Kovas – Balandis

Gamtos mokslų savaitė

Balandžio 18 d., pirmadienį, Gamtos mokslų savaitė prasidėjo I gimnazijos klasių „Blic“ turnyru. Po keturių pamokų gimnazistai rinkosi keturiuose skirtinguose kabinetuose, kur jiems buvo užduota po du atvirus klausimus (biologijos, chemijos, fizikos arba matematikos srities), kurie turėjo daug galimų atsakymų. Turnyras truko vos dvi minutes, tačiau to užteko išsiaiškinti, jog geriausiai gamtos mokslai ir matematika sekasi Ic (I vieta), Ie (II vieta) ir Id (III vieta) klasėms.

20160421_121503 20160421_121447(1)

Balandžio 19 d., antradienį, mokytojų-tėvų komanda susirungė su mokiniais krepšinio aikštelėje. Gamtos mokslų dienoms skirtose bendruomenės krepšinio varžybose netrūko kovos, azarto ir intrigos. Mokiniai varžybas pradėjo labai susikaupę. Mokytojų-tėvų komanda sunkiai spėjo paskui juos. Tai parodė ir rezultatas: po primojo kėlinio mokiniai pirmavo 5 taškais, o po dviejų kėlinių – jau net 18. Jeigu mokiniai sąmoningai nebūtų sumažinę tempo ir atvėrę kelių link savojo krepšio, rungtynių baigtis būtų buvusi labai aiški. Mokytojų-tėvų komanda pasinaudojo mokinių „dovanėle“ – kantriai mažino skirtumą ir netgi persvėrė rezultatą savo naudai. Iki rungtynių pabaigos likus minutei mokinių komanda buvo priekyje dviem taškais. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Algirdas Gaidys, kurio taiklus tritaškis ir du taiklūs baudos metimai iš eilės leido išsiveržti į priekį mokytojų-tėvų komandai, kuri ir laimėjo rungtynes. Pertraukos metu žiūrovams bei varžybų dalyviams pasirodė šv. Kristoforo gimnazijos salsos šokėjų grupė „Vuelta“ (vad. Inga Strakalaitytė), visas varžybas komentavo Martynas Pakštas, tad geros nuotaikos bei emocijų netrūko ir pertraukėlių metu.

Balandžio 20 d., trečiadienį, gamtamokslinę savaitę pratęsė II gimnazijos klasių „Blic“ turnyras. Po keturių pamokų jie turėjo atsakyti į jiems pateiktus klausimus. Geriausiai pasirodė II b, šiek tiek atsiliko II c ir II a klasės.

Šeštos pamokos metu I-ųjų gimnazijos klasių moksleiviai buvo pakviesti į integruotą chemijos – fizikos pamoką „Popieriaus keliu“. Mokytojos Irma Čerškienė ir Daiva Keršienė padedamos gimnazistų Marijos Kailiūnaitės, Gabijos Jusiūtės, Giedriaus Karandos iš 2 c klasės bei Jovilės Kiršytės ir Andriaus Radžiukyno iš 2 e klasės papasakojo apie popieriaus atsiradimo istoriją, supažindino su popieriaus rūšimis, išdėstė gamybos principus bei paaiškino, kuo svarbus popieriaus perdirbimas, kaip jis vyksta bendrovėje „GRIGEO“, kaip tai galima atlikti namų sąlygomis.

Balandžio 21 d., ketvirtadienį, šv. Kristoforo gimnaziją aplankė Vilnius iGEM 2016 komandos nariai – Sofija ir Laurynas. Mokiniams buvo pristatyta nauja tarpdisciplininė gyvybės mokslų sritis – sintetinė biologija. Buvo kalbama apie kasdienes problemas ir iššūkius, su kuriais susiduria mokslininkai. Pristatyti baziniai instrumentai, taikomi šiuolaikiniame moksle (genas, plazmidė, vektorius). Svečiai taip pat papasakojo apie kasmetinį, prestižinį sintetinės biologijos konkursą – iGEM, vykstantį Bostone, JAV. Svečius pakvietė biologijos mokytoja Diana Vasilevskienė.

101_1336 101_1337

Penktos pamokos metu I gimnazijos klasių mokiniai įgyvendino projektą „Periodinė elementų lentelė“. Chemijos mokytoja Irma Čerškienė pristatė knygą „Mendelejevo sapnas“, kurioje aprašoma periodinės elementų lentelės atsiradimo istorija. Tuomet mokiniai Aurimas Turskus ir Kamilė Čerepenkaitė pristatė elementų atradimų metodus bei jų pasiskirstymą pagal atradimo vietą. Pamokos pabaigoje mokiniai įklijavo į periodinę elementų lentelę trūkstamus elementus, taip užpildydami 7 periodą ir atnaujindami chemijos kabineto stendinę informaciją.

20160421_123140 20160421_123242

Dieną baigėme projektu „Žalioji klasė“. Id klasės gimnazistai padedami klasės vadovės Vilmos Groblienės bei biologijos ir chemijos mokytojų pasodino prieskoninių augalų. Muzikos mokytoja Jolanta Jusienė su moksleivių choru bei chemijos mokytojas Ramūnas Skaudžius atlikdamas įdomiuosius bandymus su skystu azotu palinkėjo gero augimo.

20160421_141346_001 20160421_142031

Balandžio 22 d., penktadienį, gimnazijos ketvirtokai ir pirmokai lankėsi Gyvybės mokslų centre, kur jaunesnysis mokslo darbuotojas Paulius Lukas Tamošiūnas pristatė dar dažais kvepiančias naujausias auditorijas ir laboratorijas. Gimnazistai pamatė ir Vilniaus universiteto herbariumą, kur įprasti lankytojai neįleidžiami, nes ten saugojami augalų pavyzdžiai, menantys Vilniaus universiteto įkūrimo laikus. Po trumpos ekskursijos mokiniai atliko tiriamąjį darbą „Kas suvalgė DNR?“ Jiems reikėjo paruošti mikro tūrių mėginius, atlikti elektroforezę, palyginti skirtingų fermentų veikimą. Po tiriamojo darbo mokiniai lankėsi GMC zoologijos muziejuje. Nors planuota ten praleisti tik 20 min., tačiau visi lankytojai nepastebėjo, kaip prabėgo visa valanda. Visus sužavėjo drugeliai, kaspinuočiai, „Rojaus paukščiai“, banginio žandikaulis ir daug kitų eksponatų.

Balandžio 28 d., ketvirtadienį, antrų klasių gimnazistai lydimi chemijos mokytojos Irmos Čerškienės ir biologijos mokytojos Dianos Vasilevskienės apsilankė „Termo Fisher“ bendrovėje. „Thermo Fisher Scientific Baltics“ atstovauja moderniajai biotechnologijai. Jų kuriami produktai naudojami kaip priemonės atliekant pažangius tyrimus: pradedant mokslo darbais ir baigiant inovatyviais medicinos testais. Per ekskursiją susipažinome su naujausiais biotechnologijos pasiekimais, pamatėme mokslinių tyrimų ir gamybos laboratorijas, išgirdome apie biotechnologijų produktų kūrimą.

DSCF6360 DSCF6363

Septintos pamokos metu vyko viktorina. Renginio tema „Fizikos išradimai“. Pasak Alberto Einšteino, „mokslas nebuvo ir niekuomet nebus užbaigta knyga. Kiekvienas svarbus laimėjimas iškelia naujų klausimų, o visokia raida ilgainiui susiduria su naujais, kaskart didesniais sunkumais“. Viktorinoje varžėsi gimnazijos I klasių mokiniai. Šios viktorinos tikslas buvo ne tik patikrinti mokinių žinias, bet ir noras įžiebti troškimą pažinti nuostabius mus supančio pasaulio fizikinius reiškinius.

Atlikdamos pirmą užduotį, t. y. prisistatydamos komandos sakė savo kurtus šūkius, kuriuose atsiskleidė jų meilė šiam gamtos mokslui, demonstravo savo padarytas emblemas. Taip pat gimnazistai vieni kitiems uždavė gudrius klausimus bei atsakė į mokytojo pateiktuosius. Visos viktorinos metu vyko įtempta kova. Visi dalyviai pademonstravo ne tik puikias fizikos žinias, bet ir kūrybiškumą. Laimėjusioms komandoms buvo įteikti diplomai. Viktoriną organizavo fizikos mokytojos Daiva Keršienė ir Vida Ruškytė.

Daugiau akimirkų galerijoje

Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkursas

Balandžio 23 d. mūsų gimnazijoje įvyko tradicinis Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkursas. Džiaugiamės, kad šiemet sulaukta išskirtinai daug talentingų jaunųjų kūrėjų.

Keletas iš geriausių konkurso laureatų gegužės 2 d. yra pakviesti koncertuoti prezidentūroje sveikinant Nacionalinio diktanto laimėtojus.

20160423_155614 20160423_105752

Daugiau akimirkų galerijoje

Sveikiname mūsų gimnazijos vienuoliktokę Laimą Plėšnytę, laimėjusią II laipsnio diplomą ( solisto nominacijoje).

NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ GIMNAZIJOJE

2016_biblioteku_savaite_A4+3_press

16-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidės balandžio 23-iąją UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. Ši diena mums primena apie skaitymo kultūrą ir tradiciją, raštingumą, pažinimo ir atradimų galimybę, pagarbą knygai, kūrėjui, ir yra vienas iš būdų skatinti skaitymą, leidybą bei intelektinės nuosavybės (autorių teisių) apsaugą.

Idėja minėti šią dieną gimė Katalonijoje (Ispanija), kur nuo senų laikų gyvuoja tradicija dovanoti rožę pirkėjui, įsigijusiam knygą.

UNESCO kviečia visus, ypač jaunus žmones, atrasti ar atgaivinti skaitymo malonumą, pagerbti rašytojus, kurie prisidėjo prie žmonijos socialinio ir kultūrinio progreso.

Visą savaitę vyks renginiai Lietuvos bibliotekose, skirti bendruomenių įtraukimui į skaitymo skatinimo, kūrybingumo lavinimo, mokymosi visą gyvenimą, informacinio raštingumo projektus.

Maloniai kviečiame apsilankyti ir dalyvauti gimnazijos bibliotekos Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose ir iniaciatyvose.

paroda skaitykloje paroda bibliotekoje

 1. Kviečiame aplankyti parodas:

  • Bibliotekoje 3 kl. moksleivių linoraižinių paroda „Iliustruoju knygą“, mokytoja V. Ščerbanienė.

  • Skaitykloje „Balandžio 23 – Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena“.

  • Skaitykloje „Senųjų spaudinių pavyzdžiai“.

 2. Balandžio 27 d. išvyka į Mykolo Romerio universiteto biblioteką „Pažink šiuolaikinio bibliotekininko profesiją“, mokytoja E. Adomaitienė.

 3. Kviečiame gimnazijos bendruomenę įsitraukti į iniaciatyvą „Pasiūlyk perskaitytą knygą kitiems“. Knygų mainų lentyną rasite bibliotekoje.

 4. Gimnazijos skaitykla kviečia Jus į informacinio raštingumo pamokėles-konsultacijas:

  • Informacijos šaltiniai ir jų paieška.

  • Literatūros sąrašo rašto darbe sudarymas.

 1. Užsiregistruokite ir tapkite mūsų bibliotekos skaitytoju!

Daugiau akimirkų galerijoje

Technologijos, anglų kalbos ir istorijos olimpiadų prizininkų apdovanojimas.

Balandžio 20 dieną Vilniaus miesto savivaldybėje vyko II turo technologijos, anglų kalbos ir istorijos olimpiadų prizininkų apdovanojimas.

Sveikiname mūsų gimnazijos mokinius.

Junetą Šivickaitę Vilniaus miesto technologijos olimpiadoje užėmus I vietą , Gretą Giedrytę ir Laimą Plėšnytę užėmus II vietas.

Kamilę Mikšytę Vilniaus miesto anglų kalbos olimpiadoje užėmus III vietą.

Gintarę Karosaitę Vilniaus miesto istorijos olimpiadoje užėmus III vietą.

Taip pat sveikiname mokytojas parengusias olimpiadų laimėtojas:

Dalią Čiupailienę, Aureliją Linartienę, Kristiną Vilkelienę

Pagrindinė 101_1327

Daugiau akimirkų galerijoje

Tinklinio turnyras „PAVASARIO TAURĖ 2016‘‘

Balandžio 14 d. gimnazijoje vyko tinklinio turnyras „Pavasario taurė 2016‘‘, kuriame varžėsi I-III kl. mokinių komandos.

Po atkaklių ir įtemptų kovų I-ąją vietą bei pagrindinę taurę iškovojo Justina Butkutė, Ic; Darija Mačiulytė, Ic; Armandas Deveikis, IIe; Šarūnas Šveistys, IIe; Paulius Sadauskas, Ib.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus.

SAM_1960 SAM_1959

Turnyrą organizavo kūno kultūros mokytoja J. Bėtienė

Daugiau akimirkų galerijoje

Atmintyje pažirę šviesos pėdsakai

Stebėkite, įsižiūrėkite, gėrėkitės… Kai pajusite, kad verta stabtelti, labiausiai jus veikiantį vaizdą pabandykite užrašyti kelių eilučių impresija, galbūt gims eilėraštis… Tokiais dailininko Arvydo Šaltenio žodžiais prasidėjo viena įsimintiniausių kelionių: Atmintyje pažirę šviesos pėdsakai

„Kūrybinės slinktys“

Balandžio 11 d. įvyko jaunųjų rašytojų festivalio „Kūrybinės slinktys“ kūrėjų susitikimas su gimnazistais. Buvo kalbėta apie kūrybos paskirtį, pobūdį, apie kūrybos paskatas. Skaityti kūriniai, pristatytas festivalio leidinys.

IMG_20160411_093737 IMG_20160411_093752

Daugiau akimirkų galerijoje

Lietuvos mokinių technologijų olimpiada

Balandžio 8–9 dienomis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada.

„Tai kūrybiškumo olimpiada, skatinanti į mus supantį pasaulį pažvelgti nauju žvilgsniu, atrasti naujus sprendimus ir pritaikyti juos gyvenime – gražinant aplinką, kuriant meno dirbinius, rūpinantis sveika mityba. Tikiuosi, kad olimpiados dalyviai ir jų mokytojai pasisems vieni iš kitų naujų idėjų, kurios bus naudingos tiek technologijų pamokose, tiek gyvenime“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, atidarydama olimpiadą.

Šių metų olimpiados tema „Ką sudėčiau krašto knygon…“. Mokiniai darbais atskleidė savo požiūrį į tautinį paveldą, krašto kultūros savitumą, visa tai kūrybiškai siedami su šiuolaikinėmis technologijomis ir demonstruodami technologines kompetencijas. 96 mokiniai dviejose amžiaus grupėse (8–10 ir 11–12 klasių) varžėsis „Gaminių dizaino“, „Konstrukcinių medžiagų“, „Mitybos“, „Tekstilės“ kūrybinėse grupėse. Jų darbus vertino įvairių sričių specialistų komanda.

„Tekstilės“ grupėje nugalėjo ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomu apdovanota Juneta Šivickaitė iš Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos (mokytoja Dalia Čiupailienė).

„Gaminių ir dizaino“ grupėje pirmąją II vieta skirta Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos mokinei Gretai Giedrytei (mokytoja Dalia Čiupailienė).

Pagrindinė 2 Pagrindinė 1

Daugiau akimirkų galerijoje

Beveik dešimtmetį rengiama technologijų olimpiada siekiama padėti mokiniams atskleisti technologines ir bendrąsias kompetencijas, skatinti mokinius domėtis technologijomis, tobulinti ir plėsti jų dalykines žinias, ugdyti kūrybiškumą ir savarankiškumą, padėti aukštesniųjų klasių mokiniams pasirinkti profesiją, skatinti bendradarbiauti ne tik mokinius, bet ir mokytojus.

KINO VAKARAS GIMNAZIJOJE

Balandžio 8 d. 19 val. Aktų salėje vyko filmo „Forestas Gampas“ peržiūra. Filmą pristatė „Kino skonio“ vedėjas, kino entuziastas Justinas Dadonas.

„Kiekviename kino filme galima atrasti kažką unikalaus ar artimo – nesvarbu kur, kada ar kieno jis buvo kurtas“ – „Kino skonio“ vedėjas, kino entuziastas Justinas Dadonas.

„Geriausi filmai, kaip ir žmonės, nenori, kad į juos būtų tiesiog žiūrima, jie nori būti matomi. O tam, kad pradėtum kažką matyti, reikia žymiai daugiau pastangų, negu tiesiog žiūrėti. Tai yra gebėjimas, kurį galima išlavinti“ – dalinasi mintimis Justinas ir priduria, kad perpratus pradinius kino elementus, žiūrovas įgis galimybę susikurti savo unikalų filmo potyrį.

20160408_193427 20160408_191025

Daugiau akimirkų galerijoje

Organizatoriai
Mokinių Taryba

Bendras projektas tarp Vilniaus šv. Kristoforo ir Radviliškio Vaižganto gimnazijų mokinių ir mokytojų

Ieškant kuo įvairesnių būdų ir formų bendradarbiauti buvo sumanytas Vilniaus šv. Kristoforo ir Radviliškio Vaižganto gimnazijų bendras projektas „Ką reiškia būti elito žmogumi?“

Tad paskutinę kovo mėnesio dieną Radviliškyje įvyko seminaras –kūrybinės dirbtuvės. Į renginį atvyko grupė moksleivių iš Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos su savo mokytoja Dainora Eigminiene ir būrys Radviliškio rajono lietuvių kalbos mokytojų. Diskutuoti apie tai, kas yra tikrasis elitas, moksleiviai rengėsi ne tik skaitydami Šatrijos Raganos apysaką „Sename dvare“, bet ir mąstydami apie dabarties gyvenimo aktualijas. Mokytojos Dainoros Eigminienės vadovaujami abiejų gimnazijų moksleiviai dalijosi mintimis apie tai, ką šiandien laikytų elitu ir kokių impulsų tai sąvokai suprasti ir apmąstyti mums teikia beveik prieš 100 metų parašytas tekstas. Gimnazistai, susibūrę į grupes, gavo kūrybines užduotis, o mokytojos kalbėjosi aktualiais literatūros dėstymo klausimais. Savarankiškai atliktų užduočių pristatymas parodė, kad moksleiviai ne tik kūrybiškai pažvelgė į renginio temą, bet ir įrodė, kad geba puikiai dirbti kartu.

DSC_0158-01 DSC_0184-01-02

Daugiau akimirkų galerijoje

Taigi siekis išbandyti bendradarbiavimo tarp mokinių ir mokytojų, tarp skirtingų Lietuvos gimnazijų mokinių galimybes buvo įgyvendintas: atsisveikinome jau planuodami projekto tęsinį.

Gerumo akcijos

Prieš šv. Velykas mūsų mokyklos gimnazistai dalyvavo dviejose gerumo akcijose: kovo 18-19 dienomis vyko pavasarinė „Maisto banko“ akcija, kovo 20-23 d. Vilniaus Arkivyskupijos „Caritas“ organizuojama gerumo akcija „Gerumas mus vienija“. Akcijų metu įvairiuose prekybos centruose savanoriavo mūsų mokyklos gimnazistai. Mokiniai susibičiuliavo su kitais savanoriais, padėjo skurstantiems, tobulino socialinius įgūdžius, bendravo tarpusavyje bei turiningai ir prasmingai praleido laiką.

1913635_10153015407562824_411506327674322617_n 12421721_761594320641794_1161287872_n

Daugiau akimirkų galerijoje

ATVIRŲ DURŲ DIENA

2016 m. balandžio 14 d. (ketvirtadienį) nuo 14.00 iki 18.00 val. kviečiame visus, norinčius mokytis šv. Kristoforo gimnazijoje, į Atvirų durų dieną.

0001

VAIKŲ FINANSINIO ŠVIETIMO SAVAITĖ 2016

Minėdami Vaikų finansinio švietimo savaitę, 2016 m. kovo 18 d. II-III gimnazinių klasių mokiniai lankėsi Vertybinių popierių biržoje Nasdaq Vilnius biure. Vertybinių popierių biržos specialistai pasakojo, kas yra birža ir depozitoriumas, supažindino su prekybos vertybiniais popieriais ypatumais. Vėliau vyko ekskursija po Nasdaq Technologijų ir verslo kompetencijų centrą, kurios metu NAVS specialistai pasakojo apie centro veiklą. Kovo 22 d. III gimnazinių klasių mokiniai apsilankė Rygoje įsikūrusioje Stokholmo aukštojoje ekonomikos mokykloje SSE Riga. Apsilankymo metu mokiniai susipažino su šia aukštąja mokykla, susitikti su studentais bei dalyvavo paskaitoje.

20160322_120557 20160322_121806

Daugiau akimirkų galerijoje

„Aš Matau, o ar tu girdi?“

Kovo 14 dieną Muzikos ir teatro akademijos II vaidybos kurso studentai (kurso vadovas J.Vaitkus) su Meno kuopos ( vadovė D.Eigminienė) bei 1b, 2b klasių gimnazistais surengė improvizuotą teatrinę diskusiją „Aš Matau, o ar tu girdi?“, skirtą Kovo 11, paremtą aktualia publicistine medžiaga apie dabarties aktualijas. Renginyje taip pat dalyvavo jaunasis režisierius Naubertas Jasinskas ir scenos kalbos dėstytoja Rita Juodelienė.

received_987004408111487 received_987004421444819

Daugiau akimirkų galerijoje

VEIKSMO SAVAITĖ „BE PATYČIŲ 2016“

Kovo 14-18 d. šv. Kristoforo gimnazijoje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“.

Kovo 14 d. foje mokinius ir mokytojus pasitiko spalvų kalendorius, primenantis kiekvieną dieną apsirengti tam tikros spalvos apranga. Taip pat mokiniai pagamino didelę kompoziciją, skatinančią pamąstyti apie patyčių priežastis, pasekmes ir būdus kaip jas sustabdyti. Fotografijos mokytojas kartu su III-IV klasių mokiniais surengė fotografijų parodą „Draugystė“.

Kovo 15-16 d. gimnazijos aktų salėje etikos mokytojas Vytautas Toleikis I-II kl. mokiniams skaitė paskaitas „Ar Lietuva – patyčių kultūros šalis?“ Kovo 15 d. Mokinių tarybos narės ir II-III klasių seniūnės su socialine pedagoge buvo išvykusios į Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą, kur vyko konferencija „Patyčių prognozės Lietuvai 2020–2030“.

Kovo 17 d. I b kl. mokiniai keliavo į Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą. Ten žaidė patyriminį komandinį žaidimą „Vaikai apie… bendravimą“.

Visą savaitę (kovo 14-18 d.) I ir II kl. mokiniai žaidė žaidimą „Slaptas draugas“. Žaidimo esmė – visą savaitę daryti savo slaptam draugui gerus darbus. Kovo 17 d. klasių valandėlių metu vyko šios akcijos aptarimas.

Veiksmo savaitės „Be patyčių 2016“ proga Lietuvos vaikų ir jaunimo centras organizavo konkursą-žurnalistinį tyrimą „Kas mus moko tyčiotis“. Kovo 17 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko renginys Veiksmo savaitės „Be patyčių 2016“ dalyviams ir draugams. Renginio metu buvo apdovanoti žurnalistinio tyrimo „Kas mus moko tyčiotis“ laureatai. Mūsų gimnazijos moksleivė Simona Aukštulevičiūtė laimėjo trečiąją vietą (mokinę ruošė mokytoja Martyna Jakštienė).

Dėkojame visiems dalyvavusiems Veiksmo savaitėje „Be patyčių 2016“!

IMAG1674 IMAG1678

Daugiau akimirkų galerijoje

Nacionalinis konkursas: „Lietuvos istorijos žinovas“

Žinovas-2016 ATSAKYMAI

Akcija “Rašau Lietuvos vardą”

2016 m. kovo 9 d. sukako 1007 m. nuo tolimos 1009 m. pavasario dienos, kurią aprašydamas kitos šalies metraštininkas pirmą kartą parašė Lietuvos vardą. Dar daug turėjo praeiti šimtmečių, kol patys ėmėme rašyti ir teberašome taip, kaip per amžius tariame – Lietuva.
Gimnazijos 1 kl. mokiniai dalyvavo akcijoje “Rašau Lietuvos vardą” ir tai progai skyrė savo piešinius. Mokiniai prisiminė, kad Kovo 11 – oji yra Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, papasakojo, ką kiekvienam reiškia Lietuva ir jos laisvė.

20160309_131337 20160309_131323

Daugiau akimirkų galerijoje

Istorijos mokytojai

Sveikinu visus su Kovo 11-ąja, Lietuvos Nepriklausomybės diena!

Sveikiname visus su Kovo 11-ąja, Lietuvos Nepriklausomybės diena!­­­­­­­­­­­ ­­­­

Linkime pakilios ir šventinės nuotaikos, susikaupimo ir giedrų minčių apie Tėvynę, artimuosius, save.

Pavasarinės saulutės spinduliai tesušildo dar šalčio sukaustytą žemę, o meilė Lietuvai – mūsų širdis!

Gimnazijos bendruomenės vardu

direktorė Aldona Grušnienė

KOVO 11 – OJI – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Įvertinkime, ką jau esame pasiekę, stiprinkime savo gyvąjį patriotizmą ir puoselėkime pilietiškumo daigus.

Kovo 11-osios proga moksleivius ir mokytojus sveikino gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė, IVf kl. mokinys Haroldas Merčaitis. Šventinę nuotaiką savo dainomis kūrė ir mokyklos choras. Tradiciškai kaip ir kasmet direktorė I-IV klasių moksleiviams įteikė diplomus ir padėkos raštus už pasiekimus mokyklos olimpiadose bei konkursuose.

20160314_080650 20160314_101829

Daugiau akimirkų galerijoe

PUPP LIETUVIŲ KALBOS ĮSKAITA (ŽODŽIU)

2016 m. kovo 7 d. gimnazijos II kl. mokiniams prasidėjo pirmasis Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo etapas – lietuvių kalbos įskaita (žodžiu).

Linkime sėkmės.

20160307_120509 20160307_120340

Iniciatyva „Knygnešiai 2016“

Leisk istorijoms pasikartoti – pasidalink perskaitytomis knygomis!

Kviečiame mūsų mokyklos bendruomenę prisidėti prie iniciatyvos „Knygnešiai 2016“, kuria siekiama surinkti jau skaitytas, bet fiziškai ir morališkai nepasenusias knygas į 130 kaimo mokyklų bibliotekų.

Projektą kuruoja Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas „Auginame ateitį“.

Šia iniciatyva siekiama ne tik perduoti surinktas knygas, tačiau dar iš jų pastatyti didžiausią knygų piramidę pasaulyje ir pagerinti Gineso rekordų knygoje užfiksuotą pasiekimą. Tam reikia surinkti 70 300 knygas.

Daugiau apie projektą skaitykite svetainėse http://knygnesiai2016.lt/ ir https://www.facebook.com/knygnesiai2016

Knygas galite atnešti į gimnazijos biblioteką ar skaityklą iki kovo 28 dienos.

Bibliotekininkės Miglė Mitokė ir Margarita Laurutienė

Vilniaus m. gimnazijų XV – ųjų sporto žaidynių šachmatų varžybos

Vasario 29 d. ir kovo 1 d. Šachmatų ir šaškių sporto mokykloje vyko Vilniaus m. gimnazijų moksleivių sporto žaidynių šachmatų varžybos. Surinkę vienodai taškų su S. Daukanto gimnazija, bet pagal blogesnius papildomus rodiklius mūsų gimnazijos komanda, kurioje žaidė Rokas Jelisejevas IIc, Emilis Zareckis IIIa, Nikas Varnas IIIb ir Laima Plėšnytė IIIb, užėmė IV – ąją vietą.
Komandos vadovas kūno kultūros mokytojas A. Bagdonas