antrasis susitikimas, skirtas dešimtokams. Viešnia ir pašnekovė – mokyklos alumnė, pirmojo Lietuvoje Žaislų muziejaus įkūrėja Indrė Jovaišaitė – Blaževičienė.

Ją kalbina taip pat mūsų mokyklos alumnas, Diasporos ekspertų tinklo „Globalios Lietuvos Lyderiai“ steigėjas ir valdybos narys Mykolas Lepeška. Renginį organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dainora Eigminienė
IMG_2496 IMG_2492

Socialinė paskaita „Nebūk naivus kelyje“

Spalio 13d. 14 val. Aktų salėje III klasių mokiniams vyko socialinė paskaita „Nebūk naivus kelyje“.

Paskaitoje buvo kalbama apie tai , kaip elgtis papuolus į keblią situaciją, kai tave vežantis vairuotojas nukrypsta nuo kelio maršruto, pradeda keistai elgtis.

Projekto tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į pavojus, kurie tyko kelyje, kai keliaujama pakeleivingu automobiliu arba vežėją susirasdami internetiniuose puslapiuose. Nors šitaip keliauti yra perpus pigiau nei maršrutiniu ar viešuoju transportu ir toks keliavimo būdas labai paplitęs tarp studentų, tačiau kiekvienam gali pasikartoti pernai tragiškai nužudytos studentės Justinos Šikšniūtės likimas.

„Nebūk naivus kelyje“ – socialinis projektas, kurį inicijavo klaipėdietis Mindaugas Jonušas, kuris ir pristatė savo vystoma projektą.

Konstitucijos egzamino II etapas

II egzamino etapas mokyklose vyko spalio 13 d., 9 val.

Komisija vertino egzamino dalyvių testinių užduočių su pasirenkamais variantais atsakymus (nuo 1 iki 19 klausimo). Pastaba: mokyklos vertinimo komisija neturėjo vertinti 20 klausimo atsakymo.

Į 15 ir daugiau klausimų teisingai atsakiusių ketvirtų klasių mokinių darbus – Karolio Martinkėno , Emilijos Dūdaitės , Gintarės Karosaitės , Ugnės Rumšaitės ir antros klasės mokinio Tomo Šivio , komisija išsiuntė skenuotus.

Dalyvių užduotis toliau vertins centralizuota vertinimo komisija, kuri išrinks Konstitucijos egzamino nugalėtojus. Nugalėtojai bus informuoti apie egzamino rezultatus ir apdovanojimų ceremoniją asmeniškai.

Linkime sėkmės !

Sveikiname gimnazijos etikos mokytoją Vytautą Toleikį

fto
Vietos savivaldos dienos proga Rotušėje pagerbti 2015 metais labiausiai nusipelnę savivaldos žmonės. Atminimo ženklus „Už nuopelnus Vilniaus savivaldai“ įteikė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Šiais metais apdovanoti 8 Vilniaus savivaldai nusipelnę darbuotojai. Atminimo ženklas kartu su vardiniu diplomu buvo įteiktas ir Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos etikos mokytojui Vytautui Toleikiui.

Skaityti daugiau:

http://www.vilnius.lt/lit/_placiau/16672/17129857

„Radviliada“

Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje spalio dvyliktą dieną vyko Ramunės Rakauskaitės dokumentinio filmo „Radviliada“ , skirto trečių klasių mokiniams, peržiūra. Renginys dedikuotas kunigaikščio Mikalojaus Radvilos Juodojo 500-osioms gimimo metinėms. Dokumentinio filmo peržiūrą mūsų mokykloje organizavusios lietuvių kalbos mokytojos Jolanta Smirnova ir Martyna Jakštienė renginio pradžioje išsakė savo įžvalgas. Labiausiai įsiminė mokytojos Jolantos Smirnovos mintis, jog kiekviena karinga tauta turi savo herojinį epą, tačiau iš mūsų sovietinės okupacijos metais jis buvo atimtas. Dabar Jono Radvano „Radviliada“ vėl priklauso mums ir yra nacionalinis simbolis. Renginio metu moksleiviams buvo išdalintos užduotys, kurios padėjo dar geriau suprasti ir įsigilinti į Ramunės Rakauskaitės režisuotą „Radviliadą“. Po peržiūros mokiniai recenzavo filmą ir išsakė savo įžvalgas. Gimnazistai liko sužavėti filmu, nes jis buvo skirtas jaunai auditorijai, įdomiai ir novatoriškai pristatė Radvilų giminę ir jos nuopelnus Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei. Tokie renginiai mokiniams padeda suprasti meto Lietuvos istoriją, asmenybes ir įvykius.

3c klasės mokinai Paulius Borkys ir Rūta Gabrusėnaitė

Susitikimas su Ateitininkais

Spalio 1d. pirmų klasių mokiniams buvo pristatyta Ateitininkų veikla.

Ateitininkų federacija (toliau – AF) yra seniausia tebegyvuojanti lietuviška jaunimo organizacija. Įkurta 1910 m. Antrojo Pasaulinio karo metais pagrindinė organizacijos dalis buvo perkelta į JAV, o 1989 m. atkūrė savo oficialię veiklą Lietuvoje. AF misija – ugdyti inteligentišką jaunimą, taip pat saugoti lietuviškas tradicijas ir krikščioniškąsias moralines vertybes.

Geografijos pamoka

Rugsėjo 30d. III-IV klasių mokiniams (mokytoja S.Černiauskaitė) lektorė Aušrinė Marija trumpai papasakojo apie imperinės Kinijos istoriją, Kinijos situaciją šiandien ir su kokiais sunkumais susiduria vakariečiai nuvažiavę į Kiniją.
Kinijos istorija – ilga ir sudėtinga, bet be jos nelabai galime šnekėti apie šiandieninius kinų įpročius. Jau pirmosios dinastijos – Qin (221 pr. Kr.) – metu buvo suvienodintas raštas. Pastarasis kito labai nedaug, tad tai rodo seną kinų rašytinę istoriją. Kiniški hieroglifai žymi sąvokas ir tai lemia kinų kalbos paprastumą. Joje nėra daugiskaitos, nereikia asmenuoti ar linksniuoti. Sudėtingiausia kinų kalbos mokymosi dalis, anot Aušrinės Marijos, yra tarimas, nes kinų kalboje yra net keturi tonai – tarimo būdai. Taigi blogai ištarus žodį prasmė gali kardinaliai pasikeisti. Be to, mokiniai buvo daugiau supažindinti ir su Šilko kelio fenomenu, kinų atradimais, architektūra ir kosmologija.

Trumpai aptarus senąją kinų istoriją, lektorė pristatė svarbiausius dvidešimto amžiaus įvykius – kultūrinę revoliuciją, vieno vaiko politiką ir Opiumo karus. Pamokos pabaigoje mokiniai sužinojo kaip kinai vertina baltaodžius, kai kurias kinų kultūros subtilybes (kurios labai greitai pastebimos atvykėlių iš Vakarų), o mergina papasakojo linksmų istorijų iš gyvenimo Kinijoje.
Pamokos eigoje mergina pabrėžė, jog negalime aklai taikyti Vakaruose naudojamų sąvokų. Prieš jas naudojant būtinai reikia įvertinti kinų kultūros savitumą ir subtilumą.
daugiau akimirkų galite peržiūrėti galerijoje

Pokalbių ciklas 1

2015-09-29 įvyko susitikimas su pirmu svečiu – mokyklos alumnu, lobistu, viešųjų reikalų konsultantu Andriumi Romanovskiu. Jį kalbino taip pat mūsų mokyklos alumnas, Diasporos ekspertų tinklo „Globalios Lietuvos Lyderiai“ steigėjas ir valdybos narys Mykolas Lepeška.

(lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Dainora Eigminienė)

DainoraSigutė 001 DainoraSigutė 010
daugiau akimirkų galite peržiūrėti galerijoje

Konstitucijos egzaminas 2015

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija jau devintus metus organizuoja tradicine tapusią visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą 2015. Ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, ir partneriais – DELFI ir LRT, visus šalies piliečius ir gyventojus akcijos metu kviečia pasitikrinti Konstitucijos žinias.

Visuotinėje teisinių žinių įvertinimo akcijoje dalyvo dvidešimtvienas 12 klasių ir visi 10-tų klasių mokiniai. Konstitucijos žinias moksleiviai pasitikrino I etape – rugsėjo 29 d.

II etapas – spalio 14 d., skirtas geriausiai I etape pasirodžiusiems 10,12 klasių moksleiviams. Į antrą etapą pateko egzamino dalyviai surinkę 25 ir daugiau taškų.

Sveikiname:

Tomą Šivį,10c – 26 tšk.

Giedrę Dirgėlaitę, 10a- 25 tšk.

Karolį Martinkėną, 12a – 26 tšk.

Gintarę Karosaitę, 12b – 26 tšk.

Ugnę Rumšaitę, 12f – 26 tšk.

Emiliją Dūdaitę 12b – 25 tšk.

Gretą Zulonaitę 12b – 25 tšk.

Emiliją Ivaščiuk 12 – 25tšk.

Dėkojame organizatoriams – mokytojams Mindaugui Nefui ir Kristinai Vilkelienei

TYRĖJŲ NAKTIS

Kitoks požiūris į genetiką

23 d. viešėjo gimnazijos abiturientas, dabartinis IV kurso VU genetikos programos studentas Laurynas Navakauskas. Paskaitos metu pristatytas kitoks požiūris į genetiką ir visą biopasaulį. Lektorius taip pat pristatė savo kursinį darbą, supažindino su citogenetikų atliekamais darbais. Susitikime buvo diskutuojama apie studijas, moksleivių specializacijos pasirinkimus.

Buvusių mokinių paskaitos apie mediciną VU

24 dieną gimnazijoje lankėsi gimnazijos abiturientai – Andrė Lideikaitė ir Mykolas Butvyla, studijuojantys VU mediciną IV kurse. Paskaitos metu gimnazistams buvo paaiškinta studijų programa, stojimo tvarka, bei praktiniai ir tiriamieji darbai. Lektoriai maloniai atsakė į visus gimnazistams kilusius klausimus.

Susitikimų ciklą 25 dieną užbaigė gimnazijos abiturientai – Vilmantė Vaitekėnaitė ir Vilius Malūnavičius. Gimnazistai išklausė paskaitą „Laboratorinė praktika VU Gamtos ir Medicinos fakultetuose“.

Susitikimus rengė mokytojos D. Vasilevskienė ir I. Čerškienė

Daugiau akimirkų galite peržiūrėti galerijoje

Cheminiai pietūs“

Ketvirtadienio popietę I gimnazijos klasės mokinius chemijos mokytojas, daktaras (Ramūnas Skaudžius) sukvietė pasivaišinti „Cheminiais pietumis“. Aktų salėje buvo atlikti įvairūs cheminiai-fizikiniai demonstraciniai bandymai panaudojant maistines medžiagas: sodą, citrinų rūgštį, cukrų, pieną ir kt. Tiesa, viena medžiaga, kėlusi didžiausią susidomėjimą, – sausas ledas – daugumos buvo matytas gyvai pirmą kartą.

Pirmiausiai buvo paruošta aplinka cheminiams eksperimentams: į karštą vandenį įmestas sausas ledas suformavo rūką. Vėliau aiškintasi, kas yra sausas ledas, kas vyksta jį laikant kambario temperatūroje, kaip galima „prakalbinti“ sausą ledą ir t.t. Pademonstruota, kas nutinka, kai sausas ledas yra įmetamas į vaisvandenius. Tuo pačiu aptarti populiarių vaisvandenių mitai ir moksliškai pagrįstas naudojimas ne pagal paskirtį. Čia ir dabar buvo pasigaminta limonado ir ledų, sauso ledo pagalba pūsti burbulai, paruoštas superšaldantis mišinys, kurio šalčio neatlaikė augalo lapai. Galiausiai greituoju būdu buvo „suvirškintas“ (oksiduotas) guminukas.

Renginiui pasibaigus mokiniai neskubėjo skirstytis. Eilė susidarė ne prie išėjimo durų, o prie norinčių paragauti iš pieno, cukraus pudros ir sauso ledo paruoštų ledų…

Šv. Kristoforo gimnazijos kriminalistai

Rugsėjo 24 d. dvyliktokai, besimokantys chemiją( mokytojas Ramūnas Skaudžius) , buvo sukviesti išbandyti kriminalistų amato. Laimei tą dieną, kaip įprasta gimnazijoje, buvo ramu (neužfiksuotas joks nusikaltimas). Nebuvo reikalo imti pirštų anspaudų ar ieškoti įkalčių, tad nuspręsta pasipraktikuoti išskirti DNR. Renginio pradžioje išsiaiškinta, kuo DNR yra svarbi, kokios jos sudedamosios dalys. Tuomet kiekvienas mokinys savomis rankomis atliko eksperimentą, kurio metu buvo išskirta DNR iš ananaso ir banano.

Daugiau akimirkų galite peržiūrėti galerijoje

Mokslininko Danieliaus Serapino pamoka trečių klasių mokiniams

Rugsėjo 24d. mokslininkas Danielius Serapinas vedė pamoką trečių klasių mokiniams. Paskaitos metu buvo pateikti duomenys kaip genai sąveikauja tarpusavyje bei su išorine aplinka. Epigenetinė (genus reguliuojanti) DNR grandinės raiška gali būti esmine paaiškinant kaip iš pirmosios ląstelės zigotos, susiformuoja tas pačias 46 chromosomas turinčios, tačiau įvairių tipų audinius formuojančios ląstelės. Aplinkos veiksniai keičia genų pasireiškimą tuo pačiu nekeisdami DNR struktūros bei pasižymi plastiškumu reaguojant į išorinius ir vidinius veiksnius. Nauji moksliniai tyrimai parodė, kad šiais veiksniais gali būti ne tik cheminės medžiagos ar maistas, bet ir psichologiniai: pozityvus mąstymas bei optimizmas. Genetiniai bei epigenetiniai tyrimai ir jų supratimas padės stiprinti jaunimo ir visos visuomenės sveikatą.
Daugiau akimirkų galite peržiūrėti galerijoje

Holokausto minėjimas

Rugsėjo 23 d. gimazijoje vyko Holokausto minėjimas, kurį rengė II ir IV klasių mokiniai bei mokytojos Kristina Vilkelienė ir Daiva Šekštelytė – Kriukienė. Renginio metu pristatyta istorinė ir kultūrinė žydų Lietuvoje tradicija. Lietuvos rašytojų žydų kūryba buvo įprasminta I. Mero ir M. Kulbako literatūros kūrinių fragmentais ir muzikine kompozicija. IV klasių mokiniai parengė filmuotą medžiagą apie Holokaustą išgyvenusių žydų patirtį ir pateiktis, reprezentuojančias Lietuvos žydų istoriją, jų kultūrinį paveldą.

2015-09-23 018 2015-09-23 011
,,Kai rašau apie žydą, galvoju apie rusą, latvį ar čeką, o kai rašau apie žydą ir lietuvį, galvoju apie žmogų’’ ( I. Meras)
Daugiau akimirkų galite peržiūrėti galerijoje

PROJEKTAS “Jaunas muziejus”

Šių metų rugsėjo 18 d. (penktadienį) Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos III-IV klasių mokinės su mokytoja D.Čiupailiene dalyvavo išskirtiniame renginyje – projekte “Jaunas muziejus”. Mokiniai priėmė iššūkį – dalyvauti orientacinėje ekskursijoje po Nacionalinės dailės galerijos XXa. dailės ekspoziciją. Pažinti meną aktyviai, įdomiai – taip, kaip siūlo “Jauno muziejaus” dalyviai. Dalyvės gavo muziejaus žemėlapius, kuriuose buvo pateiktos užduotys ir nuorodos. Įveikusios šias kliūtis, mokinės susipažino su meno kūriniais. Aiškinosi koks konkretus iššūkis atsiskleidžia kiekviename darbe, koks menininkų požiūris , kas juos jungia. Vėliau jų laukė profesionalių menotyrininkų paskaita bei diskusija. Ši patirtis praskaidrino gimnazisčių kasdienybę bei suteikė dailės bei istorijos žinių.
(Kamilė Blaževičiūtė IIIa kl.)
šv. Kristoforo gimnazijos III-IV klasių mokinės projekte "Jaunas muziejus” šv. Kristoforo gimnazijos III-IV klasių mokinės projekte "Jaunas muziejus”
Daugiau akimirkų galite peržiūrėti galerijoje.

RUGSĖJO 1-OJI

rugsejis

Pasipuošę lapais ąžuolų, draugai,
Švęskit rudeninę šventę…
(V. Mačernis)

Kaip ir kiekvienais metais, Rugsėjo 1-osios rytą šv. Kristoforo gimnazijoje nuskambėjo skambutis, kviesdamas moksleivius į dar vieną užburiančią, įtraukiančią bei daug žadančią kelionę-naujus mokslo metus. Gimnazijos pirmokai-naujieji bendruomenės nariai, jų kolegos-vyresnieji moksleiviai bei mokytojai ir tėvai buvo pasveikinti gimnazijos direktorės Aldonos Grušnienės ir abiturientų, pasitelkusių poeto Vytauto Mačernio lyriką:

„Iš karto netvirtai, parinkdamas žingsnius, einu,
Bet pamažu tvirtėja eisena ir netikrumas baigias,
Ir jau po kojom dunda vieškelis, vedąs ligi didžiųjų aukštumų“ ,

– citavo jie, ragindami siekti augimo, užsibrėžtų tikslų bei svajonių.

Sveikiname su naujaisiais mokslo metais,
linkime susikaupimo, kūrybiškumo ir geriausių rezultatų!

Renginio akimirkas galite peržiūrėti galerijoje.

PAŽYMĖJIMŲ ĮTEIKIMAS

2015 m. rugsėjo 1 d. II klasių mokiniams buvo įteikti Pagrindinio išsilavinimo baigimo pažymėjimai.
Moksleivius sveikino gimnazijos direktorė A. Grušnienė bei klasių vadovės.
Pazym1m Pazym2m Pazym3m Pazym4m Pazym5m Pazym6m Pazym7m