Rugsėjis – Spalis

DALYVAVIMAS EDUKACINIAME UŽSIĖMIME
Spalio mėnesį Meno kuopos mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, skirtame aptarti vieno garsiausių šiuolaikinio meno kūrėjų Deimanto Narkevičiaus personalinę parodą “Skamba lyg XX amžiuje”.
JI
Daugiau akimirkų galerijoje.
EVAKUACIJOS PRATYBOS
Spalio 21 dieną (antradienį) Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje buvo surengtos evakuacijos pratybos. 12 val. 9 min. paskelbtas pavojus. Ryšių ir informavimo grupės vadovė L. Pocienė ekstremalių situacijų valdymo grupei mobiliuoju telefonu išsiuntė pavojaus signalą. Grupės nariai į sutartą vietą susirinko per 1 min. Ekstremalių situacijų valdymo grupės vadovė D. Čiupailienė paskelbė evakuaciją. Asmenys, atsakingi už atsarginio išėjimo durų atrakinimą, skubiai atrakino duris ir kiemo vartus. 12 val. 10 min. paskelbtas garsinis aliarmo skambutis. Tiksliai laikydamiesi evakuacijos plano gimnazijos darbuotojai ir mokiniai paliko pastatą ir susirinko mokyklos stadione. Kai kurie asmenys, atsakingi už mokinių evakuaciją, išbėgo patikrinti patalpas, įsitikinti, kad gimnazijoje neliko mokinių. 12 val. 15 min. mokyklos pastatas liko tuščias. Visi evakavosi. Pirmosios pagalbos suteikimo grupės nariai buvo pasiruošę suteikti pirmąją medicininę ir psichologinę pagalbą. 12 val. 17 min. ekstremalaus įvykio padarinio likvidavimo grupės vadovė Aldona Grušnienė mokyklos stadione paskelbė buvus netikrą pavojaus signalą ir leido visiems grįžti į gimnaziją. Mokiniai sugrįžo laikydamiesi evakuacijos plano. 12 val. 20 min. toliau vyko pamokos.
kuk1
Daugiau akimirkų galerijoje.
AKCIJA „PADĖKIME „NAMINUKŲ“ GYVŪNŲ GLOBOS ORGANIZACIJAI“
Šių metų spalio 6 – 10 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje vyko akcija „Padėkime „Naminukų“ gyvūnų globos organizacijai“. Akcijos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į beglobių gyvūnų problemą bei skatinti padėti silpnesniems, mažesniems, nebūti abejingiems.
Gerumas užkrečia, vienija mus ir gali nuversti kalnus! Akcijos metu suaukotų daiktų kiekis labai nudžiugino „Naminukų“ gyvūnų globos vadovę Godą.
Ji įteikė padėką ir nuoširdžiai dėkojo visai mokyklos bendruomenei už iniciatyvumą, susivienijimą bei empatiškumą padedant beglobiams gyvūnams gyventi geriau! Tai įrodo, kad nesame abejingi nuskriaustųjų likimui, kad galime kurti ir skleisti gėrį aplinkui.
as
„TYRĖJŲ NAKTIS“ MOKYKLOJE
Š.m. rugsėjo 26 d. „Tyrėjų naktį“ švęs visos Europos sąjungos valstybės. „Tyrėjų naktis“ yra išskirtinis renginys, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ir mokslo centruose. Jau beveik dešimtmetį mokslo entuziastus „Tyrėjų naktis“ kasmet kviečia susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais. „Tyrėjų naktis“ – simbolinis pavadinimas. Planuojamų veiklų ir renginių pagrindinis tikslas – populiarinti mokslinę veiklą Lietuvoje, atskleisti tyrėjų darbo žavesį ir prasmę, panaikinti ribas tarp visuomenės ir mokslininkų, idant vyktų abipusiai žinių ir patirties mainai.
1
Visada galima rasti laiko cheminiams bandymams… Viena ketvirtadienio pertrauka tapo kiek išskirtine. Aktų salėje buvo atlikti įvairūs cheminiai-fizikiniai demonstraciniai bandymai. Eksperimentai pradėti labiausiai visatoje paplitusios medžiagos – vandenilio – sinteze. H2 gautas reaguojant druskos rūgščiai su cinku. Kol vandenilis buvo surenkamas į balioną, atlikti kiti bandymai: parodyta kaip elgiasi hidrofobinis smėlis vandenyje, stebėta vulkano reakcija, vizualiai įspūdingi eksperimentai su verdančiu vandeniu, sausu ledu ir muilo burbulais. Po to sekė bandymai su skystu azotu. Skysto azoto šalčio neatlaikė suskaldytas į šipulius rožės žiedas. Pademonstruota, kad į puodą gali sutilpti ne vienas azotu atšaldytas pripūstas balionas. Tuo pat metu puode šaltyje „išvirė“ sausainiai, kurių galėjo paraugti kiekvienas, išklausęs saugaus valgymo taisyklių. Galiausiai, į balioną surinktas vandenilis buvo uždegtas be degtukų. Pasigirdo sprogimas, kuris, tarsi skambutis, reiškė, kad jau laikas sugrįžti į pamokas (Chemijos mokytojas, doktorantas Ramūnas Skaudžius).
Daugiau renginio akimirkų galerijoje.
2
Rugsėjo 25 d. gimnazijoje svečiavosi Vilniaus universiteto docentas dr. Artūras Katelnikovas, kuris skaitė mokiniams paskaitą „Liuminescencinės medžiagos ir jų taikymas“. Paskaitos metu sužinota, koks bangos ilgis pritaikomas konkrečioje srityje. Plačiai kalbėta, kokie elementai naudojami išgauti regimąjį šviesos spektrą, kaip gaunama kokybiška balta spalva ir kokia apskritai baltos šviesos technologijų evoliucija. Galiausiai susitikimą vainikavo praktiniai užsiėmimai, kurių metų kiekvienas galėjo patyrinėti, kuo skiriasi žvakės liepsnos šviesos ir įvairiausių skirtingų tipų lempų šviesos spektrai. Yra posakis, kad „Geriau vienąkart pamatyti, nei šimtąkart išgirsti“, tačiau kai ir pasakoma, ir parodoma net ir patys sudėtingiausi dalykai tampa kur kas labiau suprantami.(Chemijos mokytojas, doktorantas Ramūnas Skaudžius)
Daugiau renginio akimirkų galerijoje.
1
Rugsėjo 25 d. svečiavosi buvusi mūsų gimnazijos mokinė, fotografė Viltė Bražiūnaitė.
Mokiniai buvo supažindinti su didelio formato kameros veikimo principais: komponavimo bei techniniais ypatumais. Svarbi praktinės veiklos dalis – negatyvų ryškinimo laboratorijos įrengimas, supažindinimas su ryškinimo technologija bei cheminiais preparatais.
Projekto rezultatas – negatyvinis foto atvaizdas, nufotografuotas didelio formato kamera (mokytojas Darius Petrulaitis).
Daugiau renginio akimirkų galerijoje.
1
Rugsėjo 26 d. gimnazijoje svečiavosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doc., genetikos mokslų daktaru, MRU profesoriumi, Europos žmogaus genetikų draugijos nariu Danieliumi Serapinu. Tema „Genetinių tyrimų naujovės“. Pranešėjas pateikė duomenis apie žmogaus genomo struktūrą ir genetinių tyrimų perspektyvas. Paskaitos metu buvo akcentuojama, kad iššifravus žmogaus genomą atsivėrė plačios medicininės galimybės nustatyti žmogaus sveikatos būklę, polinkį į ligas bei numatyti kūdikio ligų paveldimumo rizikas dar iki gimimo. Atlikus daugelį genetinių ir epidemiologinių tyrimų, paaiškėjo, kad beveik visos žmogaus ligos yra susijusios su genais, nors genetinių veiksnių indėlis sergant įvairiomis ligomis gali būti labai skirtingas. Vaizdžiai buvo pademonstruota, kad žmogaus DNR išifravimas lėmė efektyvesnę ligų prevenciją, gydymą, įskaitant genų terapiją, ir net vaistų parinkimą remiantis asmeniniais kiekvieno žmogaus genetiniais duomenimis ( mokytojos Aušra Serapinienė ir D. Vasilevskienė)
Daugiau renginio akimirkų galerijoje.
12
Rugsėjo 26 d. pamoka „Šilumos laidumo reikšmė“ 1 klasių mokiniams, pranešėjas 3 c kl. mokinys Domantas Vižinis. Mes dar tik pradedame suvokti, kad mūsų planeta Žemė yra tarsi kosminis laivas su ribotais maisto ir energijos ištekliais. Mes energija tiesiog švaistome. Pirmiausiai baigsis nafta ir gamtinės dujos. Tad privalome rasti kitokių energijos gavybos būdų ir išmokti taupyti energiją. O taupymą galime pradėti nuo savo būsto įrengimo. Pranešime išgirs kuo gi svarbus šilumos laidumas žmogui (mokytoja Daiva Keršienė).
01
Laikas nestovi vietoje, o aplinkai daroma žala tik didėja, todėl neabejingus aplinkos problemoms, kviečiame dalyvauti eko dizaino dirbtuvėse. Pagrindinė idėja yra atskleisti eko dizaino žavesį – parodyti, kad žodžius „atlieka“ ir „perdirbtas“ gaubia tam tikri neigiami, visuomenėje susiformavę stereotipai ir tokiu būdu pagaminti daiktai yra ne mažiau patrauklūs ar naudingi nei nauji – siekiame ne tik papasakoti apie aplinkai daromą žalą, o skatinti žmones nieko nelaukiant patiems prisidėti prie žalos mažinimo įdomesnėmis – kitomis formomis. Juk visi žino rūšiavimo naudą ar, kad valantis dantis verta užsukti čiaupą, tačiau retai susimąstome, jog eko dizainas gali tapti neatsiejama mūsų buities dalimi, padedančia kurti namų jaukumą, jaustis geriau ir sutaupyti (mokytoja Dalia Čiupailienė).
Daugiau renginio akimirkų galerijoje.
EUROPOS KALBŲ DIENA
Rugsėjo 26 d. – Europos kalbų diena. Minėdami šią dieną II klasių mokiniai atliko apklausą „Kokiomis kalbomis mes kalbame?“ Buvo apklausti antrų klasių mokiniai, jų tėvai bei dėstantys mokytojai. Iliustruodami apklausos rezultatus mokiniai parengė ekspoziciją. Taip pat jie užsienio kalbomis kūrė reportažus apie gimnaziją ir jos istoriją.
DIENA
Daugiau renginio akimirkų galerijoje.
SVEIKINIMAS TARPTAUTINĖS MOKYTOJŲ DIENOS PROGA
mok
Kas bebūtų, Mokytojau, kalbėk apie žmoniškumą, dėstyk gerumo esmę, ugdyk bendravimo jausmą, santarvę, o ne priešiškumą, padėk savo auklėtiniui suvokti, pajusti gyvenimą kaip didžiausią dovaną…Sveikinu Jus visus Tarptautinės mokytojų dienos proga ir linkiu likti kūrybingiems, kantriems ir kupiniems jėgų.
Aldona Grušnienė
Gimnazijos direktorė
PRISTATYTAS PTE GENERAL EGZAMINAS
Šių metų rugsėjo 16 d. gimnazijoje svečiavosi Baltijos egzaminų tarybos (www.balticexamboard.eu) egzminų koordinatorė Lina Nikitinaitė. Trečių klasių mokiniams viešnia pristatė PTE General egzaminą, kuris yra alternatyva valstybiniam anglų kalbos egzaminui.
1111
Daugiau renginio akimirkų galerijoje.
RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ
Rugsėjo 1-osios šventė sukviečia ir sujungia visas kartas su kuria kasmet pradedama nauja kelionė mokslo ir žinių keliu. Tai prasminga įžanga į visų – mokinių, mokytojų ir tėvų bendrą darbą, kurio sėkmė priklausys nuo pastangų ir darnaus bendradarbiavimo. Tegul šis kelias būna sėkmingas ir juo einantiems, ir juo vedantiems… Tegu visus vienija bendras tikslas – kokybiškas išsilavinimas.
Nuoširdžiai sveikinu visus šiandien pradedančius naujus Mokslo metus ir linkiu kūrybinio nerimo, prasmingų ieškojimų ir atradimų. Būkite kupini gerų norų, idėjų ir darbų, ieškantys ir smalsūs, kūrybingi ir veržlūs, o pažinimo džiaugsmas tegul lydi į siekių ir vilčių išsipildymą.
PIRMAS
Daugiau šventės akimirkų galerijoje.
KVIETIMAS
I KLASIŲ MOKINIŲ DĖMESIUI!
Pirmų klasių sąrašai paskelbti gimnazijos skelbimų lentoje 1 aukšte.