Gegužė – Birželis

INFORMACIJA TĖVAMS

PAŽYMĖJIMŲ ĮTEIKIMO ŠVENTĖ

2017 m. birželio 7 d. II klasių mokiniams buvo įteikti Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai.
Gimnazijos antrokus sveikino gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, tėvai, o klasių vadovių vardu literatūrine kompozicija visus pasveikino mokytoja Dalia Mekšėnaitė. Renginio akimirkos galerijoje.

PASKAITA – SUSITIKIMAS „PABŪKIME SEMIOTIKAIS“

Meno kuopa, minėdama Greimo metus, UNESCO švenčiamą sukaktį, surengė paskaitą – susitikimą „PABŪKIME SEMIOTIKAIS“ su Algirdo Juliaus Greimo semiotikos ir literatūros teorijos centro lektore dr. Jurgita Katkuviene, mūsų gimnazijos alumne.
Kalbėdami apie A.J. Greimą, pasaulinio garso mąstytoją, mitologą, semiotiką, kalbininką, kultūros ir literatūros kritiką, eseistą, dažnai girdime minint įžymųjį semiotinį kvadratą. Paskaitoje ieškojome atsakymų į klausimus: Ką reiškia semiotinis kvadratas? Kaip jis atsirado? Kaip tas semiotinis kvadratas gali būti pritaikomas šiandienos kontekstuose?

AKCIJA „OBUOLYS VIETOJ CIGARETĖS“

Akcijos akimirkos.

PROJEKTAS „KITA FORMA“

Šv. Kristoforo gimnazijoje vyko projektas „Kita forma“, kurio metu II kl. mokiniai technologijų pamokose iš antrinių žaliavų darė šaškių stalus, šaškes ir šachmatų figūras. Gegužės 11 d. projektas pristatytas gimnazijos bendruomenei. Atidaryme šv. Kristoforo gimnazijos direktorė Aldona Grušnienė sveikino ir džiaugėsi idėja, sukurtais darbais ir pritaikymo galimybėmis. VŠĮ „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė dėkojo už aplinkosauginių idėjų sklaidą, aktyvią veiklą aplinkosauginio švietimo srityje ir nuoširdų bendradarbiavimą. (Technologijų mokytojai Dalia Čiupailienė ir Denis Potapčik). Projekto akimirkos.

PASKUTINIS SKAMBUTIS

Tai tradicinė gimnazijos bendruomenės šventė, kurioje dvyliktokus sveikino ne tik pirmokai, bet ir vienuolik-tokai. Siautulingai, vėjavaikiškai šėldami, pastarieji dvyliktokams linkėjo gyvastingo tikrumo ir prasmės pojūčio. Renginio akimirkos.

PATVIRTINTA 2017 M. BENDROJO PRIĖMIMO Į LIETUVOS AUKŠTĄSIAS MOKYKLAS TVARKA

Š. m. gegužės 15 d. buvo patvirtintas 2017 m. bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas tvarkos aprašas, kuris nustato stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas (universitetus ir kolegijas), dalyvaujančias 2017 m. bendrajame priėmime, prašymų priimti studijuoti, išsilavinimą liudijančių ir kitų reikalingų dokumentų teikimo, konkursinio balo ir konkursinių eilių sudarymo, stojančiųjų ir aukštųjų mokyklų informavimo apie priėmimo rezultatus tvarką, taip pat nustato svarbiausias stojamųjų egzaminų į menų studijų programas ir stojančių į ugdymo mokslų studijų programas motyvacijos vertinimo bei atskirų priėmimo veiksmų datas.

Stojantieji prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose galės pildyti ir koreguoti LAMA BPO informacinėje sistemoje nuo birželio 1 d. iki liepos 19 d. 17 val. Į prašymą bus galima įtraukti iki 9 pageidavimų, kuriuos bus galima papildyti ar išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį. Jei prašymas bus koreguojamas kelis kartus, galios paskutinė koreguoto prašymo versija.
Visą 2017 m. bendrojo priėmimo tvarką rasite čia.

MENO KUOPOS GIMNAZISTAI SIGNATARŲ NAMUOSE DALYVAVO SPAUDOS PUSRYČIUOSE

Gegužės 8 d., pirmadienį, Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti Signatarų namuose surengė Spaudos pusryčius.
Seimo Pirmininko pavaduotoja, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkė Irena Degutienė sveikindama renginio dalyvius su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena priminė, kad šios dienos minėjimas jau turi kuklią istoriją, kuri prasidėjo, kai buvo minimos šimtosios Spaudos atgavimo lietuviškais rašmenimis ir teisių lietuvių kalbai atgavimo metinės. I. Degutienė pabrėžė, kad galime didžiuotis šia labai lietuviška švente, nes tai buvo mūsų tautos viena iš didžiųjų taikių pergalių. Prof. Viktorijos Daujotytės žodžiais „Gindami lituanistiką – giname Lietuvos valstybę“.
Spaudos pusryčių pranešimą apie lietuvių kalbos reikšmę Lietuvai ir lietuvių tautai skaitė Vilniaus universiteto Filosofijos istorijos ir logikos katedros doc. dr. Naglis Kardelis, kuris lietuvių kalbą prilygino dvasinei žemei: “Tai mūsų būties namai, kuriuos turime ne mažiau sergėti nei Lietuvos teritoriją”.

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Džoja Gunda Barysaitė).

MENO KUOPOS GIMNAZISTAI PRISIMINĖ POETĄ AUŠRININKĄ MEČISLOVĄ DAVAINĮ – SILVESTRAITĮ

Rasų kapinėse prie Vilniaus savivaldybės restauruoto paminklo paminėjome poetą aušrininką, knygnešį, tautosakininką, redaktorių, laikraščio “Litwa” leidėją, garbingą žemaičių bajorą Mečislovą Davainį-Silvestraitį (1849-1919) – keistuolį “litwomaną”.
Kadaise Vidos Girininkienės atrastas Davainio kapas Atgimimo metais buvo pažymėtas Ipolito Užkurnio sukurtu paminklu. Šiandien prisiminėme paminklo istoriją, o Austė Nakienė sugiedojo dvi Davainio užrašytas dainas. Vilniaus šv. Kristoforo Meno kuopos gimnazistų būrelis dar keturias valandas, Vidos Girininkienės geranoriškai padedamas, mokėsi skaityti Rasų kultūrinį tekstą. Iš gimnazistų įspūdžių. Kvietimas. Apsilankymo akimirkos.

TINKLINIO TURNYRAS „PAVASARIO TAURĖ 2017“

Gegužės 9 d. gimnazijoje vyko tradicinis tinklinio turnyras „Pavasario taurė 2017‘‘, kuriame varžėsi I-IV kl. mokinių komandos.

Po atkaklių ir įtemptų kovų I-ąją vietą bei pagrindinę taurę iškovojo Justina Butkutė, IIc; Jovilė Kiršytė, IIIe; Nikas Varnas, IVb; Laurynas Cibas, IVb; Karolis Zabulėnas, IIIe.

Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus.

pagrindine sam_2150

Daugiau akimirkų galerijoje.