PIT 2015-2016 renginiai

2015-2016 mokslo metai

Susitikimas su KTU

Vis daugiau abiturientų renkasi šiuo metu perspektyvias technologijų profesijas. Gruodžio 15d. mūsų gimnazijoje vyko Kauno technologijų universiteto diena, kurią iniciavo alumnas Lukas Jankauskas, studijuojantis informacines technologijas ir aktyviai dalyvaujantis Informacinių technologijų fakulteto studentų atstovybės veikloje. Susitikimo metu studentai papasakojo apie IT, chemijos, maisto technologijų, matematikos studijas KTU, karjeros galimybes, studentišką gyvenimą. Studentai neslėpė, kad tiksliuosius ir gamtos mokslus studijuoti sunku, reikia daug dirbti, bet studijos yra labai įdomios ir įgyjamos specialybės paklausios šiandieninėje Lietuvos darbo rinkoje.

P1020517 P1020522

Karjeros konferencija

Vasario 26d. Vilniaus lietuvių namų jaunųjų konsulų klubas antrą kartą pakvietė Vilniaus mokyklų moksleivius dalyvauti tarptautinėje karjeros konferencijoje „Noriu dirbti- misija (ne)įmanoma“. Nuoširdžioje ir draugiškoje atmosferoje lietuvių moksleiviai iš Baltarusijos Rimdžiūnų, Lenkijos Punsko, taip pat Vilniaus „Versmės“ katalikiškos, „Laisvės“, Senvagės gimnazijų, lietuvių namų mokiniai dalinosi asmenine darbo patirtimi, pristatė tyrimus apie savo mokyklų mokinių požiūrį į jaunimo įsidarbinimo galimybes, motyvaciją dirbti ir įgyti darbo patirties bei naujų gebėjimų, savanorystę. Pranešimai informatyvūs, paremti patirtimi ir pirmaisiais darbo įspūdžiais. Apie darbą vasaros atostogų metu, teigiamas ir neigiamas puses, sunkumus ir sėkmę mūsų gimnazijos IIIC kl. mokinys Deividas Žilionis papasakojo pranešime „Vasara- metas naujai patirčiai“. Konferencijos metu buvo renkami įdomiausi pranešimai. Deivido pranešimas buvo vienas iš trijų geriausiųjų. Vilniaus teritorinės darbo biržos jaunimo centro atstovė J.Skirmantienė supažindino su moksleivių įsidarbinimo galimybėmis atostogų metu, darbdavių reikalavimais, įsidarbinimo dokumentais ir teisiniais aktais, reglamentuojančiais nepilnamečių darbą.

20160226_152548 20160226_153251

Susitikimas su LCC universiteto lektoriumi E.Griciumi

Jei paklaustume, kas yra sėkmė, atsakymai būtų skirtingi. Daugeliui sėkmė susijusi su materialiais dalykais. Kitiems sėkmė- kelionės, knygos, įspūdžiai. Apie sėkmę ir sėkmingus žmones kovo 10d. su gimnazijos trečiokais kalbėjosi Klaipėdos LCC universiteto lektorius E.Gricius. Kodėl reikia būti geresniems už kitus? Kas taip pasakė?“- kėlė klausimą lektorius. „ Kodėl sėkmė mūsų visuomenėje vertinama lyginant žmones pagal pasiekimus? Kaip pasverti, kuris žmogus yra sėkmingas?“ Mes patys suvokiame, ar esame sėkmingi, nes viską darome maksimaliai, žinome, kiek pastangų įdėjome siekdami tikslo. Lektorius pabrėžė, kad visada galime mokytis iš kitų ir kiekvieną dieną stengtis būti tokiais gerais, sėkmingais, kokiais tik galime būti.

20160310_140104

Nacionalinė bibliotekų savaitė

Balandžio 25-29 d. Lietuvoje buvo Nacionalinė bibliotekų savaitė. Jos metu II e klasės mokiniai lankėsi Mykolo Romerio universiteto bibliotekoje ir susipažino su informacijos paslaugų teikėjo ir šiuolaikinio bibliotekininko profesija. Bibliotekos darbuotojai A.Olechnovičius ir N.Liatukienė pristatė biblioteką, jos struktūrą, informacines paslaugas, parodė, kokias geras sąlygas čia mokytis ir dirbti turi studentai ir dėstytojai. Apie gerą ir blogą informaciją, produktyvią ir greitą jos paiešką pasakojo bibliotekininkė M.Šakytė. Atrodo, kad susirasti informacijos šiuolaikiniame gyvenime gana lengva, bet atskirti gerą ir blogą informaciją, ją greitai sisteminti ir efektyviai naudoti reikia dar mokytis.

20160427_141213 20160427_143802

Susitikimas su Tomu Žalnora

Spalio 13d. IV klasių mokiniai, norintys daugiau sužinoti apie studijas užsienio universitetuose, dalyvavo susitikime su Kalba.lt atstovu Tomu Žalnora. Svečias papasakojo, kodėl verta studijuoti užsienyje, kokie reikalingi dokumentai, į ką svarbu atsižvelgti renkantis studijas, kokios gyvenimo sąlygos, kiek kainuoja studijos, ar gali studentai dirbti studijų metu.

20151013_140232 20151013_144932

Po susitikimo moksleiviai tikrai turėjo apie ką pamąstyti: pasiūlymai viliojantys, bet galimybes reikia kiekvienam įvertinti.

Studfest 2015

Spalio 21d. 4kl. mokiniai dalyvavo „Studfest 2015“ renginyje Siemens arenoje. Iš visos Lietuvos suvažiavę abiturientai klausėsi paskaitų įvairiomis karjeros planavimo temomis. Su moksleiviais bendravo aukštųjų mokyklų, įvairių įmonių atstovai.

 20151021_120932 20151021_102527

Kokią studijų kryptį pasirinkti, kas svarbu planuojant ateitį, kokių specialistų reikia darbo rinkoje, kuo svarbūs socialiniai tinklai ieškant darbo, studijos ar karo tarnyba- renginio metu į šiuos ir kitus svarbius klausimus moksleiviai gavo atsakymus.

„Pasimatuok profesiją“

Šiais mokslo metais 3 kl. mokiniai įsijungė į Europos socialinio fondo akademijos ( ESFA) veiklą.

Akademijoje dalyvauja 130 įvairių Lietuvos mokyklų mokiniai. Šių metų projektų tema

„Pasimatuok profesiją“. Kiekvieną mėnesį mokiniai klauso virtualių paskaitų apie profesijas. Apie karjerą, savo pasirinkimą, darbą pasakoja psichologai, verslininkai, įvairių profesijų atstovai. Po paskaitos akademijos dalyviams skelbiama konkursinė užduotis. Spalio mėn. buvo kuriami filmukai apie retas profesijas. Mūsų trečiokai pasirinko muziejininko specialybę, apie kurią mielai papasakojo Lietuvos nacionalinio muziejaus darbuotojos.

Kviečiame pasižiūrėti mokinių pristatomą muziejininko profesiją.