Rugsėjis – Spalis

KRIKŠTYNOS
Šių metų spalio 22 d. vyko pirmokų gimnazistų krikštynos.
Mokyklos bendruomenė, padedant gimnazijos ketvirtokams, tapo viena didele “Mafijos šeima”.
Nuo pat ankstaus ryto “mafijos” nariai tikrino ir vertino būsimųjų savo šeimos narių gebėjimus, pasitikėjimą ir ištikimybę.
Po dienos “išbandymų”, vakare, pirmokai pristatė savo klases ir įrodė, kad yra verti Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos šeimos vardo. “Mafijos šeimų” bosai priėmė naujus narius į savo didelę šeimą, palinkėjo, kad jie gerbtų mokyklos bendruomenę, gimnazijos mokytojus, semtųsi iš jų kuo daugiau žinių, būtų pasiruošę priimti visus iššūkius, kurie gimnazistų laukia visus ketverius metus.
IV kl. vadovės B. Šlekeinė ir I. Čerškienė
mafija

SVEIKINIMAS
Sveikiname Vilmantę Vaitekėnaitę, IVb klasės mokinę, respublikiniame mokinių gebėjimų konkurse užėmusią II vietą.

GRAŽIAUSIO KOMPIUTERIJOS ŽODŽIO RINKIMAI
zodis
KONSTITUCIJOS EGZAMINAS 2013
Spalio 15 d. vyko Konstitucijos egzamino II etapas.
Sveikiname nugalėtojus:1. Gintarę Karosaitę
2. Gretą Zulonaitę
3. Ugnę Rumšaitę
4. Joną StrazevičiųDėkojame istorijos mokytojoms Kristinai Vilkelienei ir Sonatai Džiavečkaitei.

MOKYTOJŲ DIENOS – DVYLIKTOKŲ SVEIKINIMAS
Gimnazijos dvyliktokai tradiciškai jau daugelį metų anksti iš ryto rengia staigmeną ir sveikina savo mokytojus.
Renginio organizatorė lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Dainora Eigminienė.
mokytojas - Kopija
Daugiau renginio akimirkų galerijoje
RENGINYS “PROTŲ FANAI”
Jeigu Jūs manote, kad gali būti tik krepšinio ar muzikos fanai, klystate!
“Protų fanai” vyko 2013 m. spalio 3 d., 14.00 val. Muzikos ir teatro klube “NewYork”. Dalyvavome, žaidėme, “sveikai” konkuravome ir siekėme Lietuvos rekordo!
Komandą subūrė mokinių taryba:
kapitonas – Eligijus Birgiolas IVe;
Gabrielė Bielinytė IVd;
Vilmantė Vaitekėnaitė IVb;
Tautvydas Komža IVd;
Egidijus Lileika IVd;
Eimantas Dumskis IVf ir biologijos mokytoja – Diana Vasilevskienė.
Žaidimą sudarė penki turai, dalyvavo 50 komandų. Užėmėme 12 vietą.
Vieno turo metu buvo pateikiama dešimt klausimų sveikatos (sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo, medicinos, anatomijos, biologijos) tema.
Žaidime taip pat dalyvavo ekspertų komanda, sudaryta iš atsakingų institucijų ir profesijų kompetentingų asmenų, kuri galėjo atsakyti į iškilusius klausimus.
Daugiau renginio akimirkų galerijoje.
UŽSIENIO KALBŲ PAMOKA “KONFERENCIJA KITAIP”
Europos kalbų dienai paminėti, spalio 1 d. gimnazijoje vyko užsienio kalbų pamoka “Konferencija kitaip”. Pranešimus įvairiomis kalbomis skaitė II klasių mokiniai:anglų kalba – Karina Isačenkova (II d),
prancūzų – Dominykas Čygas (II d),
vokiečių – Benas Ramanauskas,
rusų – Simas Vyšniauskas.Etiudus inscenizavo Vidmantas Bublevičius (II d), Gabrielė Čuikinaitė (II d), Odeta Kizytė (II d), Greta Piliponytė (II d), Aleksandras Kovzan (III b).Mokiniai kalbėjo tomis užsienio kalbomis, kurių mokosi. Vėliau klausėsi įrašų įvairiomis Europos Sąjungos kalbomis, bandė atpažinti, kuria kalba kalbama.Geriausi kalbų žinovai pasirodė esantys II c klasės mokiniai.Vaikai domėjosi, rinko informaciją, dalijosi mintimis. Bendra veikla padėjo ugdyti jauno žmogaus socialines kompetencijas.Mokiniams talkino prancūzų k. mokytoja Edita Dailidienė, vokiečių k. mokytoja Eglė Adomaitienė, anglų k. mokytojos Ilona Deikienė, Aurelija Linartienė, Vida Kvaraciejūtė, rusų k. mokytoja Irina Stalenienė.
kalbos
KONSTITUCIJOS EGZAMINO I ETAPUI PASIBAIGUS
Kaip ir kasmet, mūsų gimnazijos II klasių mokiniai, laikė septintąjį Konstitucijos egzaminą.
Moksleivių egzamino pirmasis etapas vyko spalio 1 dieną (antradienį), 9 valandą. Antrasis vyks spalio 15 d. 12 val. Į antrąjį etapą pateko:

1. Jonas Strazevičius – 26
  2. Benas Masys – 25
  3. Gintarė Karosaitė – 27
  4. Emilija Dūdaitė – 25
  5. Andrė Aleksandravičiūtė – 26
  6. Greta Zulonaitė – 26
  7. Saulė Gudelytė – 26
  8. Kasparas Gudžius – 25
  9. Domantas Vižinis – 25
  10. Modesta Markevičiūtė – 25
  11. Ugnė Rumšaitė – 25
  12. Monika Leišytė – 26
  13. Jurgis Vaiginis – 25

Sveikiname ir linkime gerų rezultatų II etape. Dėkojame istorijos mokytojoms Kristinai Vilkelienei ir Sonatai Džiavečkaitei.

RENGINYS VILNIAUS GETO LIKVIDAVIMUI 70 M. SUKAKČIAI PAMINĖTI
Rugsėjo 25 d. visų II klasių mokiniai minėjome Vilniaus geto likvidavimo 70 – metį. Bendraklasiams pristatėme savo parengtus projektus, dalinomis žiniomis ir savo sukaupta patirtimi.Šis renginys supažindino mus su Vilniaus geto istorija, padėjo suvokti jos kultūrinę, literatūrinę vertę.Ruošdamiesi šiam projektui susipažinome su geto architektūra, bendruomenės gyvenimu.
Prisiminėme ne tik Vilniaus geto istoriją, bet ir išmokome kūrybingumo, kruopštumo, pasitikėjimo savimi, įgijome viešosios kalbos įgūdžių.
II b klasės mokinė Emilija Dūdaitė. Mokytojos: Kristina Vilkelienė, Sonata Džiavečkaitė, Daiva Šekštelytė-Kriukienė.
pavs
PASAULINĖ MEDELIŲ SODINIMO AKCIJA
Jungtinių tautų Rio+20 viršūnių susitikime ENO mokyklos įsipareigojo pasodinti 100 milijonų medžių iki 2017 metų. Šis pasižadėjimas buvo išskirtas ir paminėtas pirmasis iš visų 700 pasirašytųjų.
Gimnazijos III klasių mokiniai su biologijos mokytoja D. Vasilevskiene prisijungė prie 10-osios Pasaulinės medelių sodinimo akcijos (organizatorius – ENO virtualus mokyklų tinklas), kuri vyko rugsėjo 20 d., minint Tarptautinę taikos dieną.
Daugiau akcijos akimirkų galerijoje.