PIT 2013-2014 renginiai

2013 – 2014 mokslo metai
 

Integruotos karjeros planavimo ir technologijų pamokos

Lapkričio 25-26 d. gimnazijos pirmokai dalyvavo integruotose karjeros planavimo ir technologijų pamokose. Pagal Bendrąsias ugdymo programas mokiniai pirmoje gimnazijos klasėje susipažįsta su ūkio šakomis, profesijomis ir darbo pasauliu.Užsiėmimų metu buvo naudojama padalomoji Jobpics medžiaga. Pagal parengtą planą mokiniai dirbo grupėmis, kur kiekviena turėjo po 30 paveikslėlių ( nuotraukų su profesijų atstovais). Grupės skirstė profesijas pagal kriterijus: domina, nedomina, norėčiau sužinoti daugiau, šiek tiek domina. Vieną, labiausiai sudominusią profesiją, grupė pristatė kitų grupių mokiniams. Tarp pirmokų nepopuliarios buvo žemos kvalifikacijos bei aptarnavimo sferos specialybės. Mokiniai labai domisi teisininko, žurnalisto, politiko profesijomis. Patrauklus pasirodė ir mediko darbas.

Pamokose buvo ugdomos svarbios karjeros kompetencijos: komandinio darbo, informacijos perdavimo, viešo kalbėjimo, argumentavimo. Mokiniai sužinojo apie naujas specialybes ir kur galima jas įgyti. Jobpics vaizdinių priemonių panaudojimas padėjo mokiniams geriau suprasti, ką dirba tam tikrų profesijų žmonės.

Užsiėmimus vedė gimnazijos karjeros koordinatorė mokytoja Eglė Adomaitienė, psichologė Skina Gaušaitė ir technologijų mokytojai.

P1010847 P1010850
P1010851 P1010852

Apie studijas užsienyje anglų kalba

Kiekvienais metais kartu su įmone Kastu.lt rengiame studijų užsienyje pristatymą mūsų mokyklos abiturientams. Lapkričio 28d. šis susitikimas buvo išskirtinis. Kartu su Kastu.lt atstovu Karoliu Malinausku atvyko ir viešnia iš Vakarų Londono universiteto Jolanta Kaupaitienė. Taigi ketvirtokai turėjo puikią galimybę gauti informaciją apie konkretų universitetą ir klausytis pristatymo angliškai.Karolis Malinauskas supažindino su Kastu.lt veikla, teikiamomis paslaugomis norintiems studijuoti užsienio aukštosiose mokyklose, pristatė Europos šalių universitetus, studijų galimybes. Aštuonerius metus dirbanti įmonė moksleiviams organizuoja išvykas į universitetus Europoje, kur aiškiau galima sužinoti apie studijas. Vasario mėn. tokia išvyka bus organizuojama į Danijos universitetus. Tereikia kreiptis www.kastu.lt

Po susitikimo ketvirtokai diskutavo su svečiais, gavo reikalingos informacijos nuorodas.

2b 2a
2c 2

Karjeros konferencija

Jau antrus metus mūsų gimnazijos mokiniai dalyvauja Vilniaus miesto tarpmokyklinėje karjeros konferencijoje. Šiais metais renginys vyko lapkričio 22d. Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje. Konferencijoje mokiniai skaitė pranešimus įvairiomis karjeros planavimo temomis: „Muzikos kelias“, „ Noriu, galiu, turiu“, „ Svajonių profesijos beieškant“, „ O ką pasirinksi tu?“ ir kt. Taip pat pristatė karjeros planavimo veiklą, renginius savo mokyklose. Šalčininkų Tūkstantmečio gimnazijos moksleiviai sukūrė nuotaikingą filmuką „Darbas kaip šventė“.Mūsų gimnazijos atstovai Paulius Smaliukas (3C kl.) ir Lukas Karalius (3Bkl.) konferencijos dalyvius nustebino tema „Aš jau pasirinkau“. Vaikinai pristatė savo verslą. Lukas papasakojo, kaip gimė idėja sukurti mobiliųjų telefonų apsaugos verslą, kaip jie dirba, kokius iššūkius tenka įveikti. „ Mokykla ir verslas?- suderinama,“ – teigė
Lukas ir Paulius, ateityje rimtai mąstantys studijuoti universitete.Konferencijoje dalyvavo svečiai iš VGTU, kurie kvietė mokinius dalyvauti jaunojo inžinieriaus mokyklos užsiėmimuose bei vasaros stovykloje „ Pažink profesiją“. (www.stovykla@vgtu.lt)
Kartu su Balsių pagrindinės mokyklos komanda atvyko ir mokykloje dirbantys savanoriai iš Rumunijos ir Gruzijos, „ Europos savanorių tarnybos projekto mokykloje“ dalyviai.
„Kaip aš tapau mokytoju?‘- mintimis pasidalino 2012 Metų mokytojas istorikas A.Porutis. „Nė viena televizijos žvaigždė nepatiria tiek daug šlovės kaip mokytojas: 45 minutes 6 kartus per dieną, 5 kartus per savaitę.“.Renginio kulminacija – „Protų mūšis“. Susibūrę į komandas įvairių mokyklų mokiniai draugiškai ir aktyviai ieškojo atsakymų į klausimus apie profesijas.
1a 1

Karjeros planavimo ir ekonomikos paskaita

Kas yra stresas? Kaip jį įveikti? Kaip geriausiai priimama informacija? Ką daryti, norint siekti karjeros?- į šiuos klausimus atsakymų ieškojo trečių klasių mokiniai, lapkričio 13d. dalyvavę ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto lektoriaus Aniceto Suchockio karjeros planavimo ir ekonomikos paskaitoje.Pažinti ir tobulinti save, numatyti realius tikslus, sukurti savo veiksmų planą, kartais jį keičiant- tokie yra pirmieji karjeros laipteliai. Paskaitos dalyje, skirtoje ekonomikai, vyko „vertybių aukcionas“, įtraukęs į veiklą net pačius pasyviausius užsiėmimo dalyvius. Ilgame vertybių sąraše mokiniai pažymėjo po tris jiems svarbiausiais ir tris mažiau reikšmingas vertybes, kurias galėjo „pirkti‘ už tam tikrą improvizuotų pinigų sumą.

Šios praktinės užduoties metu mokiniai ugdė bendradarbiavimo, komandinio darbo kompetencijas, mokėsi dirbti kartu, „sirgti“ už savo komandą ir suprasti, kas gyvenime yra svarbiausia.

m1 m2

Susitikimas su Kalba.lt atstovu

Įmonė Kalba.lt jau 20 metų dirba švietimo srityje, organizuoja užsienio kalbų kursus, rengia užsienio kalbų egzaminus IELTS/ TOEFL sertifikatams gauti, bendradarbiauja su įvairių Europos,
JAV, Kanados universitetais.
Lapkričio 6 d. III-IV klasių mokiniai, norintys daugiau sužinoti apie studijas užsienio universitetuose, dalyvavo susitikime su Kalba.lt atstovu Tomu Žalnora. Svečias papasakojo, kodėl verta studijuoti užsienyje, kokie reikalingi dokumentai, į ką svarbu atsižvelgti renkantis studijas, kokios gyvenimo sąlygos, kiek kainuoja studijos, ar gali studentai dirbti studijų metu.
Po susitikimo moksleiviai tikrai turėjo apie ką pamąstyti: pasiūlymai viliojantys, bet galimybes reikia kiekvienam įvertinti.
33 44

Tyrėjų naktis

Vis daugiau moksleivių renkasi inžinerines profesijas. Kokios techninių mokslų galimybės ir pasiekimai, rugsėjo 27d. sužinojo IIId klasės mokiniai, kartu su klasės auklėtoja E.Adomaitiene dalyvavę „Tyrėjų nakties“ renginiuose VGTU.
Aplinkos inžinerijos fakultete trečiokai klausėsi paskaitos apie triukšmo nustatymo ir matavimo priemones, laboratorijoje bandė nustatyti kvapus, sužinojo apie oro valymą ir atliekų tvarkymą.
Lektorius A.Zagorskis kartu su mokiniais atliko mobiliųjų telefonų skleidžiamo elektromagnetinio lauko stiprumo matavimus. Kaip veikia lazerinis trimatis skanavimo aparatas, kokios yra lazerinio skanavimo technologijos, kur jos taikomos, papasakojo ir pademonstravo lektorius D.Popovas.
Šiuo aparatu buvo nuskanuota moksleivių auditorija ir parodytas rezultatas- trimatis vaizdas.
Būsimieji skrydžių valdymo specialistai galėjo išbandyti lėktuvo pilotavimą prie kompiuterinių treniruoklių ir pabendrauti su A.Gustaičio aviacijos instituto studentais.
Šis renginys buvo labai naudingas, sustiprino mokinių pasirinkimą studijuoti VGTU inžinerines specialybes.
11 12
P1010784 P1010783
P1010778 P1010776


Atvirų durų renginiai Vilniaus universitete

Spalio 1-4 dienomis Vilniaus universitete vyko atvirų durų renginiai, atviros paskaitos, susitikimai, mokinių ir studentų karjeros konsultacijos. Juose dalyvavo apie 600 Lietuvos abiturientų. Galimybe pamatyti fakultetus, auditorijas, susipažinti su dėstytojais ir studentais bei pajusti, kuo pamokos skiriasi nuo paskaitų, pasinaudojo ir mūsų gimnazijos ketvirtokai. Aktyviausi buvo 4d,e,f klasių mokiniai.
Ypač įdomus ir naudingas buvo renginys „Tapk studentu vienai paskaitai“. 40 mokinių registravosi į medicinos, verslo ekonomikos, finansų, fizikos, gamtos mokslų, komunikacijos, matematikos ir informatikos, sociologijos paskaitas.
Gausiausia būsimų medikų grupė, lydima karjeros koordinatorės mokytojos Eglės Adomaitienės, pažintį su profesija pradėjo VU Medicinos istorijos muziejuje ir fakulteto laboratorijose, klausėsi dėstytojų pasakojimo apie medicinos mokslo raidą ir studijas.
„Paskaitos buvo aukšto lygio, ne viską buvo galima suprasti,“- po paskaitos „ Šiuolaikinės sociologijos teorijos“ Filosofijos fakultete sakė 4d kl. mokinė Emilija Surplytė. Agnė Kondrusevičiūtė taip pat iš 4d kl. teigė, jog ją sužavėjo puiki atmosfera ir įdomūs dėstytojai, patiko laboratorijos su mokymo priemonėmis. „ Tokių renginių reikia daugiau,-dalinosi įspūdžiais Agnė.- Jie buvo tikrai naudingi.“
P1010824 P1010819
P1010818 P1010817