Kovas – Balandis

NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ GIMNAZIJOJE

tuesibiblioteka_001

Balandžio 24-28 d. gimnazijoje vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė.

Kiekvienais metais Lietuvos bibliotekas suvienija vis kitas šūkis: „Biblioteka – atvira erdvė visiems ir kiekvienam“ (2005 m.), „Biblioteka: nauja aistra tavo gyvenime“ (2007 m.), „Skaityk – laisvėk – tobulėk“ (2008 m.), „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“ (2016 m.) ir pan.

Šių metų savaitės šūkis-tema: #tuesibiblioteka.

Mūsų gimnazijos bibliotekos lankytojai buvo pakviesti aplankyti parodas:

• Bibliotekoje „Knygos su autorių autografais“ parodą.
  • Skaitykloje „Balandžio 23 – Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena. Creative Commons licencijos“ ir „Senųjų spaudinių pavyzdžiai“.
  • Prie bibliotekos ir skaityklos (3 a. koridorius) I-II kl. moksleivių dailės darbų parodą ,,Aš esu biblioteka. Knyga, kurią dabar skaitau“, mokytoja R. Urbonaitė-Krulikovska.

Kiekvieną darbo dieną lankytojai bibliotekoje nuo 14 val. galėjo peržiūrėti ir aptarti mokomuosius filmukus:

• Autorių teisės;
  • Klausk bibliotekininko;
  • Paieška LIBIS kataloge;
  • Saugus internetas.

Bibliotekos ir skaityklos lankytojai dalyvavo apklausoje ,,Rink ir siūlyk reikalingiausią bibliotekos paslaugą“.

Bibliotekos gali ir turi būti tokios, kokių reikia skirtingiems į jas ateinantiems žmonėms.

Savaitės metu mūsų bibliotekos lankytojai dalinosi nuomonėmis ir idėjomis, kokios bibliotekos šiandien jiems reikia, kokia ji galėtų būti bei kaip kiekvienas galėtų prisidėti ir kurti šiuolaikinę biblioteką kartu.

knygos_su_autografais_1 senieji_spaudiniai

Daugiau akimirkų galerijoje.

Tu esi biblioteka. Tu gali ją keisti. Kurkime biblioteką kartu!

LIETUVOS DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS KONKURSAS

Sveikiname Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso laureates:
Laimą Plėšnytę (solisto nominacija) I vieta mokytoja J. Jusienė; Laimą Plėšnytę, Urtę Bankauskaitę, Lauryną Abraitytę (ansamblio nominacija) II vieta (mokytoja D. Eigminienė)

MAISTO BANKO AKCIJA.

17821017_999703753493198_16850112_n 17792984_999703876826519_42994365_n

Daugiau akimirkų galerijoje.

PUPP LIETUVIŲ KALBOS ĮSKAITA (ŽODŽIU)

2017 m. kovo 27 d. gimnazijos II kl. mokiniams prasidėjo pirmasis Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo etapas – lietuvių kalbos ir literatūros įskaita (žodžiu). Linkime sėkmės.

Daugiau akimirkų galerijoje.

Sveikiname Kamilę Čerepenkaitę (IId kl.) laimėjusią Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams II vietą.

pagrindine 20170322_092737

Daugiau akimirkų galerijoje.

(Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Dalia Mekšėnaitė)

KOVO 11

kovo11

27- ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines gimnazijoje minėjome sveikindami vieni kitus, dalyvaudami pilietiškumo pamokose, pilietinėse iniciatyvose, konkursuose, eksponuodami mokinių kūrybinius darbus. Istorijos mokytojai Kristina Vilkelienė ir Mindaugas Nefas su mokiniais Aktų salėje vedė renginių ciklą visų klasių koncentrams. Muzikinius intarpus atliko mokyklos choras, vadovaujamas muzikos mokytojos Jolantos Jusienės.

I-IV klasių moksleiviams buvo įteikti diplomai ir padėkos raštai už pasiekimus olimpiadose bei konkursuose.

ŠIMTADIENIS

2017 m. kovo 3 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijoje vyko Šimtadienio šventė. Vienuoliktos klasės mokiniai pasveikino abiturientus savo pasirodymu, kuriame buvo akcentuojama laiko galia. Dvyliktos klasės mokiniai atsidėkodami pristatė savo rengtą vaidinimą apie kasdienybės absurdą, atsiminimus ir pasirinkimo laisvę. Vėliau šventė tęsėsi jaukiose, specialiai Šimtadieniui paruoštose mokyklos kavinėse ir šokių aikštelėje.

pagrindine-1 pagrindine-2

O buvo metai, gyvenau kaip neregys,
Gyvenimui sakiau palenkęs galvą: Taip!
Buvau bevardis, savo veido neturįs,
Nei vieno žodžio nemokąs ištart savaip.

Bet kartą pabudau ir, didelėm akim
Save ir visą svietą niūriame fone
Staiga išvydęs, siaubo suspausta širdim
Tariau gyvenimo aklam žaidimui: Ne!

(V. Mačernis)

Mieli Tėveliai,

tikime Jūsų gerumu, supratingumu, norais, kad Jūsų vaikai mokytųsi atnaujintose gimnazijos patalpose, todėl prašome 2016 metų 2 procentus pajamų mokesčio vėl padovanoti gimnazijai. Gimnazijos bendruomenė dėkoja už 2 procentus Jūsų pajamų – puikią finansinę paramą.

Jūsų dėka gimnazija kiekvienais metais tampa modernesnė, labiau atitinkanti mokinių ir tėvų lūkesčius. Tikėdamiesi supratimo ir paramos, kreipiamės į Jus ir maloniai kviečiame iki š. m. gegužės 1 dienos skirti 2 procentus pajamų mokesčio šv. Kristoforo gimnazijai.

ŽIEMA, ŽIEMA ŠALIN EINA, KAD PAVASARIS ATEINA

TARPTAUTINĖ GIMTOSIOS KALBOS DIENA ŠV. KRISTOFORO GIMNAZIJOJE

Šv. Kristoforo gimnazijoje tradicija jau tapo Tarptautinės gimtosios kalbos dienos minėjimas. Renginiai vyko visą savaitę, aktyviai įsitraukė ir gimnazistai, ir mokytojai. Pirmokams teko puiki proga susipažinti su kalbininke, tarmių žinove dr. Violeta Meiliūnaite. V.Meiliūnaitė skaitė mokiniams įtaigią  paskaitą ,, Kuo gimtoji kalba svarbi tapatybei?“. Ugdytinius sužavėjo modernus požiūris į lietuvių kalbą, subtilus ir taiklus prelegentės humoro jausmas, gebėjimas sudominti jaunuomenę.

20170221_140615 pagrindine

Daugiau akimirkų galerijoje.

(Lietuvių k. ir literatūros mokytoja Jolanta Smirnova)

SKAITYMAI GIMTOSIOMIS KALBOMIS

Įvyko jau tradiciniu tapęs renginys –  Skaitymai gimtosiomis kalbomis.

pagrindine-1 pagrindine-2

Gimnazistai skaitė ir savo pasirinktus eilėraščius, ir publicistiką. Sulaukėme gimnazijos alumnų, kurie sugrįžta, kad paskaitytų savo gimtąją kalba mums, dabartinei  gimnazijos bendruomenei. Mus visus jungia Lietuva. Ir skirtingos gimtosios kalbos nieko nekeičia.