PIT 2017-2018 renginiai

TU IR TAVO PIRMASIS DARBAS

Kada pradėti dirbti? Kaip įsidarbinti? Kaip vyksta darbo pokalbis? Kas yra darbo sutartis? Apie tai su mūsų gimnazijos antrokais kalbėjosi Profesinių sąjungų konfederacijos atstovė Inga Ruginienė ir Fausta Roznytė iš Jaunimo socialinio darbo centro.

Artėjant vasaros atostogoms, mokiniams svarbu sužinoti, kokie dokumentai reikalingi įsidarbinant, kaip atrodo darbo sutartis, kaip rašyti CV. Lektorės atkreipė mokinių dėmesį į teisinius jaunimo įsidarbinimo aspektus: kiek valandų gali dirbti nepilnamečiai vasarą ir per mokslo metus, kad reikalingas tėvų sutikimas ir pažyma iš mokyklos. Susitikimo metu lektorė Fausta ir mūsų abiturientas Armandas simuliavo darbo pokalbį. Armandas jau turi darbo patirties ir yra dalyvavęs panašiame darbo pokalbyje, todėl mokiniai galėjo stebėti tikrovišką situaciją.

Kur gauti darbo patirties jaunuoliui, kurios reikalauja darbdavys? Lektorė Fausta teigė, jog tai – savanorystė. Kas sudaro pirmą įspūdį darbdaviui? Tai tvarkingas el. pašto adresas, apranga ir būsimo darbuotojo socialinių tinklų turinys, kuriuo darbdaviai domisi priimdami į darbą, spręsdami apie darbuotojo tinkamumą.

Lektorės ragino moksleivius būti savarankiškiems, spręsti patiems ir nelaukti draugų ar tėvų paramos.

KOMANDOS FORMAVIMAS

Viena iš svarbiausių sėkmingos karjeros kompetencijų- gebėjimas dirbti komandoje. Kodėl jis svarbus, kaip ugdyti šį gebėjimą, pirmų klasių gimnazistai sužinojo ugdymo karjerai užsiėmime „Komandos formavimas“, kurį vedė ISM universiteto studentai. Mokiniai diskutavo, atliko praktines užduotis. Šis užsiėmimas buvo naudingas pirmokams, nes jų klasių kolektyvai nauji- buvo puiki proga geriau pažinti vieniems kitus, išmokti mokytis ir dirbti komandoje.

EUROPOS PROFESINIŲ GEBĖJIMŲ SAVAITĖ

Europos profesinių gebėjimų savaitės metu lapkričio 23d. IIe klasės mokiniai lankėsi Vilniaus verslo paslaugų darbuotojų profesinio rengimo centre. Antrokai susipažino su čia įgyjamomis specialybėmis, mokymosi sąlygomis, dirbtuvėmis ir kabinetais.

Centro atstovai pristatė dailiųjų tekstilės, odos dirbinių, masažisto, higieninės kosmetikos, auklės specialybes, papasakojo apie įsidarbinimo galimybes. Merginos dalyvavo kosmetikos ir makiažo pamokėlėje.

SUSITIKIMAS

Daugelis mūsų gimnazijos abiturientų jau yra apsisprendę, ką studijuos, kokią profesiją rinksis, bet dėl besikeičiančios bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkos mokiniams kyla daug klausimų: kaip vyks priėmimas 2018 metais, kokius abitūros egzaminus rinktis, kaip bus skaičiuojamas konkursinis balas?- į šiuos ir kitus svarbius klausimus spalio 12d. atsakė MRU Rinkodaros ir priėmimo skyriaus vedėjas S.Bugailiškis. Egzaminai artėja, laiko lieka nedaug, o gauta naudinga informacija padės apsispręsti, kur stoti ir ką studijuoti.