Lapkritis – Gruodis

SVEIKINAME

Mokinių ansamblis lapkričio 20 d. dalyvavo konkurse ,,Leliumoj” ir laimėjo apdovanojimą ,,ŠIUOLAIKIŠKAI INTERPRETUOTOS LIAUDIES DAINOS”. Jie buvo pakviesti dalyvauti Kalėdų – advento koncerte ,,Vidury lauko grūšelė”, kuris vyko Vilniaus miesto rotušėje gruodžio 20 dieną.
Mokytoja J.Jusienė

20151127_134726 20151127_133906

Document-page-001

Akcija „KNYGŲ KALĖDOS“ tęsiasi

Gruodžio 22 d. mūsų gimnazijos „Knygų Kalėdų“ savanoriai pasveikino šv. Kristoforo progimnazijos ir „Žiburio“ pradinės mokyklos moksleivius su artėjančiomis šventėmis, padovanojo knygų mokyklų bibliotekoms ir palinkėjo naujų siekių, įkvėpimo jiems įgyvendinti.

progimnaz_2 progimnaz_3

Daugiau akimirkų galerijoje

Kalėdinis sveikinimas

20151223_102451 20151223_095907

Daugiau akimirkų galerijoje

Kūrybinių darbų paroda

Gruodžio 21 d. gimnazijoje vyko kūrybinių darbų paroda.

Technologujų mokytojos Olivija Belickaitė Petrauskienė, Lina Šaulienė ir Dalia Čiupailienė

20151221_121001 20151221_122809

Verslo pateikčių konkursas anglų kalba „Business Presentations“

2015 m. gruodžio 11 d. mūsų mokykloje įvyko Vilniaus miesto mokyklų 11-12 klasių mokinių verslo pateikčių konkursas anglų kalba „Business Presentations“. Jame dalyvavo net 10 mokyklų komandų. Savo dešimties minučių pristatytymuose moksleiviai pasakojo apie sėkmingus lietuvių įkurtus verslus, tokius kaip „Achema“, „Vinted“, „Naive“, „Kinky knot“ . Renginio metu puikiai atsiskleidė moksleivių sugebėjimas bendrauti su auditorija, sklandžiai dėstyti mintis anglų kalba, rasti inovatyvius ir kūrybingus metodus pristatyti savo pasirinktas įmones. Vadovaudamasi šiais kriterijais kompetetinga komisija, kurios pirmininke buvo mūsų mokyklos anglų kalbos mokytoja ekspertė I. Deikienė, vertino visas moksleivių pateiktis. Galime pasigirti, jog būtent mūsų mokyklai atstovaujanti komanda, kuri jau buvo laimėjusi šį konkursą praėjusiais metais, ir šiemet išsilaikė prizininkų trejete ir užėmė II vietą. Viso renginio metu vyravo draugiška atmosfera, buvo keliamos diskutuojama įvairiomis temomis, kurios užsitęsė ne tik pristatymų metu, bet ir vėliau, vaišinantis arbata bei kava. Apibendrinant galima teigti, jog šis tarpmokyklinis renginys tikrai pavyko, buvo informatyvus todėl tikimės, kad ateinančiais metais mokiniai išliks tokie pat entuziastingi bei motyvuoti, o šis konkursas tik plėsis ir pritrauks vis daugiau gabių moksleivių.

Pagrindinė 1 Pagrindinė 2

Emilija Dūdaitė ir Tomas Banys, 4B

Daugiau akimirkų galerijoje

kalėdinė popietė „Knygų Kalėdos“

ŽIEMOS PASAKA

Henrikas Radauskas

Įspėk, kas kvepia? Neįspėjai.

Lelijos? Liepos? Vėjai? Ne.

Taip kvepia princai ir kirpėjai,

Taip kvepia vakaras sapne.

Šiuo Henriko Radausko eilėraščiu „Žiemos pasaka“ prasidėjo jauki kalėdinė popietė „Knygų Kalėdos“ , kuri gruodžio 10 d. vyko Visų Šventųjų šeimos paramos centre. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos „Knygų Kalėdų“ savanoriai pasidalino šv. Kalėdų laukimo džiaugsmu ir atnešė knygų centro vaikams. Naujas ir perskaitytas knygas vaikams dovanojo gimnazijos bendruomenė.

Skambėjo gimnazistų atliekamos kalėdinės dainos ir muzika. „Knygų Kalėdų“ savanoriai diskutavo su centro vaikais apie skaitymą, knygas, Kalėdas ir dovanojimo džiaugsmą.

Mažieji centro lankytojai nustebino giedodami giesmes, o mūsų moksleiviai noriai pasakojo ir mokė pažinti bei groti atsineštais muzikos instrumentais.

Atsidėkodami Visų Šventųjų šeimos paramos centro vaikai pavaišino kvapnia arbata, padovanojo gimnazijos bendruomenei kalėdinį piešinį ir pačių sukurtą žvakidę, o centro direktorė pakvietė savanoriauti ir būti šviesa kitiems.

Šis susitikimas buvo jaukus ir šiltas, nes dovanodami knygas pasidalinome dėmesiu, gerumu ir šviesia nuotaika.

j v

Daugiau nuotraukų:

https://www.facebook.com/visisventi/posts/1110976452255328

https://picasaweb.google.com/104315860970931510126/KnyguKaledos

„Labai paprastas konkursas 2015“

Sveikiname nugalėtojus Agatą Jusevič ir Matą Mažeiką

20151216_083819

Jau ketvirtus metus iš eilės Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kvietė 1-12 klasių mokinius dalyvauti konkurse „Labai paprastas konkursas“.

Labai paprastas konkursas“ yra vienas iš vaikų saviraiškos, draugystės ir pagarbos kitam žmogui puoselėjimo būdų. Jo tikslas yra stiprinti vaikų psichinę sveikatą, formuoti teisingą vaikų požiūrį į draugystę ir suteikti galimybę kurti bei vystyti kūrybinį potencialą. Organizuojant šį konkursą taip pat siekiama parodyti vaikams, kad visada būtina kurti saugią, jaukią aplinką ir gerus tarpusavio ryšius su aplinkiniais, nes geri norai ir linkėjimai visuomet teigiamai veikia santykius.

Dalyvauti konkurse užsiregistravo net 60 įvairių vaikų ugdymo įstaigų, iš kurių buvo gauta keli tūkstančiai eilėraštukų. Tarp jų buvo ir mūsų gimnazijos 10-11 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Martyna Jakštiene. Dalyvavo 67 mokiniai, kurie kūrė geriausiam (-iai) draugui (-ei) ketureilius, kurie buvo perduoti Vilniaus visuomenės sveikatos biurui. Biuro specialistai išrinko gražiausius, originaliausius ketureilius. Norime pasidžiaugti, kad mūsų mokykla turi du laimėtojus: Agata Jusevič, 10e klasė; Matas Mažeika, 11e klasė. Eilėraščių autoriai apdovanoti diplomu ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais.

Visiems nuoširdžiai dėkojame už dalyvavimą šiame konkurse ir sveikiname nugalėtojus.

Padėka “Kalėdinio krepšinio turnyro” nugalėtojams

20151216_084044

Kalėdinis krepšinio turnyras 3X3

2015 m. gruodžio 16 d. gimnazijoje vyko tradicinis kalėdinis krepšinio turnyras 3×3, kurį organizavo kūno kultūros mokytojai.
I vietą iškovojo K. Martinkėnas IVa, Ž. Narūnas IVa, D Mazgys IVf. II vietą – D. Petkus IVe, M. Špokas IVe, M. Davidonis IVe, V. Šeštokas IVe. III vietą – M. Pakštas IVc, B. Masys IVc, M. Prisevičius IVc, J. Stanevičius IVa.
Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus!

SAM_1942 SAM_1945

Daugiau akimirkų galerijoje

“Kalėdinis krepšinio turnyras”

Gruodžio 12d. Žirmūnų gimnazijoje vyko Žirmūnų bendruomenės organizuotas renginys “Kalėdinis krepšinio turnyras”, kuriame dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda. Ją sudarė pirmų klasių berniukai ir viena antros klasės gimnazistė (tokie buvo organizatorių reikalavimai). Laimėję visas rungtynes, nugalėtojų taure ir pirmos vietos medaliais buvo apdovanoti šie gimnazistai: Rokas Stankevičius Id, Aistis Maskaliūnas Ia, Ignas Baranauskas Ib, Matas Mockevičius Ib, Mindaugas Kezys Ie, Matas BudėnasId, Samanta Jekabson IIe, Mantas Jurgeliūnas Id, Vakaris Lekas Ia, Kasparas Marozas Ib, Jonas Juozaponis Ib, Ainius Dubaka Ia.

IMG_6238 IMG_6231

Komandos vadovas kūno kultūros mokytojas A. Bagdonas

Paskaita „Baudžiamoji, administracinė atsakomybė ir pirotechnika“

Gruodžio 9-10 dienomis gimnazijoje lankėsi Vilniaus pirmojo policijos komisariato Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų specialistės Zita Kelpšienė, Mingailė Kraučelytė, Sigita Baublienė. Pareigūnės I ir II klasių mokiniams skaitė paskaitą „Baudžiamoji, administracinė atsakomybė ir pirotechnika“.

Protų mūšis „AIDS: geriau žinoti“

Gruodžio 1 dieną mokykloje įvyko Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro inicijuotas Protų mūšis „AIDS: geriau žinoti“, kuris buvo skirtas paminėti Pasaulinę AIDS dieną.

Šios dienos simbolis – raudonas kaspinėlis – solidarumo su AIDS sergančiais bei ŽIV paveiktais žmonėmis ženklas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras pakvietė visas bendruomenes 2015 m. gruodžio 1 d. prisijungti prie iniciatyvos. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenė noriai priėmė šį kvietimą ir dalyvavo AIDS protų mūšyje, kuriame varžėsi 11 klasių mokiniai. Prieš prasidedant renginiui mokiniai prisisegė savarankiškai padarytus AIDS simbolius – Raudonąjį Kaspiną. Mokiniai atsakinėjo į labai įdomius, painius bei nuotaikingus klausimus. Po įtempto „protų mūšio“, suskaičiavus rezultatus nugalėtojais buvo pripažinti Aukštulevičiūtė Simona, Mikšytė Kamilė, Varnas Nikas, Šležaitė Kotryna, Valiaugaitė Kristina, Žemaitis Adomas, Žilinskas Simas. Dalyviams įteikti ULAC padėkos raštai. Dėkojame visiems dalyvavusiems mokiniams.

Sveikatos specialistė Natalija Dovkša

Biologijos mokytoja Diana Vasilevskienė

IMG_0106 IMG_0117

Daugiau akimirkų galerijoje

Mikalojaus Radvilo Juodojo ir Mikalojaus Radvilo Rudojo 500-tosios gimimo metinės

Mūsų gimnazijos mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis Dainora Eigminiene ir Dalia Mekšėnaite bei kitais vilniečiais miesto Rotušėje gruodžio 2 d. minėjo Vilniaus vaivadų Mikalojaus Radvilo Juodojo ir Mikalojaus Radvilo Rudojo 500-tąsias gimimo metines, pagerbė šių iškilių valstybės kūrėjų atminimą.

Amžininkai Lietuvos kanclerį Radvilą Juodąjį ir didįjį etmoną Radvilą Rudąjį vadino Tėvynės tėvais. Šiandien Tėvynės tėvais juos galime vadinti ir mes: jie dėjo pamatus savarankiškai, atvirai, oriai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Respublikai, teisinei valstybei, politinei tautai. Jie ne tik gynė Lietuvos valstybę nuo Maskvos agresijos, ekspansinių Lenkijos siekių, bet ir ją modernizavo: sustiprino jos ūkines ir kultūrines galias. Radvilų Lietuva XVI amžiuje, pasak kultūros istoriko Vytauto Kavolio, jau gebėjo ne tik mokytis iš pasaulio, bet ir pasaulį mokyti.

Vilniečiams atvirame šventiniame renginyje kalbėjo profesorės Jūratė Kiaupienė ir Dainora Pociūtė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, dainavo Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino.

j

Kartu su Vilniaus meru Remigijum Šimašium 2b klasės gimnazistai- Mantvydas Mazgys, Urtė Bankauskaitė, Artūras Žakutis

Akcija “Knygų kalėdos”

knygu_kaledos_uzrasas

knygu_kaledos_plakatas

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ keliauja po Lietuvą.

„Knygų Kalėdos šiemet kviečia ne tik dovanoti naujų knygų bibliotekoms, bet ir kviečia surengti knygų skaitymus bei aptarimus vienišiems vaikams globos namuose, seneliams.

„Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Kviečiame gimnazijos moksleivius, mokytojus ir tėvelius prisidėti prie prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos ir padovanoti vaikams ir jaunimui naujų knygų, kurios bus perduotos vienišiems vaikams iš globos namų.

Mielai priimsime ne tik naujas, bet ir skaitytas, bet nesuplyšusias, vaikams ir jaunimui įdomias bei vertingas knygas.

Jūsų dovanotos knygos gruodžio 10 d. iškeliaus į globos namus. Jos bus iškilmingai perduotos Visų Šventųjų šeimos paramos centro globotiniams.

Skaitykime, dovanokime, bendraukime!

Vilniaus šv.Kristoforo gimnazijos alumnų meno festivalio Alumni 2015 lapkričio 26 d. renginių anonsai

Visa renginio programa

11.30 val. vieši Andrius Blaževičius ir Marija Kavtaradzė, pripažinti ir perspektyvūs jaunosios kartos režisieriai.

Tikri ir neužteršti veidai.

1

Andrius Blaževičius

Vienu iš talentingiausių jaunosios kartos režisierių vadinamas Andrius Blaževičius naujausiame savo filme „Dešimt priežasčių“ akcentuoja pramogų pasaulio ir technologijų paveiktus žmonių santykius, susvetimėjimą ir pavydą. „Filme yra labai svarbi „69 danguje” daina „Dešimt priežasčių”. Būtent šis popsas yra raktas į mano filmą“, – teigia jaunasis režisierius.

Interviu.Andrius Blaževičius – lfc.lt – Lietuvių filmų centras

Režisierius Andrius Blaževičius: „69 danguje“ daina „Dešimt …

Marija Kavtaradzė

2

Marijos Kavtaradzės talentas unikalus tuo, jog „ji mato, kas vyksta čia ir dabar, sugeba skverbtis gilyn, daryti apibendrinimus. O tai sunkiausiai pasiekiama, nes paprastai reikia atstumo. Marijos vaidybiniai filmai yra puikus, nepaprastai tikslus dokumentas apie mūsų laiką. Kad ir nominuotasis „Man dvim keli“ – jis vaidybinis, bet jį žiūri kaip dokumentinį. Be to, režisieriui neužtenka vien talento, būtinas ir charakteris. Marijai viskas duota“.

http://kultura.lrytas.lt/kinas/bendraamziu-gyvenima-rodanti-kureja-gali-gauti-gerves-kiausini.htm?p=1

http://lzinios.lt/lzinios/Zmones/sesems-rupi-jauno-zmogaus-istorijos/188523

,, Meno avilio“ projektų vadovė kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė- Jančorienė

3

http://kinfo.lt/sidabrinei-gervei-nominuotas-meno-avilys-neleidzia-uzmirsti-istorijos/

http://www.if.vu.lt/dokumentai/Mokslas/disertacijos/L.Kaminskaite-Jancoriene-Disertacija.pdf

http://kultura.lrytas.lt/meno-pulsas/knyga-apie-rezisieriu-a-grikeviciu-tarsi-dar-vienas-filmas.htm

http://www.menoavilys.org/lt/887289/naujienos_tekstai/pokalbis-su-kino-istorike-lina-kaminskaite-jancoriene

13.15 val. viešės dvi legendinės, ilgametės mūsų gimnazijos mokytojos lituanistės, festivalio garbės viešnios – Laima Abraitytė ir Violeta Tapinienė.

Sutiksime ir L.Abraitytės knygą Pradžios.

Laima Abraitytė

4

Jokių bet kaip dirbant negali būti,- sako Laima Abraitytė. Neleiskite sau dirbti bet kaip.

Kieta. Teisinga. Mokinių gerbiama.

Violeta Tapinienė

Gebanti gyvenimą paversti švente, teatru. Nenuspėjama. Turi širdį.

5

Su poetu Marcelijumi Martinaičiu.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-09-11-violeta-tapiniene-atsako-i-vilniaus-sv-kristoforo-gimnazijos-mokiniu-klausimyna/1

14.30 val. Brigitos Bublytės , aktorės, dainininkės, kompozitorės, meno doktorantės, koncertas Tango istorijos.

6

Keli biografijos štrichai

Gimusi ir augusi Vilniuje. Mokėsi B.Dvariono muzikos mokykloje gitaros ir vokalo specialybių. 2005 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūrą. Yra įgijusi vokalo ir aktorinio meistriškumo specialybes. Vaidino režisierių Jono Vaitkaus, Valentino Masalskio, Eimunto Nekrošiaus, Igno Jonyno ir kitų spektakliuose. Nusifilmavo Jono Vaitkaus režisuotame filme “Vienui vieni”, jame vaidino partizano Juozo Lukšos-Daumanto žmoną Nijolę. Iš ryškiausių vaidmenų – Džuljeta ir Solveiga miuzikluose “Meilė ir mirtis Veronoje” bei “Peras Giuntas”. Yra ansamblio “4 Tango” vokalistė. Aktorė neseniai Lietuvos nacionalinio dramos teatro mažojoje scenoje įvykusioje premjeroje “Uždaras vakaras” ne tik atlieka vieną iš pagrindinių vaidmenų, bet ir sukūrė muziką.

http://www.15min.lt/zmones/naujiena/gyvenimo-skonis/zurnalas-laima/menininke-brigita-bublyte-gyventi-pries-nieka-nesimaiva

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pramogos/zvaigzdes_ir_zmones/brigita_kuri_moka_stoveti_ant_galvos

Vilniaus šv.Kristoforo gimnazijos alumnų meno festivalio Alumni 2015 lapkričio 25 d. renginių anonsai

Visa renginio programa

Lapkričio 25 d. 13 val. Elena Augustinaitė ir Giedrė Nalivaikaitė surengs pokalbį-koncertą.

Elle G – dvi merginos, perdainuojančios gerai ir mažiau gerai žinomas, nuo 3 iki 8 dešimtmečio pasaulio gramofonuose ir patefonuose traškėjusias melodijas bei pamažu kuriančios savas. Elena Augustinaitė – balsas, ukulėlė, gitarėlė, šypsena, Giedrė Nalivaikaitė– balsas, kazoo, metalofonas, akys ir kiti maži instrumentai.

Kalbėsimės apie muzikinę veiklą: kelią, dainų kūrimą, inspiracijų šaltinį. Apie pačią pradžią ir susiklosčiusią sėkmę. Apie filmą Swing stories (parodysime ištrauką arba trailerį) – dokumentinis ARTE kanalo filmas (ARTE- jungtinis prancūzų ir vokiečių kanalas). Traileris https://vimeo.com/106220776 Apie socialinį projektą (nemokami koncertai senelių namuose, vaikų globos namuose, neįgaliesiems, vyrų kalėjime ir t.t.) .

Pagros daug dainų. :)

1
Nuotrauka : (Ugne Henriko)

Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka lapkričio 25 d. 14 val. vaidins poezijos, muzikos, šokio spektaklyje pagal Gintaro Grajausko poeziją Vakaras P.

Ar norit ar nenorit, bet jis ateina, jis ateina nekviestas ir vienas, ateina neklausdamas meilės vardo ir nesėdėdamas po akacija, ateina, kaip vieškeliu senas keleivis, galvelę po vyšnia priglaudęs, pypkelę iš beržo išsidrožęs, žvakelę už draugą uždegęs, poezijos rimais kosėdamas ateina vakaras P.

Artūras Dubaka
S. Mykolaičio vardo premijos laureatas, aktorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas Artūras Dubaka nepriverčia suabejoti savo aktoriniais sugebėjimais: įsijautimas į dainą, muzikalumas, emocinis ryšys su visais ir su kiekvienu – tai jaunasis atlikėjas moka ir daro talentingai. Tiek vienas, tiek ir kartu su bendražyge Dominika Adomaityte ar Jonu Stankevičiumi yra dalyvavęs įvairiuose dainuojamosios poezijos festivaliuose Lietuvoje ir Latvijoje, projekte „Dainos teatras atgimė“, „Purpuriniame vakare“ Anykščiuose.
Balys Ivanauskas – atkaklus, talentingas jaunasis aktorius, sukūręs įsimintinų vaidmenų teatre ( Sapnas irk t.).

Marija Marcelionytė-Paliukė rengia pokalbį apie idėjų paieškas, apie kūrybos procesą, apie…, apie … lapkričio 25 d. 17.15 val.

4

Profesinis kelias :

Nuo 2013 VDA Grafikos katedros vedėja.

2014 suteiktas pedagoginis docento vardas.

Nuo 2007 VDA Grafikos katedros lektorė

Nuo 2001-2008 Leidyklos Šviesa meninė redaktorė, dailininkė, dizainerė

Nuo 1998 leidyklos Šviesa dailininkė-iliustratorė

1996-1998 Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos dailės būrelio vadovė

pilnas veiklos aprašas

Lapkričio 25 d. 16 val. Teklės Kavtaradzės pjesės ,, Keletas pokalbių apie Kristų“ ištraukų skaitymas. Dalyvauja valstybinio Vilniaus mažojo teatro aktorius Daumantas Ciunis ir kiti… ir net mūsų pirmokai gimnazistai…

Pokalbis su dramaturge, aktoriais ir teatrologe apie tikrumo ir tiesos paieškas kūryboje. Dalyvauja dramaturgė Teklė Kavtaradzė, teatrologė Karolina Remeikaitė ir aktoriai.
Teklė Kavtaradzė
3.0
Pjesės autorė Teklė Kavtaradzė teigia, kad šis kūrinys – tai šiandien gyvenančių jaunų žmonių pokalbių fragmentai. „Tik iš dialogų ir monologų sudarytoje pjesėje gilinamasi į jaunų žmonių santykius: į bandymus kurti santykius, ieškoti santykio, išlaikyti santykius, atrasti santykį su kitais ir su savimi, taip pat kaip su „kažkuo” daugiau. Šiandien labai lengva sutrikti ne tik ieškant tikėjimo, bet ir savęs paties, atramų ir vertybių, todėl kyla didelis noras tiesiog „pasiklausyti” atvirų pokalbių, pabūti panašiai sutrikusių ir ieškančių žmonių liudininku. Tarp žinojimo ir nežinojimo, tikėjimo ir netikėjimo, ilgesio ir artumo besiblaškantys personažai yra labai arti mūsų”, – kalba kūrėja.

Skaitykite daugiau:

http://www.moteris.lt/veidai/22-m-rasytoja-stebina-skaitytojus-netiketai-giliu-poziuriu-i-gyvenima.d?id=60842199

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2006-05-11-langas-jauniems-tekle-kavtaradze-paaugle-tapusi-rasytoja/10482

Daumantas Ciunis – puikus, charizmatiškas, temperamentingas aktorius, gan jaunas pradėjęs kurti vaidmenis E.Nekrošiaus, R. Tumino, O. Koršunovo spektakliuose.

3.

Daumantas Ciunis gimė 1984 metais Klaipėdoje. 2004 m. įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir 2008 m. baigė Rimo Tumino vadojaujamą aktorių kursą.

APDOVANOJIMAI:

 • Auksinis scenos kryžius Debiuto/Jaunojo menininko kategorijoje už Myškino vaidmenį režisieriaus E. Nekrošiaus spektaklyje „Idiotas“, 2010

 • Geriausias festivalio „Lietuvos teatrų pavasaris“ aktorius, 2010

 • Geriausio aktoriaus prizas už Semiono Semionovičiaus Podsekalnikovo vaidmenį VVMT spektaklyje N. Erdman “Savižudis”, rež. Gabrielė Tuminaitė, VI-jame D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje, 2015

 • Geriausio aktoriaus apdovanojims už Semiono Semionovičiaus Podsekalnikovo vaidmenį VVMT spektaklyje „Savižudis“, rež. Gabrielė Tuminaitė, IV-ajame profesionalių teatrų festivalyje „Tegyvuoja komedija!“ Alytuje, 2015

VAIDMENYS TEATRE:

 • 2005 Rupūžės sūnus – H. K. Andersen. Coliukė, rež. S. Račkys, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras (VVMT)

 • 2006 Mažojo teatro pasakos. rež. R. Tuminas, VVMT

 • 2006 Endis – R. Schimmelpfennig. Moteris iš praeities, rež. A. Jankevičius, S. Uždavinys, Menų spaustuvė

 • 2006 Studentas – G. Puccini opera Bohema, rež. D. Ibelhauptaitė

 • 2007 Dvasia – W. Shakespeare. Audra, rež. E. Glaser, VVMT

 • 2007 Lepšis – J. Marcinkevičius. Grybų karas, rež. P. Ignatavičius, VVMT

 • 2008 Brinkas, Kurtas – J. Cartwright. Kelias, rež. A. Areima, VVMT

 • 2008 Moišė, Machutas, Šarmetas, Kadiras – R. Gary. Gyvenimas dar prieš akis, rež. E. Mikulionytė, Všį. „Teatras JAJA“

 • 2008 Auksis – M. Walczak. Kelionė į kambario vidų, rež. A. Areima, Menų Spaustuvė

 • 2009 Kunigaikštis Myškinas – F. Dosdojevskij. Idiotas, rež. E. Nekrošius, Meno fortas

 • 2009 Antradienis – A. Slapovskij. Batraištis, arba mylėjau, myliu ir mylėsiu…, rež. K. Glušajev, VVMT

 • 2009 Medvedenka, Jakovas – A. Čechov. Žuvėdra, rež. R. Tuminas, VVMT

 • 2010 Piteris – Prakeiktieji pagal E. O‘Neill „Gedulas tinka Elektrai“, rež. A. Areima, Oskaro Koršunovo teatras

 • 2011 Britų policininkas, Bičas iš Viktorijos parko – M. Ivaškevičius. Išvarymas, rež. O. Koršunovas, LNDT

 • 2011 Džeisonas – D. Lindsay-Abaire. Triušio Landa, rež. V. Malinauskas, VVMT

 • 2012 Kaska – W. Shakespeare. Julijus Cezaris, rež. A. Areima, Oskaro Koršunovo teatras

 • 2013 Jokūbas Kacas – T. Slobodzianek. Mūsų klasė, rež. Y. Ross, LNDT

 • 2014 Dovydžiukas – J. Tumas – Vaižgantas. Dėdės ir dėdienės, rež. G. Tuminaitė, VVMT

 • 2014 Semionas Semionovičius Podsekalnikovas – N. Erdman. Savižudis, rež. G. Tuminaitė, VVMT

 • 2014 Nykštukas Čiaudutis – Septyni nykštukai ieško Snieguolės, rež. E. Jaras, VVMT

 • 2015 – Paulina Pukytė. Bedalis ir labdarys, rež. Gabrielė Tuminaitė, VVMT

Lapkričio 25 d. 18.15 val. Tautvydo Augustino ir grupės Baltasis kiras koncertas.

„Baltasis Kiras” – Lietuvos grupė, grojanti „indie-folkroko” muziką, persmelktą lietuvių liaudies gimtojo sodžiaus ilgesio. Bent jau taip save pristato patys muzikantai.

Gyvenantys Vilniuje ir mylintys rokenrolą, „Baltojo Kiro” nariai pirmiausia yra būrys draugų. Kaip patys sako, muzika gimsta galvojant apie svarbius žmones ar reiškinius. Ji eina išvien su jausmu, kuris veda link savojo lizdo – namų, kuriuose visada gera ir ramu.

5.0

Apie tai kas yra „Baltasis Kiras“, kokia grupės idėja, kodėl toks pavadinimas; apie tai kad savo kūrybą jie orientuoja į paukščius – kalbėjom su Augustinu, kuris yra BK siela. Jis ne tik groja pustuziniu instrumentų, diriguoja rock’n’roliniam „orkestrui“ koncerto metu, bet ir planuoja atidaryti savo tapytų darbų parodą.

5.1

Jis neturi telefono, nes su juo kažkada nutapė paveikslą…

Kas yra Baltasis Kiras?

„Baltasis Kiras“- tai Rock’n’rollo grupė, susiformavusi Vilniuje prie Liudo Giros paminklo, pasivadinusi kaip tašių firma.

Tašių firma?

Taip, nes tokio paukščio kaip „Baltasis Kiras“ nėra. Yra dramblio kaulo kiras, auksasnapis kiras, yra juodagalviai kirai ir kokių tik nori kirų yra, tačiau toks paukštis, kaip Baltasis Kiras neegzistuoja. Ir būtent tos firmos pavadinimą atradom atsitiktinai, kai dar mokyklos laikais nusipirkom jos pagamintą kuprinę Akropolio pramogų sostinėje. Tai beje lietuviška firma, kuri bankrutavo, nes jos buhalterė vogė pinigus.

Kitas klausimas – replika. Skaičiau, kad jūsų tekstuose yra daug daug nesąmonių.

Na, čia turbūt skonio reikalas… Tose “nesąmonėse” slypi daug logikos ir jausmo. Kūrinio eilutė yra ne tik žodis, bet ir energija. Ir nuostabu, kai žmonės pagauna mintį, nes jie irgi tame auga. Mes mėgstam paimt eilučių iš draugų ar žymių atlikėjų kūrybos. Tai reflekcijos, kurios neša kur kas daugiau krūvio nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Bet tu praktiškai žmogus orkestras! Kaip tau viską pavyksta taip suderint?

Na, mane užgrūdino vaikystė. Lankiau Dvariono muzikos mokyklą, eidavau į mokyklą ryte, popiet į muzikos mokyklą, septynias dienas per savaitę. Ir netgi buvo toks laikas, kai dar akademinį piešimą pradėjau lankyti.

Mokėjau labai gerai susiplanuot laiką. Jei darai viską nuosekliai ir struktūruotai, tai įmanoma labai daug spėti. Bet jei tarkim aš kurioj nors vietoj suchaltūrindavau ar kažko nespėdavau padaryti – viskas iškart sugriūdavo. Sugebėjimas išlikti ritme, leidžia nuveikti daugiau.

Lapkričio 25 d. 19.30 val. koncertuos grupė Elas ir Sparkis (Ieva Toleikytė, Vidas Aškinis ir kt.)

Muzika man yra komunikacija ir išraiška. Kad aš noriu bendrauti. Muzika man yra atsvara rašymui, vertimui, kur esi vienas ir „bendrauji“ su savimi.

6
Kartais labai ryškiai pajuntu tokį anoniminį Terorą, spaudimą elgtis, jaustis vienaip ar kitaip, o svarbiausia – žinoti, ką noriu daryti. Šitą Terorą labiausiai nervina, tiesiog siutina, jeigu tavo tapatybė nestabili, jeigu tu ją išgyveni kaip procesą, o ne kažkokią duotybę.
Kažkodėl man atrodo, kad saugumas ir įprotis, inercija yra didžiausi gyvybės priešai. Labai dažnai žmonės, net mano bendraamžiai, nusistebi, kai sakau, kad man netrūksta pinigų. Lietuvoje ypač populiaru kalbėti apie sunkią menininkų padėtį ir panašiai. Man nesunku išgyventi, man sunku pasiekti sąžinės švarumo, sunku tikėti, sunku neprarasti smalsumo.Ką reiškia jūsų grupės pavadinimas „Elas ir Sparkis“?Ilgai sukom galvą, kaip pasivadinti, kol galiausiai Vidas nusprendė ir teisingai padarė. Aš ieškojau kokio nors dvasingo, gražaus pavadinimo, o jis pavadino mus „tikraisiais vardais“. Tėvai mane vadina Sparkiu nuo vaikystės, paskui tą pravardę pasigavo mano draugai. Ilgai jos nekenčiau, nes ji reiškia, kad esu infantili, linksma, draugiška ir kvailoka. O aš norėjau būti kieta! Šiaip jaučiuosi jau šiek tiek subrendusi ir išaugusi Sparkį, nors jis dar dažnai pasirodo. Elas – tai Vidas, bet vėlgi… Kartais sakom, kad mes abu sparkiai, o Elas – tai klausytojai. Svarbiausia, kad nesivadinam „Ieva ir Vidas“. Kai pasakau, kaip vadinasi mūsų grupė, žmonės visaip juokingai reaguoja, kartais atrodo, kad susinervina, gal galvoja, kad iš jų šaiposi. Man atrodo svarbu, kad visame kame būtų toks sveiko nerimtumo lašas, humoras. Labai lengva susireikšminti, „susidvasinti“. Mūsų vardą būtų sunku parduoti. Aš noriu, kad jis neturėtų kainos.

Ieva Toleikytė–ne tik daininkė, bet ir jaunoji rašytoja, kurios prieš šešerius metus pasirodžiusi pirmoji novelių knyga „Garstyčių namas“ buvo pažymėta daug žadančios prozininkės ženklu. Dabar I. Toleikytė rašo romaną, verčia knygas, rašo kino recenzijas, neseniai išleido muzikinį albumą.

6.1
Ieva Toleikytė gimė 1989 m. Vilniuje. Baigė šv. Kristoforo vidurinę mokyklą. Vilniaus universitete baigė skandinavistiką (danų filologiją).

2009 metais Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido apsakymų knygą Garstyčių namas. Už šią knygą apdovanota 2010 metų Kazimiero Barėno literatūros premija.

Skaityk daugiau:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-02-03-ieva-toleikyte-noreti-rasyti-o-ne-parasyti/113404

http://eia.libis.lt:8080/archyvas/viesas/20111030193018/http://www.culture.lt/lmenas/?leid_id=3335&kas=straipsnis&st_id=18292

http://laikas.tv3.lt/lt/info/459/garstyciu-spalvos-proza-ieva-toleikyte/

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-11-28-ieva-toleikyte-jeruzales-dienorasciai-i/91338

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-12-08-ieva-toleikyte-jeruzales-dienorasciai-ii/91923

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-01-07-ieva-toleikyte-apie-mus-pazenklinancias-zymes-atmintyje/93146

6.2

Vidmantas Aškinis – ne tik muzikantas, gitaristas, grojantis ir lūpine armonikėle, dar ir roko grupėje Arklio Galia, bet ir 2014 m. VGTU fundamentinių mokslų fakulteto magistro studijų perspektyviausias absolventas, už savo pažangiausią ir įdomiausią darbą Taikomosios grafinės programos kūrimas archeologiniams tyrimams apdovanotas Švietimo ir mokslo ministerijos bei tarptautinės JAV kompanijos Computer Sciences Corporation

( CSC) bei verslo įmonės CSC Baltic stipendija.

6.3
Vidmantui Aškiniui teikiamas apdovanojimas

 

Festivalio anonsus parengė Dainora Eigminienė

Vilniaus šv.Kristoforo gimnazijos alumnų meno festivalio Alumni 2015 lapkričio 24 d. renginių anonsai

Visa renginio programa

Marija Krupoves – festivalio Alumni 2015 viešnia. 2015 m. lapkričio 24 dieną 14 val. mūsų gimnazijoje ji surengs autorinį koncertą.

1
Marija Krupoves (g.1960 m. kovo 23 d. Vilniuje) – dainų atlikėja, folkloristė, dialogo kultūros puoselėtoja. Filologijos mokslų daktarė. Vilniaus universitete dėstė apie Lietuvos tautinių mažumų muzikinį folklorą ir tautinių mažumų kultūrą Rytų Europoje. Paskelbė mokslinių publikacijų bei knygų lietuvių, lenkų, rusų ir jidiš kalbomis. Išleido šešias autorines kompaktines plokšteles. Koncertavo Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, JAV, Kanadoje, Izraelyje ir kt.Marija Krupoves atsako į Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos moksleivių klausimyną.

2015 m. lapkričio 24 d. 15.15 val. festivalyje Alumni 2015 jauni teatro kūrėjai kalbėsis apie scenos meną, jo paskirtį, vaidmenį gyvenime. Apie tai, kas aktualu jauniems… ir ne tik.

Danas Kamarauskas
2
Povilas Makauskas
2.1
4rd class in theater director. I like to feel the space (city, old town, industrial space), to feel the objects and find out the emotion or intellect interaction in to minds. I like to think about relation between: World history; Today’s social problems; Art history. I like to draw a lot of (stage, space or costumes) sketches. I am interested in experimental theater. Semi-professional (small) experience: light designer, scenographer.
Laurynas Jurgelis
2.2
Didžiulį populiarumą pelnęs OKT / Vilniaus miesto teatro spektaklis „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ su naujais aktoriais grįžta pas žiūrovus Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT). Atnaujintame spektaklyje pagrindinius vaidmenis vietoje Rasos Samuolytės, Giedriaus Savicko ir Gyčio Ivanausko kurs jauni Oskaro Koršunovo studentai – Laurynas Jurgelis, Agnieška Ravdo ir Gelminė Glemžaitė.

Naująjį Romeo vaidina Oskaro Koršunovo studentas iš Lietuvos teatro ir muzikos akademijos Laurynas Jurgelis. Jaunasis aktorius yra sukūręs ir kitų įsimintinų vaidmenų ne tik teatre, bet ir kine. Taip pat buvo atrinktas pasistažuoti pas garsųjį teatro meistrą Suzuki Japonijoje.

Simas Lunevičius, Karolina Remeikaitė, Danas Kamarauskas
2.3
Simas Lunevičius

2011 m. įstojo į Klaipėdos universitetą, Menų fakultetą, aktorinio meistriškumo specialybę (kurso vadovas V. Masalskis).

VAIDMENYS TEATRE:

 • 2015 V. Sorokin “Ledas” rež. P. Ignatavičius, Klaipėdos jaunimo teatras (Vagis);
 • 2015 Spektaklis vaikams “Medėja vaikams” rež. O. Lapina Klaipėdos jaunimo teatras;
 • 2014 M.Nastaravičius “Man netinka tavo kostiumas” rež. V.Masalskis, Klaipėdos jaunimo teatras (Vyras iš Lotynijos);
 • 2014 Anti-opera “Pamoka” Klaipėdos jaunimo teatras (Tarnaitė);
 • 2013 Muzikinis spektaklis “Kopėčios” rež. V. Masalskis Klaipėdos jaunimo teatras;
 • 2013 J. Tertelis Spektaklis “Sudie, idiotai” rež. V. Masalskis Klaipėdos jaunimo teatras (Trojus);
 • 2013 M. Nastaravičius Spektaklis “Kita mokykla” rež. V. Masalskis Klaipėdos jaunimo teatras (Lukas Gusauskas);
 • 2013 Muzikos, ritmo ir šokio spektaklis „Batai” rež. V. Masalskis Klaipėdos jaunimo teatras;
 • 2012 M. Nastaravičius Spektaklis suaugusiems ”Konfliktai” rež. V.Masalskis;
 • 2012 Dainos, judesio ir ritmo spektaklis ”Virtuvė” rež. V. Masalskis;
 • 2012 Ritmo spektaklis “Muzikinis sveikinimas senamiesčiui” rež. V. Masalskis;
 • 2012 Ritmo spektaklis gatvei “Žinia” rež. V. Masalskis;
 • 2012 Ritmo ir dainos spektaklis “Gaidos” rež. V. Masalskis;
Karolina Remeikaitė
2.4

Kartų kartos, besilankančios teatre, dažnai lieka ištikimos teatrui siaurąja – vietos prasme. Teatras ten, kur kilimai, patogios kėdės, primenančios karališkus sostus, ar „skanūs” bufečiukai. Visa kita – antraeiliai dalykai. Tikrai ne. Bent jau taip neturėtų būti. Juk teatre svarbiausia kalba. Aktoriai kviečia žmones dialogo, režisieriai iškelia opias temas – egzistencines ar socialines. Būtent kūryba bandoma išgydyti visuomenę nuo kamuojančių negandų, ligų ar visuotinio skepticizmo, suteikti kiekvienam vilties ar tiesiog sukurti gražią iliuziją apie geresnį rytojų.

2015 m. lapkričio 24 d. 17 val. festivalyje Alumni 2015 Laurynas Katkus kalbėsis apie literatūrą, vertimus, savo kūrybą, jaunimą ir dar apie daug ką.

3
Laurynas Katkus (g.1972 metais Vilniuje) — rašytojas, vertėjas ir kritikas.

Filologijos studijas baigė daktaro disertacija.

Dirbo leidyklos redaktoriumi, dėstytoju ir m-lo darbuotoju keliuose Lietuvos universitetuose ir institutuose.

Išleido tris eilėraščių rinkinius (paskutinis – Už 7 gatvių (Rašytojų sąjungos leidykla, 2009),

esė rinkinį Sklepas (Rašytojų sąjungos leidykla, 2011) ir studiją apie tremtį poezijoje

Tarp Arkadijos ir Inferno (Literatūros ir tautosakos instituto leidykla, 2011).

2012 metais išleido romaną Judantys šešėliai (Tyto Alba).

Katkaus poezijos ir eseistikos knygos pasirodė Vokietijoje, Austrijoje, JAV.

Šiuo metu Katkus yra laisvas rašytojas; verčia, rašo kritiką ir publicistiką, dėsto literatūrą ir kūrybinį rašymą.

2015 m. lapkričio 24 dieną 18.15 festivalyje Alumni 2015 koncertuoja Justė Kraujelytė ir grupė Netikėti svečiai.

4

Grupė Netikėti svečiai – skirtingų sričių studentai, ne profesionalai, tarp kurių yra inžinierių, medikų, elektronikos specialistų, susibūrę pernai žiemą kurti autorinės muzikos. Siekiame atgaivinti funk stiliaus muziką, kūrinių aranžuotėse yra jazz, r&b elementų, o trumpai tariant-kuriam tai, kas kuriasi.

Aranžuotės ir muzika grupės, tekstai ir vokalinės linijos yra Justės Kraujelytės kūrybos.

Taip pat ir dueto Bearkfast For Two solistė Justė Kraujelytė šiųmetinėje “Eurovizijoje” buvo viena iš pritariamųjų Vaido Baumilos ir Monikos Linkytės vokalisčių.

Kvietimas į alumnų festivalį!

image001image002
ALUMNI – tai bendravimas, bendruomeniškumas, įsipareigojantys ryšiai, saviraiška, kūryba ir tobulėjimas, atradimo džiaugsmas, asmeninio, gimnazijos ir Respublikos bendrojo gėrio kūrimas.

2015 m. lapkričio 24–26 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos Meno kuopa ir Vaikščiotojai kviečia į Pirmąjį gimnazijos alumnų meno festivalį ALUMNI 2015.

Festivalio tikslas – pristatyti ryškiausius gimnazijos alumnų meninius darbus. Puoselėti bendruomeninius ryšius, megzti jungtis tarp kartų, kurti tradiciją, kultūriškai ir pilietiškai ugdyti gimnazistus, skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą.

Festivalis vyks Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje ( Kazliškių g. 4, Vilnius).

Pradžia – Lapkričio 24 d.14 val.

Lapkričio 25 d. 13 val.

Lapkričio 26 d. 11.30 val.

Maloniai kviečiame ir mokytojus, ir tėvus, ir alumnus, ir gimnazistus – visus visus bičiulius, draugus.

Festivalio dienomis neformalioje aplinkoje veiks jauki arbatinė.

Festivalio programa pridedama.

Išsamesnė informacija tel. 8 614 37239 arba +370 69943686

el.p dainora.e@gmail.com arba vytautas.barva@gmail.com

el.p rastine@kristoforo.vilnius.lm.lt, tel. 8-5 273 53 50

Renginio programa

Etnografinė savaitė gimnazijoje

LR Seimas 2015-uosius paskelbė Etnografinių regionų metais, įvertinęs, kad viena iš svarbiausių Europos Sąjungos regioninės politikos krypčių yra regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimas bei pabrėžęs Lietuvos etnografinių regionų savitumo puoselėjimo svarbą. Etnografinių regionų metai skatina labiau pasidomėti regionų kultūra, papročiais, istorija ir pan. Taip pat siekiama garsinti ne tik savo krašto savitumą, bet atkreipti dėmesį į kitus – Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos bei Mažosios Lietuvos – regionus.

Tad, atsiliepdama į šią gražią iniciatyvą, gimnazijos bendruomenė visus neabejingus etninei kultūrai lapkričio 16-20 dienomis pakvietė į Etnografinę savaitę, kurios metu vyko įvairi veikla: atviros pamokos, popietės, susitikimai, parodos, VU folkloro koncertas Universiteto Gamtos mokslų fakulteto Aktų salėje.

Taigi ar jaunajai kartai aktuali etnokultūra? Aktuali, jei suaugusieji (tėvai, pedagogai, visuomenės autoritetai) patraukliomis jaunimui formomis parodo ir pasako, jog tai svarbu. Aktuali, jei pačios mokytojos nesigėdi pasipuošti tautiniu kostiumu ar susijuosti delmonu. Aktuali, nes jei norim išlikti, turim išlaikyti savo autentiškumą. Ir tai gali padėti, anot mokinių, dialogo erdvė – mūsų dialogo su praeitimi.

Šiai gražiai misijai – atskleisti renginių ciklas prasidėjo tautodailės paroda. Startuoti parodai pradžią davė 2015 metų Viniaus apskrities konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ II vietą užėmusi 4c klasės mokinė Indrė Pruckutė (mokytoja D. Čiupailienė). Parodoje IIc,d,e klasių mergaičių karpiniai (mokytoja D.Čiupailienė), Ia,b,d klasių mergaičių knygų skirtukai (mokytoja l. Šaulienė), metalo dirbiniai (mokytoja O. Belickaitė-Petrauskienė), gyvybės medis piešiniuose (mokytoja V. Ščerbanienė).

Etnografinė savaitė 003 1

Daugiau akimirkų galerijoje

Lapkričio 16 d. džiugu buvo sulaukti svečių iš LEU – LMTA profesorės, hab. mokslų daktarės, etnomuzikologijos katedros vedėjos, sutartinių puoselėtojos Daivos Vyčinienės ir talkinusių jai studenčių renginyje,, Sutartinės: nuo paukščių balsų imitavimo iki elektroninių vizijų” (mokytoja J. Jusienė). Antrokai išgirdo gyvai atliekamas sutartines, susipažino su jų kilimo istorija ir jų pritaikymu šiuolaikinėje muzikoje.

Sutartinės 015 Sutartinės 001

Daugiau akimirkų galerijoje

Laprikčio 17 d. vyko vienas ryškesnių renginių. Šv. Kristoforo gimnazijos bendruomenė buvo pakviesta į edukacinę pamoką – koncertą „Lietuvių liaudies instrumentai, dainos, šokiai ir tautiniai rūbai“. Renginys vyko VU Gamtos mokslų fakulteto Auloje, kur visus priėmė VU dainų ir šokių ansamblis.

IMG_2932 IMG_2939

Daugiau akimirkų galerijoje

Daugeliui nežinoma, tačiau gimnazijos bendruomenę ir ansamblį sieja daug asmenybių. Dabartinis VU dainų ir šokio ansamblio meno vadovas Eugenijus Čiplys mokėsi tuo metu IX-oje vidurinėje. Vilniaus šv. Kristoforo gimnaziją baigė abu meno vadovo vaikai, dabartinė šokėjų vadovė Indrė Alaburdienė. Ansamblyje yra šokusių gimnazijos mokytojų.

Edukacinės pamokos metu meno vadovas Eugenijus pristatė orkestrantų instrumentus, trumpai apžvelgė jų istorinė raidą. Po įžangos sekė keletas muzikinių kūrinių, kurie leido pajusti kiekvieno instrumento charakterį. Tuomet susirinkusiems žiūrovams choreografas, baletmeisteris Eugenijus Buterlevičius pristatė atliekamas dainas ir šokius. Publika išgirdo „Pempel, pempel“, išvydo pasaulinį apdovanojimą pelniusį šokį „Blezdingėlė“, vyrų šokį „Džigūnas“. Galiausiai koncertas užbaigtas „Šyviu“ ir „Joninių burtais“.

Edukacinės pamokos valanda greitai prabėgo. Buvo smagu ne tik išgirsti ir pamatyti tradicijas išlaikantį profesionaliai atliekamą lietuvių liaudies meną, bet ir išgirsti įdomias, informatyvias, pamokančias istorijas (mokytojas Ramūnas Skaudžius).

Lapkričio 18 d. (trečiadienį) 5 pamokos metu (12 val. 5 min.) mokyklos aktų salėje kartu su svečiais Toma Grašyte, Akvile Rubikiene, Rimantu Junevičiumi, taip pat III b, d, e klasių mokiniais ir lietuvių kalbos mokytoja M. Jakštiene vyko etnografinė pamoka ,,Tautosaka jauno žmogaus gyvenime”, skirta Etnografinių regionų metams paminėti.

Daugiau akimirkų galerijoje

Mokiniai turėjo progą sužinoti daugybę naujų dalykų apie Lietuvos etnografinius regionus – apie jų papročius, tautinius drabužius, kalbėjimo ypatybes bei bendravimo principus. Taip pat buvo svarstoma apie tai, ką reiškia kalbėti tarmiškai, kuo pasižymi lietuvių liaudies dainos ir šokiai, kodėl žmonės dainuoja bei šoka. Buvo įdomu išgirsti, kaip pašnekovės Toma ir Akvilė atsako į klausimus apie folkloro vaidmenį senojo kaimo gyvenime ir mūsų dabartinėje visuomenėje, kokias gyvenimo tiesas skelbia, kokias vertybes diegia lietuvių liaudies tautosaka.

Pirmiausia mokinių dėmesį patraukė pašnekovių tautinė apranga, būdinga Lietuvos Dzūkijos ir Aukštaitijos regionams. Tada svečiai daugumą moksleivių nustebino pirmaisiais ištartais žodžiais, nes vietoj visiems įprastos bendrinės lietuvių kalbos salę užpildė tarmiškas žodis. Pasidalinę savo įspūdžiais ir prisiminimais apie vaikystę, gimtuosius kaimus bei giminės kilmės istorijas, pašnekovai optimistiškai pažvelgė į nūdienos pasaulį teigdami, kad šiandieninis žmogus vis dar gali ir dažnai išlaiko savo tautiškumą, o kalbėjimas savo gimtąja tarme ir tautos papročių išsaugojimas vis dar laikomi didele vertybe.

Pašnekovai, atsakę į klausimus, supažindino moksleivius su gyvu tautos paveldu – lietuvių liaudies šokiais ir dainomis. Į šį procesą buvo įtraukti ir moksleiviai, kurie dainininkams pritarė greitai įsimenančia melodija, o kiek vėliau visi norintys galėjo savo jėgas išbandyti šokdami lietuvių liaudies šokius. Svečiai, savo gyvenimą pašventę lietuvių tautinės savimonės išsaugojimui, padėjo mums įgyti įdomios patirties. Moksleiviai iš renginio išėjo ne tik gavę naujų žinių, bet ir tiesiogiai prisilietę prie lietuvių tautinio ir kultūrinio paveldo. (Mokytoja M. Jakštienė ir IIIb kl. mokinė L. Plėšnytė)

Lapkričio 20 d. savaitę vainikavo IV klasių mokinių susitikimas su svečiu- Rugiaveide- Daiva Steponavičiene. (Mokytoja I. Deikienė).

20151120_140201 20151120_140209

Lapkričio 20 d. minint Etnografinių regionų metus gimnazijos 4-okai turėjo galimybę susitikti su archeologe, lietuvių liaudies dainų atlikėja dr.Daiva Steponavičiene, vadinamą sceniniu vardu Rugiaveidė.

Mokiniai giliau pažino lietuvių tradicijas ir kultūrinį paveldą, suvokė, koks jis yra unikalus. Renginyje dr. D. Steponavičienė įprasmino lietuvių etninę kultūrą, kalbėdama apie lietuvių nacionalinio kostiumo istoriją ir šiuolaikinio žmogaus santykį su šiuo paveldu.

Rugiaveidė – pajūryje auganti žolė, aštri, gali susipjaustyti kojas, atspari, auga smėlyje, net pro akmenis prasikala. Pagalvojau, kad panašiai kaip folkloro atlikėjai, kurie stengiasi išlikti mūsų kultūroje. ( D. Steponavičienė)

Susitikimas su Mariumi Dirgėla

20151119_140147_001 20151119_140208
2015 m. lapkričio 19 d. įvyko susitikimas su Dailės akademijos dėstytoju Mariumi Dirgėla.

(Mokinių taryba)

Konkursas ,,Mokyklų kovos”

“Radistų” paskelbtame konkurse “Mokyklų kovos”, kuris truko beveik mėnesį, dalyvavo net 462 mokyklos iš visos Lietuvos. Konkurso metu „Radistai“ Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius ragino siųsti kuo įdomesnę mokyklos nuotrauką ir rinkti kuo daugiau paspaudimų „patinka“.Džiaugiamės, kad mūsų gimnazistai taip pat pademostravo kūrybiškumą ir dalyvavo konkurse.
(Fotografijos mokytojas Giedrius Bagaliūnas ir Mokinių taryba)

Susitikimas su Gintautu Ciuniu

20151118_145150 20151118_140248
Daugiau akimirkų galerijoje

Susitikimas su Andriumi Tapinu

2015 m. lapkričio 16 d. įvyko susitikimas su buvusiu mūsų gimnazijos mokiniu, žurnalistu, laidų vedėju, rašytoju Andriumi Tapinu.
20151116_111230 20151116_120103
Daugiau akimirkų galerijoje

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 – oji – Tarptautinė tolerancijos diena.Ši diena kasmet minima ir mūsų gimnazijoje. Ją minėdami skatiname mokinius atkreipti dėmesį į skirtingų nuomonių, tautybių žmones – į kitą ir kitokį. Ugdome mokiniuose supratimą, kad visa, kas nepažįstama arba mums nepriimtina, nėra blogai, o tiesiog kitaip.Šių metųTolerancijos dienos simbolis – mozaika. Kiekviena gimnazijos klasė pristatė savo kūrybą -moksleiviai papasakojo, ką kiekvienam asmeniškai arba jų klasei reiškia tolerancija ir kaip jie šią temąpavaizdavo. Kiekvienos klasės mozaikos dalies lapai buvo sujungti į vieną didelį žodį TOLERANCIJA, kuris eksponuojamas mokyklos I – ojo aukšto fojė.
Daugiau akimirkų galerijoje

Krikštynos

Lapričio 6 d. gimnazijoje vyko Pirmokų krikšty nų renginys, kurį rengė 4 klasių mokiniai. Vakaro programoje 4 klasių mokiniai įprasmino Antikos kultūrą, suvaidinę ,,Olimpo dievų teismo’’ etiudą. Pirmokams buvo iš anksto pateiktos užduotys, kurias jie kūrybingai įgyvendino: sukūrė odes dievams, klasės herbus. Pirmokai parengė ir savo klasių pristatymus. 4 klasių mokiniai sukūrė gražią, gyvybingą renginio atmosferą, o pirmų klasių mokiniai džiaugėsi pasijutę gimnazijos bendruomenės dalimi.