Trumposios prozos konkursas

SVEIKINAME

Nuoširdžiai sveikiname (LEU) trumposios prozos konkurso laureatę Aistę Stankevičiūtę ir jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją M. Jakštienę.

Baigėsi ketvirtasis Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) trumposios prozos konkursas, vykstantis kasmet. Šiemet konkurso koordinatorė, idėjos autorė Aneta Anra 10–12 klasių moksleiviams pasiūlė kurti tema „Ateities memuarai“. Moksleiviai galėjo laisvai interpretuoti temą, žvelgti į savo gyvenimą iš ateities perspektyvos.

II vieta skirta Aistei Stankevičiūtei už kūrinį „Epilogas“ ( mokytoja M. Jakštienė).

Šiemet konkurso rengėjai įsteigė dar vieną ypatingą apdovanojimą – LEU rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio prizą už labiausiai rektoriui patikusius apsakymus. Akademikas išrinko A. Stankevičiūtės ir A. Labino rašinius. „Mane tiesiog stebino kai kurių jaunųjų būsimųjų rašytojų, publicistų, žurnalistų, žodžiu, „plunksnos brolių“ savitas mūsų gyvenimo regėjimas ir sugebėjimas įsijausti į savo ateities klampias ir iškilias, pakylėtas situacijas, vaidmenis ir likimus, – teigia LEU rektorius. – Moksleivių vaizduotė ir intelektualūs pamąstymai, rašinių kompozicija, netgi savito stiliaus užuomazgos nuteikia viltingai. Tenka padėkoti ir pedagogams, kurie pastebi savo mokinių talentus ir palaiko, paremia jų brendimą geru žodžiu ir subtiliais, pasvertais pastebėjimais.“

„Ateities memuarų“ laureatus – trylika moksleivių – LEU spalio 1 d. pakvies į prozos laboratoriją su rašytoju A. Šlepiku. Moksleiviai turės galimybę aptarti, patobulinti savo rašinius prieš juos publikuodami almanache.