PIT 2014-2015 renginiai

2014 – 2015 mokslo metai

Tarpmokyklinė karjeros konferencija „Idėjų mugė“

Vis populiaresnė tampa tarpmokyklinė karjeros konferencija, kurioje moksleiviai dalinasi karjeros planavimo idėjomis. Šiais metais lapkričio 21d. į „Idėjų mugę“ vėl pakvietė Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinė mokykla. Renginį pradėjo ir apie kūrybinių industrijų studijas VGTU papasakojo II k. studentė A. Rimkutė. Šios specialybės esmė- sujungti kūrybą su šiuolaikinėmis naujosiomis technologijomis, atrasti, ko dar niekas nėra atradęs.
Ateities pastato koncepciją pristatė VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto doktorantas J.Bielskus.
Patirtimi savanoriaujant, idėjomis apie finansinę laisvę, veiklą Maisto banke dalijosi įvairių Vilniaus mokyklų moksleiviai.
Pranešime „ Per gyvenimą šokio žingsneliu“ šv. Kristoforo gimnazijos ketvirtokai – Simas Višniakovas ir Paulius Smaliukas – pristatė idėją, kuo užsiimti po pamokų, kaip turiningai praleisti laisvalaikį be kompiuterio, kaip planuoti laiką, kas gali nulemti profesijos pasirinkimą. Lukas Karalius savo pranešime „ Jaunimo mitologizuotas verslas“ paneigė mitus, kuriuos susikuria jaunimas, pateisindamas savo neveiklumą, nenorą kurti, būti savarankišku. Lukas labai sudomino auditoriją ir po renginio sulaukė nemažai verslu besidominčių mokinių klausimų.

P1020223 P1020227
P1020234

Karjeros planavimo paskaita „Visi priimame sprendimus, tačiau vengiame pasekmių“

Žaismingoje, įdomioje ir tikrai išskirtinėje karjeros planavimo paskaitoje „Visi priimame sprendimus, tačiau vengiame pasekmių“ lapkričio 20d. dalyvavo trečių klasių mokiniai. Lektorius Emilijus Gricius iš LCC universiteto Klaipėdoje skatino mąstyti, reikšti nuomonę pateikdamas logikos pavyzdžių. Visi gali atsakyti į klausimus „Kas, kur, kaip?“ Bet svarbiausias yra „Kodėl aš tai darau?“ „Jaunam žmogui turi būti kažkas įdomu“,- teigė lektorius. Svarbu ieškoti ir atrasti, kas tave domina.
Kokios yra poelgių ir žodžių pasekmės? E.Gricius ragino būti sąžiningu, nors dieną sau pačiam nemeluoti. Kas galima/ negalima, tinka/netinka kitiems visuomenės nariams, tas galioja ir tau.
Svečias pabrėžė, kad svarbu ne tik studijuoti, įgyti profesiją, bet ir būti išsilavinusiu žmogumi. Tik tada gali būti laimingas ir atrasti savo vietą gyvenime.

P1020218 P1020220

Studijų programų pristatymas

Spalio 22 d. Vilniuje „Radisson blu Lietuva“ konferencijų salėje Europos, Amerikos ir Australijos universitetų atstovai pristatė studijų programas, supažindino moksleivius su studentišku gyvenimu, atsakė į moksleiviams aktualius klausimus apie gyvenimą užsienyje.
Būrelis mūsų gimnazijos abiturientų pasinaudojo galimybe daugiau sužinoti apie Olandijos Saxion universitetą, kurį pristatė ten studijuojanti lietuvaitė Ana.Daug žinių ir įdomios patirties mokiniai gavo Kalba.lt vadovo, profesionalaus karjeros konsultanto Ryčio Jurkėno paskaitoje „Specialybės pasirinkimas: iššūkiai, su kuriais susiduria jaunimas“. Gana netikėta tėvams, mokiniams ir mokytojams buvo mintis, kad labiausiai pasaulyje vertinama ne žinios, o asmenybė, jos savitumas. Kaip rinktis savo kelią, kas turi padaryti pagrindinį sprendimą? Lektorius išskyrė tris pagrindinius principus, kuriuos turi suprasti karjerą planuojantis žmogus: noriu, galiu ir kokia realybė. Jei noriu ir galiu sutampa- realybė savaime išsisprendžia. Žmogus randa savo vietą darbo rinkoje, realizuoja savo karjeros lūkesčius.

Ketvirtokų susitikimas su Sauliumi Bugailiškiu

Jau trečius metus vyksta naudingi ketvirtokų susitikimai su Mykolo Romerio universiteto priėmimo ir diplomų skyriaus vedėju Sauliumi Bugailiškiu. Lektorius apžvelgė šiuo metu populiarias ir nepopuliarias profesijas. Kokios atsiras ateityje profesijos (socialinių tinklų darbuotojas, virtualus advokatas, avataras vadybininkas). Tačiau didžiausias dėmesys buvo skiriamas supažindinimui su konkursinio balo formavimu, valstybės finansuojamomis ir nefinansuojamomis studijomis, kas yra tikslinis studijų finansavimas, studijų stipendija. Taip pat svarbus klausimas abiturientams- prašymų pildymas ( kaip registruotis, kaip pateikti duomenis, kokie terminai, kaip prašyme išdėstyti pageidavimus). Spalio 22 dienos susitikimas paskatino moksleivius pradėti galvoti ir rimtai planuoti savo ateitį, studijas, atsakingiau daryti karjeros sprendimus, kad nebūtų skaudžių, per aplaidumą atsiradusių nusivylimų.